HUAWEI a HONOR bez ANDROID a dodavatelů – Google, Intel, Qualcomm atd. ukončily spolupráci. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 21 květen 2019
altČínsko-Americká obchodní válka má další důsledky. HUAWEI přichází o partnery.

 

 

 

 

Politická situace se neustále zhoršuje, obchodní válka mezi Čínou a USA zuří prakticky naplno. Kromě zvýšení tarifů, které pocítíme v nějaké formě pravděpodobně všichni na celém světě, je tu pak aktuální tah ze strany USA, kdy prezident vyhlásil stav národní nouze v oblasti telekomunikací. Americké společnosti a jejich partneři, kteří podnikají a působí v USA, budou potřebovat schválení a licence, pokud budou chtít spolupracovat s některými Čínskými partnery v této klíčové technologické oblasti. A to mělo ihned praktický dopad.

Spousta firem musela ohlásit konec spolupráce s HUAWEI (HONOR) a dalšími, protože by pokračující spoluprací porušovaly platný zákon. A jde o zásadní firmy. HUAWEI přišla o QUALCOMM, INTEL, Western Digital, Micron a mnoho dalších. Dodavatele klíčových součástek, komponent, technologií i patentů, bez kterých se ve svých produktech prostě neobejde. Samozřejmě nějaké zásoby má, ale nevydrží věčně a budoucí produkty HUAWEI a HONOR (i dalších čistě čínských výrobců) a jejich přítomnost na západních trzích, je tak otázkou.

Problém by ale mohl nastat i u stávajících zařízení. Spolupráci totiž ukončil i Google. Tedy dodavatel a tvůrce ANDROID systému a služeb s tím spojených. Některá opatření byla ze strany vlády USA zmírněna, čímž prý mají stávající řešení HUAWEI a HONOR, které používají zákazníci, možnost dále fungovat, ale některé problémy nastat mohou. Oficiální bezpečnostní a další aktualizace byly pozastaveny atd. Samozřejmě pokud by nové přístroje HUAWEI/HONOR a dalších nemohly mít Android, byla by jejich další budoucnost na trhu prakticky odepsána. ANDROID a celá mašinérie služeb a podpory Google, je na všude mimo Čínu prostě neporazitelná. Čistě a jednoduše proto, že je nejlepší. HUAWEI má sice vlastní operační systém a služby, ale to měly i Microsoft, Nokia, BlackBerry atd. A zeptejte se v těch firmám, jak se jim s tím povedlo uspět a porazit ANDROID a těch mnoha milionů spokojených uživatelů, kteří ty systémy dnes mají … nemůžete. Kromě Apple a jeho iOS, které stále více podílově oslabuje, tu totiž nezbyl už nikdo jiný. ANDROID a Google vládnou všem. Nutno podotknout, že zcela zaslouženě. A ví to i Apple, že bez Google to prostě nejde. Takže řešení HUAWEI prosazovat vlastní systém a služby bez spolupráce s Google je předem ztracený boj. V Číně to fungovat může, tam totiž Google a jeho služby nefungují, je tam státem řízený a kontrolovaný systém služeb a aplikací, ale na Západě je to něco jiného. Uživatelé chtějí Google a jeho služby, používají je, chtějí Android.

Pro HUAWEI a HONOR tedy skýtá jedinou naději to, že se vlády USA a Číny dohodnou a to rychle, protože bez podpory výrobců součástek a Google nové produkty nebudou, či nebudou dosahovat konkurenceschopnosti, jakou mají. Problém dalece přerůstá HUAWEI, je mnohem hlubší. Netýká se jen telefonů a jejich uživatelů, ale klíčových systémů, které HUAWEI buduje po celém světě, a faktu, že tahle firma je výkladní skříní technologií, ale také čínského vlivu, který s ní ruku v ruce přichází. Je nutné mít stále na paměti, že aby HUAWEI a další čínské společnosti mohly fungovat, je samozřejmě úzce napojena na čínské státní struktury. A je jedno jak moc to jeden z nejbohatších Číňanů a její majitel popírá, protože všichni vědí, že bez podpory Čínské komunistické strany a jejích zájmů, by na této úrovni podnikat natož žít, prostě nešlo. Je jedno jak jste bohatí či mocní, v Číně i takoví lidé mizí každý den a někdy se už prostě neobjeví.

Podezření západu, že Čína si prostřednictvím HUAWEI kupuje vliv, či přímo provází špionáž, má zcela racionální základ a samozřejmě že se tak děje. Koneckonců, že některé západní firmy přímo spolupracují s vládami a podporují vlastní špionážní a vojenskou činnost, to také není žádné velké tajemství. Je tu ale samozřejmě velký rozdíl. U nás si ten telefon HUAWEI můžete koupit, můžete si používat s případným čínským systémem a mluvit proti vládě, jak jen je libo. Mnozí na vás budou jen koukat jako na cvoka, ale nikdo vás nepopraví nebo nezavře. V Číně? Zkuste si používat neschválené zařízení, stránky, či tam něco svobodně napsat proti státu apod. Budete fyzicky odstraněni ještě rychleji, než ten váš příspěvek někde v diskusi. A nikdo neřekne ani popel.

