Apple značka už netáhne? Došli ti, kteří utrácí za značku místo kvality. Prodeje iPhone klesají. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 30 leden 2019
altSnaha zvýšit ceny telefonů, aby kompenzovala klesající prodeje, nevyšla. Apple je na sestupu.

 

 

 

Kvalita a funkčnost rozhodně nejsou to, co by produkty společnosti Apple vystihovalo. Zejména v posledních letech dává Apple mnohem větší důraz na značku a okázalý design, než na funkčnost. Ta je často podřízena designu a je kompromisem. Kvalita v poslední době také kulhá na obě nohy. Chyby v designu, zpracování i fungování má prakticky každý. Některé jsou dost vážné, odcházející touchbary, z výroby ohnuté iPady, mizerný a předražený servis na iMac a vůbec chování k zákazníkům a servisování Apple produktů třetí stranou. Apple opravdu není společností, která by myslela na dobro svých zákazníků a nabízela jim odpovídající kvality a služby za jejich peníze. Apple myslí v první řadě na své zisky a příjmy. A dařilo se jí roky vybudovat značku natolik, že mnoho lidí vnímají Apple produkty za to nejlepší, co na trhu je (ačkoliv k tomu mají často velmi daleko) jen proto, že jsou prostě drahé, či vlastně nejdražší. 30 tisíc za tablet, 150 tisíc za notebook nebo 40 tisíc za telefon, to je realita Apple uživatelů. Prodeje vlastních orgánů, aby se mohli chlubit Apple zařízením, nejsou ničím neobvyklým. Značka je to, co Apple prodává a mnozí se na to nechají snadno chytit.   

Nicméně právě kvalitativní potíže posledních generací produktů, technologické zaostávání za konkurencí zejména v oblasti telefonů a šílené ceny aktuálních iPhone modelů, stojí za tím, že Apple padá z piedestalu. Její poslední kvartální výsledky sice nedopadly nijak katastrofálně, ale výrazně ztratila. Více sice utržila za služby, ale prodeje klíčového produktu, tedy mobilních telefonů iPhone, které tvoří 2/3 příjmů společnosti, se výrazně propadly a stáhly společnost v hospodaření o několik % pod to, co očekávala a na co byla zvyklá.

Apple se to navíc snaží tajit, kdy přestal zveřejňovat kolik telefonů vlastně prodal. Analytici ale stále čísla mají. A v Q4 2018 Apple prodal jen 65,9 milionu iPhone, čímž nepřekonal ani SAMSUNG a výrazně zaostal za výsledky Q4 2017, kdy prodal 77,3 milionů. A nejen to, je to nejhorší výsledek od doby, kdy masová popularita iPhone nastartovala, konkrétně od roku 2013. V Q4 2016 totiž prodal 78,3 milionu a o rok dříve 74,8 milionu. Prodeje iPhone tedy citelně klesly a 65,9 milionu v aktuální situaci je prostě mizérie, i když vzhledem k tomu, co ty telefony stojí, je to pořád neuvěřitelné, kolik lidí prakticky vyhazuje obrovské množství peněz z okna za něco tak banálního, jako je mobilní telefon.  

Samozřejmě pokud telefonům rozumíte, tak současná nabídka iPhone vás musí skoro urazit. Za šíleně vysoké ceny Apple často nenabízí ani to, má řada telefonů o třetinu či dokonce polovinu i více levněji. Neexistuje naprosto nic, co by nějak ospravedlnilo ceny současných modelů iPhone. No a tak jednoduše Apple došli lidi, kteří se nechají utáhnout jen na to logo a značku a mají telefon hlavně na předvádění se před okolím (že na to mají, i když v drtivé většině je opak pravdou). A nedařilo se hlavně na trhu, kde je prakticky kulturní povinností a zvykem se předvádět, že na to mám i když nemám. Čína.

Vůbec v Asii je Apple velmi slabý, ale to je pochopitelně vzhledem k cenám. Nicméně i politické tlaky ale i kvalita a technologie současné čínské produkce, objektivně Apple kromě značky nemá moc co nabídnout natož nějak ospravedlnit ty šílené ceny. Někteří už nemají orgán, který by mohli prodat kvůli novému iPhone. Zákazníci, jaké Apple hledá, v Číně i okolí prostě neexistují. A Apple to bude muset řešit, protože se stávající politikou už na Západě nemá kam růst a Čína a Indie jsou kvůli velikosti prakticky hlavním světovým trhem. Bohužel kromě značky nemá Apple moc co nabídnout. Technologicky zaostává, cenově si můžete za cenu jednoho iPhone Xs koupit hned několik lépe vybavených telefonů Čínských výrobců a současná politická situace a stoupající nacionalismus v Číně, kdy Apple má navíc v plánu přesunout výrobu z Číny do sousedních zemích, tak určitě také nepomáhá.

