NVIDIA prý brzy představí nový TITAN RTX a RTX 2080/2070. Co to znamená a co bude s GTX řadou? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 10 srpen 2018
altZajímavé informace se ke mně dostaly ohledně nových grafik NVIDIA.

 

 

 

 

Nemohl jsem tyto informace potvrdit z více než jednoho zdroje, takže se za ně nezaručím plně, ale dávají docela smysl. NVIDIA chystá novou generaci grafik, což asi už není žádné tajemství a výhledově dorazí na trh v řádu 1 až 2 měsíců. Představení by ale mělo proběhnout už teď v Srpnu. A co se chystá?

  • Nový TITAN RTX spolu s RTX 2080 a RTX 2070

Ne, není tam chyba. NVIDIA prý u nových TOP modelů své nabídky přejde z názvu GTX na RTX. Chce tak propagovat Raytracing metodu, která by se měla stále více prosazovat a nová generace grafik by měla být schopna, alespoň některé prvky ve hrách skutečně používat. Ostatně Raytracing je součástí DirectX12 a minimálně jedna hra bude některé prvky RayTracing používat (nové METRO).

Pokud jde o nové grafiky, NVIDIA údajně již velmi brzy ukáže nový TITAN RTX. Půjde prý nikoliv o nástupce současného TITAN V založeného na VOLTA V100, ale o kartu s jiným čipem, která bude jen o cca 10-15% výkonnější, ale založena na novější architektuře. Stát má stejně, tedy cca 3000 dolarů (cca 80 tisíc korun vč. DPH).

Druhou kartou, kterou NVIDIA chystá, je RTX 2080 8GB GDDR6. Ta by měla být výrazně výkonnější než GTX 1080, ale také žravější a mít podstatně větší nároky na chlazení. Očekává se výkon o cca 5-10% vyšší, než má GTX 1080 Ti, tedy o téměř 50% vyšší než má GTX 1080. Cena karty bude zhruba 700 – 799 dolarů, tedy 18 až 22 tisíc korun vč. DPH. Dorazit by měla spolu s novými TITAN RTX. Nejdříve ale budou výhradně referenční verze a proslýchá se, že NVIDIA vyzkouší nový chladič s dvojicí ventilátorů. Nereferenční edice TITAN RTX opět nebudou, ale RTX 2080 ano, a to zhruba o měsíc později.

Třetí kartou a nejlevnější modelem z nové RTX série, má být RTX 2070 7GB GDDR6. Ta bude výrazně slabší Má mít výkon jen o cca 15% lepší než GTX 1080, tedy zhruba o třetinu lepší než GTX 1070. Cenově se očekává kolem 500 dolarů, tedy cca 14 tisíc korun vč. DPH. Dorazit na trh má ale až v říjnu a rovnou také v nereferenčních verzích.

  • A co mainstream?

Samozřejmě ani jedna z RTX karet není mainstream. Otázkou tedy je, co NVIDIA chystá jako nástupce GTX 1060, 1050 atd. Na ty si počkáme buď na úplný závěr tohoto roku, nebo pravděpodobněji až na začátek příštího roku. Údajně prý v této výkonové třídě NVIDIA bude pokračovat s GTX značením, čistě proto, že tyto karty prostě nemají dost výkonu na praktické a použitelné zvládnutí výkonově náročného RayTracing. Nástupce GTX 1060 tak prý nebude výrazně výkonnější, a GTX 2060 s 5GB GDDR6 údajně bude pořád slabší než GTX 1070. NVIDIA chce u této karty prý minimalizovat spotřebu a maximalizovat vlastní zisk. Takže nemáme čekat nějaké velké množství paměti apod. Cena karty má přesto být až 300 dolarů, tedy 8000 korun. Chystá se samozřejmě i ještě slabší GTX 2050 4GB GDDR5, která má stát zhruba 200 dolarů (5300 korun) a nabízet výkon o něco málo slabší než má GTX 1060 dnes, ale s lepší efektivitou a vyšší marží pro NVIDIA.

Závěr

Nemohu více uvedené zprávy a informace 100% potvrdit, řada z nich je pro mě také nová, ačkoliv o některých věcech jsem slyšel již dříve, ale nechtěl jsem o nich psát, než je budu moci potvrdit z dalšího zdroje. Pro mě osobně dává výše uvedené perfektní smysl pro současnou situaci, která na trhu panuje. NVIDIA si může dělat téměř co chce, marketingově nemá konkurenci, ve vyšším cenovém segmentu nemá konkurenci ani produktově a prostě konkurence na grafickém trhu přestala prakticky fungovat a existovat. AMD sice dokáže nabídnout velmi dobré karty, ale VEGA je příliš univerzální a příliš zaměřená na výpočetní nasazení, POLARIS je sice skvělý, a i když má vyšší výkon, lepší parametry a nyní je opět výhodnější než konkurence, chybí mu pořádný marketing a karta je prakticky marketingově neviditelná vedle konkurence.

NVIDIA navíc uspěla s GPP a účinně vytlačila konkurenci, kdy ASUS a MSI nakonec skutečně vyřadili RADEON se svých hlavních řad. ASUS opravdu prodává Radeon modely jako AREZ místo ROG a MSI začalo prodávat MECH edici místo GamingX.  GPP sice oficiálně skončila, neoficiálně ale musím říci, že pokračuje a NVIDIA dosáhla svého. Situaci to pro nás jako zákazníky ještě zhoršuje a to, jaké jsou objektivně konkrétní produkty, ztrácí na významu. Drtivá většina zákazníků nekupuje to, co je pro ně objektivně nejlepší, ale to, co se jim řekne (i když to budou vehementně popírat, protože jsou prý nadprůměrně inteligentní a mají nadprůměrný přehled, což vám řekne tak 90% těchto lidí ;) ). Případně nakupuje jednoduše to, co je v nabídce (tady je hlavní problém). Z hlediska „říkání zákazníkům, co mají nakupovat“, neexistuje na trhu vyrovnaná pozice obou společností už spoustu let. Jak co do stylu, co do hranic, tak co do velikosti.

Z hlediska nabídky produktů … zejména v OEM a zejména v mobilních PC apod. se výrobci ani neobtěžují něco jiného nabídnout! A když nabídnou, tak potichu a jen na vybraných trzích. To vše vede k tomu, že kde není nabídka, není poptávka a výběr, rostou ceny atd. Grafický trh se dostává přesně tam, kde byl a stále ještě trochu je, procesorový trh s tím rozdílem, že do značné míry si za to zákazníci mohou sami. Ještě před několika lety výběr měli, ale vybrali si nakupovat více produktů od toho, kdo jim za více nabídl méně, ale byl hlasitější v tom nabízení. Tím se podíly a tržní síla výrobců vychýlila takovým způsobem, že funkční konkurenční prostředí prakticky už není možné. A teď ti samí zákazníci volají po funkční konkurenci. Pozdě. NVIDIA a AMD se situaci samozřejmě přizpůsobí. NVIDIA může zkoušet vytáhnout ze zákazníků zase o něco více, AMD pak může část zákazníků ignorovat a soustředit se na ty, kteří mají skutečně zájem, a může využít toho, že konkurence tlačí ceny nahoru a také si o něco přisadit. Zákazníci to dle svého počínání v uplynulých mnoha letech chtěli, tak to mají … stížnosti nejsou na místě :).

  

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 39
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 12:57:19
avatar
zpominam si na eru GTX960/970 vs R9 380/390.. AMD melo ve stejnych penezich vykonejsi a hlavne lepe pripravene grafiky na budouci hry.

Stejne lidi kupovali jak magori Nvidie i kdyz GTX970 mela celkem velky problem s tou "delenou" pameti a GTX960 uz silne nestihala ve hrach ktere byly zavisle na VRAM a propustosti..