Samozřejmě tohle všechno je pohřbeno hluboko v jádru celé věci, kdy řadoví zákazníci většinou nemají ponětí, jak se věci mají, či je dnes většinou ani nezajímá, proč ta cenová politika je jaké jsou a firmy mimo Čínu si ji nemohou dovolit atd. Každopádně tohle je první opravdu vážnější střet Číny a západu v čele s USA, který už poznamenává i běžné uživatele. Střet, který nevyhnutelně přijít musel a musí, protože jde o mnohem více, než jen jednu firmu a pár telefonů. Je možné, že se podaří situaci ještě uklidnit, například i novým vedení, v USA, které může (a nemusí) vzejít z voleb. Strategie Číny byla dosud vyčkávací právě kvůli tomuhle (v Číně se svobodných voleb a změn politického řízení nebojí, nemají je tam). Ale uklidnění může být jen dočasné, protože prakticky neřeší tu situaci celkově. Ano, na prvním místě jsou peníze, to vždycky, ale pak je tu i prostředí, ve kterém můžete fungovat. A zatímco na lásce k penězům se všichni zúčastnění shodnou, na podmínkách fungování už ne. Neshodli se nikdy, peníze to ale dosud vždy přebily, ale to nemohlo trvat věčně. A žádné jednoduché řešení situace neexistuje a nenechte se napálit těmi, kteří jednoduchá řešení nabízí.     

Každopádně pokud máte HUAWEI, HONOR nebo uvažujete o jejich nákupu, můžete mít brzy problém. Jak velký a v čem všem, se nedá dnes říci. Na druhou stranu, trh nabízí více než dostatek alternativ u nás, takže zase tak zásadní věc to pro nás není. Je to vlastně příležitost.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 27
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Vážně smazáno? 2019-05-21 13:18:28

Vážně smazaný příspěvek? Řeknete mi důvod?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:35:09
avatar
nejste expert na mezinárodní politiku, ani já ne, tak se do mě nenavážejte. Fakt že to děláte svědčí o tom, že jste nepochopil situaci .... vyjadřujte se k tématu ne k autorovi článku buďte tak laskav ...

mě upřímně osobně nezajímá, zda je to kvůli špionáži nebo ne, mě osobně trápí, že HUAWEI atd. fungují za podmínek, za kterých by běžná firma mimo čínu fungovat nemohla, to se týká hlavně cena apod. HUAWEI atd. pokřivují trh a kdo stoí v pozadí je naprosto jasné. Znovu opakuji, nemůžete v Číně podnikat a žít na takové úrovni jako HUAWEI, abyste nemuseli plnit příkazy komunistické strany a vlády a sloužit jejím zájmům, to prostě není možné.
suchanr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 23:58:13
avatar
Jenom mala vecna. Zadna forma spionaze nebyla huawei NIKDY prokazana. Coz treba v US diky Snowdenovi a dalsim rozhodne neplati (spoluprace NSA s Cisco na backdoor do mnoha systemu apod.) Neni to ferove srovnani, Cina je neuveritelne uzavrena zeme, ale vytvari to precedent soudu bez dukazu. Neuveritelne nebezpecna vec.

Bylo by naivni si myslet, ze cinani jsou vetsi spioni nez americani nebo rusove, oni na tom budou americani a rusove zrejme lip i diky studene valce.

A jasne v Cine by asi tezko mohl Huawei podnikat bez dodrzovani zakonu, ne beznych pro EU nebo US. Na druhou stranu kazdy stat ma paky na ovlivneni rozhodovani soukromy firmy na svym uzemi.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 09:10:38
avatar
Ha někdo tady cenzuruje komentáře, dokonce jsem zažil i smazané všechno a zamknuto a bez vysvětlení. Prostě to zmizelo jak z čínského webu. Prosím Vás cenzura je cenzura, ať už se za ní skrývá cokoliv, ale ve většině případů je neobhajitelná, zvlášť když se mažou jiné názory. Cenzor má vždy možnost se k danému příspěvku vyjádřit, ale chápu že je jednoduší to smazat a v mnoha případech dělat, že tu nic nikdy nebylo, a reagovat až když se někdo ozve. Příště bych rád uvítal, že příspěvek byl smazán z toho a toho důvodu.
Imho nefunguje odkaz o pravidlech a chování na serveru...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 11:35:59
avatar
nemizí relevantní příspěvky, mizí příspěvky, které se navážejí do autora, uráží, jsou spam flame atd ....