Prakticky vzato objektivně nedává žádný smysl dnes současné modely iPhone telefonů koupit, protože za ty peníze prostě nestojí. Není nic, v čem by Apple kromě ceny vynikal nad konkurencí, natož s takovým rozdílem, aby tomu cena odpovídala. Přesto stále bych jeho výsledek 65,9 milionů prodaných iPhone jen v Q4 2018 neoznačil za katastrofální, protože evidentně je na světě dost lidí, kteří o tom, jestli daný produkt stojí za ty peníze a nabízí kvalitu, funkčnost a technologie odpovídající ceně, prostě neřeší. Nicméně takových zákazníků je na světě naštěstí omezené množství a Apple evidentně tuhle skupinu už vyčerpal. Všichni jsou tedy velmi zvědaví, jak to vyřeší. Řešení je prostě jednoduché, potřebuje globální cenově dostupný model, nástupce iPhone SE. Prostě telefon za cca 10 - 13 tisíc, který by oslovil masy lidí, kteří dají na značku, ale jsou ochotni zaplatit jen rozumnější cenu. Technicky vzato Apple má telefon, který zpracováním i výbavou střední třídě odpovídá. IPhone XR, ale ten prodává za 23 tisíc.

Je totiž nadále pravdou, že Apple sice prodá méně telefonů než konkurence, ale shrábne většinu zisků z celého trhu, protože má několikanásobně vyšší marži než kdokoliv ostatní. V ceně Apple přístrojů vás nestojí nejvíce kvalita, technologie ale právě marže pro Apple. Pokud by byla standardní, jako mají větší západní výrobci, ceny telefonů by byly o třetinu i více níže. Nic jiného za tím nehledejte. Jediné, co je teď jasné, že Apple s tím bude muset něco udělat, protože akcionáři nejsou spokojení.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 34
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Spock [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 05:11:44
avatar
Obcas by neuskodilo si to po sobe precist, spousty pasazi se ti tam opakuje napr "Apple kromě značky nemá moc co nabídnout".
Cela zprava by se dala shrnout do dvou - trech odstavcu ;-)
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 07:16:37

Klasika, jak je článek o A (Apple, AMD, Asus), jde novinářina stranou a jsi na blogu nadšence / hatera...
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:52:07

Za takovej podobnej koment jsem minule dostal ban...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:56:57

To jsme byli dva Já si to tedy zasloužil za odkaz na ekonomické výsledky, které byly tak nějak v rozporu s výkladem "faktů" zde, shodou okolností pod stejným výrobcem
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:22:07

Já jsem ho dostal za to, že jsem si dovolil poznamenat, že je až srandovní kontrast mezi článkem o stejném tématu, který napsat Obermaier na PC Tuningu a tím co napsal DD, že každý vychvaluje něco jiného, použil jsem asi slova, která se dotkla...myslím, že to bylo něco jako, že je zajímavý kontrast mezi vychvalováním Obra a hejtováním DD, myslím, že šlo o nVidii nebo Intel ale přitom jsem to nijak zle nemyslel...
ku.ba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 12:28:27

A já za to, že jsem si stěžoval, že DD nabádal k posečkání s kupí GK (kvůli novým AMD) a nábadal a nabádal...až byly nakonec všechny drahé jak prase

Akorát teda nechápu, jak to, že jste taky nepřišli o digi auru
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 12:36:56

BAN = jiná registrace;)
ku.ba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 13:14:02

Tak já jsem se snažil si to s ním vysvětlit po FB. Marně. Navíc mně bylo doslova vyhrožováno, že si to hlídá podle IP a jakmile si udělám novou registraci, budu mít BAN na IP.
ku.ba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 13:20:40

Ale abych jen nenadával, mně se tenhle web líbí. Věcné recenze co tu jsou, jsou fajn a pro mě vždy přínosem...za čož děkuju.