Tj lidi si za aktualni situaci muzou defakto sami, kdyz meli moznost rovnovahu sil na trhu trosku srovat a vylepsit konkurencni prostredi, dlabali na to a kupovali jenom podle loga na krabici...
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:15:43

Dovolím si nesúhlasiť, to že niekto nevie predať je chybou predávajúceho a nie kupujúceho. Ale chápem že AMD nikdy nechybuje tak treba to hodiť na zákazníkov. Niečo podoné ako pri havárii lietadla ak pilot neprežije je to jeho chyba.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:48:21
avatar
nesouhlasím, pokud koupíš horší produkt, než můžeš za své peníze mít, je to tvoje chyba

takhle to je podané, AMD samozřejmě mohlo a mělo dělat lepší martketing, ale to je fakt. Zákazníci však rozhodli svým počínáním o tom, že o konkurenci nestojí ... to je také fakt.
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 23:30:57

Ako vieš že si ten zákazník kúpil horšiu kartu? Len preto že bola od NV?
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:28:21

Pro zákazníka je relevantní krom aktuálního výkonu i spotřeba(=chlazení=hluk). Konečný kupující si jenom vybral kartu s 11w místo 75w(148w vs. 275w). GTX970 také paradoxně pomohla aféra kvůli pomalé poslední 0.5GB která jela na 28GB/s(stále je to 2x rychlejší než kdyby byla data přes PCIE v RAM). Každý máme jiné priority, a nedovolil bych si říct že si druhý vybral špatně(je to jeho věc co si koupí a na jak dlouho).
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 15:48:04

V ideálním světě by to tak mohlo být, že svěříme svoje peníze a svou neznalost do rukou výrobců a managementu.
Jenže ideální svět neexistuje. Ikdyž budeš kupovat pračku, nebo cokoli jiného, musíš si zjistit spolehlivost, trvanlivost, cenu a tak dále. Naše rozhodnutí jdou na bedra nás zákazníků. Nemúžem se přeci odvolávat na svou lenost, protože to nikdo jiný za nás neudělá ... až na světlé výjimky správných webů, které to se zákazníky myslí dobře a správně nás informují a recenzují.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 07:25:01
avatar
Je to chyba AMD, ze se nekdy snazila zakaznikum nabidnout lepsi alternativu.
Doufejme, ze takovou pitomost uz nikdy znova neudela a svoje produkty bude smerovat predevsim tam, kde je oceni, tedy HPC pripadne corporatni zakaznici jako apple, sony apod.
Pak aspon nebudou zakaznici moci udelat chybu a nvidia bude konkurovat sama sobe. Tedy GTX vs RTX^^
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 13:07:14

Ale ono to opravdu bývá tak, že když pilot nepřežije, je to často důsledek chyby pilotáže, kterou se snaží do poslední chvíle napravit. Kdežto při nezaviněné poruše nemá pilot výčitky se katapultovat (pokud má tu možnost).
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:21:56

Vás bych z obchodního odd. ve firmě vyhodil okamžitě. Chyba na straně zákazníků To je nebetyčná blbost! Chyba je vždy na straně prodávajícího, špatný výrobek, špatný marketing, chybné načasování, nedostatečná reklama. Něco se nepovedlo AMD, ne zákazníkům.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:49:22
avatar
Z pohledu AMD je samozřejmě chyba na jeho straně ...

z pohledu zákazník. je však chyba na straně zákazníků, protože když měli možnost výběru, vybírali špatně a umožnili vznik situace, kdy mají výběr horší nebo žádný, to je fakt ...
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:15:26

A nemůže být žába na prameni u překupníka? Třeba by zákazník koupil notas s grafiku, potažmo i procesorem od AMD, ale překupník (IBM, Lenovo...) mu to neprodá, pouze Intel/Nvidia.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:34:05
avatar
o tom píšu taky (to s tou nabídkou)
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:24:37
avatar
Pouze malé procento lidí si bude zjišťovat skutečný stav věci. A chceš říci že za nedostupnost a ceny AMD grafik v poslední době snad mohli běžní zákazníci? RX 580 je už alespoň za normální peníz, ale vega s ner. chlazením je tuším za 16000, proti tomu GTX 1070Ti je v edici armor od MSI za necelých 12000.
Navíc když byly nedostupné GK kvůli těžení tak se na webu Nvidia daly koupit alespoň ref. karty relativně za normální peníz proti běžné distribuci, zato AMD měla vyprodáno všechno což lidi akorát naštvalo.
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:34:39

"Pouze malé procento lidí si bude zjišťovat skutečný stav věci." Naprosto výstižné. Tudíž reagovat musí výrobce, ne zákazník.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:47:57
avatar
problém je, že oba výrobci mají odlišnou firemní kulturu a politiku chování k zákazníkům ... pro některé firmy jsou zákazníci jen hlupáci a dojné krávy pro jiné firmy jsou zákazníci partneři ...
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 23:35:02

A ešte nejaký dôkaz k tomuto tvrdeniu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:35:09
avatar
já nemluvím o situaci letos a miulý rok, ale o situaci před 4 - 6 lety která vedla k současnému stavu postupně
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:38:13

Tu Fox vystihuje v první větě. Na vzdělanost zákazníků nemůže AMD spoléhat, jak vidíte, jinak by byla situace na trhu jiná.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:50:02
avatar
problém je i že máme jen dva výrobce AMD a oba mají zcela rozdílný přístup k zákazníkům, chování v marketingu atd. jedna firma si dovolí něco, co by tu druhou ani nenapadlo ... prostě lidi jsou různí a výrobci také ... někteří pořád vycházejí z předpokladu, že marketing je stejná věc pro obě firmy ... a když jedna si dovolí v podstatě lhát, že to ta druhá bude dělat taky ...

zákazník je pro všechny firmy důležitý, ale některé firmy se k němu chovají jak k dojné krávě a jiné jako k partnerovi to je a dělá velký rozdíl ...
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:18:41

To máte jako když jdu na hokej, co je mi platné brečet, když můj oblíbený tým je herně lepší, než druhý, ale góly dává soupeř. Pak je třeba, aby se trenér a hráči zamysleli, co bylo špatně a příště jim to nandali. To se AMD jaksi dlouhodobě nedaří. Pozadí známe, finanční možnosti, historie, atd. Dobře to není, ale AMD se musí srovnat samo, zákazníci to za něj neudělají. No ještě že tu máme Ryzen, zas tak černé to ještě není
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:00:07
avatar
já neříkám že je to černé, ale třeba i na tom Ryzenu je vidět, jak zvrácený je současný svět a že kvalitní produkt za mnohem lepší cenu ještě neznamená, že se bude lépe prodávat ... lidská blbost je nebetyčná
skaven [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 18:02:49

tak, v nemecku v jednom obchode bola akcia na vega 56 nitro+, som neodolal (467€+postovne)
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 18:41:32
avatar
A co zákazníci, co dali AMD grafikám znovu šanci, a znovu byli zklamáni? Koupil jsem RX470 krátce po vydání, 8GB Nitro edici, že bude zase na nějaký rok klid. Chtěl jsem si zahrát Wolfenstein New Order a šel hůře, než na GTX660, co jsem měl předtím a neustále padal. 3 roky (v té době) stará AAA hra. Stav se nezlepšil ani s několikátým vydáním ovladačů. Takže jsem se ho radši zbavil, dokud byla poptávka, nebudu čekat, co dalšího nepůjde. Rodičům v PC je na dosloužení HD6670, neustále otravoval s tím, že je nový ovladač, povolil jsem stažení, napíše nepodporovaná karta. A tak furt dokola, dokud jsem se nepohrabal v registru. Na filmy ta karta je pořád vhodná až dost. Tomu opravdu neříkám odladěný výrobek. Na Nvidii šlo vždy vše, i staré hry koupené na GOGu. Trochu mi to připomíná některé socialistické výrobky, základ super, ale člověk musel doladit sám, zkoumat a furt se v něčem hrabat.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 19:04:48

No vidíš to, NVidia letos v květnu vydala ovladače, které neustále restartovaly systém. Problém se týkal GTX 1060.
Prostě pořád se něco optimalizuje a ne jen zákazníci AMD řeší problémy
Jinak zrovna Wolfenstein 2 na Vulkanu drtil NV grafiky a ukázal jeho možnosti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 19:39:46
avatar
vzhledem k současnému stavu ovladačů NVIDIA bych o ovladačích radši mlčel .... NVIDIA radši investuje do marketingu než do ovladačů, protože jí k tomu nic nenutí ...
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 20:02:28