spousta lidí se plete demokracii, svobodu a bordel ... vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného a mým právem je mít na svém webu pořádek a nenechat se urážet, netolerovat lhaní atd.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:27:12
avatar
Hm, zrovna jsem Váš příspěvek dočetl a jal se přihlašovati s tím, že na něj zareaguji a zmizel.
Chtěl jsem Vám dát palec nahoru za dobrou poznámku, ale jaksi už není na co.
Addmine, proč to děláte? V tom nebylo nic napadajícího, urážlivého, jen osobní názor, který se snad na diskuzích vyjadřovat smí. Stále jsme v Česku, ne Číně. Nechápu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:33:04
avatar
tak jste asi četl špatně, bylo to napadají mě ... já tu politiku nedělám.

vyjadřujte se k tématu ne k autorovi ....

ano jsme v Česku, být v Číně, a otevírat si na tamní režim hubu jako to děláte mnozí na denní bázi tady, tak už čucháte kytky zespodu ;). Ale i v Česku platí nějaká pravidla a kultura a to je "ne**at na návštěvě na koberec". takže tohle je můj web a neví proč bych tady měl trpět mé napadání ... prostor pro vyjádření máte, držte se tématu, nenapadejte autora článku, web a nezneužívejte tu demokracii a svobodu, kterou tady pořád ještě máme ....
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:34:27

Byla tam jediná kousavá narážka na na to, ok kdy jste expert na mezinárodní politiku a na čínský režim. Přesně takhle jak jsem to napsal a dále nerozebíral.

Dále jsem už jen konstatoval nezvratná fakta, že píšete o něčem o čem nemáte žádný důkaz.

Každý máme nějaký názor a já jsem nepřestřelil ani vzdáleně nějakou laťku ani jsem Vás nenapadal. Pouze jsem poukazoval na to, že není fér jak píšete o někom takové zprávy a přitom k nim nemáte žádné důkazy. Případně jsem zrovna vyvrátil vaše tvrzení o cenotvorbě.

Vždycky jsem si Vás za vaše názory vážil a ikdyž se mi některé nelíbily nekomentoval jsem to, ale tohle už je opravdu přehnané ještě ve chvíli, kdy jsem slušně argumentoval a vy jste ještě celý můj příspěvek rovnou smazal. Ano, máte na to právo...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:38:10
avatar
kousavé poznámky si odpusťe, nebudeme mít problém ...

za tím že HUAWEI a další čínské firmy fungují stylem jakým by konkurence ze západu nemohla a pokřivuje to trh i u nás, si 100% stojím. Vím jak ty firmy fungují, vím co co stojí na západě a co musí firmy na západě plnit a dodržovat a s takovými věcmi nelze fungovat jako fungují HUAWEI v Číně s čínskou vládou za zadkem ...
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:47:03

Dobře nebudeme řešit cenovou politiku.. já se přiznám, že o tom nic nevím. Asi jim vláda pomáhá nebo pomohla ze začátku.. co se děje teď nevím.

Podívejme se na to z jiné stránky. Sám nás nabádáte k tomu nekoukat na marketing a vybírat si nejlepší produkt za nejlepší cenu. Ve spoustě případů je to právě Huawei. Teď to bude znít hnusně, ale napíšu to tak schválně. Co je mi po tom, co se děje v Číně? Já chci nejlepší produkt za nejlepší cenu a to pořád platí. Že USA má nějakej problém, protože i ostatní lidé chtějí asi to nejlepší za nejlepší cenu a nekupují Apple jak bys USA představovaly už není můj problém.

Můj problém je to ve chvíli, když USA provede něco takového naprosto bez důkazů. Provádí tak nekalé praktiky, na které jste i vy sám alergický. A potom se tady vlastně dočtu, že Huawei prostě špionuje a basta... Tohle mi vadilo...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:52:48
avatar
Apple není zrovna stávající vládou USA podporováno, přesně naopak, má na krku tarify, tlačí na něj všichni kvůli přístupu do telefonů atd.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:58:34

Ano o tom vím, to se vládě určitě nelíbí. Jenže tohle je spíš takové poštěkávání mezi tajnými službami a Applem.

