Šéf NVIDIA se hloupě a fakticky lživě vyjádřil proti AMD Radeon VII a FreeSync. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 15 leden 2019
altJako pomatení mysli si mnozí vykládají několik dní staré vyjádření šéfa NVIDIA.

 

 

 

 

Většina společností a jejich CEO se o produktech konkurence příliš nebaví. A rozhodně je nikdy přímo nepomlouvá a neuráží. Nedovolí si to Intel, DELL, HP ani AMD, prostě žádná slušná společnost a slušný člověk v pozici CEO. Když už, tak věcně vyzdvihne přínosy svého produktu a řekne, že tohle prostě umí líp než ta a ta konkurence. Šéf NVIDIA ale v poslední době nemá moc šťastné období. Jeho vystoupení nejsou dobře připravená, obsahují často zavádějící až lživá tvrzení. Totálně zpackané představení RTX série mělo prakticky všechno z toho. Ani na CES 2019 NVIDIA zrovna nezazářila, ačkoli přispěchala jako první s CES představením. RTX 2060 sice vypadá z dosud uvedených RTX modelů zdaleka nejlépe a rozhodně nejvýhodněji, je pořád drahá karta a nepředstavuje prakticky žádný přínos, jaký normálně od nové generace očekáváme a také obvykle dostáváme, kdy za stejné peníze dostáváme obvykle o mnoho desítek % výkonu navíc. A NVIDIA nemá ráda, když na realitu jejich produktů někdo objektivně upozorňuje, což sice nemá rádo více společností, ale nikdo to až takhle nepřehnání:

Připomínám, že například GTX 1060 6GB za 250 dolarů nabízí téměř stejný výkon jaký měla GTX 980 za 500 dolarů. RTX 2060 však za 350 dolarů nabízí podobný výkon, jaký měla NVIDIA GTX 1070/1070Ti za těch podobných 350 – 450 dolarů doteď. Takže kde je ten obvyklý mezigenerační posun? Mobilní RTX grafiky jsou sice super, ale prakticky nikdo se nad nimi ani nepozastavil, protože k tomu není žádný důvod, určitě by totiž mohly být lepší a mobilnější než v současné RT+Tensor podobě, kdy je evidentní že tyhle produkty na mobilní nasazení navrhované rozhodně nebyly. A tak největším oznámením NVIDIA v rámci CES 2019, byla překvapivá podpora AdaptiveSync (FreeSync), kdy si ale šéf NVIDIA dal velký pozor na to, aby slovo FreeSync v prezentaci neřekl a aby očividně předražený zbytečně složitý vlastní G-SYNC, neshodil úplně. Nicméně i uvedení dostupnější RTX karty a konečně podpora většinového univerzálního standardu jakým je AdaptiveSync, protože G-SYNC je předražená neefektivní technologie, která spěje k zániku a AdaptiveSync (FreeSync) je jasná budoucnost, obojí zůstalo ve stínu nevhodného, nemístného a fakticky lživého vyjádření šéfa NVIDIA na adresu AMD a jeho Radeon VII a FreeSync.

  • NVIDIA CEO: 7nm grafika se 16GB HBM2 nepřináší nic nového …

Podle šéfa NVIDIA je výkon Radeon VII mizerný, karta nepřináší nic nového. Nemá ray tracing a NVIDIA ji rozdrtí. Když zapnou Ray tracing rozdrtí ji, když zapnou DLSS, rozdrtí ji. No a aby toho nebylo málo, tak se vyjádřil i na adresu FreeSync, kdy tahle technologie prý nikdy nefungovala.  

Tato tvrzení jsou však objektivně doložitelně lživá. Rozhodně také nestandardní a přinejmenším nevhodná (slušnost stále nepovažuji za slabinu). Většina lidí, kteří vědí, o čem je řeč, tak se shoduje, že tady prostě Jensen hodně přestřelil a škodí sám sobě i své společnosti. V poslední době je totiž pod velkým tlakem a vyjma hospodářských výsledků ve formě stále velmi vysokých nadstandardních zisků, jsou to samé špatné zprávy. Dost možná i AMD a jeho šéfce poněkud závidí, protože zatímco AMD bylo vyhlášeno nejlepší společností loňského roku a vedla si z hlediska růstu akcií a hodnoty nejlépe na celém trhu, a současně šéfka AMD byla vyhlášena nejlepší CEO v rámci semiconductor Aliance, NVIDIA a její šéf jsou horkými kandidáty na pozici zcela opačnou aneb „looser“ roku 2018. O poznání zajímavější, když NV v mnoha částech trhu v současnosti stále nemá konkurenci a přesto se propracovala k takovému výsledku ... 

NVIDIA skončila na výrazně nižší hodnotě, než na jaké rok 2018 vůbec začala a za poslední 2 měsíce přišla o více jak polovinu hodnoty a patří těmito výsledky k nejhorším společnostem roku 2018 z první 500 největších. Šéf NVIDIA nezvládá v poslední době veřejná vystoupení a představení produktů, RTX má jediné štěstí, že AMD se ještě na grafickém trhu teprve znovu dostává do tempa a nekonkuruje produktově v celé šíři. A za normální situace by RTX nebyly vůbec konkurenceschopné. PR katastrofa jménem GPP úplně neodezněla, Intel konkurence na dohled atd. I mnozí stávající partneři NVIDIA přiznávají, že výborné finanční výsledky a vysoké zisky NVIDIA nejsou normální, zdravé ani úplně zasloužené. Nejsou jednoduše dané tím, že by NVIDIA měla tak úžasně skvělé produkty, ale tím, že má některé produkty jako jediná. Takže nelze vlastně objektivně říci, jak moc jsou dobré, když není srovnání, protože AMD na čas nedobrovolně vyklidilo pozice. Zlaté časy už ale pomalu končí, konkurence se vrací a nejen AMD, ale hrozí právě i Intel. A mnozí se obávají, že NVIDIA se s tím nedokáže vyrovnat, a AMD a Intel ji převálcují. Už jen proto, že mají kompletní platformy. AMD má navíc i skutečně zájem o zákazníky a pomáhá s vývojem „free technologií“, dostupných pro co nejširší okruh uživatelů i vývojářů bez extrémních poplatků. zatímco NVIDIA to dělá maximálně komplikované a drahé pro nás uživatele. A Intel má hlavně hodně peněz a velký zájem dostat NVIDIA ze své platformy, kdy je s ním dnes většinově párovaná ve většině PC. To ale skončí, jakmile bude mít Intel vlastní solidní GPU.

A s tím, že by AMD pustilo NV na svou platformu, se nedá moc počítat. Jinými slovy, hospodářské výsledky jsou jedna věc, fakt že si většina investorů a lidí v businessu aktuálně myslí, že zlaté časy pro NV pomalu končí a bude pro ni mnohem hůře, je věc druhá. Šéf NVIDIA je pod velkým tlakem, přitom v současnosti stále může těžit z prostředí, kde často nemá konkurenci (což platí hlavně o marketingu), ale černá mračna jsou na obzoru a Radeon VII je jen taková první zkouška. Zdaleka to však není klíčový a zásadní produkt, který by měl NV výrazně ohrozit, ale už ten zjevně nenechal šéfa NVIDIA v klidu spát. AMD si může gratulovat, lepší reklamu si přát nemohlo ...    

  • Radeon VII vs NVIDIA RTX ve faktech …

Ono stačí zůstat opravdu jen u faktů, abychom vyjádření šéfa společnosti NVIDIA mohli označit za zcela lživá a fakticky nesprávná. Že prý Radeon VII nic nového nepřináší? První 7nm GPU na světě a na trhu navíc od společnosti, která má zlomek financí proti NVIDIA, zatímco NV není ani blízko představení vlastního 7nm GPU? Mikročipy byly vždy o tom, dostat co nejvíce tranzistorů na co nejmenší plochu. A v tomto ohledu aktuálně není NVIDIA ani ve stejné lize jako AMD a jeho Radeon VII (VEGA II). AMD má 7nm čip s 13 miliardami tranzistorů na ploše pouhých 331mm2! NVIDIA potřebuje na stejných 13 miliard tranzistorů plných 545mm2 křemíku (12nm TU104 na RTX 2080). Co nechápeme, jak může šéf společnosti vyvíjející a navrhující čipy pronést něco o tom, že první 7nm GPU na světě nic nepřináší, kdy jeho vlastní produkty o celou generaci výrobně technologicky zaostávají.

Navíc vše je nutné brát v úvahu s ohledem na fakt, že NVIDIA za posledních několik let vydělala několik miliard dolarů čistého zisku, což jsou peníze, o kterých si u AMD mohou nechat jen zdát. AMD mělo na vývoj 7nm VEGA a VEGA samotné zlomek financí, co NVIDIA vydala na PASCAL či TURING apod. Přesto AMD dokázala jako první s velkým náskokem 7nm GPU na trh uvést, s výkonem ,na který mnohem bohatší konkurence potřebuje 2x více křemíku při jinak stejném počtu tranzistorů. Jsou tací, kteří by řekli, že šéfa NVIDIA existence „herní verze“ Radeon VII nepříjemně překvapila, protože ukazuje jeho RTX 2080 ve špatném světle. Nejde o to, že by RTX 2080 měla špatný výkon, i když pokud šéf NVIDIA řekne, že karta s podobným herním a lepším výpočetním výkonem jako jeho RTX 2080 má mizerný výkon, pak máme brát jako že i RTX 2080 má mizerný výkon? Proč ji tedy NV uváděla a prodává?