To je příliš ortodoxní tvrzení.
Pokud máme dojít k nějakému kompromisu, nemůžem protěžovat jednu ani druhou stranu. Problémy jsou u obou, SW je živoucí nebetyčná práce a týká se obou výrobců.
Že NV nic nenutí, je špatně. Pořád má soupeře AMD a musí makat, zrovna tak jako druhá strana.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 20:21:06
avatar
to je tvrzení opírající se o realitu ... není ani negativní, ani pozitivní, je to prostě tak ... NVIDIA má přístup ke svým ovladačům už roky stejný, kvalita to není, je to hlavně o marketingu, cžo jsou ty "game ready ovladače", které mají často chyby, ale v NV je vydává jako marketing. někdy také zjistíme, že ty ovladače sice zvýší výkon, takže se s nimi udělají testy her, ale následně vyjde hotfix, který odsraní část problémů ale současně sníží výkon. Venku už jsou ale testy s těmi "výkonnějšími" ovladači, ale prakticky už neplatí ... prostě marketing ...

bohužel se s tím setkáváme stáel častěji a můžeš to pozorovat aktivně asi jen když opravdu testuješ grafiky jako v našem případě, tedy vidíš změny verze od verze hry od hry ....
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 20:44:03

Nemám přehled dlouholetého testera, tj pravda.
Ale osobní poznatky mám jako řada jiných ... AMD grafiky morálně zastarávají o mnoho později než NV grafiky a proto jsou pro mě cennější
freakyfriday [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 22:06:20

GTX 970, 1060, 1080ti žiadne problémy s ovládačmi rovnako ako HD7770, RX570, VEGA 56 tiež žiadne problémy ...neviem čo ľudia robia s tými PC jediné čo sa mi nepáči v prípade výrobcov kariet aspon mnou používaných (gigabyte a sapphire) je oneskorené uvádzanie OC utilít ..tzn updatujem ovládač grafickej karty ale cez utilitu je buď nemožné taktovať, alebo meniť voltáž poprípade otáčky ventilátoru ....
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 22:30:55

Musíš uvažovat v širším měřítku. Co nepotká tebe neznamená že to neexistuje.
Jako kdybys držel v ruce globus a distancoval se od různých válek, které proběhly a tys to neakceptoval
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 07:39:38
avatar
Zakaznik samozrejme chybu dela, pokud se vedome pripravuje o konkurencni prostredi. Je to chyba na strasne zakaznika, protoze dulesky si ponese opet sam zakaznik.

Kvaknout, ze neco tak neni bez jakychkoliv argumentu, neni relevantni odpoved. Relevantni odpoved vyzaduje argumenty a ne skryte domnenky.

To, ze se neco dobre prodava, automaticky neznamena, ze je to lepsi. (VHS vs BETAMAX je krasnej historickej priklad).

Myslenka, ze zakaznik nedela chyby by byla asi stejne pitoma, jako ze je nedelaji politici. Bezny zakaznik kupuje vyrobky, o kterych prakticky nic nevi.
Stejne jako politik rozhoduje o vecech, o kterych vi jen velmi malo (a to jeste v lepsim pripade).

Pokud to plati, pak je velmi nepravdepodobne, aby se zakaznik rozhodl spravne. Ve vysledku je to rozhodnuti jeho. Jestli dobre nebo spatne ukaze cas. Pokud to rozhodnuti vede k monopolizaci trhu, pak skutecne nevim, v cem se zakaznik rozhodl dobre.
Pokud tedy bereme v uvahu, ze zakaznik je bytost myslici na delsi casove obdobi nez 5 let dopredu. A pokud ne, tak uz se vubec nemuze rozhodnout dobre.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 07:41:48
avatar
Nechybujici zakaznik v teoreticke rovine bude clovek, ktery nakupuje pouze produkty, kterym dokonale rozumi, a ktery nevidel nikdy zadnou reklamu a to i neprimou.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 13:34:54
avatar
Obdivuji, ze mas trpelivost se to snazit vysvetlit lidem, kteri si jsou jisti svymi spravnymi rozhodnutimi a kazde odlisne rozhodnuti je pro ne striktne neakceptovatelne, bez ohledu na to, ze ke svemu rozhodnuti meli svoje vlastni, odlisne duvody :o)

Za sebe se domnivam, ze jsem zrejmne anomalni typ zakaznika, ktery se rozhoduje zasadne sam a ony reklamni aktivity vyrobcu a prodejcu na mne maji naopak odrazujici ucinek Kdyz nekdo neco jenom nekriticky vychvaluje, nema zadne slabe misto a mluvi jenom v superlativech, tak tam vzdycky musim hledat nejakeho zakopaneho psa. Cim vetsi to je firma, tim vetsi je moje neduvera v jejich slova.
vandaL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:25:57

No asi se musim pridat ke kolegovi a davat to za vinu marketingu. Ja jsem si uz AMD kartu poridil, nicmene drive jsem je vnimal jako takove sunty. Bylo to asi tim, ze jsem vsude videl jen nvidia a amd maximalne, kdyz jsem si je v obchode vylozene hledal. Navic jsem vsude cetl zazite problemy se spotrebou a teplotami amd karet, a tak jsem nad nimi ani nepremyslel. To az casem, co jsem si zacal citat pc weby, jsem prozrel, ale to podle me tedy moc velke procento spotrebitelu nedela . AMD na tom musi zamakat...
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 07:48:30
avatar
Ano chyba je, ze AMD dava penize na R&D a ne na marketing. Zamyslete se prosim nad myslenkou, kterou jste napsal.
Spotreba a teploty jsou zase irelevantni. AMD pred lety pomerne po dlouhou dobu melo mensi/vykonejsi/efektivnejsi cipy a presto nvidia prodaval nasobne vic grafik.
Zakaznik se nechava ovlivnit reklamou a to je hlavni chyba, kterou dela. A za chyby se vzdycky plati.
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 16:01:23

Termi ale za tu vyšší plochu reálně umělo DX11 Odkaz

ok edit:
We Happy Few - minimální požadavky:
Grafická karta: NVIDIA GeForce 460 GTX or AMD Radeon 5870 HD series or higher Mobile: NVIDIA GeForce GTX 580M or higher.
DirectX: Verze 11
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:43:08
avatar
Pokud mě paměť neklame tak R9 380 žrala jako GTX 970 a výkonem byla o kousek nad GTX 960 4GB. R9 390 na tom byla proti GTX 970 podobně, akorát nebyla o tolik levnější v porovnání s r9 380/gtx 1060 a při zátěži si brala cca o 100-120W více což se neg. projevilo na provozních vlastnostech.

Já osobně jsem ještě na problém s dělenou pamětí na GTX 970 nenarazil a neznám nikoho kdo ano. Ale i kdyby, vzhledem k tomu že jsem za tu GK dal minulý rok na jaře 4500 korun je mi to víceméně jedno. Těch 12000 bych jim za ni nedal.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:57:08
avatar
i7 + R9 380 4GB max spotreba 220W za celej komp to je hodne?
nehlede ze dneska vykonem skoro dorovna GTX970 ktera stala 2x tolik
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:06:27
avatar
Souhlasím.
R9 390 jsem zkoušel v MSI edici a i tak byla žhavá a bedna mi nestačila odvádět teplo ven, obraz černal, PC se sekalo. 970 gtx problémová nebyla, ale nakonec jsem stejně vzal kvůli penězům gtx 960 4GB. Byla tichá jak myš a naprosto bezproblémová a plně dostačující.
AMD mám rád a fandím mu, ale pokud nenabídne to, co chci, tak bohužel. Např. dnes bych šel do CPU od AMD, ale GK asi 1070Ti. Momentálně mám MSI GTX 1060 3GB (v době nákupu 5tis.) a taky spokojenost. Výkon stačí na to, co hraji a tichá je jak myš.
Pokud AMD přijde v další generaci s (vymyslím si) RX 680 8GB, která bude provozními vlastnostmi jako moje 1060 teď (tichá a netopící) a výkonem odpovídajícím úrovni (mainstream a výkon cca 1070 GTX např.), šel bych do ní.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:16:30
avatar
MSI edici jsem mel a hrala normalne.. kolem 70°C spise si mel hodne spatne reseny airflow..
pozdeji vykonem prekonavala i GTX980 v novejch hrach ktera stala o 5tis vic..

nehlede na to ze komp ani moc nezral behem hrani kolem 300W za celou bednu

https://www.youtube.com/watch?v=NXYzEkGtUJI
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 19:00:09
avatar
za ten link by si si zasluzil ban. Oci ma este stale bolia, najhorsia recenzia EVER. A navyse aj tam bola najcastejsia spotreba nad 340W, takze by som to moc nezaokruhloval na stovky.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 07:50:15
avatar
nvidia grafiky zrali vic nez ty od AMD asi 5 generaci a stejne byste je zrejme nekoupil
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 23:41:00

