POTVRZENO: PC verze her jsou horší než by mohly být, aby konzole nevypadaly tak špatně! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 11 únor 2016
altJeden z vývojářů opět potvrdil to, co si všichni myslí. Vydavatelé hry o tom radši mlčí.

 

 

 

Fakt, že PC verze by mohly a měly vypadat lépe, než jak vypadají, není nijak objevný. Názor že vydavatelé záměrně nedělají PC verze her v takové kvalitě, aby výrazně odskočily kvalitou grafice konzolím ačkoliv by mohly a měly, je široce rozšířený a vydavatelé se mu samozřejmě vehementně brání či častěji se odpovědi vyhýbají, ačkoliv mnoha svými kroky v minulosti, dávají tomu názoru za pravdu.

A je to tady opět. Chytaná hra The Division od UBISOFT, která velmi kladně zaujala a překvapila hratelností, zaujala i jinak. UBISOFT ji totiž opět kdysi na E3 prezentovat v PC verzi s vyšší kvalitou a lepší grafikou, než jak ji nyní i na PC dodává a ukazuje v betaverzi. Opět tak přišel na přetřes downgrade kvality PC verze, což je něco co UBISOFT předvedl už u WATCH DOGS jedoucím vlastně na stejném technickém základě.

WATCH DOGS bylo prezentováno před vydáním ve výrazně lepší grafické kvalitě, než na které na PC nakonec vyšlo. I tady UBISOFT popíral nějaký velký downgrade, přišlo se fakt na to, že hra obsahuje nastavení a lepší detaily, které však UBISOFT nezpřístupnil ani pro ty, kteří by měli HW na to je používat. Nakonec se ale tato nastavení podařilo odemknout a tím se dokázalo, že hra skutečně downgradována byla. Nyní se situace de facto opakuje. S tím rozdílem, že tentokrát se jeden z vývojářů přímo „prokecl“.

V jednom rozhovoru se totiž vývojář The Division nechal slyšet, že PC verze je opravdu záměrně udělaná horší, než by mohla být a to kvůli konzolím. Nebylo by prý fér, aby PC verze měla výrazně lepší grafiku, než konzolové verze. Toto vyjádření samozřejmě spustilo poprask a UBISOFT jako vydavatel hry rychle přispěchal s vyjádřením, že prý to bylo špatně pochopeno a vytrženo z kontextu. PC verze The Division je prý vyvinuta od základu a UBISOFT  je přesvědčen, že hráči si tuhle verzi užijí a nabídne spoustu skvělých věcí.

Ano, UBISOFT se vyhnul potvrzení, či popření toho, že by PC verze byla záměrně méně hezčí a nenabízela ani možnost nastavit tak dobré detaily jak by mohla, aby vůči konzolím vypadala ještě lépe. Vyhnul se tomu zcela záměrně, protože většina velkých vydavatelů dělá PC verze opravdu záměrně horší a to právě proto, aby běžně o 1/3 levnější PC verze stejné hry nevypadala výrazně lépe, než konzolová dražší verze stejné hry. UBISOFT to bohužel pro něj ale již dvakrát sám dokázal. Jistě mu věříme, že PC verzi udělal pořádně a beta verze The Division to dokazuje, ale také dokazuje, že hra by mohla na PC vypadat lépe, a že zkrátka UBISOFT nechce, aby vypadala lépe a tak snížil a omezil možnosti nastavení pro PC, stejně jako to udělal u Watch Dogs.

