Intel extrémně zavádějícím způsobem „vyřešil“ že zaostává – přejmenoval 10nm na 7 a 7nm na 4 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Tuesday, 27 July 2021
altSpolečnost ví, že technologicky zaostává a zaostávat bude. Tak prostě změní realitu. Na papíře.

 

 

 

 

Intel představil budoucnost svých procesorů a všem z toho padla brada. Zejména z toho, jak Intel neuvěřitelně zavádějícím způsobem přejmenoval své výrobní procesy a na oko změnil celou jejich logiku nikoliv tak, aby odpovídala technologické realitě, ale aby zakryl fakt, že konkurence mu utekla. Celá prezentace byla evidentně postavena tak, aby zakryla stav věcí a je na hraně klamání zákazníků a investorů. Neznamená to, že by Intel alespoň na tom papíře nepředstavil nic zajímavého, ale jak víme, tak Intel jediné, co v posledních letech zvládá, jsou právě hezké prezentace a sliby, které ovšem už dlouho a opakovaně neplní (nejsou totiž zařazeny do reálného rámce). Začněme tedy u procesorů samotných …

  • Intel okopíroval čiplety od AMD a bude je dělat stále složitější

Jak víte, tak na letošní rok chystá Intel uvést zbrusu novou 10nm architekturu procesorů ALDER LAKE. Ty budou stále monolitem, i když integrují tzv. malá a velká jádra. Jde o první generaci zcela nové architektury a také platformy pro DDR5.

Ví se, že s nimi Intel spěchá na trh, protože současné ROCKET LAKE jsou totální propadák po všech stránkách. Na AMD RYZEN 5000 v žádném ohledu nestačí. ALDER LAKE by měl být podstatně konkurenceschopnější. Ovšem věci nejsou tak daleko, jak by Intel potřeboval. ALDER LAKE se testuje, vzorky už obíhají běžně i tam, kde by neměly, mnozí ale hlásí mnoho zásadních funkčních problémů, kdy je evidentní, že tahle nová platforma potřebuje ještě hodně ladění. Intel tak o něco odložil vydání dál ke konci roku a aktuálně to vypadá, že proběhne 27.října s dostupností někdy poté.

ALDER LAKE nicméně bude mít stále problém s tím, že je poměrně velkým monolitem, což není z pohledu výroby ideální. Další generace Intel produktů už ale budou čipletové (Intel tomu říká dlaždice) po vzoru AMD. Výkonné procesory SAPPHIRE RAPIDS budou tvořeny čtveřicí nových čipů a Intel je plánuje začít vyrábět začátkem příštího roku.

Nástupce ALDER LAKE a jeho refreshe v podobě RAPTOR LAKE (konec 2022), se jmenuje METEOR LAKE a bude čipletovým řešením, kde hlavní čip má být „už“ 7nm. Firma stále plánuje vydání v roce 2023. Pro datacentra chystá podstatně složitější řešení v podobě granite Rapids.

Nic z toho ale není až takovou novinkou. O těchto plánech víme dlouho, Intel to jen nyní více zoficiálnil. Otázkou samozřejmě je, zda bude tentokrát schopen tyto plány dodržet, což se mu v posledních několika letech a procesorových generacích, příliš (vůbec) nedařilo. Berte tedy tyhle plány spíše jako vůbec nejoptimističtější a vroucí přání Intelu. Realita může a téměř 100% bude za těmito plány zaostávat. Jak moc, je otázkou, ale doufejme, že tentokrát to nebude 3 roky a více, což je aktuální skluz Intelu za původními plány výroby a procesorových generací …

  • Intel extrémně zavádějícím způsobem přejmenoval procesy

A teď k nejproblematičtější části celé prezentace, která vzbudila velkou nevoli u všech, kteří mají třeba jen elementární přehled o věcech. Označení jako „zavádějící“ jsou ještě hodně mírná pro to, co firma předvedla. Intel totiž záměrně postavil dosavadní označování svých výrobních technologií a procesů zcela na hlavu. Důvod je jasný, konkurence mu tak utekla, že když by Intel oznamoval další generaci 10nm procesorů ještě příští rok, tak by to proti v té době již 5nm konkurenci, nevypadalo dobře. Co s tím?