Ale aj mali vyšší výkon čo sa teraz o AMD nedá povedať
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 10:20:05
avatar
GTX970 jsem používal celkem dlouho a ten omílaný problém s dělenou pamětí se týkal jen pár her a ještě jen pod W7. Platí samozřejmě pro Full HD, ve vyšším jsem jí nikdy neprovozoval, na to nemám monitor, radši dávám přednost vyšší frekvenci. Takže tam nemůžu soudit dle vlastní zkušenosti a přepisovat spekulace z druhé ruky nehodlám. Prakticky jsem na to zpomalení narazil jen u Dooma. Ale po instalaci W10 díky jejich mnohem lepší práci s grafickou pamětí problém zmizel a vše jelo bez cukání naplno. Jenže to už se tady jaksi nehodí do krámu... A když si někdo instaluje ovladače v den vydání a nechá ze sebe dělat dobrovolně betatestera, to už komentovat nebudu vůbec
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 13:26:40
avatar
I kdyby nebyl ten fakticky dopad vubec zadny (pricemz sam potvrzujes, ze realny dopad existoval), tak tobe nevadi, ze ty uvadene propagacni materialy nebyly pravdive (= lez, aby produkt vypadal na papire o neco lepe)? Opravdu si myslis, ze tohle je spravny pristup, jak prezentovat svuj produkt? Schvaloval bys tedy, kdyz by se podobne praktiky staly standartem u vsech produktu, tudiz by se uvadene parametry rozchazely s realitou v case pravdepodobne s narustajicim charakterem?
Pokud si myslis, ze to byl opravdu "jen omyl", tak prosim neodpovidej. Ja jsem presvedceny o tom, ze slo o cileny zamer, jen aby produkt vypadal papirove lepe a podporil lepsi prodeje. Pokud takovu premisu schvaluji samotni zakaznici, tak neni divu, ze to ty firmy budou takhle praktikovat
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 16:09:52

Hehe přesně vystihnuto. Firmy si dovolí to, co zákazníci snesou a ještě si to sami obhajují.
trnkaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 21:47:53

Nesouhlasim, pro me byla volba celkem jasna, nevybiral jsem podle znacky.

Prechazel jsem z R9 280X (skvela grafika, i kdyz je to jen preznacena a lehce upravena 7970, tady jsem se rozhodoval proti GTX 770 a ta R9 mi vysla lip) a rozhodoval jsem se mezi GTX 970 a R9 290X a vyhrala GTX 970, kdy vykon ve hrach byla plichta a nemusel jsem kvuli grafice menit zdroj (mel jsem 500W) a moh ji v klidu provozovat s obrim OC na 1550 MHz a teploty jsem mel porad do 70°C.

Budouci hry me nezajimaji, menim grafiku cca jednou za rok a vzdycky vybiram podle aktualniho vykonu.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 13:55:55
avatar
zakaznici musej cist recenze nez neco koupej.. kupovat neco bezhlave jenom podle loga na produktu muze jenom idiot a dobre mu tak kdyz bude muset rok co rok priplacet protoze diky jemu neni na trhu konkurence ale monopol...
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:26:41

Jenže tohle je Matrix, co vymejšlíte, takhle zákazníci nefungují. Kolik z prodaných GK byl promyšlený nákup? Kolik těch GK koupili rodiče synátorovi bez toho, aby řešili, co kupují, grafiky za vysvědčení a podobné blbosti? Spousta lidí nakupuje ještě PC v Tescu. To co píšete se nikdy nestane. Drtivá většina zákazníků se nevzdělává a je jim šumák, co si tady mi po webech o IT čteme a píšeme. Taková je realita. Takže je jen a jen na AMD, jak jim grafiky prodá.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:37:21
avatar
Na základě recenze jsem si koupil radeon 4870 který měl opravdu příšerné provozní vlastnosti a bylo to takové dodělej si sám, vč. 2D profilu protože původní 2D takty byly prakticky to samé jako 3D a R9 280x se doslova upekla(nap. kaskáda), po RMA jsem ji rychle prodal. Těch pečených R9 mám doma vícero, zatímco staré karty jako 8800GTX, GTX 560/560Ti, GTX 660, GTX 780 jsou co do spotřeby taky slušní otesánci, ale všechny bez potíží fungují u přátel v PC dál.

Bohužel tohle jsou věci které člověku utkví v paměti. Sám jsem si chtěl koupit VEGU 56, ale když jsem viděl že si člověk opět sám musí ladit napájení GPU ať tolik nežere, tak mě to rychle opustilo.
MiroP [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:28:08

Prave naopak, zakaznik idiot nie je, to len podla niektorých na tomto webe. Napríklad, staci precitat aj tu na stranke recenziu Sapphire NITRO+ Radeon RX VEGA 64 . Pozriem do tabuliek, porovnam ceny, vykon, spotreba a co ma ma presvedcit na nakup Vegy? Ta spotreba, aby olizovala vykon 1080 Ti? Som kreten len kvôli tomu, ze si nekupim vykurovacie teleso do PC? Vlastne je chyba zákazníka, ze AMD nema co ponuknut? Vazne? Je to chyba zákazníka, ze je stale viac DX 11 hier, preto si kupi GTX, lebo je tichsia, uspornejsia a v DX 11 proste rychlejsia? AMD dozrievaju casom viac, n vidia spomaluje tiez asi nebude uplne pravda https://www.tomshardware.com/reviews/amd-nvidia-driver-updates-performance-tested,5707.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter Alebo to je neobjektivne zhodnotenie? Neviem pochopit, preco je tu trend neustale hladat problem inde, ked je evidentny a je jednoznancne na strane AMD. Ak nemaju prachy na graficku diviziu, nech ju jednoducho predaju a venuju sa CPU, tam to evidentne zvladli dobre.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:11:55
avatar
On někdo říká, že zákazníci mají teď nakupovat VEGA 64 a že to zachrání něco? Nezachrání to nic ... navíc nevím proč bych měl automaticky doporučovat VEGA když může být jiný produkt zajímavější! Vy evidentně vůbec nechápete, o čem je řeč.


Mluvíme o situaci, která byla konstatně chováním zákazníků utvářena posledních 10 let, kdy měli na výběr a často vybírali horší produkt za více peněz než mohli mít (díky marketingu a vlastní neinfrmovanosti) a pomohli tím tak vychýlit konkurenční prostředí, že teď už prostě reálně nefunguje ... jinými slovy, svým chováním v uplynulých 10ti letech dali jasně najevo, že o konkurenci a výběr nestojí. VEGU do toho vůbec netahejte ... ta za nic nemůže.

VEGA 64 je fajn produkt, ale rozhodně není pro každého, zejména pokud nemáš FreeSync monitor apod. Rozhodně to není karta, která by mohla AMD nějak zachránit, ale VEGA je velmi úspěšný produkt, dokázal po mnoha letech urvat slušný kus profi a výpočetního segmentu a prodává se 10X lépe než FIJI atd.
MiroP [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 19:58:55

V suvislosti s Vegou som myslim dost jasne napisal "napriklad". Dalej to bolo myslene vseobecne, viz link. Ano, omluvam sa Vege, ta skutocne za nic nemoze, za to si moze samo AMD Pekny vikend.
Frantin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Belka - Číslo 5 nebo IDIOT 2018-08-13 09:47:24
avatar
Jak si dovoluješ urážet běžnou populaci. Co tě k tomu opravňuje ty ubožáku. Opravdu tě lituju, dopadnout jako ty bych opravdu nechtěl.

Sedět u počítače, hledat a číst zaručeně "objektivní" recenzi na mléko co třeba právě stará potřebuje do bábovky.
Tak to GL ubožáku. Shnij si u čtení recenzí na PC sám.

Schválně kolik % obyvatel ČR z 9milionů (15+), čte recenze ve světě PC, případně na tomto webu? Z toho si udělej obrázek sám, jakou prioritu dává většina obyvatel PC recenzím.

Zajímalo by mě jak řešíš třeba nákup automobilu?