Bohužel, jakmile dojde na vlastní názor pana DD (viz. bitcoiny, aféra Huawei, tenhle článek, atd.atd.) je to až nepříjemné ba dokonce i kolikrát hloupé, jak moc je vedle. Proto se snažím tyto články nečíst. Ale vždy to nejde prokouknout na první pohled
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 20:28:56

https://www.e15.cz/kryptomeny/bitcoin-zaziva-nejdelsi-pokles-ve-sve-historii-1355926
To na žádnou slávu nevypadá.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 08:37:36

Celá zpráva by se dala shrnout jako "nemám rád produkty Apple a mám radost, když se jim nedaří". Stačila by jedna věta prostá rozvitá...
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:19:08

to je pravda,ale totéž lze napsat o jakémkoliv korporátu, který již má své zákazníky jisté,ale mají pořád málo a za premiovou cenu pak zjistíš,že ti nechtějí dát odpovídající servis ,případně pokud ano tak ti naúčtují ranec. Mně u Applu ani nevadí cena,ale ty podrazy... ohýbá se telefon dáme Vám pouzdro,Málo nás kupujete systém pod rouškou staré baterky bez varování spomalíme. Chcete novu baterku,až teprve po pořádné mediální masáži cenu za výměnu baterky snížíme a to nemluvím o neustálém vymýšlení jak telefon osekat tak,aby se museli draze kupovat doplnky viz rychlonabíječka,která není součástí, zmizení jacku atd a redukce za k...a draho. A to ješte pokud se rozhoupou díky jejich chybě k nějakým ústupkům tak převážně jen v Americe a Evropa strouhá.Ano pak takovým firmám přeji zažít si pořádný neúspěch.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:39:26

Pouzdro nebylo k bendgate, ale k deathgrip a nebylo to pouzdro, byl to bumper. A bendgate opravily úpravou výroby, ohnuté telefony vyměnili. Ten podraz tam máš kde?

Batterygate byl v changelogu update (možné ovlivnění výkonu za cenu stability). Následně zlevnili servis na aku. Ten podraz máš kde?

Nabíječku v balení máš, navíc např. EK tlačí na minimalizaci výroby odpadu, kam bezesporu patří miliony vyhozených pouzder, redukcí, folií. apod. z balení.

Redukce na jack (resp. externí DAC) stojí u Apple 300,-, procento ceny pořízeného telefonu, to fakt nikoho nezruinuje. Navíc v balení máš sluchátka, která připojíš (bez redukce). Tam podraz vidíš kde?

Ad Amerika vs USA, jako zrovna na tohle si stěžovat u Apple, ve světle segregace trhu u Google nebo MS, jako vážně?

Jako sorry, ale vyplodil jsi hromadu nesmyslů.... Nepsal jsi ten článek?
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:30:05

Co mě sere nejvíc, že tyhle neduhy ostatní výrobci kopírují. Třeba k Samsungu Galaxy SII v černé barvě jsem dostal i příslušenství v černé barvě (sluchátka a nabíječku). Ale dnes i k černému Samsungu dostanete jen bílou, proč? Protože Apple to tak dělá...Apple zavedl výřez? Musíme ho mít taky...Apple odstanit 3,5mm jack? Musíme taky. Bezrámečkový display? Musíme taky. Integrovaná baterie? Musíme taky. Lepené spoje? Musíme taky. Skleněné tělo? Musíme taky. High-end přes 30 tisíc? Musíme taky, pokud to půjde...člověk by se z toho posral, přitom jsou to všechno nápady postavený na hlavu...
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:55:17

Mě by zajímalo, kolik jste za produkty Apple zaplatil a jak špatný servis vám byl poskytnut. Máte osobní zkušenost?
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - nepotřebuješ v 2019-02-01 12:20:55

Době internetu a okolí vůbec osobní zkušenost.a opravdu si neddělám obrázek o firmě z jednoho článku,kde jedna paní povídala. Zkušenost ani nechci . Stačí,když vím jak je uživtelsky málo modifikovatelný a navíc za polovinu koupím telfon velmi podobně vybavený viz nový Mate. Pozor já třeba vím,že video u Apllu je špičkové a hardware,který jej pohání je absolutní špička a konkurence přece jenom trochu ztrácí.
Sokolik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 12:26:46

Moje osobní zkušenost je jen jedna. Spadl mi telefon na zem, už asi po sté, tentokráte to bylo na stavbě mezi cihly někdy při kontrolním dnu. Na hraně byly zřejmé škrábance, horní polovina displaye nefungovala na dotyk, obraz ukazoval všude. Display nebyl prasklý. Telefon byl zaslán na reklamaci a výsledek, dostal jsem nový kus a nové EMEI, tzv, oprava výměnou za nový kus. Tolik k mé zkušenosti.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 05:26:28

A Samsungu. Ale, že by se místo toho kupovala kvalita u Huawei nebo nedej bože Honoru... Co je to za nesmysl nadpis?

