TEST: ADATA XPG INFAREX M10 a R10 – RGB podsvícená myš i podložka za 1000 korun v praxi Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 31 leden 2018
Přejít na obsah
TEST: ADATA XPG INFAREX M10 a R10 – RGB podsvícená myš i podložka za 1000 korun v praxi
ADATA XPG Infarex M10 a R10 - Gamepad a Mouse
V praxi - hodnocení a závěr

 

 

  • ADATA XPG INFAREX M10 a R10 – gamepad a mouse

Balení je uděláno jako kombo, takže oba produkty jsou v jedné krabici.

Výrobce rozhodně netají jejich podobu na obale a z obou stran je dostatek informací.

Uvnitř je jednoduchá plastová výstelka a obě periferie, žádný návod ani ovladače nejdou k dispozici a vlastně ani třeba. Oba produkty nepotřebují SW podporu, fungují jednoduše po připojení k PC s Windows.

 

  • XPG INFAREX M10 – myš

Začněme myší. Je znát, že rozpočtově jde o myš tak za 300-400 korun maximálně. Výrobce o ní toho mnoho neuvádí z hlediska parametrů a konkrétních senzorů a spínačů.

Vzhledem k ceně ale samozřejmě nelze očekávat zázraky a na srovnání s počítačovými hlodavci za 1000+ korun to určitě není.

Myš má rozměry 120 x 68 x 35mm, váží 145g a kabel má délku jen 1,8m. Zpracování je plastové a cenově odpovídá, nicméně neurazí. Tvarově je příjemná, spínače, kolečko vše na svém místě.

Optický senzor jasné svítí a má až 3200 Dpi. Akcelerace je 8G. Myš má velmi jednoduché podsvícení. Jde sice o RGB. Kdy však vše osvětluje jediná dioda, takže jasnější je jen na zadní části. Podsvícení nelze nijak nastavit, vypnout ani omezit. Přepínat můžete jen mezi DPI profily.

Kabel je kupodivu kvalitně opletený, velké spodní teflony umožňují příjemný pohyb po podložce a celkově je v praxi lepší dojem z myši z hlediska funkčnosti, než jak může vypadat a vzhledem k ceně se zdát.

 

  • XPG INFAREX R10 – podložka

Pevná podložka s odolným povrchem má rozměry 350 x 250 x 3,6mm. Není oboustranná. Aby podložka svítila, musíte ji také připojit opleteným 1,7m dlouhým USB kabelem k PC. Samozřejmě funguje jako podložka i bez připojení k PC ;).

Podložka působí kvalitativně solidně, pevně a je znát, že to není žádný laciný kus látky apod. Podsvícení se dá regulovat dotykem v horní vyznačené části a lze si vybrat ze 7 konkrétních barev a 2 pulsujících měnících se barevných duh.

Podložka váží 800g. Spodek je vybavený velkými gumovými protiskluzovými povrchy. Mezi horní speciální odolnou vrstvou a spodní je pak poloprůhledný materiál, které propouští světlo z uvnitř umístěných RGB diod.

Jde o jednoduchý a funkční design, nicméně zdaleka zde nenajdete tolik diod, jako na výrazně dražších produktech podobného designu.

A jaké jsou tedy oba produkty v praxi?



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!
Assassin's Creed Black Flag Resynced ohlášeno!Pondělí, 27 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 454x
Komentářů: 1
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!
Conan Exiles se dočkal ENHANCED verze – přechod z UE4 na UE5!Sobota, 25 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 326x
Komentářů: 0
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTS
Vychází Sudden Strike 5 – klasická druhoválečná RTSPátek, 24 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 293x
Komentářů: 0
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od Molyneuxe
Masters of Albion - poslední „božská“ hra od MolyneuxeČtvrtek, 23 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 413x
Komentářů: 0
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?
The Expanse: Osiris Reborn – budoucí herní RPG megahit?Čtvrtek, 23 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 732x
Komentářů: 0
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!
Elektrická Formula E Gen4 dorovnává rychlost F1?!Středa, 22 duben 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 841x
Komentářů: 0