Mě nejdříve osloví reklama (časopis, televize)
1. prvně řeším design (emoce)
2. motorizace + pohonné ustrojí (radost z jízdy)
3. užitná hodnota (prostor a další aspekty)
4. zůstatková hodnota (pro následný prodej)
5. cena (rozhodně ne cena poměr/výkon)

A zásadně nekupuji automobily mimo EU, vlastnil jsem už téměř 30 vozů. V mě dostupných cenových relacích aktuálně vyhrává jednoznačně koncern VW.
RonNikolaTesla [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 11:37:38

Recenze ctou hlavne lide, kteri se o danou problematiku aspon trochu zajimaji a chteji mit alespon trochu prehled v danem oboru. Pochopitelne si hw porizuji i lide, kteri do oboru tolik nevidi, presto pokud se rozhoduji o nakupu rekneme prumernych a lepsich komponent, tak by si aspon tech par minut k zjisteni co to je, co to umi a jake existuji alternativy, zjistit mohli. Pri nejmensim by se minimalne mohli poradit s nekym ze sveho okoli, kdo ma v oboru alespon nejaky minimalni prehled. Verim, ze takove lidi ve svem okoli maji parkticky vsichni tito, protoze z podstaty jejich pristupu k veci si sami rozhodne nedokazou poradit se vsemi zadrhely, ktere pri uzivani pocitacoveho hardware muzou nastat a nastavaji.

Pokud jde o takove ty strelce, kteri bez rozmyslu kolem sebe rozhazuji desetisice, tak se je za takoveto chovani urcite nelze chvalit. Neni potom tolik zvlastni, ze je ti lidi v oboru zainteresovani, maji chut hanit. Doba je navic bohuzel takova, ze je to "moderni", konzumni pristup a tudiz to neni vubec tak vyjimecne chovani..
Puchpotu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 12:33:25

Označovat lidi za idioty kvůli koupi PC hardwaru, je přinejmenším drzost a arogance. Spousta lidí, co se o PC nezajímá a koupí "naslepo" strčí nějakého Belku do kapsy v jiném oboru a určitě o něm nenapíší, že je idiot. Toto je o prachobyčejné lidské slušnosti. Idiot je lékařský termín a nevím o tom, že by se pan Belka pyšnil titulem. Jak má potom tato společnost vypadat, když na sebe budeme vyjíždět kvůli každému nesmyslu, napadat se a urážet?
RonNikolaTesla [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 13:49:09

Ja predpokladam, ze puvodni prispevek byl napsan v afektu z neradosti, kterym smerem se vyviji jeho oblibene odvetvi. Z prohlubujici se konkurencni nerovnosti v segmentu urcite nemame radost nikdo. Souhlasim, ze by to slo napsat diplomaticteji, ale taky je to jenom jeden post v nepodstatne diskuzi. Pravdepodobne sis o autorovi po precteni myslel neco podobneho.
RonNikolaTesla [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 13:48:58

Jen tak mimochodem, podle wikipedie:
Slovo idiot je odvozeno z řeckého idiotes, které znamenalo "soukromník" a v městských státech antického Řecka označovalo muže, kteří se starali jen o své soukromé záležitosti a vyhýbali se účasti na veřejných věcech.

Coz by s trochou nadsazky mohlo z urciteho pohledu na vec situaci pomerne slusne vystihovat.
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 23:47:24

Keby som nepoznal Belku a bol by to len čtenár mávnem rukou a niečo si o ňom pomyslím, ale on sem píše recenzie, určitým spôsobom reprezentuje tento web a v poslednej dobe aj iný web kde sa správa úplne rovnako.
Myslíš že je to normálne?
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2018-08-10 14:29:59

Konečně !!!! Už se těším na GTX 2080 jako malej, moje 1080tka půjde do bazaru. Né, že by vyloženě nestíhala, ale pod rozlišením 3440x1440 jsou určité hry, které hraju, kde už 60FPS nedává.

Jen doufám, že zas nebude nějakej problém, jakože NVIDIA grafika má lepší výkon pod intel CPU apod. Jako hrdý majitel nového Ryzenu 2700 bych byl hodně nasraný
palda00 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 16:13:42

Naprosto souhlasím. Poté co odešla moje GTX 1080 na reklamaci a vrátili se peníze, sehnal jsem super levně novou Asus GTX 1060 6gb OC DUAl. Nemůžu se dočkat na výměnu za 2080, kéž by vyšla rovnou i Ti verze . Jinak všechny moje ryzeny šlapou více méně bez problémů.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:09:40
avatar
nesouhlasím, AMD to nejen že dohnat může, ale může to i předehnat ... AMD se nebojí jít do rizika s novým typem pamětí ani nejnovějším výrobním procesem ... otázka je, jestli má AMD vůbec zájem to dohánět. Zejména herní high end jí evidentně moc neczaímá, v HPC NVIDII ale rozhodně se 7nm VEGA konkurovat bude velmi dobře a to samé v mainstreamu ... naopak může být lépe, protože se AMD může opřít o svou platformu a možná by stálo za to přemýšelt o nějakých speciálních zajímavých technologiích, které by byly přístupné jen při kombinaci AMD + AMD
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2018-08-10 17:49:41

Tak jak AMD září v oblasti CPU, tak pro hráče v oblasti GPU nad 500€ je to nuda.
Jako naprosto průměrného konzumenta mě nezajímá univerzálnější architektura, výpočetní výkon, důvod větší spotřeby, nebo většího tepla AMD grafik.
Když předemě někdo postavil v době koupě MSI GTX 1080 za 13700, kartu, která v podstatě skoro pořád jede na pasiv dokonce i u jednoduchých her, které ji tak nezatíží, tak to byla jasná volba. AMD tenkrát Vegu ještě neměla, byla předmětem spekulací a já si říkal, že počkám, počkám na vegu uvidím a rozhodnu se mezi právě vegou a 1080, nakonec jsem to nevydržel a 1080tku koupil a udělal jsem dobře. Ceny potom vzrostly nahoru a ve hrách které hraju dostává Vega naprdel.
Až vydá AMD někdo co by porazilo xx80 model, jak výkonem ve hrách, tak provozním teplem a spotřebou, potom si to velmi, velmi rád koupím a budu hrdě říkat, že mám AMD duo, CPU a GPU, do té doby, bohužel jiná volba než GTX teď nově RTX pro hráče ve vyšším segmentu prostě není
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:58:35
avatar
naprosto průměrný konzument nekupuje grafiky za 500e

a fakt že se někdo nezajímá proč věci jsou jaké jsou považuji za původce hodně špatných věcí, které se nyní dějí. A nechci říkat, co si o těch lidech myslím ....
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2018-08-10 18:21:26

Ale já se o ty věci zajímám, ale nevidím důvod, proč bych na základě omáčky okolo se měl rozhodovat pro jeden nebo druhý produkt, beru to co je pro mě nejlepší. A je mi jedno, že kdybych těžil bitcoin, byl bych natom líp. Nebo hrál pod tím a tím rozlišením, byl bych na tom líp. Nebo hrál tu a onu hru. Nebo že AMD investovala tolik a tolik moc do GCN, které ale není přímo na hry stavěné.
Nejsem recenzent, reaguji v diskuzním vlákně, takže si můžu dovolit ten luxus psát konkrétní příklad, který platí pro mě. A ne tu obecně říkat, jak je Vega super, protože GTX 1080 natrhne v FPS battlefieldu 1 prdel, i když tu hru nehraju.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:26:43
avatar
v pořádku tak to má být, já rozhodně neříkám že by si tak dělat neměl, naopak kdyby tak dělal každý v posledních 10 letech, situace by byla jiná, bohužel tak každý nedělal ... protože jinak by byly podíly NV a AMD mnohem vyrovnanější ...

já jsem recenzent a mohu si dovolit ten luxus nebýt zaujatý pro jednu nebo druhou (mám všechny karty a mohu klidně střídat každý den jednu ) ...

já jen napsal, že mě vadí lidi, kteří se o věci prostě nezajímají, nezajímá je proč jsou některé věci jak jsou a ten nezájem se projevuje v moha důležitějších dalších věcech než je nějaký bezvýznamný nákup grafické karty ;)
Kontiola [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - asdf 2018-08-10 18:32:37

