Apple lhal. Věděl o ohýbáním iPhone 6. Přiznal to u soudu, kde získal 539 milionů od Samsungu. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 25 květen 2018
altSpolečnost Apple dobře věděla o problému s ohýbáním telefonů a stejně je tak vydala na trh.

 

 

 

V soudním řízením mezi Apple a Samsung společnost Apple předložila dokumenty, podle kterých firma věděla, že zejména iPhone 6 Plus mají konstrukční vadu, a že tato generace se výrazně pravděpodobně poškodí ohnutím proti předchozí generaci iPhone 5. A Apple to podle těchto dokumentů věděl dávno před vydáním, avšak poté, co první uživatelé zjistili tento problém v praxi, nejdříve popřela, že by takový problém existoval a tím tak prokazatelně lhala.

Proč tedy nyní vyšel na veřejnost vlastní interní dokument Apple, který jej z této záměrné lži usvědčuje? Protože je součástí soudního sporu, kde se to náramně vyplatilo. V USA totiž proběhlo druhé kolo po odvolání společnosti Samsung, která měla původně zaplatit 399 milionů dolarů za kopírování Apple produktů. Samsung chtěl odškodnění snížit na 28 milionů. U odvolání však vyhrál Apple (v USA nic divného), který nově má dostat dokonce 539 milionů dolarů (požadoval přes miliardu). Obě strany sporu tak nejsou spokojeny, paradoxně však spokojenější může být SAMSUNG, který vyhrál ve sporu o klíčový designový patent, který podle rozhodnutí neporušil.

Každopádně Apple přiznal, že zákazníkům lhal, ale možná i díky tomu získal přes půl miliardy dolarů, takže se to určitě vyplatilo. Fakt že Apple lže zákazníkům pořád, asi nikoho nepřekvapí, ostatně hromady kontroverzních prvků a rozhodnutí u produktů z poslední doby hovoří jasně. Docela by nás zajímali interní dokumenty o tom, proč ve skutečnosti není 3,5mm jack na telefonech Apple, čtečka karet, proč nemá čtečku otisku prstů iPhone X či o kolika vadách produktů, které zjistili zákazníci, Apple věděl před tím, než ty produkty s těmi vadami uvedl na trh. Samozřejmě tohle není o nějakém hejtu na Apple, protože Apple není jediný výrobce, který to tak dělá, ale jeden z mála se dokáže sám usvědčit, a ještě na tom vydělat :). Bravo! Všichni ostatní mohou jen závidět. Za půl miliardy dolarů to jistě stálo a prachy se mu budou sypat dál.

Takže pokud si někdo myslí, že: „s poctivostí nejdál dojdeš“ … bývávalo. A zdaleka to není jediná firma, jejíž poctivý přístup k zákazníkům v mnoha směrech v podstatě neexistuje a přesto je neuvěřitelně úspěšná. tak nějak ale nevím, co to vypovídá o zákaznících ....

  

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 32
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
VendyPhoenix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-26 18:16:21

tak nějak ale nevím, co to vypovídá o zákaznících ....

Já to vím náhodou naprosto přesně. Pokud bych to ale tady napsal, tak by ti DD nezbylo nic jinýho, než mi dát doživotní banán.......
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-26 20:50:32
avatar
Co to vypovídá?

Že je jim to prostě jedno.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-27 21:52:27

Je jim to jedno. Protože neřeší finance a s iphone jsou spokojení. A opravdu znám pár lidí co jsou nadmíru spokojeni. Jen nevím, zda to je za tu sumu jako znouzectnost...
Ale šlape jim vše co potřebujou v mžiku
Možná je dobré rozlišit určité vrstvy lidí mezi ty, co obrací každou korunu a pro ty co jdou s trendem a mají na to. No proč ne?
eufigenie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-27 11:40:36
avatar
O jejich zákaznícíh to vypovídá pouze to, že si koupí jakýkoliv šmejd za dvojnásobnou cenu, hlavně když má na sobě ohryzek.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-26 19:43:01
avatar
Racionalni patenty respektuji, ale soudni tahanice typu "ten ma zaobleny roh a ten ma ctecku ranni stolice v knofliku", pro to opravdu pochopeni nemam. Nekterym uzivatelum je mozna ukradena firemni politika toho a toho vyrobce, ale za sebe reknu ze mi to ukradene neni, pristup k zakaznikum si pamatuji, podvody a lzi neodpoustim a produkty techto firem si ja ani mi blizci neporizuji.
Sponer [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-27 20:16:38