Intel prostě a jednoduše přejmenoval 10nm proces u ALDER LAKE procesorů na „Intel 7“. Nikoliv 7nm, ale Intel 7. Firma totiž ví, že to není nový proces natož 7nm, je to stále 10nm proces s minimálním zlepšením proti současnosti. Takže tomu nemůže říkat 7nm. Ale spoléhá na to, že tomu část investorů a zákazníků prostě nerozumí. A tak když to nazve Intel 7, automaticky si mnozí budou myslet, že to znamená 7nm a nedivil bych se, kdyby v obchodech u popisu zboží to bylo takhle uváděno.

Proč to tak Intel chce je samozřejmě všem jasné. AMD již nyní prodává druhou generaci 7nm procesorů. Takže 10nm ALDER LAKE proti tomu na papíře nevypadá nijak zajímavě. Ale když to najednou bude Intel 7 výroba a bude tam ta 7mička v názvu, vypadá to, že Intel vlastně neztrácí. To ovšem pro firmu není dostatečné, protože TSMC již jede 5nm výrobu a AMD začne 5nm ZEN 4 prodávat příští rok. Takže 10nm ALDER LAKE a RAPTOR LAKE budou stát proti němu. Pokud by se jim říkalo nadále 10nm procesory, vypadalo by to marketingově vážně špatně proti 5nm AMD. Takže Intel 7 zní lépe …

10nm výrobu Intelu má nahradit příští rok pro produkty v roce 2023 jeho nová 7nm výroba. Jenže AMD a jeho ZEN 4 na 5nm (2022) a ZEN 5 už dokonce na 3nm (2023/2024) se kvapem blíží. Marketingově by tak zase 7nm Intel procesory stály proti 5nm/3nm AMD, a to by vypadalo blbě. Tak Intel vymyslel, že 7nm výroba pro METEOR LAKE procesory bude označovat jako Intel 4 (opět nejsou to 4nm, je to 7nm, ale Intel to označí jako Intel 4 protože 4 je papírově menší než 5nm u AMD). No a další generace 7nm výroby pak bude dokonce označena jako Intel 3, protože v té době bude AMD už na reálných 3nm, a tak říkat 7nm výrobě „Intel 3“ je marketingově vhodnější.

Samozřejmě Intel může pojmenovat výroby, jak chce, neexistuje bohužel konkrétní jedno vodítko, jak označovat nm. Každý výrobce si to značí po svém, a tak výroby nejsou úplně srovnatelné. Třeba 10nm Intelu je o kousek horší v mnoha aspektech než 7nm základní výroba TSMC. Plánovaná 7nm výroba Intelu by pak vlastnostmi měla plně konkurovat 6nm (vylepšená 7nm) výrobě TSMC. Ovšem 5nm TSMC je už zase o krok dál, a to samé platí o 3nm, kterou už TSMC také dokončuje. Objektivně je Intel po stránce nm, ale hlavně technologií samotné výroby, minimálně 2 roky za TSMC. A ví to. Všichni to ví. A tak se vedení společnosti rozhodlo, to maskovat.

Je pravdou, že i TSMC používá pro značení svých procesů čísla bez nm (ale ty těm nm odpovídají). Ovšem Intel vedle sebe do jedné lajny, jak vidíte v jeho prezentaci, strká nm označení a ta bez nm jako rovná. Což je zjevně jasně zavádějící a řekl bych přímo klamavé. Samozřejmě je hloupé přidávat další plusy, kdy současných 14nm je už snad 14nm+++++ a 10nm má dnes už asi 4 plusy taky. Nicméně říkat, 10nm výroby 7 a chystané 7nm výrobě 4 a 3, to je prostě nesmysl a klamání. Speciálně když Intel přímo spoléhá na to, že mnozí za to jeho značení Intel 7/4/3 přidají ta písmenka nm a nebude se je snažit ani opravovat. Celý záměr je, aby si lidi pletli Intel 7 se 7nm a Intel 4 se 4nm …

Každopádně u nás rozhodně neuspěje. Intel a jeho ALADER LAKE není žádný Intel 7, ale nadále 10nm procesory. A 7nm procesory nejsou a nebudou žádné Intel 4 a Intel 3, ale 7nm, tak jak to technicky logicky Intel doposud. Beru vylepšení procesů samotných, ale to vše je stále jen na papíře a ten jak jsme viděli v mnoha posledních letech, snese všechno. Většina plánů a slibů Intel z poslední téměř dekády, na tom papíře také zůstala.