Trump se řídí tím svým Make USA great again nebo jak to má. Apple je Americká firma a tak si sní přeci nebude nějakej číňan ... vy víte co. Však to můžete vidět i zvažování dovozových cel na Evropská auta například, aby upřednostil americké výrobce.. přijde mi to velice podobné.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:46:46
avatar
Můj názor je, že se vyjadřoval k tématu. Já v tom žádné napadání neviděl.
Samotného mě zajímá, jak to celé dopadne. Jakožto majitel Xiaomi nejsem úplně spokojený s jejich momentální nabídkou a jako příští telefon jsem zvažoval právě Huawei a jsem rád, že to není na pořadu dne, protože s tímhle, co se děje, by se mi do něj jít moc nechtělo. Pokud se mi telefon rozbije, bude to nejspíše opět Xiaomi.
Autor příspěvku jen položil řečnickou otázku, protože stále a zas a znova na zdejším webu píšete citově zabarvené články, přijde mi kolikrát, že vlastně názory, než aby to bylo neutrální a s fakty shrnutí nějaké situace a když pak někdo něco takového udělá v diskuzi a Vám se to nelíbí, tak z moci admina jej persekujete. Podle mě zbytečné a dětinské. Kdyby Vám vyloženě nadával, častoval Vás sprostými výrazy, pak je to bezpředmětné, ale takto jste jako v té Číně - cenzura za vlastní názor.
I Váš poslední příspěvek na mě působí, jako byste jej psal rozčilený. Uražený, že někdo napsal trochu jiný názor. Malé písmeno na začátku věty, slovní spojení postrádající smysl ("bylo to napadají mě"??), chybějící čárky ve větě. Vždy byste měl nejprve vychladnout a odpověď psát s odstupem pár chvil. Pak byste se na věci kolikrát podle mě díval jinak.
hor410 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:40:15

A to to prostě nemůžou dodat s AOSP bez těch google "kravin" a na plochu prostě dát skript "nainstalovat google aplikace"? Takhle by to nic neporušovalo, dodali by to bez toho a uživatel by se rozhodl...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 07:21:51

Google services a Apps jsou podmíněný certifikací Google (kompatibilita apod.), což tvůj návrh nezohledňuje.
luke777 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Cina 2019-05-21 13:43:34

Prvni prispevek ktery to uvedl na pravou miru.Zase se budu opakovat proc by cina nemohla podporovat sve firmy??? Dela to snad kazdej stat aha pardon sou tam prostrednici lobiste. Jinak je to uplne stejne. Tohle me bavi zapad odvezl veskerou vyrobu do ciny, cinan to okopiruje a preroste zapadu pres hlavu a zakazem huawei se streli do vlastni nohy. Tomu rikam uspech. Tohle uz zachrani jen valka s iranem
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:51:50
avatar
nikdo neříká že čína nemůže podporovat své firmy, je otázkou, zda čínské zájmy jsou ale to co tu chceme ...
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:03:57

Problém je, že v podstatě všechny firmy v Číně jsou i částečně Čínské. Nemůžete si tam založit firmu, ve které by stát neměl podíl.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 15:47:29

Typický totalitní systém, na druhou stranu dokáží podržet firmu nad vodou, pokud přijdou horší časy. Zamětnanci tak mají sice stále nic moc prac podmínky, ale mají práci. Pokud jde o rozmach firmy, tak tam je stát zase skrouhne ... Má to PRO a PROTI.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 16:00:39
avatar
Otázka je, zda americké zájmy jsou to, co tu chceme. A jestli si někdo myslí, že Američani dělají z informacemi od Google něco jiného než Čína z těmi z Huawei, nebo Rus těmi, co získají jejich agenti analogově u láhve vodky, tak se šeredně plete. Tyhle velmoci jsou jeden ksindl, Američan, Číńan i Rus, bohužel se zakrnělým evropským elektronickým průmyslem se bez prvních dvou neobejdeme. A bez ruské ropy a surovin taky ne. Jo, kde jsou ty časy kdy jsme měli ve Finsku Nokii a byl to nejlepší telefon na trhu. Od té doby šel elektroprůmysl v Evropě ne do kytek, ale do prdele...
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 22:02:49
avatar
DD tady jde obchodní válku. Zajímalo by mě kdo bude kompenzovat ztráty dodavatelů hardware Huawei kteří byly nuceni uposlechnout Trampa. Přece jen to je velký výrobce a obraty má v miliardách dolarů. Ti výrobci mají smlouvy na odběr vyrobených CPU pamětí atd. Kam udají tak velký výpadek v odběrech?
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:07:20

Tak bez zásahu hrozila situace, kdy by se Huawei stal největším výrobcem mobilních telefonů, navíc pod něj spadá i Honor. A ve stejné chvíli by drtivá většina 4G a nově 5G sítí byla postavena na technologiích (rozuměj zařízeních) vyrobených společností Huawei.
Tedy tato společnost by získala poměrně značnou kontrolu nad hlasovou a datovou komunikací v celém vyspělém světě ... což při jejím jasném napojení na Čínskou vládu není zrovna požadovaný výsledek. Tady bych sloníka Doníka celkem i pochválil, že do toho hodil vidle.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 09:25:51
avatar
Tak ať si to rozdělí USA s Čínou fifty fifty a je vymalování. Imho kdy EU za něco stála a nevyhazovala miliardy oknami za integraci neintegorvaného a za dotace na bionaftu a spíš zainvestovala eura na tyhle věci kvůli kterým se teď válčí, byl by pokoj. USA by měli svoje, Čína svoje, Evropa svoje a nikdo by ani neštěkl. Zatímco o USA se ví, že špióní, o Číně se to zatím jen tvrdí, ale nebudeme si nic nalhávat. Špioní každý kdo může, a je jedno kolik má hvězd na vlajce.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 08:30:20