RTX 2080 vypadá opravdu nezajímavě, navíc musíme brát ty oficiální ceny za FE verze, protože Radeon VII bude existovat jen v té referenční edici a bude za 699 dolarů, zatímco NVIDIA RTX 2080 FE je za 799 dolarů. NVIDIA se nás snažila přesvědčit, že za těch 800 dolarů je v pořádku nabízet v roce 2019 kartu s jen 8GB paměti, kdy 8GB paměti je běžné už na mainstreamu od roku 2016 (Radeon RX 480 8GB). AMD nám ale za 700 dolarů nabídne 16GB HBM2, což je nejen největší kapacita, kterou kdy jaká karta v této cenové hladině měla, ale také nejlepší a nejrychlejší paměti na trhu se špičkovým 1TB/s. GDDR6 na RTX 2080 nemají ani poloviční výkon a stojí na nákladech méně než polovinu toho, co stojí 16GB HB2. AMD Radeon VII prostě ukazuje, co může a měla by dnes high end grafika za 700 dolarů nabídnout, a musíme se ptát, proč tohle RTX 2080 za 800 dolarů nemá. A to šéfa NVIDIA neskutečně štve. AMD se postupně zatím jako jediná produktová (marketingová nikoliv) konkurence vrací a ukazuje produkty NVIDIA a jejich výhodnost v jiném světle a šéf NVIDIA se nikdy nevyrovnával s konkurencí dobře. A fakt, že se musí uchylovat k očividným lžím není zrovna povzbudivé ...

Radeon VII není určitě nejlepší grafika na světě, ale je to více než slušný produkt, který je v mnoha ohledech, zejména výrobně o generaci dál, než co má dnes NVIDIA, což ve finanční realitě obou společností je ještě působivější, protože nemůžeme objektivně srovnávat Radeon VII a RTX 2080 jako produkty, které vznikly ve vyrovnaných podmínkách. Oba vyžadovaly určitě stejný objem práce, ale jedna firma na to měla násobně více prostředků než druhá a výsledky tomu poněkud neodpovídají. Z pohledu mikroprocesorů a jejich technologií je VEGA 20 nejpokročilejší GPU na světě. A to si piště, že by se tím šéf NVIDIA chlubil, pokud by měl první 7nm čip on.

Nicméně problematická jsou i další vyjádření. „Když zapneme Ray Tracing“ AMD zničíme, když zapneme DLSS AMD zničíme“ … opět faktické lži. AMD má a podporuje Ray tracing normálně jako doposud, nepodporuje ho způsobem, jakým to dělá NVIDIA, což ale neznamená, že NVIDIA RTX je dobré řešení. Není. Není efektivní a už vůbec není použitelné pro drtivou většinu produktů mimo HPC a high end segment. Jednoduše udělat speciální jednotky a kvůli nim obrovsky zvětšit GPU je prostě hloupost a NVIDIA to ví (nepřizná dnes) ale ví to moc dobře. A tahle konstrukce prostě není efektivní, zejména když vezmeme v potaz, jak málo prakticky přináší. Ano, pár odrazů a odlesků udělá fyzikálně správně, ale s takovými nároky na výkon, a tak neviditelné v rámci celé scény (zejména proti klasickým trikům), že neexistuje dobrý důvod tohle ve hrách používat. Jediná hra, která tohle dnes experimentálně nabízí jasně ukazuje, že Raytracing je prakticky neviditelný, zato srazí FPS tedy herní výkon karty na polovic. Takže co se stane, když rovnáte Radeon VII proti RTX 2080 se zapnutými RTX efekty? Nebude to AMD, které z toho odejde zničené, bude to RTX 2080, jejíž výkon s praxi s nepostřehnutelnými a ve většině scénách zcela nepřítomnými RTX efekty klesne někam k úrovni GTX 1070, a Radeon VII ho prostě zničí. Běžný uživatel si těch RTX efektů ani nevšimne, zato si všimne, když ve 4K rozlišení bude mít Radeon VII třeba 70FPS a RTX 2080 s RTX 40FPS. Takže pokud na NVIDIA zapnete RTX ve hře, tak ji AMD zničí, ne naopak.

A DLSS? Glorifikovaný upscaling přes dnes módní strojové učení, je další technologie, kterou NVIDIA používá jako marketingovou zbraň, aniž by přiznala, o co skutečně jde, a že její provedení je také neefektivní a do plné funkčnosti má mnoho let daleko. V první řadě není příliš velký rozdíl mezi DLSS a supersamlingem apod. vše už bylo jasně dokázáno:

Jde o to, že karta nevykresluje ten obraz v tom 4K rozlišení, takže nelze porovnávat výkon karet v nativním 4K proti výkonu karty s aktivním DLSS = kvalita obrazu není stejná. Kromě toho podobně fungující upscalingová technologie funguje na všech grafikách ve všech hrách už dnes, zatímco DLSS vyžaduje speciální AI, speciální podporu ze strany tvůrci hry i NVIDIA a opět kvůli tomu má karta speciální jednotky, větší GPU atd? DLSS vypadá na papíře zajímavě, ale nepřináší pro hráče dnes nic nového a způsob aplikace této technologie je neefektivní sám o sobě. Nechápu, proč musíme mít v naše grafika extra výpočetní jednotky, stejně ale musí nechat NV tu hru projet na svých HPC, a proč to prostě nemůže být součástí té hry a jejího engine a fungovat na každé kartě? Prostě místo aby NV zlepšila software sám o sobě a optimalizovala hry z hlediska API a optimalizace technologií, tak vymýšlí zbytečně složité HW řešeni …. a jo, já zapomněl, NVIDIA neprodává software, ale hardware a optimalizace her, aby běžely lépe i na slabších kartách, jsou jejím velkým nepřítelem. Každopádně zapnutí DLSS opět nezničí Radeon, protože v té jedné (maximálně dvou) hrách, kde to dnes lze vůbec zapnout, dokáže fungovat klasický upscaling se stejnou praktickou kvalitou, přínosem i výkonem i na Radeon a dokáže to i ve všech ostatních hrách, což DLSS neumí a v dohledné době nenabídne. Takže o DLSS bych raději mlčel, je to v současné době nezajímavá technologie, která potřebuje hodně učení (doslova) a několik generací dalšího vývoje …

A poslední "odvážné" (čti hloupé) tvrzení šéfa NVIDIA o tom, že FreeSync vlastně nikdy nefungovalo? To je prachsprostá lež, pokud budeme ignorovat fakt, že NVIDIA sama nyní zprovoznila se svými kartami několik FreeSync monitorů, které sama inzeruje jako plně funkční (a g-SYNC modul prostě nemají), tak prostě nemůžeme ignorovat fakt, že mnoho uživatelů FreeSync už delší čas používá. Šéfa NVIDIA opět strašně štve, že FreeSync mu kazí jeho business a dojení užitečných blbečků ... pardon ... zákazníků. Zatímco FreeSync je zdarma, G-SYNC stojí uživatele balík a funkčnost pro zákazníka je u špičkových řešení (monitorů) úplně stejná! Ano, existují monitory, na kterých to jede hůře, ale to není FreeSync technologií, ale monitorem a jeho výrobcem. Ze stejného důvodu neexistují levné G-SYNC monitory, protože by nebyly funkčně o nic lepší než levné FreeSync monitory, jen by stály nezanedbatelně více a byly tedy nekonkurenceschopné. NVIDIA nevybrala těch několik AdaptiveSync panelů jen tak, jsou to špičkové FreeSync monitory, na kterých prostě FreeSync funguje nejlépe a se vší parádou (a nejsou úplně levné), a proto byla NVIDIA nucena nabídnout funkčnost „G-SYNC“ bez modulu i na nich pro majitele svých grafik. Kdyby FreeSync nefungovalo, tak ty monitory nebudou teď fungovat ani jako „G-Sync“. Takže šéf NVIDIA popírá sám sebe ...

Fatkem je, že AMD vypálilo NVIDIA rybník už v době, kdy G-Sync představila. Zatímco NVIDIA představovala neskutečně složité a drahé řešení přes speciální modul v monitoru, což je koncepčně prostě totální kravina, AMD souběžně ukázalo úplně stejnou funkčnost s využitím upravené normální elektroniky monitoru. Od té doby to zdokonalila a AdaptiveSync založený na první generace FreeSync tedy mohl rychle vzniknout. V současnosti je Adaptive Sync součástí prakticky všech nových monitorů, nicméně záleží prostě na daném monitoru, jakou funkčnost nabídne. Není problém FreeSync, že monitor má malý rozsah apod. Navíc je nutné rozlišovat mezi AdaptiveSync a FreeSync, protože FreeSync je nadále technologií AMD a je výrazně dál než AdaptiveSync v současné verzi. FreeSync monitory, zejména FreeSync2 bude fungovat s AMD Radeon pořád líp než s NVIDIA, která podporuje jen základní funkce AdaptiveSync, zatímco FreeSync 2 má řadu dalších vylepšení zejména LFC, což NVIDIA nenabízí. Šéfa NVIDIA prostě zase štve, že přichází o business, protože stále méně lidí je ochotno platit za extra HW řešení a FreeSync je všude.