Je tak těžké vzhledem k současnému velmi zavádějícímu marketingu Intelu, posoudit, zda je nové vedení společnosti na nějaké dobré cestě, nebo bude pokračovat v tom, co dělalo staré vedení. Tedy slibovat velké věci, a pak je potichu odkládat, rušit a slibovat zas a znovu něco jiného a měnit jména aby to zakrylo realitu. Musím říci, že celá prezentace Intelu by byla o poznání věrohodnější, kdyby si odpustil to zavádějící naprosto hloupé a nesmyslné přejmenování 10nm na 7 a 7nm na 4 a 3 … doufejme, že na to konkurence nezareaguje, i když co vlastně teď brání AMD říkat, že nové RYZEN 5000+ jsou třeba AMD 5? je to lepší a nižší číslo než Intel 7 … „A“ je navíc dříve v abecedě než „I“, prostě logika Intel v praxi … je smutné, když se do technologické reality s***e zoufalý marketing a snaha zakrýt pochmurnou skutečnost.

Podobných pěkných (a často zavádějících) prezentací od Intelu jsme v posledních letech viděli spousta. A realita zůstala daleko vzadu. Takže naší hlavní otázkou je, kolik z toho, co teď Intel slibuje nesplní a jak moc bude běžná realita toho, co splní, zaostávat za sliby. Neexistuje zatím žádný náznak toho, že by Intel skutečně vyřešil problémy a jejich příčiny, které měl a má doposud. Současně nic z toho, co Intel ukázal není akcelerací nebo urychlením vývoje a plánů. Vlastně drtivá většina toho, co Intel ukázal že chystá není ani novým plánem. O mnoha z těch věcí Intel mluví už roky, řada toho má zpoždění. Celkově tedy prezentace neřekla bohužel nic moc, než že Intel chce hlavně maskovat to, že hlavně za TSMC zaostává a zaostávat několik let ještě bude.

Naštěstí pro Intel vzhledem k tomu, že tržní prostředí a konkurence prostě nefunguje, Intel rozhodně nemusí mít strach, že by měl záasdní problémy. I kdyby se mu nepovedlo nic z toho, co slibuje a zůstalo to za očekáváním i několik dalších let by si Intel udržel miliardové zisky. Tak to prostě je, protože Intel vytvořil a bylo mu dovoleno, vytvořit trh, kde žádná skutečná konkurence nefunguje, máme jen zdání výběru a nabídky, ale drtivá většina trhu jej fakticky nemá a Intel bojuje o to, aby tohle udržel ....

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 19:12:35


Jako snaha se jim musí uznat, klauni...
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 15:52:04

Tie nanometre si každy piše ako chce, intel len dorovnava Samsung a TSMC.
Napriklad 14nm intel ma 43milionov/tranzistorov
TSMC 7nm ich ma 68milionov/tranzistorov
intel 10nm ma 102milionov/tranzistorov
TSMC 7nm s EUV 118milionov/tranzistorov
TSMC 5nm 182 milionov/tranzistorov
intel 7nm 210 milionov/tranzistorov
Možno to preto intel premenuvava, min nanometrov vic adidas
Druha vec je dostupnosť, že vraj intel vo velkom vyraba 10nm procaky ale jak pozeram tak pozeram ešte v obchodoch som ich nevidel.
misog [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 19:42:41