EDIT: Aha, on bude takový i článek, min. poslední věty vrší nesmysl za nemyslem....
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 06:21:47

Po přečtení toho článku jsem si připadal jak německý ovčák po transplataci mozku. To muselo dát hodně práce takhle to dokomolit dohromady. Hrozný. Nic horšího jsem snad nikdy nečetl. Hromada chyb a překlepů. Věty co nedávají absolutně smysl a 10x se opakující pasáže i slova ve větách jdoucích po sobě. Brrrrrrr
Coko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 07:07:41

Po přečtení komentů a první věty v článku se ptám, má smysl to vůbec číst? Dozvím se něco zajímavého? Nového? Neklesá náhodou celosvětová ekonomika?
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 07:55:26

ej ale eplakov to nasralo idem asi po pukance, toto bude zaujimava diskusia
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 08:19:02

Tak mizérie textu úplně nesouvisí s tématem...
Hemoglobin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 08:46:00

Co to tu plácáš Apple nemám a ani jej nijak neobdivuju, ale ten článěk je jak od zauhrovanýho 13 letýho fracka kterému vadí, že mu rodiče na vánoce nekoupili jabko a tak ještě v probíhajícím aftektu splodil tenhle hnus. Ani se to jako článek nedá nazvat.

Jestli tohle má být způsob prezentace autora jak nás ujišťoval v novoročním článku, tak to potěš.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:17:36

S prepáčením, ale tiež mi to príde ako keby rodičia nekúpili autorovi na Vianoce iPhone a teraz keď ho nemá...splodil tento zaujatý článok. Čo som čítal tak trh z mobilmi celkovo poklesol. Ľuďom stačia stavajúce modely, pripadne si dakde dajú len vymeniť batériu. Viac sa darlilo iba lowcostovym modelom v rozvojových krajinách. Ale každý vie že po takom raste ako predviedlo Apple musí prísť stagnácia alebo nejaký prepad. Som zvedavý keď padnú predaje amd o pár % čo napíše autor.
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Za ty prachy proč? 2019-02-01 09:26:50

Když to nemá uživatelsky vyměnitelnou baterku, je to spotřební věc... necelý 2 měsíce po skončení záruky mi shořel služební draze koupenej Samsung (nechci provozovat služební a soukromou simku v jednom telefonu... ), tak jsem koupil to nejlacinější s trochu slušnými parametry co bylo skladem - Meizu M6 (3 giga paměti, 32GB úložiště, cena kousek přes 2500). Překvapilo mě, kolik muziky za pár šušní takovej lowend umí... až umře bude pochován a koupen jinej... Na co telefon za 40000? Telefon do 10000 umí skorem to samý.. pro 99,999% lidí naprosto dokonale.
Apple má jednu výhodu a zároveň i nevýhodu - vlastní uzavřený ekosystém.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:49:50

Tak ano, vůz za 200k a za 2000k korun tě odveze úplně stejně, stejnou rychlostí tam, kam jedeš. Co z toho vyplývá? Že 99% vozů nedává smysl?
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:06:29

Plácáš hlouposti, ba doslova meleš hovna.
Koupíš telefon za 40. Za dva roky baterka v háji. Za 5 necháš dát servisně novou. Takže ti telefon vydrží 4 roky.. z toho minimálně rok budeš mít zoufale starej telefon, protože byl mezitím učiněn pokrok. Prodáš to tedy (dobrá za 10, když budeš mít kliku) a koupíš další za 40...
Koupíš lowend za 2,5.. Za dva roky jinej za 2,5.. furt máš něco, co je jakžtakž aktuální a za cenu tý jedný výměny baterky.
Auto je úplně jiná kategorie. U vozu za 2000k lze předpokládat poměrně malou výrobu,unikátnost,zájem sběratelů a růst ceny, takže prodejem můžeš klidně i vydělat.
Telefon nezlob se, byť za 40 unikátní není bo mnohasettisícová série a po jisté době (na rozdíl od auta) jen mrtvý kus techniky.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:34:01

Tak to jste se nechali někým brutálně oškubat, Apple to dělá za 2k.
Vytlouct aku za 2 roky jde, ale rozhodně to není std.

