RECENZE a TEST: Watch Dogs jako pokořitel GTA? Hlavně oběť marketingu a downgradu kvality! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 22 červen 2014
Přejít na obsah
RECENZE a TEST: Watch Dogs jako pokořitel GTA? Hlavně oběť marketingu a downgradu kvality!
GamePlay
Technické zpracování a test nároků na PC
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • RECENZE a TEST: Watch Dogs jako pokořitel GTA?

                                            Hlavně oběť marketingu a downgradu kvality!

Jedna z nejočekávanějších her, které marketing a downgrade grafiky neudělaly dobrou reklamu.

UBISOFT chtěl za každou cenu konkurovat Rockstaru a jeho GTA vlastní městskou akcí. V roce 2012 tak bylo hvězdou tehdejšího E3 skutečná next gen hra Watch Dogs. Úchvatné herní ukázky a nevídaná grafická stránka slibovaly opravdu hodně. Je rok 2014 a Watch Dogs skutečně vyšlo, podporované snad nejmasivnější propagační a marketingovou kampaní na hru vůbec.

Bohužel jsme se ale mohli znovu přesvědčit, že méně je někdy více. Masivní reklamní kampaň vyšponovala očekávání hráčů do nedozírných výšin a to ke škodě samotné hry. Watch Dogs je totiž sice celkově lehce nadprůměrně slušná hra, ovšem marketingových slibů zdaleka nedosahuje. Mnozí tak mohou být po této masáži právem zklamaní. Hlavní FAIL ovšem připravil UBISOFT hráčům na PC platformě a nejen jim.

V roce 2012 totiž ukazoval na E3 Watch Dogs v TOP kvalitě na PC a věřte tomu nebo ne, finální Watch Dogs v roce 2014 nevypadá zdaleka tak dobře! A to ani na PC, nemluvě o tom, jak špatně vypadá na konzolích, kde běhá v podstatně nižším rozlišení i detailech než na PC. UBISOFT ale i na PC nechal některé detaily, efekty a grafické technologie snížené, či dokonce rovnou deaktivované. Celé věc vyšla nedávno najevo, když moddeři objevily skrytá nastavení a podařilo se jim je aktivovat. Až poté Watch Dogs vypadá jako na E3 v roce 2012. UBISOFT musel oficiálně reagovat a jeho vysvětlení vzbudilo vyloženě údiv až rozhořčení, zda si z nás UBISOFT nedělá náhodou blázny.

Údajně ty lepší efekty a lepší grafiku deaktivoval na PC proto, aby dosáhl lepšího zážitku a plynulejší hry. Samozřejmě asi každý kdo nemá IQ tykve si domyslí, že pravým důvodem je marketing a konzole. UBISOFT chtěl zákazníky přesvědčit, že dražší konzolové verze (PS4/XBOX ONE) dokáží nabídnout stejnou úroveň grafiky jako levnější PC verze a tak uměle omezil grafické detaily a možnosti PC verze. Protože na E3 2012 ukazoval kvality hry, které nakonec prostě nedokáže na slabých konzolích nabídnout, tak je snížil i na PC aby nebyl rozdíl tak vidět. PC verze sice vypadá stále samozřejmě o něco lépe, ale mohla by vypadat mnohem lépe. UBISOFT prostě a sprostě oklamal zákazníky a hráče tím, že v roce 2012 prezentoval hru v kvalitách, kterých nakonec žádná z platforem nedosahuje (uměle). UBISOFT tak svým počínáním jasně a viditelně všem dokázal, že konzole výrazně omezují technologický a grafický vývoj. Masivně přehnaná reklamní kampaň a grafický downgrade finální verze hry tak jinak velmi slušné hře udělaly mizernou službu a v očích mnoha hráčů ji silně negativně poznamenaly.

  • Watch Dogs má na to porazit GTA, ale šanci nevyužilo

A jaká je tedy samotná hra, když vynecháme ta stupidní rozhodnutí vydavatele? Jako městská akce ve stylu GTA vyniká zejména prostředím. Neuvěřitelně detailní, živoucí a opravdu úžasně zpracované herní Chicago, ve kterém tvůrci využili současných technologických možností, jež známe z běžného života a v podstatě je hra i jakýmsi varováním, kam současná "On Line a Cloud" móda může dojít.

Hra má samozřejmě hlavní příběhovou kampaň, ale mimo ní můžete ve městě narazit i na velké množství různých vedlejších úkolů a misí. Takže si ve hře docela dost užijete. Bohužel pokud ale čekáte hru s propracovaností a možnostmi GTA, tak zde Watch Dogs zůstává svým možnostem i slibům dost dlužno. Ovšem dost možná je to plánovitý kalkul z hlediska dodatečných a samozřejmě placených DLC balíčků.

Každopádně podívejme se podrobněji, co hra nabízí ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Seriál Fallout je tu a je to pecka!
Seriál Fallout je tu a je to pecka!Středa, 10 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 673x
Komentářů: 1
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydání
Star Wars Outlaws – vypadá pěkně, ale UBI przní vydáníÚterý, 09 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1356x
Komentářů: 1
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamal
MATRIX dostane pátý film, i když ten poslední zklamalPondělí, 08 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1371x
Komentářů: 5
Assetto Corsa se dočká nového dílu EVO
Assetto Corsa se dočká nového dílu EVOČtvrtek, 04 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1907x
Komentářů: 0
Remake Star Wars: KOTOR stále žije!
Remake Star Wars: KOTOR stále žije!Středa, 03 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1521x
Komentářů: 1
Suicide Squad: Kill the Justice League je totální propadák
Suicide Squad: Kill the Justice League je totální propadákÚterý, 02 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 0