Toto je bulvar
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 19:50:16
avatar
já si tu prezentaci Intelu nevymyslel, Intel udělal přesně to a tak jak píši ....
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 19:59:45
avatar
Připadá ti snad, že se intel jak hovado už delší dobu nechová ? Pokud se tak chová, tak by se o něm tak mělo i psát. Překrucování toho co dělá (nebo spíš nedělá) je totální humus.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 08:57:33
avatar
Tím "toto" myslíš ty prezentace ? To pak ano a nejvíc je ten falešný úsměv toho šaška z Intelu na té fotce..
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 19:56:35
avatar
Za Swana už bol marketing za hranou, u Pata to posunuli na nový level. Máme problém niečo vyrobiť? Nevadí, kúpime firmu, ktorá to vie. Zaostávame s procesmi? Nevadí, zapojíme PR a premenujeme. Ovce zožerú. Že konkurencia utiekla? Nevadí, spravíme FUD so zavádzajúcimi informáciami o konkurencii a ideme ďalej. 10 rokov 4jadrá, potom prišiel Rezeň a dojenie skončilo. Ako by to teraz hypoteticky vypadalo bez AMD? 6-8jadier 500E-800E? HEDT 10+ za 2000E? Xeony 15000E? Vďaka bohu za AMD.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 20:29:59
avatar
https://twitter.com/coreteks/status/1420069663879409669?s=20
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 20:59:21
avatar
Tieto nm sú už len nicnehovoriace čísla a marketing. Lepšie je porovnávať počet tranzistorov na mm2. 10nm Intel proces ma 100.8 MT/mm2 a 7nm TSMC uvádza 96.5 MT/mm2. Dokonca proces Intelu dosahuje trocha vyššiu hustotu. Samozrejme tiež uvedené čísla treba brat s rezervou napr. TSMC dosahuje uvedenú hustotu pri čipoch v mobilných telefónoch. V cpu pre pc bude hustota nižšia. Intel bude na tom podobne. Vo všeobecnosti ide ale o porovnateľné procesy.
BTW TSMC svojho času tiež z marketingovych dôvodov premenovalo 16nm proces na 12nm
Hlavne si nekupujte CPU podľa procesu, ale podľa reálnych testov a vašich potrieb.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 20:57:31
avatar
nesmysly ... Intel to těmi nm dosud označoval, přestal s tím, protože ho konkurence předběhla a počet tranzistorů na mm2 je jen jedno z mnoha hledisek vyspělosti procesu a jako takové zdaleka není hlavní ...

navíc Intel to těmi nm neoznačuje ale doufá, že to tak lidi pochopí a budou o tom jako nm mluvit, proč je v článku jasně napsané ...

každopádně 10nm výroba Intel je stále 10nm výrobou ... označení Intel 7 neznamená v tomto směru nic. To samé označení Intel 4 a Intel 3 neudělá ze 7nm výroby Intelu lepší proces ....

Navíc mě by nevadila ani tak ta změna, pokud by přišla jindy, než v současné situaci, kdy je jen jeden důvod proč to Intel změnil. Současně navíc míchá dohromady nm označení a ta svá bez nm jako by to bylo jedno a to samé, což zjevně není ... to je ten hlavní problém .... 10nm by mělo být Intel 10 aby to dávalo smysl. 7nm Intel by tedy mělo být Intel 7 ... pak by to nové značení dávalo smysl ...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 22:24:12
avatar
Já s tebou souhlasím, ale na tom co píše ender je taky kus pravdy.
To co teď Intel tímhle označením dělá je něco podobného, jako když AMD používalo k označování CPU "PR rating", odkazující na frekvenci CPU Intelu.
Teď zas Intel používá označení odkazující na nm u TSMC.
A stejně jako nikdy nebyl moc přesný ten "PR rating", tak tohle bude zdá se úmyslně ještě víc zavádějící, přesně z důvodů, které popisuješ ve článku.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 08:55:16