Navíc G-SYNC je nesmysl už z principu. Proč přidávat drahé složité další zařízení, když by bylo lepší upravit a vylepšit standardní elektroniku monitorů? Tedy to, co dělá AdaptiveSync a FreeSync. No, protože na G-SYNC NVIDIA vydělává velké peníze. NVIDIA nikdy nedělá technologie efektivní, přístupné všem, protože to není její business. NVIDIA dělá věci sice funkčně, ale záměrně složitě a vlastně neefektivně a účtuje si za to velké peníze. Z minulosti můžeme jmenovat SLI, které bez NV čipsetů neběhalo, PhysX, CUDA a další a další technologie, které se daly udělat efektivněji a přístupné pro všechny už tehdy, ale NV tento vývoj záměrně brzdila v některých případech tak dlouho, že daná technologie prostě umřela. Jaký bude asi osud RTX, DLSS a G-SYNC? NVIDIA nám zatím neukázala nic, čím by nás přesvědčila, že ve stávající podobně jsou tyhle technologie skutečně funkční, přínosné, a hlavně udělané opravdu efektivně. Zatím vše ukazuje na pravý opak. A produkty jako Radeon VII nebo FreeSync jen ukazují, že co je dobré podle NVIDIA nemusí být vlastně dobré pro nikoho jiného než jen právě pro NVIDIA.

  • Závěr

Každopádně vyjádření šéfa NVIDIA ohledně Radeon VII a FreeSync je nestandardní, hloupé, neslušné a hlavně jsou to objektivní lži. A musíme se logicky ptát proč? Pokud vás zajímá reakce AMD na to, tak jak mnozí správně odhadli, šéfka AMD řekla, že reagovat na tohle podobným způsobem není její styl (i když si na představení karty vzala také koženou bundu). A více se k tomu nevyjadřuje.

A tak to má být. Slušnost není slabost, i když bohužel styl NVIDIA mnohým imponuje a určitě se najdou tací, kteří vyjádření šéfa NVIDIA budou vehementně bránit a dokonce tvrdit, že má pravdu. Fakta a objektivita dnes pro mnohé nic neznamenají o slušnosti ani nemluvě. Já osobně říkám, že šéf NVIDIA svým vystupováním škodí své společnosti, sama NVIDIA snahou potírat názory které nektriticky nechválí její technologie a produkty, si dělá špatnou službu. A jednou na to dojede, tím jsem si 100% jist. Já nejsem nepřítelem NVIDIA nemám žádný zájem na tom, aby produkty NV byly špatné, ale přesně naopak. Mám zájem aby produkty NV byly co nejlepší, ale to nebudou, pokud se NV bude bránit veškeré kritice a tvářit se, že má všechno nejlepší, když nemá a kdokoliv, kdo ji na něco věcně upozorní )včetně toho že je něco předražené a nevýhodné) je nepřítel a je nutné jej zlikvidovat. Kdyby NV věnovala tolik pozornosti a zdrojů vývoji produktů a obecných technologií, jako věnuje pošlapávání jiného názoru, objektivních faktů a novinářů kteří ji jen nechválí, kde bychom všichni byli ...

Tohle není nic proti NV jako takové, tohle je o chování. Prostě nemám rád, když někdo lže, když se mě někdo snaží natáhnout a říká, že 2+2 nejsou 4 ale 5 a já jsem ten špatný, že to nevidím a všude to tak nepíši. Já budu k NVIDIA vždy fér, ale to samé očekávám na oplátku a pomlouvání konkurence nebo naprosté lhaní o faktech, či potírání jiného názoru a objektivního pohledu na věc jen proto, že nepapouškuji oficiální pohled marketingového oddělení (které objektivní z pochopitelných důvodů nikdy být nemůže), za fér nepovažuji. Doufejme, že se podobná věc nebude opakovat, i když mám zlé tušení ….ono by vůbec bylo možná načase poslat stávajího šefa NVIDIA na zasloužený odpočinek, přeci jen už to dělá dlouho a do následujících těžkých let najít někoho jiného, kdo poněkud změní firemní politiku, vystupování a bude vstřícnější k zákazníkům i uživatelům, protože dost možná jejich přízeň bude brzy potřebovat více, než si dnes myslí ...

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 63
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 19:41:40
avatar
"DD" přečti si po sobě článek, jsou tam chyby + v závěru se opakují části vět. Jinak souhlasím s tím, že vyjádření šéfa nvidia nebylo úplně správný a chová se jako blb!
SonGokussj4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 21:54:14

1) Souhlas s článkem, taky jsem toho kovboje v kožené bundě nechápal, když jsem ho poslouchal, jak tam kecá o všech těchto blbostech, zakecává to a má prázdné mezery ve své řeči... Nvidia se bojí, je to znát a není fajn, jak to předvádějí.

2) Chápu "DD", že je rozčilen, psát něco podobného v zápalu, taky se asi nechám unést, takže doufám, že toto budete brát jako konstruktivní kritiku a ne nějaký hejt. Články tady čtu rád a rád budu pokračovat.

Přesně před rokem jsem tu četl váš článek, který mluvil o tom, že se budete snažit o kratší články, že sám víte, jak moc se opakujete a zbytečně roztahujete jednoduché informace. Lidé v komentářích říkali "meh, to říkáš každý rok a kde nic, tu nic", tak jsem si říkal "uvidím".

Rok se s rokem sešel, četl jsem tak 70 % vašich článků a musím říci, že jsem si všiml tří věcí

a) Ano, je to tady trochu "červeně" zabarveno. Vůbec netvrdím, že záměrem. Spíše tu společnost máte radši a dáváte to dost najevo. Já mám také AMD velmi rád a NVIDIA mě štve víc a víc a psát o tom články, asi to dopadne stejně. Hejtil bych zelenou stranu a AMD přešlapy naopak "omlouval". Ale toto je stránka s bohatou historií a renomé, autor by měl vyjadřovat své názory, ale trochu více nestranně. Ale to je jen můj názor, na druhou stranu si zas rád přečtu takhle "barevné" podání oproti jiným, sterilním webům. Takže i sám tápám, zda děláte dobře, nebo naopak ne.

Každopádně toto je to NEJMENŠÍ a prakticky mic to vůbec nevadí. Přejděme k tomu hlavnímu.

b) Jednoduché informace rozlezlé do neskutečně dlouhých článků o paragrafech, které má člověk už v polovině nutkání přeskakovat na další. Prosím, opravdu prosím, trochu stručněji. Radši si přečtu stručnější (ne vyloženě krátký, neplést) článek, klidně obohacený grafy, než tunu textu, ve kterém se to

c) velmi, ale VELMI často opakuje. V článku je tak 3x řečeno "takže neměl pravdu! AMD by rozdrtilo nvidii! Není to tak, jak říkal" a podobných. Samozřejmě se nejedná jen o tento. Ale o články, co jsem četl v průběhu roku. Máte tendence neustále opakovat to, co už jste 2x, 3x řekl před 2-5 odstavci. Škodí to čitelnosti. Když začnu větu, která obsahuje podobnou věc, co už jsem 2x četl, tak to přeskakuji na další odstavec. Jsem si vědom, že to může být trochu jinak napsáno, ale... Prostě přeskakuji.

Prosím :-) Mám tento web rád, píšete zábavně, dokonce i komentáře k článkům nepostrádají inteligenci, ba naopak, občas je v nich velmi zajímavé listovat.

Držím pěsti, budu rád, když se malinko zamyslíte a zkusíte třeba na pár týdnů psát jiným způsobem. Po napsání si to přečíst, zkrátit, smazat opakování (klidně nechat barvitost) a poté vydat. Věřím, že to plno lidí ocení.

A ano, vím. Tento komentář je až moc dlouhý :-D
Surda [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 22:47:35

Výstižně jsi vyjádřil jednu z největších slabin jinak vcelku slušného webu Někdy jsou ta slohová cvičení, bohužel, až k smíchu. Nebrat jako urážku, ale to je pocit, který po přečtení zdejších článků mívám často (bez toho, že bych chtěl snižovat jejich informační hodnotu).
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 22:48:39

Souhlas. Tenhle web byl vždy trochu do červena, ale vzhledem k pozicím na trhu je to trochu pochopitelné. Články by ale mohly být psány trochu neutrálněji, tedy s méně emocemi (ale zachovat kladné i záporné info o všech firmách).

To, že je v článku jednoduchá informace rozmázlá na slohové cvičení a pro jistotu ještě třikrát zopakovaná, to už je taky taková klasika. A vzhledem k občasným chybám bych řekl, že se to nechce číst ani autorovi

Na druhou stranu se zde člověk dočte informace, které jinde na českých webech nevídám, a to je velké plus.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 23:23:16
avatar
jo jo já vím ... zase jsem to natáhl ....