Jasně asi mě tu ukamenujete ale musím říct že neznám firmu co vám po telefonu pomůže ze svým 4 roky starým zařízením, kdy se mnou technik strávil hodinu na telefonu, prošel všechny kroky obnovy apod. a ještě odpověděl na otázky, které se dle mého názoru se zákazníkem standartně neprobírají. A to vše u iphonu 6 který má samozřejmě dávno po záruce. A znovu musím říct, že za 10 let co se těmhle věcem věnuji mi žádná konkurence nikdy nevěnovala tolik času a ochoty a to ani Asus s kterým mám velice dobré zkušenosti. Takže ono s tou ochotou k zákazníkům asi jak v které oblasti. A v poslední řadě měl jsem jak iphone 6 tak 6+ a ani jeden se za nejaký rok a půl používání neohnul ani o kousek takže vážně nevím co s tím člověk musí udělat aby se ohnul.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-28 14:43:26
avatar
Tohle není o značce, ale o tom na jakého člověka zrovna narazíš.
Jediné co to hodně přeneseně může říkat o značce je, že možná má ten technik spoustu volného času, protože se rozbíjí jen malé procento zařízení. Ale je to dost na vodě, klidné jsi mohl mít jen štěstí, že měl zrovna jeden klidnější den/týden...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-29 09:50:32

Tak to JE rozhodně o značce, jaká měřítka nastavuje, jak školí, atd. Práce s lidskými zdroji.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-27 20:29:41

Apple má mnoho pozoruhodných výsledků a dopadů, např. 90% zisku z telefonů nebo o generace pokročilejší UI. Přesto, po měsících ničeho se dozvíme zrovna toto, zajímavé.
robert21 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - iPhone 6 2018-05-29 09:43:30

Zajímavé, iPhone 6 jsem používal 3 roky, z toho většinu času bez jakéhokoliv pouzdra a ohnutý nebyl. Kontroloval si to kupující. Vlastně jsem s ním za celou dobu používání neměl žádný problém. Takže to asi příliš vážný problém nebude a pro lidi, kteří telefon ohnou existují odolnější modely (cat).

Za nový jsem ho vyměnil až kvůli foťáku a zhoršující se baterii. Ale po zkušenostech s tímto telefonem se můj výběr zjednodušil na výběr barvy u nového iPhone.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-29 09:49:03

Tak ona ta první várka se slabší konstrukcí je v celkovém počtu prodaných přístrojů naprostá marginalita. Apple rychle nasadil upravenou konstrukci a komu se ohnul (bez prokázání úmyslu), tomu vyměnili. Téma over.

DD z toho žije ještě po 4 letech.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-29 10:07:48
avatar
Tak Apple se přiznal že lhal, věděl o tom dobpředu, ale hlavně že DD je ten špatný ....
BoSpring [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-29 13:38:50
avatar
...s páteří se musíš narodit, otec ti ji nikde nekoupí...
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-29 16:11:48

To je dobrá otázka, je DDHanz obratlovec nebo ne? Třeba nám o tom taky lhal :-D
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-05-31 10:21:46
avatar
samozrejme ze z toho zije DD, jakykoliv titulek Apple proste prinasi vic clicku a shlednuti ez money...

a bacha nedoslo ke zmene konstrukce ale lepsiho lepeni, konstrukci melo zmenenou az 6s, jinak znamej mel 6+ od prvniho dne a ta chyba se mu objevila az mesic pred vydanim 8, a to celou dobu nosil v zadni kapse a sedel na nem v aute. Zaplatil Applecare poplatek, dali mu novej a vymenil ho za 7+.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!Pondělí, 24 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 749x
Komentářů: 3
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2650x
Komentářů: 14
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1296x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1431x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1838x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1453x
Komentářů: 1