TEST: 3D televize LG 47" W5500 – Polarizační „IMAX“ 3D v akci, aneb konečně 3D bez bolestí? Tisk E-mail
Napsal Jan belka   
Sunday, 05 February 2012
Přejít na obsah
TEST: 3D televize LG 47" W5500 – Polarizační „IMAX“ 3D v akci, aneb konečně 3D bez bolestí?
LG 47LW5500 - 3D Televize
Parametry a technologie
LG 47LW5500 - Televize v akci
Kvalita 3D Projekce - Dojmy z polarizačního 3D
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

  • TEST: 3D televize LG 47" W5500 –

                 Polarizační „IMAX“ 3D v akci, aneb konečně 3D bez bolestí?

Aktivní 3D 120HZ technologii už jsme v testu měli, co takhle vyzkoušet jiný způsob? Odstraní negativa?

3D je a bude takovým standardem v dohledných letech. Existuje spousta technologií, ale ty základní dva směry jsou dnes aktivní a neaktivní. Aktivní je například NVIDIA 3D, kterou jsme si představovali a testovali poměrně nedávno. Druhý způsob, jak docílit 3D efektů je polarizační technologie, tedy neaktivní.

Zatímco nevýhodou aktivní technologie je kromě celkem vysoké ceny hlavně blikání, kdy to nemůže používat velká část populace, u neaktivní polarizační technologie k blikání nedochází. Teoreticky by tedy měla být mnohem méně bolestivá a únavná. Problém polarizační technologie ale spočíval v tom, že jsme museli před obrazem mít určitou správnou polohu, aby byl efekt dokonalý a také byl problém v tom, že vlastně polarizační technologie snižovala rozlišení výchozího obrazu na polovinu. Jak se s oběma problémy poprala firma LG?

  • Úvod

V dnešní recenzi se podíváme na jednu z televizí společnosti LG. Jedná se o novou modelovou řadu, která disponuje polarizační 3D technologií. Televize také disponuje moderním EDGE LED Plus podsvícením a slibuje tedy velmi nízkou spotřebu a velmi vysoký kontrast. Velmi nás tedy zajímalo, jak si povede polarizační technologie v domácích podmínkách a rozhodli jsme se tuto televizi trochu více otestovat hlavně při 3D projekci 1080p filmů na disku Bluray. Nakonec Nám přišla televize střední cenové třídy a to konkrétně 47" palcový model a k němu sedm páru polarizačních brýlí a jedny nasazovací 3D klipsy pro lidi, co už svoje brýle mají.

  • Balení:

Televize došla ve velmi tenké krabici a celkově bylo balení velmi lehké bez problému přenosné jednou osobou. Pamatuji doby, kdy jsme stejně velkou plasmu vláčeli ve dvou lidech a pořádně se u toho zapotili :).

Balení televize bylo velmi kvalitní, všude přítomné vylisované ochranné prvky z polystyrénu obrazovku drží velmi pěkně. Celkové vybalení televize trvalo zhruba 10minut včetně přidělání stojanu.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
The Naked Gun (2025) – bláznivá komedie aneb návrat starých časů?
The Naked Gun (2025) – bláznivá komedie aneb návrat starých časů?Tuesday, 29 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 597x
Komentářů: 1
Avatar: Fire and Ash v první ukázce!
Avatar: Fire and Ash v první ukázce!Sunday, 27 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 902x
Komentářů: 0
Battlefield 6 představen – neurazí ale nenadchne?
Battlefield 6 představen – neurazí ale nenadchne?Thursday, 24 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1222x
Komentářů: 5
Fallout: Bakersfield aneb klasický Fallout v DOOM verzi!
Fallout: Bakersfield aneb klasický Fallout v DOOM verzi!Thursday, 24 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1889x
Komentářů: 1
Wednesday se blíží v parádní ukázce
Wednesday se blíží v parádní ukázceWednesday, 23 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1403x
Komentářů: 0
Predator: Badlands – ukázka z nového filmu propojuje svět Alien!
Predator: Badlands – ukázka z nového filmu propojuje svět Alien!Tuesday, 22 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1923x
Komentářů: 0