Jako je třeba fakt, že v době Tri-X 290X jsem absolutně nechápal, proč lidi kupují ten GTX šmejd, když jak cenově, tak výkonostně byla Tri-X lepší. Takže ano, souhlasím, že byly doby, kdy prostě AMD grafika byla topová a lidi dementi, kupovali NVIDII, ale teď si nedokážu představit moc situací, kdy by se Lojzovi z horní dolní vyplatila víc AMD grafika. Ano ty situace existují, ale jsou hodně specifické.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 19:17:38
avatar
přesně o tom mmluvím a tak tomu bylo několik generací za sebou, kdy se prodával horší produkt lépe než lepší rpodukt a prostě se nelze divit, kam to vedlo ...
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 19:45:33
avatar
tak mozno by sa Lojzovi oplatil nejaky Polaris ... ale inak som na tom rovnako. Po serii AMD kariet .., 6870, 7950, Fury som presiel na GTX 1080 v case, ked mala super cenu a som happy. A rovnako happy pojdem naspat, ak mi AMD ponukne dobru kartu za dobru cenu. A uz aj s rozumnou spotrebou(~teplotami, hlukom), kedze 290 mi po 3 rokoch vyhorela (mosfet). Pri nakupe HW sa treba riadit rozumom a vhodnostou pre konkretne situacie a az v poslednom rade preferenciami (AMD/NV). To, ze VEGA obsahuje moznosti, ktore ju v urcitych situaciach slusne boostuju je fajn, ale ak sa to 90% vyvojovych studii neoplati koli nizkemu podielu AMD zapracovat do hier, tak je to VEGE na 2 veci. AMD by sa malo vratit do cias RX 5XXX, kedy mala vysoky vykon pri nizkej spotrebe(teplote/hluku) a nepodporovala az tolko fancy ficur. Teraz je to nenazrane monstrum, ktore vie sice viac veci nez zodpovedajuca GTX, ale vyhodne je to akurat pre minerov. Bezny hrac z toho takmer vobec nic nema. Najskor treba vyvinut vysoko-efektivne karty za nizke ceny, s ktorymi zvysia podiel na trhu. Potom uz budu aj developeri inak rozmyslat.
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:15:33
avatar
Citace:
A nechci říkat, co si o těch lidech myslím ....


Jak myslíš že na ostatní působí když budeš psát že jen idiot a dement si koupí ten a ten komponent?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:27:33
avatar
?!? to jsi řekl ty ne já ...

mě vadí obecně nezájem lidí o to jak věci fungují, proč jsou jaké jsou atd. To jestli si někdo oupí nebo nekoupí nějaký produkt je zcela vedlejší a v podstatě bezvýznamné ...
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 13:01:04
avatar
Citace:
Pokud si někdo koupí i7-7700K na místo RYZEN 7 1700 tak je blázen a okradl se.
Koupí to jen idiot, co nemá přehled, nebo absolutní nadšenec
Absurdní cena - produkt jen pro idioty


http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/procesory-a-pameti/amd-ryzen-7-1700-test-a-review-bezkonkurencne-nejzajimavejsiho-procesoru-na-trhu--10.html
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-asus-gtx-980-strix-4gb-proti-radeon-r9-290x-zatim-nejlepsi-maxwell-v-akci--13.html
http://www.ddworld.cz/aktuality/graficke-karty-gpu/gtx-titan-z-je-definitivne-zde-silena-cena-a-nevyrazny-vykon.-papiry-na-hlavu-v-baleni-nejsou.html
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 19:41:05
avatar
v těchto konkrétních případech si za tím 100% stojím není to urážka, pouhé konstatování faktu s lékařský odborný termín ...
losfantos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 19:53:51

Dobře ale vy přece nejste lékař abyste takhle diagnostikoval lidi. A myslím si že vy jako redaktor byste si tohle neměl vůbec dovolit i když můžete mít pravdu. Musíte dodržovat určitou etiku. V hlavě si můžete myslet co chcete ale zde by to tak být nemělo.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 20:17:29
avatar
urážka to není, je to na místě v situaci, kdy je jeden nákup extrémně výhodnější než jiný
losfantos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 20:23:36

Co se týče faktu o nákupu s tím souhlasím... Mě jde jen o to označování lidi.Dokonce jste i označoval lidi co stále hrají má FHD za blbce a blázny . Jste redaktor přece jen musíte dodržovat nějakou úroveň :-)
Fox_25 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 01:56:19
avatar
Urážka to je pořád, jednou napíšeš že je ti jedno co si kdo koupí a že je to bezvýznamné a pak napíšeš že se může nadávat když jde o extrémně výhodný nákup. To se nějak při extrémně výhodném nákupu mění význam slov blbec a idiot?

A představ si že pro mě v době kdy vyšel ryzen 7 byl výhodnější i7 7700K. Často používám SW pro zpracování více fotek z mikroskopu, jede na 4 jádrech a zpracování testovací série fotek bylo na i7 7700K(bez oc) bylo rychlejší o necelou půl hodinu než na ryzenu 7 1700. Kdyby mi tehdy chcípla deska tak bych nejspíš koupil i7 protože novější verze toho SW je opravdu velmi drahá a desky se z77 čipsetem špatně dostupné a poměrně drahé.
Aktuálně je to jinak, Ryzen 5 2600X je v tomto SW už výkonnější takže bych měl po delší době CPU od AMD, i z důvodů jak se chová intel.

Jenže dle tvé recenze jsem idiot a idiotem zůstanu. I když si stále myslím že idiot je člověk co si nákup dané věci nedovede obhájit sám před sebou, a poslední místo kde chci číst o idiotech jsou recenze HW.
Rohl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:41:44

Upekla se mi teď v tom horku R9 290. Takže počkám co bude v bazarech a nebo vemu rovnou 2070 RTX
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 21:17:36
avatar
vitaj
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 14:52:15

Tá odhadovaná uvádzacia cena 700-799$ pre 2080 je riadna šleha. Historicky bola zatiaľ najvyššia uvádzacia cena pre radu X80 649$ v prípade GTX 780. Ostatné X80 rady stáli pri uvedení na trh menej GTX980 - 549$, GTX1080 - 599$. Tých 699$ pre 2080 by som si ešte vedel horko-ťažko predstaviť, aj keď to by bolo oproti predchádzajúcej generácii masívne navýšenie uvádzacej ceny o 100$ tj. o cca 15%. Ale ak bude uvádzacia cena 799$, tak by to bolo o šialených 200$ viac, ako pýtali pri uvedení na trh za GTX1080. Medzigeneračné zdraženie o 30%? Dúfam, že to sa nestane. V opačnom prípade môžeme počítať s tým, že 3080 už bude stáť rovných 1000$ a Titan z tej generácie bude za ľudových 5000$.
Pamätám si ešte keď sa v roku 2013 objavil na trhu prvý Titán za 1000$ a všetci si klepali na čelo, že kto môže dať toľko peňazí za GPU.
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 15:44:33

Adoredtv spravil peknú analýzu týchto čipov, pričom sa odvolával na pracovníka Nvidie. Z jeho slov je patrné jedno... Lights out pre Amd, toto nemôžu dohnať v priebehu jednej generácie. NV sa vraj opäť podarilo slušne navýšiť výkon na shader a a taktiež celkové frekvencie. GCN a aj Vega zostávali za Pascalom minimálne o 30% vo výkone na shader (výkon GCN a Vega pri rovnakej frekvencii je rovnaký!!!, viď porovnanie Fiji a Vega 64). Úprimne, čakajú nás hrozné časy.
vantages [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 16:14:28

nVidia se predvedla ...proč to dělá tak složitě vždyt stačilo přeznačit starý čipy a dat slevu 1000-1500kč a zakaznicí by nic nepoznali

jo pardon karta za 3000 usd má navýšení výkonu o 10 aŽ 15% to mě pozer
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:24:25

Hmm ta je zajímavé. Tady se pořád tlachá o tom jak kdyby zákazníci byly chytří tak by AMd bylo na výsluní atd. Asi jsem hlupák protože po AMd 7970Ghz a R9 290x, která mě totálně zklamala a navíc chcípla defakto hned po záruce, její provoz bylo jedno velký utrpení. Jsem pořídil Gtx 980 a posléze 1070 ateď 1080Ti. No někdy asi není špatný bejt hloupej.

Co si pořídili borci od AMD to teda nevím Nejspíše nic.

A jak to vypadá s příchodem nynější generace si AMd o nějaké konkurenci mainstream + může nechat na pár let zase zdát.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 17:44:11

Borci od AMD si pořídily to nejvýkonější a to Vegu 64
Správně to rozlišuješ, protože každá značka má své přívržence (to se DDmu líbit nebude), ale je to tak.