Když už jsme o tom mletí howen....
Sokolik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 12:56:35

Týpci jako ty mně fakt baví. Okolo telefonů nakecaj takovejch zbytečností, neváhají své argumenty vyšponovat do absurdna, druhé pourážet, zařízení poplivat, a to vše pod článkem, který je věnován zařízení o který by nikdy nezavadili. To je pro mne na tom všem ta největší zábava. Dnes už dávno vím, že je to jen ego a závist, snad si to někdy uvědomíš i ty :-)
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 14:15:30

budeš se divit, ale zavadil.. už jen proto, že mi zaměstnavatel pravidelně na telefon dost přispívá . Ale tak nějak jsem zjistil, že kupovat telefon na dýl jak dva roky a za víc než je nezbytně nutné vydat je naprostá zbytečnost (nejen Apple, ale ani "prémiovej" Samsung si už nekoupim... ba ani žádnej jinej prej špičkovej (teď, za dva roky křáp)... telefonuju, datuju, poslouchám skrzevá to kravál, naviguju, mejluju a hraju mariáš...). Penisovej nástavec nepotřebuju, opravy a servis neřeším a když to chcípne, do hodiny zas funguju a ještě mi zbydou prachy.... Soukromej mám Redmi Note 5 a je to podobnej případ (něco do 6 ti palců s velkou baterkou, oběma wifinama, jackem, rádiem nepříliš balastem za málo peněz... trošku nastavování a vše OK k mý spokojenosti)
Netvrdím, že Apple nemá některý věci hodně dobrý. Má. Ale má i nevýhody a ty v mém případě převažují.
Podobně, maje hudební hluch, nebudu kupovat sluchátka za 50, ale vyberu si mezi těmi na 2 takový, který se mě líběj, netlačej a podle mě hrajou (podle audiofila tedy asi ne). Opět jde o spotřební věc (po spotřebování=rozbití ji vyhodím, v záruce vyměním..). Když si budu chtít udělat radost, tak si koupim kilo zlata (no kilo asi ne, ale půl kila by šlo, to mi rozpočet nenabourá), nebo nějakou jinou věc trvalý hodnoty....
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 14:22:44

Tedy spojit Xiaomi (dnes už vlastně Redmi...) a "nepříliš balastem" do jedné věty zavání oxymóronem MIUI a to co používá Redmi (MIUI?) je jeden velký (pře)balast Androidu jako takového;) + samo ta jejich výbava "od číňana číňanovi".
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 14:36:11

Zbyly mi cca 4 appky, který nešly bez Roota zamrazit, nebo odinstalovat a nepoužívám (jedno z nich je hudba, druhý nějakej přehrávač videa). To věru nepovažuju za balast, kvůli kterýmu bych podnikal náročnější akce.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 14:39:15

Tu jsi už podnikl, čištění To je samozřejmě jiná písnička, téma vždy v podobných případech je logicky "out of box". Ne uživatelské úpravy.
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 15:02:08

U XIAOMI je hodně aktivní šikovná komunita(dobrej HW za pár šupů), která poradí jak cokoli upravit předělat, alternativní ROM poskytne.. V podstatě si telefon co se týče SW můžeš kompletně poskládat podle sebe. XIAOMI účet pak potřebuješ jen k prvotnímu odemčení.... Ale MIUI 10.2 Global je povedený dost samo o sobě.
Jinak u každého telefonu, co jsem měl, ihned po zapnutí následovalo mazání.. u Samsungů a Xperií rootování. Kupodivu u číňanů potřebu rootu, abych to mohl používat nepociťuju.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 15:10:51

Ano vím, že Xiaomi (Redmi) je modla českých kutilů Nicméně to nic nemění na to, že Xiaomi a "bez balastu" není zrovna šťastné spojení (obecně v základu)
nenazranej [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Asus Zenfone L1 2019-02-01 09:33:28
avatar
Právě jsem reklamoval J5 2017 a T mobil mi dal košem. Mechanická závada... Samočinně se telefon rozbil a nic s tím nenadělám. Chtěl jsem tedy něco levnější, aby mi nevadilo, až se to zase rozbije. Sáhl jsem po L1 Asus za 2500 korun. Světe div se, telefon až na noční foto perfektní. Jsem uživatel sociálních sítí a YouTube, navigace a internetu. Nevidím už jediný důvod krom fotoaparátu, proč vyhazovat peníze. Kdysi jsem kupoval až po S5 jen prémiové telefony. Dnes to nemá smysl. Pokud bych hrál hry, situace by byla asi jiná, ale na MT nehraju.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:51:02

T-Mobile ti nemá jak dát košem, to je prodejce. Muselo to být vyjádření servisu výrobce.
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:35:26

Já už jen kupuju telefony přes Bazoš. Prakticky novej telefon v záruce se tam dá koupit za polovinu...na co vyhazovat peníze...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:53:10
avatar
Když se podíváte na nové telefony jako One Plus 6T, Huawei Mate 20 X nebo Pro, Lenovo Z5 GT PRO se snapdragonem 855 a podobně, tak prostě proti nim je Apple se svým vykrojením o generaci nazpět.