Problém je, že dříve kapitalistické USA za Obamy klouzala do socialismu. Teď to Doník trochu napravuje. Čína léta budovala socialismus, aby v ní dnes fungoval kapitalismus v té nejryzejší podobě. A z Evropy se po protlačení Lisabonské smlouvy stala doslova socialistická struktura ... díky limitům, kvotám a dotacím dost silně připomíná RVHP.
Čili ono by stačilo, kdy v USA média a sociální sítě ztratili část své moci a jak demokrati republikáni by byli schopno najít opět normální kandidáty. Čína se přestala měnit v oligarchii a začíná se opět měnit ve vládu jednoho muže, kdy současný prezident přezdívaný panda má vizi, že bude druhý Mao. A EU pokud neodstaví Evropskou komisi (nikým nevolá banda úředníků) a nevrátí se ke stavu, kdy rozhodující slovo měla Evropská rada (premiéři zemí EU vzešlí z řádných voleb), tak půjde EU do kytek. EU se tváří je kdo ví jaký stát, ale v zahraničí je všem k smíchu ... a především Doník to dává v poslední době EU najevo, že EU pro něj není rovnocenný partner, Čína si EU zvolna kupuje a z Ruska má zase EU komplexy po vojenské stránce.
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 13:59:18
avatar
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 18:16:54
avatar
Já to zkrátím, fon se mi líbí a tak jsem jsi včera objednal 30 PRO. Mám nějakého kret...na. z usa u prd..
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:02:31

O Android systém jako takový Huawei nepřišel. Android si může do telefonu nacpat doslova, kdo chce. Problém je s licencovaným obsahem, což je Google Play a celý ekosystém Google služeb včetně Gmailu atd.

Tedy Android na těch telefonech klidně být může, ale aplikace do něj nedostanete přes Google Play a nic z Google služeb tam nebude fungovat. A to je samozřejmě doslova a do písmene konečná.

V Samsungu tento týden museli objednat doslova vlak šampaňského a podobně u Applu. Protože Huawei by jinak do roka dosáhl na trůn v prodeji mobilních telefonů a odsunul Samsung na druhé místo.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:08:07

Zajímalo by mě, co by se stalo, kdyby Čína na oplátku zablokovala Apple vč. všech služeb případně jiného výrobce, kterého tak uplně nepotřebuje, ale ten výrobce z trhu v Číně dost profituje? Vždyť přece Čína je pro Apple docela důležitý trh, pokud se nepletu.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:29:26

Tak ona Čína celou řadu funkcí na svém území blokuje. Proto byl Google jedním z prvních, kdo do toho šel, protože v Číně funguje obrovské množství zařízení s jeho systémem, ale zablokovanými funkcemi, na kterých Google vydělává. Takže toto je taková odplata. Problém Číny je v tom, že po stránce SW nemá nic, co by mohla západu upřít a po stránce HW nemá nic, co by západ neměl. Naopak Čína potřebuje svoje produkty dodávat na trh v USA, protože je to pro ni hlavní trh a bez něj by se ekonomika Čína propadla. Na odbytu do USA stojí desítky milionů pracovních míst v Číně.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 07:58:19

V podstatě pro žádného západního výrobce není Čínský trh důležitý.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:27:09
avatar
To sa ešte bude ťahať po sudoch si myslím. Ako nasralo by ma to ak by mi telefón nefungoval ako by mal len kvôli politikom. Ešte že mám Asus
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 07:59:37

Věc se nijak netýká současných zařízení. A aktualizace se u Huawei stejně neočekávají.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 14:58:24

Teď dostali teda za krk huhňáci (Huawei), a co šamani (Xiaomi)? Ti dostanou taky dřív nebo později "po kulách"? Je snad naprosto jasné, kdo obsadí uvolněnou konkurenční niku po Huawei/Honor - Samsung to nebude, bude to logicky Xiaomi/Redmi. Mají prakticky rovnocenná portfolia a hodně lidí volí při výběru mobilu vždy mezi těmito 2 skupinama. Jestli amíci odvaří i Xiaomi/Redmi, tak tyto 2 skupiny mají dost velkou sílu na to prosadit vlastní alternativní OS - budoucího zabijáka Androidu. Nic tu totiž není věčně.
Obě dvě skupiny Android stejně "překrývají" vlastními nadstavbami (v zásadě celkem povedenými), takže není až takový zásadní problém Vzít Android, ořezat ho a překopat v něco nového a současně lepšího.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 15:03:06