BTW: to není o tom jestli mám rád nebo nemám rád firmu A B C .... to je o přístupu k nám, ke mě, ke komukoliv a k věci jako takové ...
aradan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 11:27:53

Souhlasím s tím co napsal SonGokussj4 do každého písmenka.
Jen bych za sebe poprosil, aby DD už pořád tolikrát nepsal, jak má AMD na grafickou část malý rozpočet. Mě jako zákazníka to vlastně nezajímá. Vnímám obě firmy, jejich chování a přístup. V práci mám profi kartu od Nvidie, doma pak střídám obě značky podle aktuální výhodnosti.
Ale držím tomuto webu palce, protože je to takový protipól zeleného tuningového webu, který dělá lokaje nvidii (zadarmo? pak jsou opravdu ...., za peníze? pak je to ubohost). Na rozdíl od tamté žumpy, která už ani neinformuje o novinkách AMD, se DD snaží o rozumnou objektivnost s mírným červeným zákalem.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 13:48:15
avatar
nelze ignorovat finanční situaci firem, jako zákazníka tě to nezajímá, to je smutné, protože by tě to zajímat mělo, je to totiž důvod, proč sou věci jak jsou a dělají rozdíly mezi produkty ...

když AMD dělá kraviny a věci proti uživatelům, určitě na to upozorním stejně, jako u kohokoliv jiného ... problém je, že AMD a NV jsou dvě firmy s naprosto odlišnou politikou i chováním vůči zákazníkům, partnerům i novinářům ... a nikdo kromě NV a AMD si nemůže za to, jak je o nich psáno ...

samozřejmě že z hlediska marketingu a hlediska možností placení novinářů apod. NVIDIA a AMD nejsou ani ve stejné galaxii ... pokud chceš psát pro NV, vyplatí se ti to, pokud chceš psát pro AMD tak umřeš hladem ... to jen takový tip pro některé, kteří by se chtěli psaním článků o IT živit ;)
Igor010 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 12:11:02

Nerozumiem prečo by bežného spotrebiteľa mala zaujímať finančná situácia tej či onej spoločnosti voči konkurencii.

Ak si idem napríklad kupovať nový LED televízor to si mám vážne podľa Vás študovať rozpočet firiem ako sú LG, Samsung, Panasonic, Philips ... ???

Myslím si, že život je dosť krátky nato aby sa človek zaoberal takýmito vecami.

PS: proti AMD nič nemám, sám som si pred mesiacom vyskladal pc od AMD, ale niekedy sa mi to tu veľmi ťažko číta.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 13:28:41
avatar
spotřebitele ignoranta to možná nezajímá, informovaného spotřebitele ano ... protože ho zajímá proč a jak věci skutečně jsou ... to už je na každém.

Objektivně prostě nelze nebrat ohled na pozadí vzniku produktů, zejména když na dva produkty je třeba stejné množství práce, jeden ale vzniká v diametrálně horších podmínkách než druhý ....

na DDWorld.cz jsme informovaní spotřebitelé a uživatelé a tak nás vždy zajímá proč věci jsou jak jsou a objektivně bereme v úvahu vše a nemusíme být otroky toho, co nám říká marketing což uživatelům ignorantům stačí ... je samozřejmě legitimní právo každého si vybrat, do které skupiny chce patřit ...
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 13:41:08
avatar
To je jen uhel pohledu.. ano, z pohledu toho bezneho, konzumniho spotrebitele, ktery se majoritne nezajima o to, co ktere zarizeni dokaze, jak to vlastne funguje, jakym zpusobem vzniklo a k cemu je to dobre, na tom mnohdy nesejde. Na druhou stranu se da predpokladat, ze tenhle obycejny konzument se o tyhle hracky vice dopodrobna nezajima, necte si o nich clanky a technologicke rozbory - tyhle informace potom zrejme vyhledavaji primarne nadsenci do technologii, ktere zajima naopak kazdy kousek dostupne informace a mezi ne se da zaradit i zazemi jednotlivych tvurcu techto technologii (u casti "nadsencu" to zrejme roli nehraji, ale je otazkou jestli se potom daji nazyvat jako nadsenci).
Ja tedy predpokladam, ze tyhle technologicke weby jsou navstevovany primarne temi nadsenci, je super kdyz si ten bezny konzumak precte obcas aspon nejakou recenzi, ale takovyto zrejme neni pravidelnym ctenarem techto, da se rict specializovanych webu.
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 14:00:58

Přesně. Jako zákazníka mě to naprosto nezajímá. Zajímá mě jaký je vlastní výrobek, jeho technické parametry, cena, poruchovost, ...

P.S. Navíc až do roku 2015 byla Nvidia menší společností a nikdo to čtenářům opakovaně necpal do hlavy.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 14:52:37
avatar
jenže to není dobrý ani objektivní přístup ...

nebyla, byla na tom podobně, jenže musíme brát, že AMD při podobné velikosti nevyráběla jen GPU jako NV ale také CPU ;) ..... takže grafická divize NV byla vždy výrazně větší a bohatší než grafická divize AMD .... a k tomu je třeba objektivně přihlížet, pokud chcete hodnotit a posuzovat produkty a výsledky firem ...
Igor010 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 15:57:12

A práve preto ste tu vy, aby ste urobili objektívne recenzie z hľadiska ceny, výkonu, spotreby ... daného výrobku, aby nás marketing neoklamal, za čo Vám recenzentom ďakujem.

PS: nemyslím si, že tento web navštevujú ignoranti. Ignorant si kúpi procesor či grafickú bez toho aby si prečítal čo len jednu recenziu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-19 17:46:14
avatar
souhlasím a právě proto musíme zmiňovat i finanční firemní realitu výrobců kteří za produkty stojí ...
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 13:16:59
avatar
Skoro to na mne pusobi tak, ze si nekteri ctenari preji, aby se o teto realii radeji vubec nemluvilo...nechapu ale proc? Pokud ctenare tento fakt nezajima, tak ho muze jednoduse ignorovat a zajimat se jen temi pro nej relevantnimi fakty. Neni lepsi mit vice informaci a nevyuzit je, nez je nemit vubec?
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 15:12:00

Jedna věc je užít něco jako fakt a druhá, to neustále používat k ospravedlňování výsledku.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 16:35:02
avatar
řeknu to asi takhle:

Ty jako jedinec vyzveš na utkání ve fotbale celý team, ty budeš hrát sám proti celému teamu ... prohraješ. Budeš to ospravedlňovat jak? že jsi prostě lempl? Nebo budeš poukazovat na fakt, že ty jsi hrál 1 vs 11?

AMD je v této situace, AMD hraje v počtu 1 hráče proti hned dvěma obřím teamům NV a Intelu, kteří nejen hrají v plném počtu 11 ale mají několik náhradních kompletních teamů ....

a přesto se najdou tací, kteří si myslí že situace je normální ....
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 16:59:23

No tak tohle přirovnání kulhá na obě nohy, který jsou po nezdařilé operaci obou kolen.

AMD je výrobce a ty jsi recenzent. Takže pokud výrobek AMD, žere jako otesánek tak je to objektivní zápor, který neospravedlní nic. Je to prostě záporná vlastnost. A nezmění to na tom ani když by to AMD lepilo na krabice. "Jsme chudáci mějte s náma slitování" " Jsme proti přesile".

To jak velký vůrobce je tak samozřejmě může ovlivňovat vlastnosti výrobku, ale přemrštěná spotřeba, je přemrštěná spotřeba a v recenzích je to třeba zmínit v záporech.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 17:49:33
avatar
Taky je ale objektivnim faktem, ze ta spotreba muze byt v dusledku irelevantni. Kdyz treba vezmem v potaz mainstreamove GTX1060 vs RX580 (a to opomenem fakt, ze jedna dnes uz nabidne o neco malo lepsi vykon), ve stejne nereferencni edici, tak prestoze reseni od AMD na spotrebe sezere podle miry vyuziti zhruba o 100-300Kc za rok vice, tak stoji o takovych 1000Kc mene (porovnavam pomerne popularni strix edice od asusu). To je realita nejpravdepodobnejsiho, prumerneho pouziti. Ano vetsi spotreba, ale ve vysledku to nemusi byt vubec zadny handicap.

PS: nevsimnul jsem si, ze by realna spotreba nekdy v recenzich nebyla uvedena.
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 17:50:07

Ale to zda to je nebo není handicap už snad musí posoudit kupující ne? A určitě by se to mělo nechat na něm. Ale uvést do -spotřeba je větší
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-20 22:01:00
avatar
nekulhá, je to velice přesné .... jak jinak bys srovnal, když jedna společnost s 1,5 miliardou soupeří více než vyrovnaně se společností s 13 a současně s další se 3 miliardami .... vážně chceš říci, že je to v pořádku, že jsou to vyrovnané podmínky, že stejný objem prací a podobný výsledek odpovídá podmínkám?


Jinak co do toho taháš spotřebu? Spotřeba je jen jedna z mnoha věcí, zajímavější než spotřeba je efektivita a do té musíš počítat jak výkon v FPS, tak výkon v GFLOPS, tak efektivitu na počet tranzistorů, tak efektivitu na velikost GPU, tak efektivitu s ohledem na výbavu, na velikost paměti, na podporované technologie atd. Pokud je spotřeba nějak extrémně vysoká a neodpovíá výkonu ani výbavě kartě, samozřejmě je to zápor, který je zmiňován ... stejně jako jiné věci, například nedostatek paměti s ohledem na nějakou cenovou hladinu, přemrětěné ceny atd.

Spotřeba nemá vůbec co do činění s tím, o čem se bavíme a moc by mě zajímalo, proč odbočuješ od tématu a když řekneš že mé přirovnání kulhá na obě nohy, aniž bys řekl proč by kulhalo tak to není argument ... takže?
Igor010 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-21 07:57:07

Mne ako bežnému čitateľovi mi to príde trocha zvláštne, že takto obhajujete jednu spoločnosť a potom sa mi tlačí otázka či je recenzia naozaj nestranná (čim Vás nechcem spochybňovať).

Vždy nájdete AMD nepriateľa. Či to bola z počiatku Nvidia, teraz je to Intel.