A jestliže ty výše jmenované stojí 20 a jsou dál, tak Apple má cenu tak 10-15 max
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 09:58:09

SoC a notch mají jakou souvislost? Nehledě na to, že mám pocit, že jsi jmenoval i přístroje, které jej mají také....
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 03:37:17
avatar
Ad notch - je rozdíl mezi hnusným podlouhlým notchem jaký má Apple a "průstřelem na mate 20 view nebo maličkým notchem na 20 X, v případě slider designu (lenovo, mi mix 3 nemusí být vůbec. Avšak Apple zvolil nejhnusnější variantu, to se snad shodneme
Ad Soc - Snapdragon 855 (třeba jmenované Lenovo vesele nakopává zadničku Applímu Soc) + je to slider (nemá notch) a je levnější. Stačí poggoglit výsledky Antutu.

Prostě Apple notch hnus je tak na úrovni one plus 6T (který je btw asi nejrychleší phone s 845kou, odezva mnohem lepší než u jiných 845 telefonů). Jenže u one plusu se to dá prominout, protože stojí kolik stojí.

Jde tedy o to, že můžete mít buď stejný telefon na úrovni toho applího za mnohem méně peněz, anebo mnohem lépe řešený telefon bez notche a/nebo výkonější (SD855).

V každém z těchto případů je ale apple nevýhodný
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-04 13:08:16

No počkej počkej počkej, tohle se hodně nepovedlo (a chudák s palcem nahoru):

Notch v iPhone X obsahuje komplet technologii pro 3D snímání okolí před přístrojem, to co ty zmiňuješ nikoli. Z toho samozřejmě vyplývá odlišná velikost notche.

Dál ti hodně nesedlo to s tou cenou. Vzal jsi přístroje bez 3D Touch, TrueDepth Camera, špičkovým kalibrovaným displejem apod. a řekl jsi, že je to stejné a za méně peněz.

Zkrátka nesmysly za nesmyly, plně v duchu článku...
Fanyqt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-04 12:28:16

Výsledky Antutu byste měl pogooglit spíše Vy, iPhone XS je totiž v současnosti nejvýkonější telefon.

Mluvíte tady o výsledku testu, který byl pouze v grafu při představení SD855. Navíc samotné Antutu později řeklo, že nelze porovnávat SD 855 s A12 od Apple kvůli rozdílným výpočetním algoritmům - mimochodem v grafu porazilo SD855 A12 pouze s minimálním náskokem, který se při výsledných testech samotných uživatelů může snížit.

Vaše "velké vítězství", možná nakonec nebude tak horké
slabam [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-05 12:29:53

hezky se to tu rozjíždí :-D
Odkaz
Pix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Kvalita 2019-02-01 09:54:27

Opravdu kvalita neskutečně upadá, měl jsem možnost mít pracovní macbook pro ale nevyhovovala mi u něj klávesnice, ještě že tak. Kolega si ten kousek za 70k vzal, samozřejmě firma má záruku jen jeden rok, takže už 2x měnil klávesnici pokaždé asi 15k za opravu a teď mu odešel napájecí kabel u displeje, výměna znamená výměnu celého displeje takže dalsích 13k kč. Jo a servis nemůže mít díly skladem (původní vadné díly musí vracet), takže jeden den přijel na diagnostiku a až za týden dorazí díl tak přijede na výměnu, to celé kvůli jednomu kablíku s výrobní cenou asi 5kč...
Na loňské Vánoce šéf nakoupil nějaké iPhony X a těm odpadávala barva, tohle si snad nemůže dovolit ani nejlevnější čínský výrobce.