Samozřejmě nejde o to, že by všichni mohli v těch ULTRA detailech hru hrát, ale někteří by na to ten PC měli, ale není jim to dovoleno, protože by zkrátka konzolové verze vypadaly v recenzích a srovnáních o dost hůře, což by špatně marketingově vypadalo a uměle vytvořenou předraženou konzolovou platformu by to ohrozilo. Hrozilo by, že by se mohlo najít více uživatelů, ochotných si koupit pořádný PC a kupovat si tedy levnější PC verzi než tu drahou hnusnější konzolovou verzi. Tím by klesly příjmy konzolí a to by bylo špatné pro SONY a MS a samozřejmě i pro vydavatele, protože konzolová verze je méně pracná než PC verze tudíž je na ní větší zisk, když navíc hra se prodává dráže. A tak pochopitelně je zájem na tom, aby PC verze nevypadala tak dobře i když by mohla. Fakt, který UBISOFT opět nechtěně potvrdil a fakt, který se vlastně nesnažil ani vyvrátit a radši o něm nemluvit a nepoutat tím pozornost. To, že The Division si na PC užijeme v lepší grafice než na konzolích, je sice fajn, stejně jako že UBISOFT hru vyladil na PC a pro PC, ale zjevně by mohla být ještě lepší a hezčí na PC než je, a záměrně není, a o tom už UBISOFT pomlčel.

Opět tedy máme další důkaz, že konzolová platforma negativně ovlivňuje kvalitu PC her, negativně ovlivňuje kvalitu her a také herní vývoj. Přímo od vývojáře a přímo nepopřením od vydavatele a přímo další hrou, kde vypadala dříve lépe než vypadá, a která má zcela určitě skrytá nastavení, kterými je možné lepší kvality PC verze dosáhnout ale není to vítáno. A mlčí o tom i většina velkých herních magazínů, kteří celou tuhle zásadní věc opakovaně ignorují. Důvodem je, že i oni jsou napojeni na business konzolí a berou z nich peníze. Ostatně jak jinak mohou nekvalitní hry dostávat hodnocení 9-10/10, jako dostávají?   

UBISOFT není rozhodně sám, kdo PC verze záměrně dělá horší, dělají to vlastně všichni a teď se jen modlí, aby se to nezačalo ještě více rozmazávat. Jsou tací, kteří tvrdí, že je to přeci jedno, že konzole jsou fajn, i když jsou na ně stejné hry dražší a zjevně konzole ubližují vývoji her i technologií, stejně vám budou tvrdit, že bez konzolí by to nešlo a dokonce že jsou konzole lepší a výhodnější než PC. To je stejné, jako by je někdo bodal nožem a oni si pochvalovali jak je to skvělé, že to skoro nebolí a ještě by mu v poslední vůli odkázali všechen majetek … 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora" - MŮŽETE PŘISPĚT VLASTNÍM ČLÁNKEM - VĚNUJTE POZORNOST BLOGŮM ;)
Sdílet
DiggDigg FacebookFacebook Google!Google LinkujLinkuj LiveLive MySpaceMySpace TwitterTwitter pošli na vybrali.sme.skVybrali.sme

Starší články


 / 31
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

Herni.cz

 • Windows Server 2012 Essentials billig erwerben
 • Microsoft Project Professional 2007 refurbished kaufen
 • Autodesk NavisWorks Review 2009 verkaufen was beachten
 • AutoCAD Raster Design 2011 preis schĂĽler
  VMware Workstation 6.5 kaufen graz
  Videa
  Total War: Warhammer je tady a je to … PECKA!
  Total War: Warhammer je tady a je to … PECKA!Wednesday, 25 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 578x
  Komentářů: 0
  Homefront: The Revolution – reparát se hrubě nepovedl
  Homefront: The Revolution – reparát se hrubě nepovedlWednesday, 25 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 375x
  Komentářů: 0
  Google ohlašoval novinky pro ANDROID
  Google ohlašoval novinky pro ANDROIDSunday, 22 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: PC a IT
  Spuštěno: 817x
  Komentářů: 1
  Modulání mobil ARA – blbost nebo skvělá věc?
  Modulání mobil ARA – blbost nebo skvělá věc?Saturday, 21 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: PC a IT
  Spuštěno: 770x
  Komentářů: 6
  The Division – chystá se velký update 1.2. Co přinese?
  The Division – chystá se velký update 1.2. Co přinese?Thursday, 19 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Počítačové hry
  Spuštěno: 912x
  Komentářů: 1
  Saab GRIPEN E – Takhle se představuje stíhačka!
  Saab GRIPEN E – Takhle se představuje stíhačka!Thursday, 19 May 2016
  Vložil: aDDmin
  Kategorie: Auto-moto
  Spuštěno: 2292x
  Komentářů: 49