AMD držím prsty, pretože konkurencia tlačí ceny dole a poháňa vývoj, ale to čo riešite je podľa mňa na TOP manažmente firmy do čoho a koľko investujú. Ak pre mňa ako použivateľa vydajú dobrý komponent, určite ich podporím a niečo si od nich kúpim. V dnešnej dobe sú uživatelia ktorí tvrdia, že Intel je Intel a Nvidia je Nvidia, ale týchto zákazníkov neovplivní asi žiadna recenzia AMD.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-21 11:09:11
avatar
to přeci nemá co dělat s nějakým obhajováním nějaké společnosti. To je přeci o zdravém rozumu a objektivních faktech mezi které patří prostě i finanční a hospodářská realita jednotlivých firem ....

já nehledám žádné nepřátele, já píši o tom jak věci objektivně jsou ....
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 17:31:21

Nevite nekdo proc mam ve hrach tearing i kdyz fps klesnou? Mam 60hz monitor a kdyz mi hra dropne na 55 fps a min tak mam znatelny tearing.Nevim jestly jsem to spatne nepochopil ale pokud vim tak tearing se projevuje pokud je fps vyssi nez frekvence monitoru.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 08:48:57
avatar
Ono taky kdo jiný než blb by vydal vlajkovou loď edice GeForce RTX 2080 Ti bez řádného otestování, tak 2 měsíce zpět byl plný net toho, jak tyhle karty po 2-3 týdnech provozu chcípají a mají chyby v obraze, nejvíce přímo jejich Founders Edition. Ať už mělo AMD v historii lepší nebo horší karty, tak podobný šmejd nikdy nevydalo. Takže by se měl víc starat o kvalitu vlastní výroby než o ty druhé. RTX 2080 Ti sice může Radeon VII výkonem porazit, ale když stojí 2x tolik a za dva týdny chcípne je to na dvě věci...
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 09:14:23

Každý výrobce má svoje přešlapy.

AMD 5970 s jeho absolutně nedostatečným chlazením.

AMD se svou 290tkou, kdy se taky upekly Vrm po pár měsících a nebo odešel přímo ventilátor.

EVGa se svou serií ACX, kdy se upekly VRM ale dejme tomu až po půl roce. Protože teplota jádra byla nízka a tak ventilátory vypnuly ale vrm se upeklo. (většinou první linka napájení)

Asus se svým DcUII chladiči na Radeon kartách, které nechladily jeden paměťovej čip, který potom umřel. Mimoto celé chlazení bylo kapacitně nedostatečné na 280x 290 a 290x

Gigabyte a jeho windstorm na Radeon 7970Ghz u kterého pravděpodobně vysychaly heatpipe, a karta se potom nebyla schopná chladit.

Msi a jeho Twinfrozr 4 u kterého šlo 50% karet na reklamaci, protože se vydřela osa ventilátoru.

MSi 270, kdy z cca 15 karet co mi prošlo rukama po 3 letech už byla polovina v křemíkovém nebi.

Takže to, že se to stalo jen Nvidii je úplně z cesty.
TeeJay [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 17:25:53
avatar
Jo, ty hrozné AMD 290, kterým se pekly VRM, jen ti z ní po 13637 hodinách provozu právě odpovídám na komentář
Neříkám, že všechny karty byly vždycky super, ale obávám se, že to vidíš moc černě.
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 17:33:16

No ať je to jak je to pokud máš ref 290 s blowerem, tak tě lituju ať už doopravdy funguje nebo ne Za tu dobu jsi musel přijít o sluch.
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 18:44:43

Pak nemá mít nVidia auru zmrdské společnosti, když mají takového šéfa.
archecon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 19:37:55

Panáčka hlavně tankuje tzv poloprofi segment. Bez obalu funkční profidrivery, jen bez certifikace k produktu. Na Quadrech a Teslách Nvidia těží doslova zlaté nugety. A tyhle nezodpovědné věci jako uvolněné profi drivery prostě Nvidii šlapou po kyblikach v pískovišti. Kdo nepotřebuje certifikaci a ECC tak si po shlédnutí testů koupí zrovna takovou zbytečnou 16GB Vegu. NJ. Taky u mě přistála jedna jedna VEGA FE z výprodeje..horníků.. za pár drobných. No nekup to.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 19:52:06

A proč by ho Lisa Su měla kritizovat?
Příbuzní z rodiny se nekritizují.
Lisin děda je totiž Jensenův strýc.
Je to jedna sebranka...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 21:06:07
avatar
no jako rodina se nechovají, ani nevystupují .... stylově i chováním jsou zcela protipóly ...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 08:11:48
avatar
To, že jsou jedna rodina neznamená, že se mají v lásce ...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 16:26:22
avatar
Co ja na pravdě z běžného života na mínus omg ?
Ganimoth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 05:27:59
avatar
Minuska tu ignoruj, nema to cenu resit
c.Data [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 20:07:06
avatar
Rozmazlený spratek...3DFx cesta
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 20:19:55
avatar
Huang He to nezvládl, ty pomluvy Radeonu VII značí jen to, že se jej bojí.

Btw hw nároky division 2 - elite preset 4K 60fps - "RTX2080Ti or Radeon VII"
Jinými slovy, 8GB na RTX2080 je podle tvůrců hry málo a tedy v tomhle nastavení mu dojde dech, zatímco 16 GB na levnějším Radeonu VII stačí.
A pak tu máme next gen. Pecky typu Star Citizen kde v náročných lokacích typu Port Olisar dochází VRAM ve FullHD!!! na low detaily!!! 6GB GTX1060.
A to již dnes. Co teprve ve 4K! Více VRAM tedy využijete již dnes na 4K, zatímco podpora RT nebyla ve SC oznámena vůbec.
A na tu division 2 si můžete koupit za podobné peníze buď ten radeon a hrát to na elite preset 4K, nebo jít do rtx 2080 snižovat detaily a volitelně ještě přizabít fps zapnutím RT. Nechť si každý vybere. O Radeonu VII však můžeme prohlásit již dnes to, že v 700$ segmentu ukázal, že 8GB VRAM je málo a že 8GB patří definitivně do mainstreamu, stejně jako to dříve ukázal RX570/580 proti 3GB gtx 1060
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 21:22:21

Vyjádření to je vskutku hloupé.
Ale abychom jenom nekritizovali, dnes jsem stáhnul nové drivery a vyzkoušel FreeSync monitor Acer XZ271 s GTX 1060 a porovnal chování s AdaptiveSync oproti chování s RX480 v několika hrách... A subjektivní pocit byl lepší u nvidie, která si dle mého lépe vedla s vykreslováním při nižším FPS pod 60. Obraz byl "ostřejší" a míň blikající.
Třeba je prostor pro další zlepšení VESA standardu a doufám, že to brzo odkouká i AMD a zlepší podporu v Catalystech...
Phantomiux [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 07:37:09

Tiez som vyskusal Freesync s mojou GTX 1060 6GB, bohuzial, prilis neskoro som si uvedomil, ze uz vysli tie nove ovladace a dobru pol hodinu mi trvalo, nez som ich nainstaloval a zaroven prisiel na to, ako to zapnut (resp. kym som zistil, ze musim FreeSync najskor zapnut na monitore, aby som ho mohol povolit v ovladacoch). A potom bolo treba ist do postele. Ale k veci:

Monitor mam LG 24MP59G-P (IPS, 24', 75Hz, 5ms), co je podla mna najlepsi monitor vo svojej cenovej relacii (resp. bol, ked som ho kupoval) a kedze som tusil, ze Freesync ma uplatnenie, ak moja GPU nie je schopna dodat FPS totozne s refresh ratom (zasa odtial-potial), tak som to otestoval na Frostpunku. Ta hra ma nadherny vizual, bohuzial kvoli hromade casticovych efektov (hlavne stupajuci dym (cz. kour) z domov) mi ta karta na maximalnych detailoch dava 45-50 FPS v FHD. Dal som test asi minutu z jednej ulozenej pozicie a... ono sa mi to fakt subjektivne zdalo plynulejsie.

A ziadne zvlastne relikty som si na obrazovke nevsimol, ani blikanie, proste nic (ok, minuta je kratka doba), lenze prave kvoli tej cene neocakavam, ze ten monitor dostane G-Sync compatible (aj ked ktovie, ake su kriteria a ci fakt zvlada AdaptiveSync v rozsahu 1-75 Hz)...
tryas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 12:26:17
avatar
Ja mám bohužiaľ zatiaľ zlú skúsenosť s Freesync + Nvidia. Síce mám monitor iba s 48-75 Hz rozsahom no nech som to nastavoval kadejako, tak v každej hre aj v tom deme od Nvidie to vyzeralo zvláštne. Tearing tam nebol ale diala sa taká divná vec, objekty okolo stredu obrazovky akoby kmitali /vibrovali pri rýchlych pohyboch zo strany na stranu. Uvidíme či sa to zlepší, alebo či je to len tým, že som to dáko hlúpo nastavil.
Skúšal som:
FS+VsyncON in game+RTSS frame cap na 72/73 FPS
FS+VsyncOff in game+RTSS frame cap na 72/73 FPS
len FS
Fs+VsyncOn
A vždy to vyzeralo divne buď tam bol microstuttering, alebo akési skákanie objektov a pod. Najplynulejší obraz bol s FSoff a VsyncON. Alebo všetko OFF a high FPS.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 14:08:16
avatar
mám acer bx340 (30-75 + LFC). Nvidiu bych si koupil klidně, ale musel bych vědět se 100% jistotou, že mi adaptive sync pojede stejně dobře jako se současnou AMD kartou.
I přes své "dobré" parametry není monitor na support listu Nvidie. Takže nevím co si mám myslet - kupovat kartu naslepo a vracet ji když to nepůjde? Tohle se Nvidii moc nepovedlo. Nevěřím jim, že skutečně tolik monitorů otestovali. Kdyby ano, neměli by problém vystavit konkrétní list problémů na konkrétních monitorech, nic takového nezveřejnili, takže jim nevěřím, že to testovali. Mnohem více to vypadá že adaptive sync podpora na NV kartách je v plenkách a do CESu se jim podařilo otestovat a potvrdit funkčnost jen na 12 monitorech
SonGokussj4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 17:07:08

Mohl bych se zeptat, jak je na tom rozeznávání obrazu? Mám totiž 29' 1440p monitor a uvažoval jsem o nějakém větším, ideálně s FreeSync (mám RX480, která zatím na aktuálním 1440p bohatě stačí).