Moc se mi líbí jejich sw, jak iOS tak Mac OS X, finance bych na to měl, ale kvůli jejich otřesnému hw si nechám zajít chuť.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:00:00

Mám kolem sebe hromadu iPhone X a Mac Pro v práci a nic... Tak nevím, buď opakovaně nalítáváte na prodejce fake nebo se k tomu chováte jak....
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 22:34:11
avatar
Tak zkus jejich noťas s šestijádrem co se kvůli přehřívání výkonem nedotáhne ani na čtyřjádro.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 09:10:49

Proč? To je téma?
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:39:30

Zlatej DELL a Next Business Day záruka. Přijedou, opraví a na nic se neptají...
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 13:29:52

S NB od DELL mám též ty nejlepší zkušenosti... vyrobený tak, aby šly snadno opravit upgrejdnout, v uživatelský příručce rozborka dokonale popsaná, slušný SW, domyšlená ergonomie... Mimo ně přicházim pracovně do styku s jablíčkama, HP a vždy mě na nich něco dokáže vytočit
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 21:51:07

No nevim. Delly jsem jednoho času kupoval. Inspirony, Vostra i Latitudy ... u všech byl vývoj stejný. Nejprve odešel adaptér, pak odešla baterka a pak odešla základní deska ... u všech asi 16 kusů naprosto stejný průběh. Od té doby nekupuju. Záruka sice fajn, ale jsou díky ní většinou o něco dražší než srovnatelný model konkurence a u něj nemáte záruku, že s ním opravdu něco bude.
Ale je pravda, že své období už měl takhle Acer, dost tedy i díky neskutečně haluzáckému servisu v ČR. Neskutečné problémy s kvalitou některých sérií má stabilně Lenovo. A HP snad už konečně začalo místo cihel prodávat něco, co se dá i nosit z práce domu a dávat do toho LCD panely, které nejsou ještě horší, než ten odpad, co používá Lenovo.
Stejně to nakonec montují jedni a ti samí Číňani .
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 00:13:16

my měli v práci cca 800 DELL E7440 a E7450 a během 4 letého cyklu odešlo pár baterek (zcela pochopitelně) a do 10 ti kusů MB.. což považuji za skvělý výsledek. Většinou jsem o těch noteboocích po vydání již neslyšel, prostě fungovaly. Valná většina zaměstnanců si to při výměně odkoupila za pár drobných domů a jedou na tom dál. Teď máme HP a problémy jsou furt.. s SW, s TMP čipama, s konektory síťových karet, které se lámou, s dokinama a i s takovou blbostí, že dokina má jinej napájecí konektor než notebook. No zato jsou lacinější.. ale domů si to odkupovat nebudu.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 13:32:03

Odlepovala sa farba? A to je ako možné či už zadná alebo predná strana je na originálnom iPhone chránená sklom. Myslite kovový rám telefónu? Ale to je prirodzene ak sa kov oškrabe, tak sa môže zodrať farba. Možno Vám takýto typ telefónu do rúk nepatrí a pre Vás vhodnejšie by boli pogumované telefóny odolné voci pádom.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 10:51:39
avatar
Zase trochu jiný extrém, naši Švýcarští kolegové používají macbooky, ale mají tam nainstalovaný widle
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 12:22:49

To neni vôbec extrém. Ako stabilný os používajú MAC os, na programy, rátam že Windows beží v emulacii na nevyhnutne programy. Poznám viacej ľudí čo to takto má.
Sina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 16:51:41
avatar
Co podle tebe DD mají čínské telefony za lepší výbavu než iPhone XS? Srsly co? Možná čtečku otisků v displeji a vysouvací přední kameru, ale to je tak všechno.
iPhone jsou rozhodně prémiové telefony, ale ta cena je už opravdu přestřelená. Ono aby taky ne, když Samsung Apple pěkně ždíme cenou OLED panelů a Apple chce mít taky pěknou marži .
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 21:44:33

Problémy jsou v podstatě tři.
Za prvé nepřišla náhrada za model SE. Tady si myslím, že Apple udělal velkou chybu a přišel o dost zákazníků. SE měl střeva z modelu 6s, tedy jeho uživatelé pomalu začínají hledat náhradu. Pokud by vzal střeva z osmičky, omladil tvarově tělo SE, zachoval velikost a dal mu bezrámečkový displej, tak by si to našlo poměrně dost zájemců. Lidé prostě malý iPhone chtěli a zájemci byli.

Druhý problém je, že ty loňské nové modely jsou už přece jenom až moc drahé. Lidé neměli problém koupit iPhone v přepočtu za 22-25 tisíc, větší verzi kolem 30 tisíc. Ale pokud základní verze začíná na těch 25 tisících a dvojice lepších dosáhne jeden klidně k 45 tisícům, tak už je to prostě moc.

