TEST: ASUS ROG MAXIMUS XI GENE – jedna z nejzajímavějších desek na trhu. Skvělá mATX! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sunday, 20 January 2019
Přejít na obsah
TEST: ASUS ROG MAXIMUS XI GENE – jedna z nejzajímavějších desek na trhu. Skvělá mATX!
Základní deska
Testy a výkon desek v praxi
Provozní vlastnosti a taktování
Závěr a hodnocení

 

 

  • Základní deska

Už balení je luxusnější a odpovídá i velikosti desky.

Uvnitř najdeme základní příslušenství, včetně samozřejmě antény WiFi-BT i modulu pro M.2 SSD. Nechybí návody a obvyklé ROG prvky. Nic zásadně nestandardního zde není.

Samotná deska má tedy alespoň na výšku mATX formát. Jinak je trochu širší, než obvykle mATX desky bývají, ale ne o moc a není to tedy problém ve skříních. Celkové rozměry jsou tedy 244 x 226mm. Přes tyto kompaktní rozměry však ASUS našel hodně místa pro všechnu klíčovou výbavu.

Patice pro procesor je obklopena masivní napájecí kaskádou s masivním chlazením. Trochu zbytečné je masivní chlazení dvou M.2 pozic na desce, ale design je pak jednotný. Další dvě M.2 pozice jsou na přídavném modulu do speciálního slotu vedle pamětí. I ten má masivní chlazení. Všechny 4 sloty M.2 však podporují jen NVMe PCIe SSD, SATA formát nepodporují, tak pozor na to.

SATA porty má deska jen 4, nechybí ale port pro přední USB 3.0 i 3.1. Ze slotové výbavy má jen 1x PCIe x16 a 1x PCIe x4, kdy kvůli prostoru pro kartu je ten 16linkový pro grafiku trochu níže.

Deska má více než dostatečný počet USB portů všech typů a variant včetně 3.1 Type-C. Nechybí tedy 1Gbit LAN a k tomu WiFi/BT (Intel Wireless-AC 9560 a BT 5.0). Najdeme také HDMI 1.4b konektor, zvukové výstupy z ALC 1220 s posílením ((ASUS Supreme FX S1220A). Nechybí ani ovládací prvky pro Bios FlashBack, ClrMos atd. Deska má i předinstalovaný krycí panel.

Speciální výbava zahrnuje hlavně prvky pro taktování a extrémní taktování, tedy to, co od ROG MAXIMUS série očekáváme. Deska má samozřejmě spoustu konektorů pro ventilátory, RGB, monitorování a přímé ovládání prvků. Ke všemu je zde opět propracovaný BIOS a aplikace do prostředí Windows. Ohledně zpracování mám jen slova chvály, tohle je prostě špičková deska ve všech směrech jen v kompaktnějším formátu mATX.

A jak si vede v praxi?



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avengers: Doomsday v první ukázce. Marvel se zbavuje hrdinů?
Avengers: Doomsday v první ukázce. Marvel se zbavuje hrdinů?Monday, 20 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 242x
Komentářů: 1
Více Fallout her! Fallout 3 + New Vegas REMASTER a Fallout 5!
Více Fallout her! Fallout 3 + New Vegas REMASTER a Fallout 5!Friday, 17 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 668x
Komentářů: 1
Odyssea je nové filmové veledílo od Nolana
Odyssea je nové filmové veledílo od NolanaThursday, 16 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1340x
Komentářů: 14
Česká hra The Guild Europa 1410 odložena
Česká hra The Guild Europa 1410 odloženaTuesday, 14 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 646x
Komentářů: 0
Palworld hlásí hotovo. Vychází verze 1.0
Palworld hlásí hotovo. Vychází verze 1.0Monday, 13 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 657x
Komentářů: 0
Škrty u XBOX přinesly i dobrou zprávu – nový Fallout od Obsidian!
Škrty u XBOX přinesly i dobrou zprávu – nový Fallout od Obsidian!Tuesday, 07 July 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1241x
Komentářů: 1