Ale tady vidím, že je obrazovka 34" 1440p a mám strach, že je to horší jak 1080p při 24". Protože má aktuální 29" 1440p je naprosto krásně ostrá. Text hezčí, všechno pěkné. Nerad bych se vracel k "tečkám" :-)
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 23:19:27
avatar
Rast je naprosto stejný jako u 27" 2560x1440 (16:9) a tedy jemnější než u Vaší 29".
34" widescreen 21:9 je 27" s přidělanými 440 pixely vlevo i vpravo. Horší by bylo kdyby to byla 34" 16:9, ale to není
mimochodem tento web je perfektní na porovnání velikosti monitorů, tady ten Váš aktuální s tím mojím Odkaz
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 20:25:26

Podle mých zkušeností a toho co jsem četl na reddit se zdá, že i prvotní implementace od nvidia v zásadě funguje tak, jak by měla. V případě mého monitoru dokonce lépe než s AMD, ale to je prý dáno jinou implementací LFC u nvidia driverů.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 00:08:16
avatar
Tohle by mě teda zajímalo. Mám FS LFC taky. Proč monitor není na NV support listu funguje-li dokonce "lépe" než na AMD kartě? Taky by mě zajímalo jak jste to "lépe" zjistil. Mě funguje FS s AMD kartou bezchybně. Co je tedy "to" ono o co bych to měl lepší s Nvidia kartou? Nechci aby to znělo neuctivě, ale pokud to nedokážete vysvětlit zůstává to v rovině diskuzí ala Apple, že když to Android umí taky, tak Apple to stejně umí lépe
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 11:51:28

Když se podíváte na můj originální komentář, zjistíte, že jsem nesliboval vědecké studie ale svůj subjektivní pocit z porovnání chování jednoho konkrétního Freesync monitoru na nvidia a AMD kartě.
Proč nvidia udělila certifikaci pouze tuctu monitorů ze stovek, které prý testovala, mi není známo. Možná chtějí za certifikaci platit, nebo mají velmi tvrdá kritéria, každopádně o tom můžeme pouze spekulovat.
Ohledně lepšího chování nvidia driverů s tímto konkrétním monitorem, pouze se dohaduji na základě diskuze na reddit, ale nvidia prý pro frekvence od poloviny maximální (tzn. od 72Hz pro 144Hz monitor) provádí zdvojování snímků, tzn. 72Hz vykresluje jako 144Hz, 60Hz jako 120Hz atp. Tím, že je reálná frekvence dvakrát vyšší než by odpovídalo fps, si vysvětluji svůj subjektivní pocit, že obraz méně bliká - v porovnání s RX480, kde se tento snímkový buffer prý nepoužívá. Prodávám, jak jsem koupil, neověřoval jsem toto tvrzení žádným vědeckým pokusem. Subjektivně jsem měl pocit, že by to tak být mohlo.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 21:28:36

Se divim, že Huang není proškolený na psychologii a takto škodí firmě. Něco jiného je masivní marketing na vlastní produkty, ale tady to opravdu nezvládl. V době, kdy hráči konečně cítí konkurenci a chtějí aspoň trochu vyrovnanou situaci na trhu, je takovéto špinění dost nízké a NV to jen ublíží.
Hrubou silou v reakci na konkurenci, jedině doplatí. To by měl jako šéf dávno vědět.
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-15 23:17:25
avatar
V AMD majú obrovské šťastie, že spoločnosti Nvidia šéfuje taký dement ako huang a škodí jej najviac ako vie. Keby tú firmu viedol niekto rozumný a normálny mali by to oveľa ťažšie.
ku.ba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - konspirace 2019-01-16 09:13:04

Nikdy nevíš, kolik šéf Nvidie dostává od šéfky AMD
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 00:15:47
avatar
No to co předvedl se v slušné společnosti nedělá, nicméně patřím do tábora lidí co nenaskočili na bezbřehé fandovství a berou Radeon VII jako marketingový tah AMD, že může vydat GK ve vyšším segmentu. Už jen to že se bude prodávat jen jako referenční je zřejmé že AMD s velkou poptávkou nepočítá. Pořád se totiž jedná jen o mírně upravenou Vegu která nebyla navržena jako herní a její refreš na 7nm jí posunul na úroveň GPU konkurence na 12nm a je navíc blbě navržena pro vyšší frekvence. Vega dle mého trpí na skutečnost, že má ve snaze udělat čip co nejmenší a zlevnit výrobu datové cesty v čipu příliš blízko sebe a dochází u nich k vzájemnému zarušení které se s vyšší frekvencí zvětšuje.To se pak musí kompenzovat vyšším napětím na čip, aby se zvětšil odstup signálu od zarušení a čip pracoval správně. To však vede k vyšší spotřebě a následnému zahřívání než je k podanému výkonu jinak nutné. K tomuto závěru mne vede fakt že refreš na 7nm bolest Vegy nevyřešil a ani nemohl. Znamenalo by to překopat čip a pravděpodobně i o něco zvětšit plochu křemíku. Mám za to, že ti co navrhovali Vegu se spoléhali na to že Vega díky implementovaným technologiím zvětší svou efektivitu na takt o tolik, že chybějící frekvenci čipu hravě nahradí. To se však nestalo a nikdo neví zda za to můžou inženýři co čip navrhli a nebo ti co píší ovladače (zatím to háží jeden na druhého)
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 09:37:41
avatar
V podstate môžeš mať pravdu, ale je to len jeden "problém" z viacerých. Apriori Vega a jej architektúra nebola vyvíjaná na hry, hoci použiť sa na to evidentne dá. Taktiež, významnú úlohu hrá samotný 7nm proces, ktorý je dnes ešte len na začiatku pravdepodone dosť dlhej cesty. Samotný 7nm výrobný proces ešte prejde mnohými evolúciami a vylepšeniami (napr. použitie EUV), takže efektivita Vega architektúry sa podľa mňa časom výrazne zlepší.
ALE. Za danú cenu je to rozhodne dobrý produkt aj dnes.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 12:05:45
avatar
Však píši že nebyla navržena na hry. V AMD si někdo myslel, že přijde s princeznou koloběžkou a vyzraje na náklady při návrhu čipu a i následnou výrobou. Výsledkem je hybrid který sice umí vše ale nic na špičkové úrovni. Mnoho lidí si myslí, že větší spotřebu tvoří obvody na čipu které čip pro svou práci nepotřebuje a to platí jak z pohledu hráče tak z pohledu výpočetního využití. To je však velký omyl. Je sice pravda že i na obvody které nepracují nějaké napětí jde, ale protože ty obvody nepracují je jejich energetická spotřeba zanedbatelná a v celkové energetické spotřebě tedy nehraje žádnou roli. Obvody které nejsou pro dané využití třeba, mají neblahý vliv na čip v tom, že překážejí a znemožňují od sebe vzdálit ty mnou avizované datové cesty. Aby Vega pracovala efektivněji, musela by být plocha čipu baj oko o 15-20 % větší. To by ale vymazalo veškeré úspory které si vysnili v AMD. Doufám že Vega bude memento a varování pro vedení a i inženýry v AMD, že tudy cesta nevede. Někde jsem četl že AMD vyvíjí se SONY čistě herní GPU (evidentně SONY z VEGY tak jak je na rozdíl od CPU části radost nemá) a můžeme hádat zda to znamená že zgruntu překopou VEGU a vyháží vše co k hraní není třeba a nebo pracují na zgruntu novém GPU pro konzole. Ať už je ten scénář takový nebo makový, AMD bude mít minimálně základ pro čistě herní GPU pro PC.
Kýbl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 08:22:19
avatar
Nechápu jak můžeš napsat, že je RT ve hrách k ničemu a že je to špatná technologie atd. Tímto vyjádřením a i pár dalšími se dostáváš na stejnou úroveň jako ten šéf NVIDIA. RT ve hrách je po dlouhé době alespoň nějaký krůček kupředu a když se to dobře odladí, jak ukázal patch na BF, nemusí být ten propad FPS až tak drastický. Já osobně fandím všem (AMD, NVIDIA Intel,..), aby se jim dařilo vyvíjet co nejlepší produkty a hlavně aby měly všichni vyváženou základnu příznivců. Jen tak se můžou začít mezi sebou předhánět v co nejlepších nabídkách poměr cena/výkon a to určitě všichni chceme.
SonGokussj4 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 09:34:29

Myslíš ten patch, kde snížili míru RT a tím zvýšili FPS?
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 09:44:42
avatar
...nikto tu nikdy nenapísal, že RT je "špatná technologie" a už vôbec nie DD.
A že je aktuálne v hrách "k ničemu"? No áno, je, hlavne za tú cenu. A nie je to vecou nejakého odladenia, RT má od prírody vysoké HW nároky, môžeš to ladiť jak piáno, pokiaľ nemáš primeraný HW výkon, RT radšej vynechaj.
shiro [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 10:19:02

RT ma akoze prinos v com? maximalne vidim lesklejsie povrchy, co sa da spravit rovnako aj tradicnymi cestami.
Pri grafike, nema prinos nic, co uzivatel nevidi (lepsia grafika), alebo nepociti na vykone (viac FPS).