Plus hodně jablíčkářů prostě bylo spokojeno s otiskem prstu, prostě to člověk vzal do ruky, dal tam ten palec a než se koukl na displej, tak jablko bylo odemčené. Odemykání pomocí obličeje je prostě kostrbaté a dost lidí čekalo, že Apple zabuduje do nástupců Xka otisk prstu snímaný displejem. Prostě tím prstem, který na ten mobil dám ve chvíli, kdy jej vemu do ruky, je to mnohem přirozenější a je menší šance to oklamat.

Nestalo se. Apple bude muset zapracovat na další generaci. Doplnit funkce na které byli zákazníci navyklí a dodat model v menší velikosti. Plus samozřejmě přepočítat cenový model.
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 22:21:19
avatar
Potřebují přijít s něčím revolučním. Kvůli jejich exhibicionistické uživatelské základně bych jim doporučil odemykání na základě otisku penisu.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 09:15:21

Lépe znát téma.

Ad SE, ne, ne, ne. Statistika je neúprosná. Součet 4" úhlopříček v provozu byl pod 10%, včetně starších modelů. Jinými slovy, malý iPhone nekupuje ani každý desátý, pro Apple naprosto marginální skupina.

Loňský model stojí stejně jako předloňský, kdy byl rekord v prodejích.

Každý, kdo přejde z TouchID na FaceID jasně říká, že je to dobrá a nepřekážející evoluce, v tom to nebude.

Takže to zkus znovu, toto je ale lichá
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 22:42:18

Jsem zvědav jestli DD napíše článek i o cenách S10 protože ty jsou taky odvážný.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-01 23:28:38
avatar
odvážný jsou, ale parametry tomu i odpovídají ... 12GB RAM a 1TB disk ... wow. Kdo tohle v telefonu sakra potřebuje ....
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 03:53:38
avatar
12 giga se snapdragonem 855, amoledem a slider designem s největším % poměru screen/tělo bude mít i o Lenovo Z5 GT a vsadím klidně ledviny, že bude levnější než Šamšung. Nehledě na to, že verze s lepším snapdragonem budou zase USA a u nás exyhnusy. K tomu ta jejich příšerná zpomalovací nádstavba = Šamšung taky nebrat. Samsung je "Applem ve světě Androida" - jako ok, ale předražené.

Fakt už s tím velebením Samsunga a Asusu přestaňte. Objektivní důvody pro volbu telefonů těchto značek nejsou
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 09:16:12

Eeee jsou
Johnny86x [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 09:49:36

Mam iphone 6s uz druhym rokem a nemam proste potrebu kupovat novej tel. porad to funguje jako na zacatku pri koupi.Upgrade by byl snad jen kdyby byla potreba lepsi kamera. Byl jsem driv zastancem Androidu a iphone jsem nechtel. jak jsem ho dostal tak se to zmenilo. nic neresim, ios bezi porad paradne.. Jen je fakt ostuda co apple ted predvadi... Predrazene tel. nic noveho.. Kdyz vidim jake jsou nove tel. s androidem od cinskych firem atd. tak nechapu kde apple zaspal.. ted bych si rozhodne novej iphone nekoupil.. at je iso sebelepsi.. treba cena iphone Xr je nesmysl..
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 14:21:24

Nic nového? Notch, bezrámeček, FaceID, 120Hz snímání dotyku,....?
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 17:12:51
avatar
Prkotiny a nebo dokonce pro někoho mínusy. Bezrámeček, FaceID...
net.Xtreme [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-02 19:07:37
avatar
přesně tak, touchID dává mnohem větší smysl než face ID. Minimálně nebyl důvod touchID rušit. Bezrámeček vede k méně odolnému telefonu.
Jinak Apple má vlastní ekosystém, který je pro někoho výhoda nebo dokonce nutnost a množství příslušenství je ohromné. Ale absence slotu na paměťové karty a extrémní cena modelů s větší pamětí se mi moc nelíbí, zejména mapy zaberou dost místa, ale i hudba a případně videa jsou náročná na prostor.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-03 08:08:09

FaceID je jen jedno z využití TrueDepth kamery s rozhodně to není prkotina, vzhledem k tomu, že se do toho vrhl i dvorní kopírovač Huawei...


EDIT: Boha, ta sra*a trasy zase usekává text...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraní
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2: Záběry z hraníThursday, 22 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 24x
Komentářů: 0
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaWednesday, 21 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1058x
Komentářů: 10
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONWednesday, 21 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 660x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Tuesday, 20 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1170x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Tuesday, 20 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1326x
Komentářů: 6
Metro Exodus dostává příběhové DLC
Metro Exodus dostává příběhové DLCMonday, 19 August 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 923x
Komentářů: 0