Jestli myslíš značení Athlonů 64 za dob Pentia 4, tak to mi moc podobné nepřijde.
Něco jiného je značení procesorů a jejich správně uváděná frekvence, která u nich seděla přesně a byla to od počátku jejich strategie. Teď když se Intelu nedaří už nějaký ten rok, tak najednou hledá kličky jak zkomplikovat těžko měřitelné věci, které min bfu nedokáže rozlišovat. To byl hodně špatný příklad. Ale aspoň je vidět, jak srovnání Intelu a AMD kulhá na obě nohy a rovnítko mezi nimi v prasárnách neexistuje.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-30 08:17:03
avatar
To nebyli jen Athlon 64. AMD to používalo u několika generací CPU.
A vzhledem k tomu, jak moc je frekvence CPU nic neříkající o výkonu CPU, tak jsou i ty marketingové nanometry nic neříkající o kvalitách výrobního procesu.
To, že Intel 10nm je hustotou srovnatelný s TSMC 7nm je dlouho známý fakt, žádná novinka.

To co má zde smysl kritizovat je opravdu jen to, co píše DD. A tedy to načasování téhle marketingové pohádky pro BFU. Nikoho, kdo o tom něco ví to stejně neoklame.
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 08:00:54
avatar
Podla nezavislej svetovej orgranizacie elektronickych inzinierov IEEE je sucastne oznacovanie vyrobnych processov nepresne, pretoze uz nema nic spolocne s rozmermi, ktore sa nachadzaju na obvodoch. Navrhuju preto pouzit nove oznacenie. Jednym z navrhom je pouzitie kombinacie Contacted Gate Pitch (CPP) (minimalna vzdialenost od jedneho tranzistora k druheme) a Minimum Metal Pitch (MMP) (minimalna vzdialenost medzi dvoma horizontalnymi prepojeniami). Vola sa GMT metoda a popisana je tu: https://spectrum.ieee.org/semiconductors/devices/a-better-way-to-measure-progress-in-semiconductors

Nasleduje porovnanie vyrobnych processov podla CPP a MPP. Udaje som cerpal z nezavisleho zdroja
https://en.wikichip.org.

Kód:

+-----+----------+------------+-----------+------------+
| - | TSMC 7nm | Intel 10nm | TSMC 10nm | Intel 14nm |
+-----+----------+------------+-----------+------------+
| CPP | 57 nm* | 54 nm | 66 nm | 70 nm |
| MMP | 40 nm | 36 nm | 44 nm | 52 nm |
+-----+----------+------------+-----------+------------+



* TSMC uvadaza dve hodnoty. Jendna pre vysoku hustotu 57nm a druha pre vysoky performnace 64 nm. Do porovnania sme brali hodnotu s vysokou hustotou.

Ako mozeme vidiet, tak 10nm TSMC process je blizsie k povodnemu 14nm Intel processu a Intel 10nm je plne porovnatelny s TSMC 7nm. Dalsi parameter je velkost tranzistorov (toto ale nie je sucast metriky GMT preto som ju neuvadzal). Podla tej ma TSMC mensie tranzistory ako Intel, avsak Intel tie svoje dokaze umiestnit hustejsie a preto dosahuje vyssiu hustotu.
dakuhonoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 09:58:18
avatar
Žiadna 10nm, 7nm ani iná nm výroba neexistuje, sám vieš, že je to len marketingové označenie a tranzistory sú o mnoho väčšie, tak netvrď, že je to nezmysel.

Keby si radšej takéto komentáre nebral ako útok na svoju tvorbu, ale ako konštruktívnu kritiku, ktorú by si zakomponoval do ďalších článkov, bol by si hneď v brandži o triedu vyššie.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 10:17:04

Jasně, Intel se najednou snaží paušalizovat pokročilost výroby a hned naskočej obránci, kteří se to snažej obhajovat. Před touto kauzou mrtvo po pěšině a najednou se překrucuje realita ve velkém. Vám všem co naskakujete na povrchní marketing dobře vám tak. Ať už jde o Nvidii nebo Intel, mají vás v hrsti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 11:09:37
avatar
stále ignorujete to co vytýkáme především, že Intel strká nm a nenm označování vedle sebe a načasování toho kroku, tedy to co kritizujeme ....
dakuhonoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 16:14:07
avatar
Vôbec to neignorujem, mám tu pod článok vlastný komentár a súhlasím skoro zo všetkým čo si napísal až na tú absenciu porovnania použiteľnej metriky v podobe hustoty tranzistorov.

