RECENZE: The Division - kříženec MMORPG a FPS je velmi zajímavý, ale nevyužívá potenciál Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 10 duben 2016
Přejít na obsah
RECENZE: The Division - kříženec MMORPG a FPS je velmi zajímavý, ale nevyužívá potenciál
GamePlay
Závěr - Nedokonalá hra, kterou lze zachránit
alt

 

 

 

 

  • RECENZE: The Division - kříženec MMORPG a FPS

                                               je velmi zajímavý, ale nevyužívá potenciál

MMOFPS ... The Divison je kříženec singlplayerové akce se světem MMO RPG her. Výsledek? Schválně jsem s recenzí počkal na první velké patche a vylepšení hry, protože spousta recenzí, které byly vydány do současné doby, už v podstatě neplatí a řada věcí byla na hře změněna. Musím říci, že The Division je pro mě osobně jedním z největších herních překvapení poslední doby. Velká hra od UBISOFT, která příjemně překvapila? To už tady dlouho nebylo. The Division to však dokázalo. I když, stejně jako rychle začne bavit, tak stejně rychleji bavit přestane. Tedy tak tomu bylo při vydání hry. Nyní se tvůrci snaží vybalancovat a změnit řadu zásadních věcí, takže The Disivion by nemusela být taková jednohubka. Poslední velký patch, který vyšel před pár dny, opravdu výrazně změnil řadu věcí a to k lepšímu, zejména klíčové pro pozdější fáze hry. Přesto je podle mě Tom Clancy's The Division stále daleko za svým skutečným potenciálem.

  • Tom Clancy's The Division

                             - Nad příběhem nedumejte, ale prostředí je parádní!

První, co je třeba říci, že The Division obsahuje to nejlepší, nejdetailnější a největší zpracování "reálného" světa, které jste kdy viděli. Graficky, výtvarně a jako celek je New York v této hře prostě bez konkurence a pokud jste někdy byli v NY, budete souhlasit. I reální obyvatelé NY potvrzují neuvěřitelný smysl pro detail a přesnost této hry. Jenže v této hře nebude na prohlídku pamětihodností a na nasávání atmosféry jednoho z nejúžasnějších měst světa, čas.

Hra má v názvu "Tom Clancy's", což většina už tuší, že věci nebudou jen tak. A nejsou. Celá hra staví na myšlence, že terorista pomocí peněz rozšíří smrtící virus a většina NY se tak ocitne v karanténě a v podstatě ve válečném stavu. Místo živoucích ulic se tak ocitáte v zimním NY plným opuštěných aut, nepořádku, mrtvých, karanténních oblastí, hrstky uvězněných přeživších a spousty nepřátel, kteří bojují o to, co zbylo apod. Vy se postavíte do role agenta "divize". Tedy posledním obranným valem práva a pořádku, kdy vláda US vycvičila obyčejné lidi ve schopné agenty a umístila je do běžného života, aby je "aktivovala" v největší nouzi. A to se právě stalo a vy jste jedním z těch agentů.

Abych řekl pravdu, příběh a celé využití prostředí je stupidní až na půdu a hře hodně ubližuje v mnoha směrech i v hratelnosti. Tvůrci hry se jím nechali doslova svázat. Že to celé nedává smysl, si během hraní všimnete mnohokrát. Takže radím nad tím raději moc nepřemýšlet a užívat si úžasně detailně zpracované prostředí, skvělé atmosférické přestřelky a spoustu sbírání lepších a lepších předmětů vylepšující statistiky :). O tom tahle na první pohled hra z pohledu třetí/první osoby ala Call of duty, je.

Ve skutečnosti je totiž MMORPG hrou, což odhalíte záhy. Běží online, musíte být připojeni a i když ostatní hráče vidíte jen ve specifických lokacích, jsou tam a můžete s nimi i proti nim hrát téměř okamžitě. Celá hra je vyloženě uzpůsobena pro kooperaci 4členných teamů, kdy můžete speciálně navržené mise hrát s kamarády, ale i náhodnými "kolemjdoucími". Anebo můžete hrát sám.

A jaká tedy hra je? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?
BORDERLANDS 3 je venku – jak si nastavit kvalitu grafiky?Saturday, 14 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 982x
Komentářů: 2
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.
System Shock 3 v nové herní ukázce! Zajímavé.Friday, 13 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 947x
Komentářů: 1
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery Tour
Assassin´s Creed Odyssey dostává Discovery TourThursday, 12 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1103x
Komentářů: 5
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmy
Vychází RPG hra Greedfall – skvělé první dojmyMonday, 09 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2142x
Komentářů: 3
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!
WRC 8 – slušná novinka pro příznivce závodních her!Saturday, 07 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 0
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!
BAD BOYS: FOR LIFE - pokračování filmové série v první ukázce!Friday, 06 September 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1149x
Komentářů: 1