Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G – TEST a RECENZE telefonu typu „hodně muziky za pár peněz“ Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 30 září 2023
Přejít na obsah
Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G – TEST a RECENZE telefonu typu „hodně muziky za pár peněz“
Telefon Redmi Note 12 Pro 5G v praxi
Závěr

 

 

  • Telefon Redmi Note 12 Pro 5G v praxi

Balení telefonu je stejné jako u 99% konkurence, krabička je na výšku a šířku jenom o něco větší než samotný telefon. Uvnitř je pak telefon velmi dobře chráněn vůči poškození vrstvou kartonu. Uvnitř na rozdíl od řady výrobců najdeme stále i nabíječku (67W), ale ani XIAOMI už nepřidává kdysi běžné pecky.

Telefon je opatřen ochrannou folii a v krabičce najdete i silikonové ochranné pouzdro, což s ohledem na plastovou konstrukci telefonu rozhodně doporučujeme okamžitě nasadit. Přístroj nemá moc šancí jinak přežít nějaký pád apod.

Tělo přístroje je celkem hranaté a spoléhá se výlučně na plastové materiály, kovový rámeček zde tedy nehledejte. Pokud jde o celkové rozměry telefonu, jedná se o větší telefon a díky velké baterce i celkem těžký, ale stále příjemně tenký. Celkové rozměry jsou 163mm na výšku, 76mm na šířku a telefon je 8mm silný. Konečná váha se zastavila na 187g.

Pokud se zaměříme na spodek přístroje, uprostřed je USB-C konektor, nalevo od něj pak slot na DUAL SIM karty a napravo pak krycí mřížka reproduktoru.

Pokud telefon otočíme, najdeme zde obdélníkový vystouplý rámeček, kde se nachází všechny fotoaparáty a LED dioda. Pod objektivy se nachází plastové záda, které nejsou moc praktická a v testované černé barvě celkem náchylné na otisky prstů, ale protože telefon je třeba používat v pouzdře, je to celkem jedno.

  • V Praxi

Telefon jsem používal jako svůj vlastní několik týdnů, a za danou cenu funguje dobře. Jediné na co si člověk musí zvyknout je trochu hranatější konstrukce, hlavně v dolní části telefonu. Prvních pár dní jsem se musel trošku naučit držet telefon jinak, než jsem zvyklý, protože od té dolní hrany po čase bolela ruka. Pokud ovšem budete používat přibalené silikonové pouzdro (což byste rozhodně měli), tento problém zcela odpadá. Velmi také chválím použitý procesor, zkoušel jsem hrát několik velmi náročných her a nestalo se mi ani jednou, že by došel telefonu dech, stále měl dostatek výkonu i na běžící aplikace na pozadí. Kladně hodnotím i fakt že při tomto náročném provozu se telefon ani nepřehříval a byl vlažný, chlazení tedy funguje na jedničku.

Pokud se zaměřím na AMOLED displej, je znát, že tyhle panely kdysi byly jen u lepších telefonů a postupně se dostávají i do nižších hladin. Takže pokud někdo používat podobě drahý telefon z předchozích generací, bude z displeje vyloženě nadšen. Panel disponuje velmi jemným PPI 395. Zde už opravdu nemáte šanci okem zahlédnout jednotlivé pixely, obraz je díky tomu opravdu krásně jemný. Nechybí spousta technologií jako je HDR10+, Dolby Vision. Displej umí až 120Hz, ovšem pokud potřebujete šetřit baterii, tak díky technologii AdaptiveSync Pro lze snížit frekvenci až na 10Hz. Display je také velmi dobře čitelný i za velmi slunečného dne díky maximálnímu jasu 900 nitů.

Na rozdíl od modelu Pro+ nabízí testovaný telefon umírněnější výbavu, i když jsou všechny senzory identické, hlavní fotoaparát má 50Mpx a světelnost f/1.9. Co rozhodně chválím je přítomnost optické stabilizace či snímače Sony IMX766 s šesti čočkami. Výsledné snímky během dobrého osvětlení během dne pak navzdory nižšímu rozlišení senzoru rozhodně nejsou zklamáním. Jakmile se ale setmí, kvalita fotek odchází také. Dobré výsledky má i 8Mpx ultra široký objektiv, který za dobrého světla rovněž fotí pěkně. Naopak zcela zbytečný je zde 2Mpx senzor. Bohužel XIAOMI se v této oblasti výbavy prostě příliš mnoho zlepšit nesnaží, byť zase, proti podobným levným telefonům z předchozích generací tu nějaké zlepšení samozřejmě je, i ten univerzální SW a AI funkce mají zlepšující se tendenci :).

Dalším krokem bylo vyzkoušet, jak moc dobře dokáže telefon zaznamenat video obsah. Zvládá natáčet videa až v kvalitě 4K ovšem s omezením na pouhých 30 FPS. Pokud byste chtěli větší porci FPS, musíte už snížit rozlišení na 1080p, kde lze nastavit až 120 FPS. Vyšší rozlišení tedy doporučuji spíše pro pomalejší záběry, ovšem pokud byste chtěli zaznamenat třeba sportovní utkání, asi bych sáhnul po nižším rozlišení s větším počtem FPS.

Ohledně zvuku docela překvapí. Zde vládne dvojice kvalitních reproduktorů s certifikací Dolby Atmos, které se postarají o zajímavé ozvučení a mobil lze v případě nutnosti použít i jako přenosný reproduktor. Dokonce dokáží zahrát i basovější projev a není problém si na telefonu shlédnout i nějaký ten film. Velkým plusem může být také dnes již málo používaný 3,5mm konektor. V tomto ohledu tedy nemám žádnou výtku.

Pojďme tedy k hodnocení.



 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2Pondělí, 06 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1012x
Komentářů: 1
Helldivers 2 kvůli SONY PSN nyní hráči nenávidí
Helldivers 2 kvůli SONY PSN nyní hráči nenávidíČtvrtek, 02 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1563x
Komentářů: 3
StarField se konečně dočká žádaných vylepšení!
StarField se konečně dočká žádaných vylepšení!Úterý, 30 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2179x
Komentářů: 6
Řešení pro pohyb s VR setem?
Řešení pro pohyb s VR setem?Pátek, 26 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1965x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázce
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázceČtvrtek, 25 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2771x
Komentářů: 5
Manor Lords – hra jednoho vývojáře boří herní svět
Manor Lords – hra jednoho vývojáře boří herní světStředa, 24 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2211x
Komentářů: 1