O DX12 bolo tiez ake bu-bu-bu a kde ho mame? Pustim si hru na DX12 a realne nevidim rozdiel oproti DX11 bez toho, aby som ho v tej hre hladal. A hru nehram preto, aby som pocital farbicky ci hladal rozdiely medzi DX API.
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 11:09:39
avatar
"Tradičnými cestami", resp. rasterizáciou sa to dá slušne napodobniť, ale 100% to nikdy byť nemôže. Hlavný problém s RT je ten, že na dnešný HW je príliš náročný a jeho uvedenie do hernej praxe je predčasné.
Kýbl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 12:45:37
avatar
Podle mě to pěkně dokresluje scénu a přidává na zážitku ze hry. Kdyby to srazilo 5% z výkonu, tak to každý opěvuje, ale takto je to naopak. Až vyjde druhá, třetí generace, může být situace úplně jiná. U DX12 poznám třeba u BF rozdíl hned, propad FPS o 1/3
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 12:40:50
avatar
Víte v čem je problém? NV naprosto neodhadla správně situaci na trhu a nebo špatně odhadla psychologický dopad jaký to bude mít na vedení AMD. Vše bylo v pořádku až do okamžiku kdy vedení AMD oficiálně prohlásilo, že RT není pro ně aktuální technologie a odsouvají jí na neurčito. Dle mého NV očekávala, že se AMD vyprsí minimálně tím, že prohlásí že jejich NAVI bude RT podporovat také(přece AMD nezůstane pozadu) a najednou NV zjistila že je v tom sama. Tragédií pro NV je, že AMD ovládá vývoj her na konzole, kde vzniká drtivá část her. Díky této situaci bude NV nucena na své náklady aplikovat do her RT sama a to minimálně dalších 6-8 let. Tohle NV těžko stráví a počítám že omezí náklady na implementaci tak,že se omezí na pár titulů ročně a z RT se stane okrajová záležitost která se ve hrách tu a tam objeví. Proto tomu blbovi ve vedení NV ruply nervy. Uvědomil si do jakých hoven NV dostal.Vývoj RT stál NV určitě hodně peněz a profit z toho bude zřejmě nula od nuly pojde. Za 10 let se může přistup jak řešit RT změnit a investice do jejich řešení vyletí komínem.
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 11:09:20
avatar
Ach Huang Huang.. chlapovi už asi kompletne pere. Vymeniť.
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Technologický pokrok 2019-01-17 10:10:43

Vynášet v článku technologický pokrok AMD z oblasti výroby, když Radeon i při polivičních 7nm žere na stejný výkon mnohem více jak 12nm konkurence mi přijde trošku mimo.

Nehledě na to, že tahle Vega nepřinesla krom výkonu navíc vůbec nic.

RTX nejsou nijak zvlášť povedené, ale Radeon VII je na tom snad ještě hůř. Zlášť po posledních zprávách o tom, že nebude mít pcie 4.0 ani plnou rychlost pro FP64.

Co když Vega bude výkonově soupeřit pouze s OC verzema RTX 2070, které stojí kolem 13-14 tisíc a budou mít spotřebu o třetinu nižší. Kde bude pak onen technologický pokrok?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 20:08:32
avatar
7nm a poloviční čip proti 12nm je pořád velký technologický pokrok, nemluvě o 16GB HBM2 vs 8GB GDDR6 .... je jedno jakou to má spotřebu (spotřeba obou karet je vysoká a jestli v této kategorii žere něco o 100W víc nebo méně je většině uživatelů co to používá úplně jedno, pokud to jde chladit tiše)

tahle VEGA přinesla to, že má největší denzitu ze všech GPU na světě o generaci dál, než cokoliv jiného a to je a bude stále základ výroby a návrhu mikročipů ...
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 20:16:26

Citace:
7nm a poloviční čip proti 12nm je pořád velký technologický pokrok,

Proti Radeonu instinct mi50 je to jen karta s jiným chladičem a biosem (ořezanějším).

Citace:
16GB HBM2 vs 8GB
Tohle je asi jediný pádný důvod, ale dle testů i pro 4K bohatě stačí 8GB, nehledě na to, že pro 16GB to nebude mít výkon.

Citace:
tahle VEGA přinesla to, že má největší denzitu

Jak moc je to důležité pro koncového zákazníka, když to má mít TDP 300W?

Tohle celé je maximálně absurdní.

VEGA VII bude soupeřit s 2070/2080, které mají na 12nm zastaralým procesu 175W respektive 215W a ty tu píšeš o technologickém pokroku AMD...
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 20:38:25

No především to vypadá, že dostupnost té karty bude hoooodně mizerná.

To addmin: Heleď neřeším spotřebu z důvodu, že bych na to neměl, ale taky z důvodu, že se chovám zodpovědně. Nekupuju plastový lahve, třídím odpad a nekupuju spotřebiče co žerou zbytečně víc proudu než by musely. A veř tomu nebo ne podobně se začíná chovat hodně lidí. Takže argument, že spotřeba se neřeší je úplně pasé. Mimoto ve firmách se řečí více než hodně. A pokud vemu, že máš ve firmě 100 karet co žere 300w nebo 100 karet s 200w už máš rozdíl docela znatelný.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 06:12:07
avatar
S tímhle souhlasim, taky se snažim žít tak, abych se nemusel bát na sebe podívat do zrcadla, čili třídění odpadu, omezení spotřeby masa, omezení spotřeby elektřiny a vody, pomoc zvířatům, příspěvky a dobrovolná výpomoc útulkům. Je pravda, že když si budu kupovat novou kartu a i když se rozhodnu pro kartu za 20 tisíc, tak pokud budou ty karty mít srovnatelný nebo hodně podobný výkon, vždy bych si s mym dnešnim myšlení vybral kartu co žere méně, kdyby to tedy bylo znatelně méně, rozdíl do 50W bych asi neřešil. Ale N-vidii jako firmu nemusim, její výrobky mi rozhodně nevadí, ale vždycky bych si radši vybral srovnatelnou od AMD a věřím, že když si člověk pohraje s nastavením karty tak ten rozdíl ve spotřebě Radeon VII a RTX 2080 nebude vůbec velký. Asi bych si vybral radeon, přijde mi za ty prachy rozhodně cennější kus HW než 2080ka A Kdyby byl ve variantě 8GB v nějaké hezké nereferenci za 600 doláčů byl by to podle mě uplně super kauf Ale tvrdit že někoho kdo si kupuje drahé karty nezajímá spotřeba je blbost, přece i lidi co na takovou kartu mají můžou myslet hospodárně.
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 06:08:37

Jasný v pohodě, je to každého volba, ale určitě by se neměl fakt, že karta žere znatelně více obhajovat tvrzení. Tady se spotřeba neřeší. Jako spotřeba Radeonu VII známá zatím není, jsou to jen doměnky, ale vzhledem k velikosti chladiče a 2x8pin to asi málo nebude.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 15:13:51
avatar
Ano .... takhle dnes grafiky vznikají ... RTX 2070/2080 atd. jsou také jen ořezané TESLA/Quadro modely ... výrobci se dnes soustředí hlavně na HPC segment.

no dle testů právě 8GB je na 4K už na hraně, hry si vezmou i víc dnes. Pro 16GB to má výkonu více než dost .... a ne každý používá grafiku jen na hry ...

Důležité to je pro koncového zákazníka, protože ten vývoj jde takto kupředu ... zásadní je a vždy bylo zmenšování v mikročipech .... jste absurdní to máte pravdu.

nikdo neřekl, že 12nm je zastaralý (jen vy) .... navcí nemůžeš srovnávat TDP obou firem, protože obě firmy jej uvádí zcela rozdílně. NVIDIA tak, že v praxi je i vyšší, AMD jako maximum možného ...
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Měření 2019-01-17 17:18:50

Citace:
no dle testů právě 8GB je na 4K už na hraně, hry si vezmou i víc dnes.

Nevím z jakého testu jsi vycházel.
Podle těchto dvou:
https://www.tweaktown.com/tweakipedia/89/much-vram-need-1080p-1440p-4k/index.html

https://www.youtube.com/watch?v=SMrrxPIsDNQ

8GB VRAM poměrné dost stačí.

Citace:
Pro 16GB to má výkonu více než dost ....