PS: to že ti nco chcíplo není argument. Grafiky chcípají napříč spektrem ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 18:23:13
avatar
to jde mnohem dále než 7900 série ... AMD mělo dlouho nejvýkonnější grafiku na trhu, mělo často nejvyspělejší grafiky a mělo téměř vždy nejlepší poměr cena-výkon. To jsou fakta, objektivně doložitelná. A přesto NVIDIA prodávala několikrát víc grafik než AMD, přesto že měla horší výkon a horší ceny. A o tom prostě rozhodli zákazníci, takže ze zákazníků nedělejte svatoušky, svým nakupováním jasně rozhodli, že o konkurenci nestojí, nechtějí nejlepší produkt za dobré peníze atd.

vaše zkušenosti jsou úžasné, mnozí máme zcela opačné. Co si pořídili borci od AMD? R9 NANO byla nejlepší karta své generace z moha ohledeů, a v současnosti je VEGA svkělá karta.
Mainstream určitě bude mít konkurenční prostředí funnčí, z toho se AMD nikdy nestáhlo. Problém je, že AMD má/mělo téměř vždy lepší mainstreamovou nabídku než NV, minimálně podobný výkon za lepší cenu, to platí víceméně i dnes (i dkyž těžařská mánie s tím trochu zahýbala), nicméně i když uznáme, že NV a AMD mají v mainstreamu v podstatě stejně dobrou nabídku, tak už nedává smysl, jakto, že NVIDIA má několikrát větší prodeje to už je o zákaznících a jejich chování a OEM atd. Za těchto podmínek pak žádat funkční konkurenční prostředí je od některých skoro bych řekl sprosté ...

Problém AMD nejsou produkty, problém AMD jsou zákazníci, OEM a fakt, že prostě se chová jinak než NVIDIA a jsou hranice, za které AMD v marketingu nepůjde, zatímco NVIDIA klidně (GPP apod.). Oba přístupy jsou amozřejmě zcela v pořádku, je to business, ale jeden zjevně v současném světě se vyplatí více. Ale to platí ve všem, nejen v prodeji GPU ... Já jen konstatuji a vysvětluji jak věci josu a nečekám že se najednou chytí 50% zakazníků za nos a začne vybírat skutečně podle nejlepšího produktu za nejlepší cenu ... i kdyby se tak stalo, v některých segmentech je prostě pozdě, nabídka není, nebo ji OEM ani nenabídnou ... takže to znamená žádný výběr, růst cen atd. Ale přesně to zákazníci chtěli, přesně tomu poslední dekádu svým počínáním a nakupováním napomáhali, tak ať se teď nediví Já se rozhodně nedivím, klidně i koupím NVIDIA, ale skřípat zuby nad cenou a tím že nemám na výběr budu a budu na to upozroňovat i na důvody, proč tomu tak je ...
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 23:28:48

Nóoo já si dle svého nejlepěího svědomí kupoval ty nejlepěí produkty co na trhu aktualně byly 7970, potom 290x (ale ta mimochodem byla otresna a mel jsem pockat rovnou na 980, pořízení 290x označuji za moji nejhorší koupi vůbec. Posléze tedy 980 a 1070 a 180Ti. Co jsem dle vás měl pořidit? Místo 980tky nedostatkové nano, které přišlo až po 980? A nebo místo 1070? Když jsem ji kupoval tak od konkurence tu bylo nic, nula, houbelec. A stejně je tomu i teď v případě 1080ti. Já si tu AMD kartu klidně koupím, ale musí mít výkon a být tu první a né až za 2 roky. To je aktuálně největší úraz pro AMD. Joo v mainstreamu tam nějaký konkurenční prostředí je, ale mainream mě absolutně nezajimá. A prestiž si přes mainstream AMD urřitě nezvedne.

Víte ono by jste i ty vaše rádcovské sestavy měl dělat třeba v nějakém pravidelném cyklu a potom by šlo krásně vidět, jak AMD časově zaspalo. A nepsal by jste zde,že zakazníci si špatně vybraly. Ne nevybraly, ono si tu nebylo skoro 2 roky nic na výběr od AMD.

A jen tak mimochodem proč jste vy a vaši kolegové tedy používaly v PC 1080tky? Když AMD mělo lepší nabídku ?

Zdá se mi že vaše teorie má značné trhliny.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 12:09:29
avatar
moje teorie je zcela v pořádku .... vy nečetete co píši. Já se nebavím o posledních 2 letech, já se bavím v horizontu poslední 10ti let, tam se rozhodovala situace ....

Já používám vždy to co je nejlepší a nejzajímavější, bohužel řada uživatelů to v posledních 10ti letech nedělala nakupovala stylem že o lepší věci za nejlepší cenu nestála a tak se nemůžeme divit, k čemu to vedlo ....

GTX 1080 je fajn karta, používali jsme ji, teď mám VEGA 64 protože je to ještě lepší karta a jsem s ní také spokojen ...
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 12:52:59

Dobře tedy, ale i tak si nejde říct, že za celých 10 let mělo AMD vždy výhodnější nabídku. Minimálně nemělo lepěí načasování.

Jelikož mě vždy zajímal jen highend. Tak karty o AMd, které považuji za povedené za posledních 10 let jsou bohužel jen dvě:
5870,7970. Ostatní přišly buď přiliš pozdě nebo jejich provozní vlastnosti byly jak u GTX 480, která je za to vysmívaná do dneška. Realita je taková, že AMd svou nabídku často zachraňovalo pouze cenou, jelikož za stejnou cenu co zelení by všechny ostatní karty, kromě zmíněnych 2 neměly šasnci vůbec někoho oslovit. Jasně, že potom na papíře jejich produkty vypadají výkoné a za lepší peníze, ale asi jen tohle nestačí.

A ještě bych se vrátil k přirovnání s intelem. Něustýle se do něj teď strefujete, že jsou neschopni udělat cokoliv konkurence schopného vůči AMD na CPU poli. Je však zvláštní, že článek podobného ražení se tu o AMD nikdy neukázal, i když nebylo vůbec schopno 2 roky reflektovat dění na trhu v highendu GPU. To tu jsou jen články o tom jak za to mohou zákazníci a že AMD se soustředí na mainstream protože to je to nejlepší. A dokud mělo jen svoje FX CPU tak na to stačilo suché konstatování, že AMD prostě nic nemá a ženevýkonost FX je jen špatným SW, ale slova o neshopnosti se tu určitě nikdo nedočetl.

Situace podobná, reakce odlišná.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 15:06:23
avatar
lze to objektivně říci dokázat a máme na to řadu testů i recenzí .... AMD mělo ve většině případech lepší karty za lepší ceny. A většina recenzí nejen na DDWorld.cz to dokazuje. Problém je, že pak je tady realita marketingu a AMD prostě nedělá agresivní marketing jdoucí za hranu ... ten rozhodl.

Jinak byste si měl doplnit znalosti kdy přišli RD 5870/7970 a jaké byly jejich provozní vlastnosti ve srovnání s konkurencí ... a také kdy ty karty dorazily na trh. AMD nebylo tou společností, která přicházela druhá se svou generací grafik ;). Problém je, že i když AMD mělo lepší produkty, stejně prodávalo třetinu toho, co NVIDIA a to je problém nás zákazníků ... protože prostě zákazníci dali tímto najevo, že o konkurenci a lepší rpodukty za lepší cenu nestojí.

srovnání AMD s Intelem je mimo, AMD nemá peníze ani velikost Intelu ... situace není podobná ani trochu ...

jinak high end bohužel není důležitý. nejdůležitějšími segmenty grafického trhu jsou mainstream (těch grafik je většina) a HPC, to zase dělá největší zisky ... high end je nejméně důležitý trh ale je nejvíce vidět u nadšenců, takže podle něj mnzí hodnotíé vše ...
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 11:31:49

Jinak byste si měl doplnit znalosti kdy přišli RD 5870/7970 a jaké byly jejich provozní vlastnosti ve srovnání s konkurencí ... a také kdy ty karty dorazily na trh. AMD nebylo tou společností, která přicházela druhá se svou generací grafik ;). Problém je, že i když AMD mělo lepší produkty, stejně prodávalo třetinu toho, co NVIDIA a to je problém nás zákazníků ... protože prostě zákazníci dali tímto najevo, že o konkurenci a lepší rpodukty za lepší cenu nestojí.