Ja si tvoje hate-y na intel užívam, bavia ma, sám fandím AMD oproti obom korporátom.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 16:51:51
avatar
ale já Intel nehejtím, je to jeden z našich nejstarších partnerů ;)
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 18:32:33

Ještě pořád?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 19:04:06
avatar
samozřejmě .... proč ne, neříkám a nepíši nic, o čem by Intel nevěděl že tak je, nemají z toho radost já taky ne, ale ví dobře, že jejich produkty mají přesně takové recenze, jaké si zaslouží ...
Oldis22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-27 21:29:56

V Intelu jsou fakt chudáci ... škoda slov!
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - AMD jede, mrkněte na výdělky 2021-07-27 22:24:02

Advanced Micro Devices Q2 Earnings - Q2 Adj. EPS 0,63 $ (0,54 $) - výnosy za 2. čtvrtletí 3,85 B $ (přibližně 3,61 B $) - viz výnosy za Q3 4,0–4,2 B $ (přibližně 3,8 B $)

48% hrubé marže vyšší, než se očekávalo
dakuhonoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 10:04:07
avatar
Včera som túto správu preletel na hexuse a hneď som sa tešil na to čo napíše DD a šiel kontrolovať či už nenapísal. No čaj mám pripravený tak idem s chuťou na to.
dakuhonoo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 09:55:06
avatar
Tak moja chuť po hate-e na intel bola uspokojená, len mi samozrejme nedá nevypichnúť pár detailov.

NM označenia sú samozrejme len marketing, vždy boli aj budú a všetci to vieme. Existuje však objektívna metrika pre výrobné procesy, a tou je hustota tranzistorov na mm^2.

Intel 10nm resp. nie úplne najhoršie marketingovo preznačený Intel 7, aj keď marketingové preznačovania už zavedených technológií sú nám všetkým proti srsti, proste konkurencie schopné oproti TSCM 7nm jednoducho je.
Že tá výroba je neodladená a má problémy, zatiaľ čo 7nm od TSCM je vyladená pomaly viac ako Intelácka 14nm stále nezneplatňuje fakt, že Intel 10nm má hustotu ~100MTr/mm^2, zatiaľ čo TSCM 7nm má hustotu ~96MTr/mm^2.

Táto informácia mi v článku chýba, taktiež informácia o predikovaných či už existujúcich hustotách novších procesov.

Myslím, že článok by pôsobil o mnoho solídnejšie a pri tom by to stále mohol byť hate na Intel ako nemožnú korporáciu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 11:09:03
avatar
žádný hejt na Intel tu nenajdeš, najdeš tu jen kritiku hloupého marketingu, který se snaží dělat hlupáky z nás všech ...
Davamir [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-28 12:43:58

V tom případě to byl úplně stejně hloupý marketing už dřív protože označení procesů v nm je již čistě marketingové.
Intel, tsmc nebo samsung by si teď mohli jakýkoliv proces přejmenovat klidně jen na nějaké slovní spojení místo čísla a mělo by to úplně stejnou vypovídací hodnotu jako ten údaj v nm.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-30 21:30:25
avatar
Přesně tak!
Taky mi to trochu přijde jako spousta povyku pro nic.
Hloupý a lživý Intel marketing se touhle rošádou s názvy procesů stal ještě malinko hloupější. No to je teda fakt změna :-D
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-29 19:38:55
avatar
Intel sa takým spôsobom (oficiálne a verejne) správa už od čias Pentium 4 procesorov nič iné som od nich ani neočakával.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCWednesday, 17 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 477x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Tuesday, 16 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 658x
Komentářů: 1
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíMonday, 15 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1214x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Friday, 12 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1051x
Komentářů: 0
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaci
FALLOUT 4 dostane oficiální NEXT GEN aktualizaciThursday, 11 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1080x
Komentářů: 4
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Wednesday, 10 April 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1741x
Komentářů: 6