Když si projdu recenzi na RTX 2070 OC z Techpowerup. (Která bude výkonem blízko) Budu sledovat pouze rozlišení 4k. Zjistím, že ve spoustě her ta grafika má v PRŮMĚRU kolem 50-60FPS. Někde i podstatně méně. V dobách vysokofrekvenčních monitorů, ne každý hráč chce hrát ve 4k na plné detaily s 8xAA, aby měl dropy až někam k 30-40FPS. Takže proto, jsem psal, že VEGA VII pravděpodobně nebude mít výkon, aby těch 16GB VRAM byla výhoda.

Citace:
Důležité to je pro koncového zákazníka, protože ten vývoj jde takto kupředu ... zásadní je a vždy bylo zmenšování v mikročipech .... jste absurdní to máte pravdu.

Určitě? Zcela objektivně 99% hráčů ani neví, že nějaký 7nm výrobní proces existuje, natož, že by to mohla být výhoda. A pro hráče ani není, když tomu neodpovídá energetická efektivita.

Citace:
nikdo neřekl, že 12nm je zastaralý (jen vy) .... navcí nemůžeš srovnávat TDP obou firem, protože obě firmy jej uvádí zcela rozdílně. NVIDIA tak, že v praxi je i vyšší, AMD jako maximum možného ...

Opět vycházím z testu:
https://tpucdn.com/reviews/ASUS/GeForce_RTX_2070_Strix_OC/images/power_peak.png

Vega 64 má předepsané tdp 295W, v testu má dokonce 303W.

Takže pokud bude mít VEGA VII předepsáno 300W TDP, bude mít zhruba o třetinu větší spotřebu, než RTX 2070, o 80W než RTX 2080.

Nevím, oprav mě. V recenzích se hodnotí všechny objektivní vlastnosti karet a o třetinu větší spotřeba pro stejný výkon jako konkurence je prostě nevýhoda. Která může při výběru hrát roli.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 12:02:04
avatar
To že se propaluje energie na těžbu kryptoměn to vadí, ale že grafika žere víc to je OK ?. Ale taky musím vzít fakt, že to není vyloženě herní grafika, takže ta spotřeba tam vyšší bude.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 15:22:13
avatar
vy to nechápete ...

samozřejmě že spotřeba a efektivita grafik je fajn, samozřejmě že méně je lépe, jenže zatímco ten kdo si úspornou grafiku kupuje tak spotřebu řeší a má smysl tedy řešit rozdíl 50W ... v high endu, kde spotřeba grafiky je 200 - 300W je úplně jedno jestli má 220 nebo 280W protože úsporná není ani jedna takže v highendu spotřebu prostě nikdo neřeší ... řešíte ji jen vy, kteří na ty karty nemáte a plácáte v diskusích ;) .... ten kdo ty karty má a používá řeší spotřebu jen tehdy, pokud to negativně ovlivňuje chlazení a jeho hlučnost ...

BTW: herní grafika není vytěžována 24h/7 takže spotřeba není tak zásadní když v zátěži jede jen občas ...
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 15:30:55

Mám ti ty karty nafotit aby jsi viděl že je mám a opravdu to i přes to řeším?

To jen ty tady danou věc polehčuješ.

Představ si, že i v pracovním processu to hraje roli. Měnší spotřeba větší zisk .-)
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 17:00:07
avatar
Tak uvidíme jestli to negativně ovlivní hlučnost, protože jestli ano je to špatný jako u GTX 470
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - WTF 2019-01-17 17:16:16

Citace:
řešíte ji jen vy, kteří na ty karty nemáte a plácáte v diskusích ;)

Objektivní argumentování je plácání a je třeba osobní urážky?

Je to jednoduché, mam na výběr dva produkty, jeden žere o třetinu více, výkon podobný, cena podobná. Který si vyberu?

Jde nám pouze o objektivní hodnocení a ne dvojí metr. V dobách NV Fermi, kdy NV karty žraly na podobný výkon více si to řešil, psal v každé recenzi jako nevýhodu.

Nevím proč by to teď mělo být jinak.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-21 11:09:45
avatar
já někde píši o tom, že vyšší spotřeba AMD je výhoda?
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Spotřeba? 2019-01-17 10:25:00

Takhle se to řešilo v roce 2009.

Citace:
Proti HD 5850/5870 je GTX 470 žravější o 10W a GTX 480 o cca 25W. V zátěži je to ale brutalita. GTX 470 žere proti HD 5850/5870 o téměř 100W a 50W žravější a GTX 480 o 147W a 100W! Když se podíváte na spotřebu výrazně výkonnějšího HD 5970, je GTX 480 na tom ještě hůře!Citace:
Takže z hlediska provozních vlastností je hodnocení zcela jasné – Neakceptovatelné.


Z recenze GTX 580:
Citace:
Stále neefektivní - velmi vysoká spotřeba vzhledem k výkonu.

Když se karta obrátí, tak se to neřeší?
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 21:26:53

Hezké
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 22:13:43

Hoši, to je deset let zpátky

Tehdy byla jiná situace, vždyť to znáte.
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 22:30:51

no to byla ono 480tka totiž měla veškerý funkce jako tehdejší quadro

Opravdu ta recenze na gtx 470 zde na webu. To se člověk pobaví.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 22:31:15

Vývoj softu a využití hw i cenově je poplatný té době
Cenu měl Radeon 5870 lepší a přitom byl dost výkonný, aby si poradil s GTX 480. Myslím v oblíbenosti především.
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-16 22:33:18

Ale o tom tady nikdo nediskutuje.

Si to přečti sám.
http://www.ddworld.cz/pc-a-komponenty/graficke-karty/test-gigabyte-gtx-470-nvidia-fermi-proti-ati-radeon-hd-5850-5870-v-souboji-vyssi-tridy-s-dx11.html
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 2019 2019-01-16 22:43:49

Jsem zvědavej na rok 2020 a dál. Jak se bude ubírat klasická platforma pc a snad to nepřeválcujou minibooklety s mizerným chlazením.
losfantos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 17:12:03

Jiná doba :-D ale řekl bych, že dnes je čím dál víc v módě řešit tu ekologickou stránku mezi ně patří energetická úspora :-D.
Tarkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Pointa 2019-01-16 23:41:17

Pointa mého příspěvku byla taková, že za přesně ty parametry byla konkurence před lety kritizována, dnes to ale "většině uživatelů co to používá úplně jedno, pokud to jde chladit tiše".

Většinu uživatelů totiž zajímá, jestli jejich jádro má o něco lepší denzitu tranzistorů, více jak 100W navíc na spotřebě.

Poměrně vtipně by to šlo otočit, kdy naposled čip s tak malou plochou (331mm2) měl TDP 300W?

Zrekapituluju to. VEGA VII je 2 roky zastaralý čip refreshnutý na 7nm výrobu s tím vším, co byl a co měl před 2 lety, kde na konkurenci nestačil. Jediné nové je výrobní proces a větší pamět s 2x větší sběrnicí.

EDIT: 16GB HBM2 měl už i VEGA Frontier Edition...

Je to lepší než nic, než vyjde NAVI. Ale říkat o tom, že to má být technologický pokrok?
myzrael [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 07:39:27

Za mě, ředitel nvidie měl pravdu. Radeon VII je trochu vylepšená Vega 64 bohužel nataktovaná až na krev za cenu extrémní spotřeby.

To ale neznamená, že by si ředitel zelených si zasloužil pochvalu. Celá řada RTX je k ničemu. V efektivitě je na tom podobně někdy i hůře než řada 1000 ! Sice má nové technologie, který je ale lepší vypnout ! To je pokrok. Navíc hlavně 2060, 2080 a 2080 ti mají za ty prachy málo paměti. 2070 zase má o trochu více výkonu než 2060, ale je o 4000 kč dražší, pane bože ty vole. Celá tahle generace je na poblití.
YORGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 11:33:28

No a ted si představte na co se nalepí víc lidí.Na namachrovaného borce v kožené bundě který sebevědomě prohlašuje jak všechny rozdrtí, nebo na rezervovanou paní která to raději nekomentuje ?
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 12:42:14
avatar
Moje osobni, zivotni zkusenosti mi rikaji, ze prvni jmenovany typ je pro mne takovy ten silne neduveryhodny, pravdepodobne hodne vycurany typ cloveka - tomuhle typu lidi neuverim jedinne slovo, dokud si ho dvakrat neoverim z vice ruznych zdroju. Jo, mozna jsem divny, ale pro mne je mnohem duveryhodnejsi ta rezervovana pani, ktera nema takovou potrebu malovat vetrne zamky. Domnivam se, ze prvni zminovany postoj je efektivni na takovy ten ne moc prubojny typ cloveka, ktery si rad nechava rikat co a jak ma delat.. Kolik je kterych si netroufam odhadovat.
vladislavpokorny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 12:36:24

... slušné firmy v čele s intelem.
Tak ten byl dobrej DD
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-17 16:58:29

Přijde mi, že Intel se v tomto směru zlepšil. Nebo takhle, má tolik financí a celosvětové zázemí, že malé AMD ho nestojí ty nervy jako NVIDIA
Hlavně v tom smyslu, že i přes Ryzeny a Threadrippery si Intel udržel dekorum
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-18 01:04:48
avatar
Intel nemá CEO ;)
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] -   2019-01-17 19:42:53
avatar
Tomu se jen říká nabubřelá arogance.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Age of Empires 2: Definitive Edition přichází
Age of Empires 2: Definitive Edition přicházíPátek, 23 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 634x
Komentářů: 0
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraní
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraníČtvrtek, 22 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 380x
Komentářů: 1
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1229x
Komentářů: 10
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 803x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 6