A co jsem asi tak napsal 7970 i 5870 byly skvělé karty(dl mě od AMD ty nejlepší za 10 let). Čtete vůbec co vám tu kdo napíše?
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 21:24:27
avatar
hmm, takze dalsi. Rohl pise, ze mu zdochla 290 po zaruke, mne zdochla 290 po zaruke, tebe zdochla 290X po zaruke ... . Ako s vykonom som bol velmi spokojny, ale nie za takuto cenu.

By som rad videl, aku priemernu zivotnost mali karty z tejto GCN rady.
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 12:49:43

Byl to krumpl, topilo to jak přimotop i na vodníku. Hrával jsem na tom Division v té době a bylo to zoufalé konkrétně v té hře rozdíl oproti kamarádove 280x byl možná tak 15%. Jsem z tý karty byl nadšenej jen když jsme ji vybalil z bedny do prvního zapnutí. Potom už přicházeli jen myšlenky co s tím budu dělat.
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 13:11:02
avatar
tak zas ak mam byt "Objektiv"ny, tak vykon bol fajn, Division je primarne NV hra. Kamos mal GTX 970, vykonovo to bolo zhruba rovnake, zalezalo na hre. Po 2 rokoch pri novych hrach uz 290 bola vykonnejsia, navyse som mal freesync monitor, takze tam to bolo ok.
Ale ako vravis - prevadzkove podmienky (spotreba=teplota=hluk) boli inde nez 970 a nakoniec tie prudy co tam tiekly tu kartu usmazili (a tom som mal OC len od vyrobcu - neposuval som sam tu kartu dalej, ani som nic netazil).
Inak nemozem si odpustit, to PR, co na tuto kartu na tomto webe bolo bolo snad neskutocne. GTX kupuje leb blbec, ktory nevie, ze za 2 roky bude karta horsia, DX12 hype ... akurat ze po 3 rokoch odide znacne percento kariet sa nejak nespomenulo. Aj ked na 2. strane tazko to mohol dopredu vediet.
S pohladu 3-4 rokov dozadu by som povedal, ze 970 by bola pre mna lepsia - keby som mal g-sync monitor (vtedy). BF, Doom, AoS - to vsetko slo mimo mna, viac som hraval hry, ktore sa optimalizovali pre NV (Witcher3, Tomb Riders, WOT/WoWs, ...). Hlavne by ta karta bola este nazive.
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 13:29:39

No já hlavně chtěl říct, že za ty peníze co jsem za ni dal jsem si mohl nechat tu 7970, nezahrál bych si o moc hůř a nemusel bych řešit vodní chlazení a podobný věci a ušetřil peníze Prostě ta karta byla z mé vlastní zkušenosti dobrá pouze na papíře.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 17:53:15

TDP karet bude hrát nějakou roli. Kaskáda a kondíky jsou pod větší zátěží a dlouhodobě tam jsou větší rizika. Nicméně mám pár starých karet s TDP do 200W a jsou funkční už několik let.
V podstatě pokud si člověk kupuje drahou grafiku s vyšším TDP a chce aby mu co nejdéle vydržela, měl by kupovat vymazlené edice, kde se nešetří na pcb atd. To je jediná obrana.
Objektiv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 12:32:03

1. 290x nemá TDP do 200.
2. Byla to Edice Direct CUII od Asusu.
3. Na mazlení nic moc příliš horká. Kartu šlo slyšet i přes nasazená sluchátka.
4. Když sleduji tvoje přízpěvky, to je co kus to perla. Nereaguj prosím na moje komentáře, nemá to smysl.
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-12 21:57:44
avatar
hmm, ja som mal takisto ASUS Direct CU2 na vyhorenej 290-tke.
Poznam tipka, ktory ma 1060 Strix a musel menit chladic. Nejak sa ti ASUSaci zopsuli.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 00:05:37
avatar
Mozna se pletu, ale neco si matne vybavuji, ze prave toto byla edice chlazeni karet, ktera mela mit v ramci uspor chladic identicky, jako soudobe chladice u vyssich GTX modelu. To chlazeni melo byt puvodne vyvinuto prave pro GTXka a na R9 290 chipech nesedelo vubec idealne - cimzto mela byt citelne snizena efektivita pouziteho chlazeni. 290ky sice nepatrily k uspornym chipum, ale s vhodnym chlazenim byly normalne pouzitelne..
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-13 15:28:13
avatar
toto nebolo v mojom pripade o chladici. Ten bol (aspon na 290tku) dostatocny. Problem bol v inej casti karty, VRM pre V-core. Predpokladam, ze ASUS sa rozhodol setrit prave tam.
samusaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - BIEDA 2018-08-10 18:56:39
avatar
toto je horuca BIEDA OD NVIDIE ABY 2080 5 - 10 PERCENT BOL NAD 1080TI A ZA 700-800 DOLAROV TO BUDE V EURACH 900 EUR V DOBREJ NEREFERENCKE.

2070 TAKTIEZ BIEDA ZA 500DOLAROV CO BUDE 600EUR
7GB VRAM JE STRASNE MALO A
15PERCENT NAD 1080 KTORA DNES IDE OD 530EUR ...

V 300EUROVEJ LAJNE SA TO ZAS NEPOHNE AKO NAPOSLEDY 970 OC 1060 A 2060 TO JE BIEDA HORUCA,

RADSEJ SI KUPIM VEGU 56 NECH IDU DP..CI
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Co fetujes zebrak? 2018-08-11 00:32:18

Co fetujes zebrak?
losfantos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 08:20:35

To by mě taky zajímalo na čem jede
vantages [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-10 19:20:55

ty TUPCE ty to mas koupit a ne blbe kecat ...50% vyšší než má GTX 1080 jenom to bude stat +- 20.000kč kup si radeji 1080t a ses na tom skoro stejne
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RTX 2080 cena 2018-08-11 07:59:18

na videocadrz uvádzajú cenové rozpätie pre 2080 500-700$ čo mi príde reálnejšie vzhľadom na cenovú politiku nvidie. Takže ešte stále verím, že výsledná cena môže byť niekde na úrovni 600-650$.
Krakonoš144 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 11:41:45

Levnější cenu než zakolik byla GTX 1080 bych neočekával.
Takže pravděpodobná cena je 699 dolarů za Founders Edici a 599 za MSRP.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 12:10:40
avatar
můj odhad je, že referenční edice bude začínat na 749 nebo dokonce 799 dolarech, doporučená cena pro neref. pak bude začínat na 649 - 699 dolarech.
Smrtihlav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-11 12:30:00

to je +/- aj môj odhad, ale samozrejme dúfam v čo najnižšiu cifru
Phantomiux [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Co sa tyka mainstreamu, 2018-08-13 21:29:45

tak DD-ho problem v clanku by som navrhoval vyriesit tak, ze sa 2070 vyhlasi za novy mainstream a cokolvek vykonnostne pod nim uz bude oznacene za nevyhodny low-end. Teda aspon pri CPU to tak fungovalo...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-14 01:51:20
avatar
proč by low end musl být nevýhodný? Naopak právě hrozně levné CPU jsou obvykle poměrem cena/výkon nejvýhodnější, třeba R5 2600 ...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v nové ukázce
John Wick: Chapter 3 – Parabellum v nové ukázceČtvrtek, 21 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 513x
Komentářů: 1
Battlefield V dostává obří Battle Royale mapu
Battlefield V dostává obří Battle Royale mapuStředa, 20 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 594x
Komentářů: 3
Chilling Adventures of Sabrina se dočká pokračování!
Chilling Adventures of Sabrina se dočká pokračování!Pondělí, 18 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 749x
Komentářů: 2
RayTracing ve hrách i na Radeon VEGA v CryEngine
RayTracing ve hrách i na Radeon VEGA v CryEngineSobota, 16 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2289x
Komentářů: 4
Sniper Elite chystá další hry včetně Remastered V2 verze
Sniper Elite chystá další hry včetně Remastered V2 verzePátek, 15 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 723x
Komentářů: 1
Avengers: Endgame s novým trailerem s Captain Marvel
Avengers: Endgame s novým trailerem s Captain MarvelČtvrtek, 14 březen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1022x
Komentářů: 1