Čínská alternativa OS je spíš postrach. Kdysi jsem vlastnil nějaký typický čínský produkt i s vlastním OS @copyright od Apple a telefon letěl díky bugům o zeď. Nikdy více, ikdyž nějaký zlom ve vyspělosti stability a funkčnosti může teoreticky nastat, ale moc tomu nedávám pod křídly Číny.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 22:07:52
avatar
Nerad bych se ale dočkal toho že mi bude prezident USA schvalovat který telefon a případně cokoli jiného koupit. Protože tohle je jen začátek. Odnesou to spotřebitelé, Ti to jako vždy vše zaplatí.
Uxmal [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 15:39:11
avatar
Doslova sa váľam smiechom ako liberáli všetkých zemí prisahajú na svätú neviditeľnú ruku trhu, a pri slovnom spojení "štátne zásahy" vyťahujú krucifixy, ale v momente ako sú ohrozené zisky a postavenie na trhu tak sa všetci veľkí demokrati obracajú na veľkého tatka. Viď Trump a jeho čierna listina
horst [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 23:24:34

Tento "problem" se smejdy z google sem mel us pred nejakym rokem, kdy mne google oznamil, ze moje device je s danym sw nekompatibilní a proto ho nelze naistalovat.Stacil edit build.prop a udelat si z neho google a bylo po problemu.Podobne to bude i ted, android je pouze totalni jawa paskvil nalepenej na jadro linuxu a vubec parodie na operacni system.

Jinak bude sranda sledovat, jak si dekadentni Us ekonomika zijici pouze z prace otroku v rozvojových zemich vylame na cine posledni zuby.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-21 23:47:30
avatar
Musím říct DD, že článek je kvalitní a střízlivě s nadhledem popisuje situaci.
To, že se někomu nelíbí je problém úhlu pohledu na svět, kdy mnozí buď nemají dost informací (nebo je přehlíží) a demokracie není to co chtějí, ovšem rádi jejích výdobytků užívají.
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 05:59:22

Pletete si politiku s obchodem.

A zajímalo by mě, co je demokratického na tom co Trump udělal? Bez důkazů někoho obvinit, usvědčit a odsoudit ... to už jsme tu kdysi měli ne? A demokracie se tomu neříkalo.
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 10:51:36
avatar
Ale Obchod je taky politika, alespoň v podání totalitní asijské velmoci!
Demokracie se taky musí chránit, sama to kolikrát nezvládne.
Když cizí velmoc prostřednictvím své firmy ovládne v zemi počítačovou infrastrukturu a může kdykoliv kontrolovat jak stát, tak i soukromé firmy a občany, též může páteřní infrastrukturu (energetiku, státní správu, nemocnice, atd.) kdykoliv shodit, musí se demokratický stát bránit.
Chcete důkazy?
A co dělají všechny čínské firmy posledních cca 30 let jiného, než státem podporovanou špionáž v celém světě a vykrádání know-how?
Takhle naivní lidi, kteří si dělají názor hlavně z dezinfomačních medií si dá čína ráda k svačině a tiše se směje jejich hlouposti.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 11:14:02
avatar
No já vím že to může být kec, ale prosakuje že jeden z hlavních důvodů je že tajné služby USA nejsou sto kontrolovat jestli telefony a sítě Huawei nešmírujou. Ten druhý je že nedokáží přes telefony a sítě Huawei šmírovat sami. Je to vidět i u Apple kde tajné služby chtějí neomezený přístup do telefonů atd. Zatímco vláda má na Apple páky v podobě soudů, tak na Huawei nikoli. Vypadá to že snaha mít možnost šmírovat kohokoli kdykoli vstoupila do další fáze. Já si ale přece jen myslím že tu jde hlavně o to, že Huawei má takový technologický náskok že to ušáky hodně znervozňuje. Mě rozbilo když naše vláda údajně bojuje za levnější volání a data a pak slyším z TV že musíme upustit od technologií Huawei, ale že se musíme připravit na to že alternativa západní technologie bude výrazně dražší!! To mi zní, jako že si nás už psychologicky zpracovávají, abychom nejen zapomněly na zlevnění a připravili se na zdražování.
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 08:17:24
avatar
Je skutocne usmevne pozerat sa ako sa v clanku kyda na Cinu a jej politicky system a zaroven vidiet nazivo akou tu miznu relevantne a k veci prispevky, ktore su ale pre autora nepohodlne
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 11:00:13
avatar
Probůh, co je na čínském politickém systému krásného?
Koncentráky, mizení lidí, kontrola všech lidí a jejich hodnocení spolehlivosti, vykořisťování pracujících, kteří dělají za mizernou mzdu, bez zabezpečení a slušné lékařské péče!
To je společenský systém pro kvalitní život svých občanů?
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 11:34:27
avatar
prosim ta cituj ma kde som napisal ze politicky system Ciny je krasny !!. Ci ta nebodaj zaraza ze sa tu poukazuje na to ze aj u nas v demokraci mame ludi ktori sa spravaju ako komunisti v Cine?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 11:35:36
avatar
nemizí relevantní příspěvky, mizí příspěvky, které se navážejí do autora, uráží, jsou spam flame atd ....

spousta lidí se plete demokracii, svobodu a bordel ... vaše svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného a mým právem je mít na svém webu pořádek a nenechat se urážet, netolerovat lhaní atd.
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 13:26:55
avatar
To sice ano, ale pak se nediv že jsi pak terčem útoků a posměchu na jiných webech. Máš dvě možnosti. Buď budeš sem dávat správy neutrálně. Tím se rozumí že se zdržíš komentářů k správě a necháš čtenáře ať si to přebere dle svého přesvědčení a světonázoru. Nemysli si, to není málo jsou weby, které nejsou schopny ani tohoto!! Nebo k správám dávej svůj komentář a svůj pohled na svět. To je tvé právo, ale pozor to už nejsi spravodajec ale komentátor. Rýt do tebe jako spravodajce by bylo hanebné a odsouzeníhodné. Jako komentátor se ale musíš připravit na kritiku tvého komentáře a musíš něco vydržet. Nevím jaké máš vzdělání, ale u akademického je přece oponentura přímo vyžadována. Protože jen ona je aspoň nějakou zárukou že to co z toho vzejde má nějakou hodnotu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 14:15:16
avatar
divím se ale je mě to jedno ... nezajímá mě co mají za žumpu jinde, tady prostě nebude ... a ubožáci co se navážejí mě nezajímají už tuplem ...

já dávám zprávy dost neutrálně ale prostě v souvislostech a neutralita není to, že zamlčím fakta, která se někomu nelíbí ;) ... vy si pak mé články citově zabarvujete subjektivním vnímáním a přesvědčením sebe sama ... nic ví ... já nemohu za vaše subjektivní dojmy, opravdu ne ... když prostě řeknu že tohle je předražený a tohle je špatný, není to přesvědčení, ale posuzování na základě objektivních faktů ...

kritika mě vůbec nevadí, tu podporuji, je ale kritika a pak je vše ostatní, lhaní, překrucování, plácání a napadání. Bohužel většina lidí kritizovat neumí a dělá ten zbytek. Tohle tady prostě trpět nebudu. Absolutně mě nezajímá, co si kde jinde píšou a dělají, je to jejich soutěž, DDWorld.cz je místo pro objektivní informace v souvislostech klidně s názorem, diskuse bez napadání, lhaní atd. jestli se to někomu nelíbí, je to jeho problém a mě je ho jen líto.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 18:44:16

Rafane, terčem útoků a posměchu je kde kdo, zvlášť pokud jde o útočníky pod skrytými identitami na netu. Pokud by člověk měl brát na všechny pubertální narážky ohled, tak by nedělal nic jiného. Obzvláště naše domácí scéna je plná hejtujících. Nevím jak je to v zahraničí, ale tady u nás je to hrůza někdy číst komentáře a týká se to všech odvětví, ne jen IT.
Já to chápu tak, že každý je tu sám za sebe a je srozumněn s místními podmínkami. Je to tak nastaveno a hotovo.
Pokud někdo neumí nakládat s vlastními myšlenkami a musí přitom urážet druhého ... jeho volba.
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 16:54:49
avatar
DD videl som tie prispevky, ano nasiel sa tam aj utok ale nie banovatelny, alebo to stacilo len zahviezdickovat. ale vacsina zvysku prispevku mala hlavu a patu. Nechod "heslom kto chce psa bit, palicu si najde". Kto si cti ducha demokracie, tak necha hovorit, oponuje, pripadne ak je to nejaka blbost a osobny utok, tak nereagovat vobec.
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Levicový odpad 2019-05-22 12:57:01
avatar
...je zvláštní, kolik je mezi IT týpky levicové špíny a obránců levicových diktatur, jak nenávidí vrahy z volstrýtu, na jejichž síti a na jejichž HW visí 16 hodin denně honěje si brko uvideí s americkými MILFkami .
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 13:49:40
avatar
Slyšel jsem krásné přirovnání které podepisuji, jaký je dnes rozdíl mezi levicí a pravicí. Je to podobné, jako když před vás postaví Coca-Colu a Pepsi Colu. Oboje jsou sračky z kterých se mi chce zvracet.
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 15:31:28
avatar
Pravice a levice už de facto přestala existovat. Ono ve světě a zvláště pak v Evropě neexistuje něco jako pravice. Pokud tedy budeme hodně zjednodušeně brát, že pravice chce méně vybírat na daních, ale taky méně rozdávat a méně do všeho kecat a levice více vybírat a více rozdávat a do všeho kecat. Dnes jsou nalevo všichni a Evropa jede hodně doleva až mě to děsí. Protože mi nikdy nesedělo proč jsou nacionální socialisté a internacionální socialisté na opačných koncích tohoto pomyslného dělení. Dost mě děsí nové pojmy jako demokratizace soukromého vlastnictví a fetišizace soukromého práva. Mám pocit, že jsme moc vytlačovali ten komunismus, tak moc na východ až se nám ze západu vrací zpět s jinými názvy.
flash666 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-22 16:59:26
avatar
tak uz i ARM

https://www.clydebankpost.co.uk/news/national/17656696.staff-at-uk-based-arm-told-to-suspend-business-with-huawei/
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 08:34:43

To je takový ten pověstný hřebíček. Tak třeba to budou stavět na svých MIPS procesorech, jako systém bude OS Panda a aplikace se budou instalovat přes portál Bambus Play.
vvarius [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Huawei,Honor vs Apple 2019-05-23 12:25:06

Chtěl bych podotknout i druhou stránku věci a to,jak prosadit své zájmy.
USA - Apple nízké prodeje - pocit strachu hledání východiska.
Čína - Huawei,Honor - rostoucí prodeje a vliv nové technologie.

Západ začíná ztrácet - Výcod pomalu začíná přebírat otěže lídra

Co s toho vidím?Dolar strácí vliv,tak za každou cenu musíme s tím něco udělat.

Myslím,že nic víc než prachy v tom nejsou a nemusím být Nostradame

Co vy na to a nemusím do toho tahat popravy
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 13:13:25

tak samozrejme ze jde o prachy az na prvnim miste...tak je to bohuzel dnes u vseho...i u ochrany klimatu, protoze i zde si urcite skupiny extremne namasti kapsu na rozdil od jinych, kteri utrou. bohuzel obycejni lidi budou vzdy v te skupine druhe, i kdyz ne vzdy samotni.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-05-23 13:57:18

Tak on je v tom ještě jeden skrytý problém. Kdo udělal současnou Čínu jako ekonomickou velmoc? Byl to západ. Západ tam přesunul prakticky veškerou svoji výrobu kvůli ceně práce a schopnosti Číňanů odpracovat týdně 2x tolik hodin co Evropan za zlomek platu Evropana. Navíc se hodilo, že Čína si nedělala problém s lidskými právy, ekologií výroby, likvidací odpadu ... to vše dělalo výrobu neskutečně levnou. Ale, zaměstnávalo to tamní lidi, stavěly se obří závody, k nim podpůrné provozy, logistické firmy, infrasturktura, letiště, přístavy, železnice ... v podstatě současnou Čínu jako obří výrobnu téměř všeho udělal západ a Čína si teď za naše peníze nás kupuje. Čína se pomalu dostává do stavu, kdy přestává být jen producent, ale její východní pobřeží žije stejný konzumní život jako my.
A teď si vemte, že západní firmy z ní začínají utíkat, protože Číňani už nechtějí dřít tolik hodin týdně, chtějí víc peněz, lepší podmínky, navíc Čína zjišťuje, že začíná mít závažné problémy se životním prostředí tak couvá i zde ... ta výroba v Číně je rok od roku dražší a v některých odvětvích se nevyplatí. V řadě odvětví se nevyplatí a firmy tam zůstávají jen proto, že Čína má lepší infrastrukturu než země okolo.
Nicméně pomalu se ta výroba přesouvá do zemí kolem Číny, v hledáčku je Indie, Malajsie, Indonésie, Vietnam, Thajsko ... a teď si vemte, že stejně jako jsme udělali ekonomické velmoci z Číny, tak stejně uděláme ekonomické velmoci z těchto zemí. A nakonec zjistíme, že jediný, kdo něco vyrábí a má nějaké prostředky ne jen dluhy, je Asie.
My si tu konkurenci přímo vyrábíme.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Sobota, 14 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1169x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Pátek, 13 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1133x
Komentářů: 1
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery Tour
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery TourČtvrtek, 12 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1221x
Komentářů: 6
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmy
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmyPondělí, 09 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2199x
Komentářů: 3
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!Sobota, 07 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1548x
Komentářů: 0
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!Pátek, 06 září 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1176x
Komentářů: 1