Nereferenční Radeon RX 5700/5700XT už příští týden – podívejte se na Sapphire, Gigabyte, ASUS atd. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 09 srpen 2019
altTak už se to blíží. Nereferenční RX 5700/5700XT karty jsou tu a jednu už dokonce máme v redakci ;).

 

 

 

 

Asi jste si všimli, že v obchodech rapidně ubylo dostupných referenčních RX 5700/5700XT modelů. Nabídka se rychle smrskává a dostupnost je horší. Samozřejmě má to důvod. Obchodníci a distribuce totiž už naskladnila nové RX 5700/5700XT v nereferenčních provedeních od mnoha výrobců. Takže samozřejmě zákazníci budou tyto lépe chlazené edice jasně preferovat. Uvedení na trh se dočkáme u mnoha modelů už příští týden. Mohu také prozradit, že už máme jednu z novinek v ruce a bude tedy v recenzi.

  • Sapphire PULSE RX 5700 série

Dvorní výrobce AMD Radeon grafik, společnost Sapphire chystá hned několik edic. Jako první se ale k nám na DDWorld.cz a také na trh dostane ta základní. Což mnohé potěší, protože tomu bude odpovídat i její cena, kdy tohle bude určitě jeden z nejlevnějších nerferenčních RX 5700 XT na trhu.

A také nejkompaktnější. Nová Sapphire PULSE je totiž poměrně krátká. Je sice širší než reference, ale o pár cm kratší. Rozhodně mnohem kompaktnější než některé obrovské nereference konkurentů. Sapphire ji ale slušně obrnilo.

Novinka má i duální přepínatelný BIOS, má 8-6pin napájení a mohutný pasiv s heatpipe a dvojicí ventilátorů. Je to první z nereferencí, která se k nám dostala, a tak ji po víkendu budeme hned mít v testu :). Sapphire ale později uvede i luxusnější edice.

  • Gigabyte GAMING OC RX 5700 série

Konkurencí k výše uvedené kartě bude i novinka od Gigabyte. Půjde o pravděpodobně střední model nabídky, docela blízko cenám referencí. Ale měla by mít přetaktování. Má mohutnější chladič, 2,5 slotový s trojicí ventilátorů apod.

Karty s tímto chladičem už Gigabyte prodává, například aktuálně jsme otestovali RTX 2070 SUPER edici s totožným chladičem, která má prakticky stejný výkon. A je to hodně dobré chlazení.

Kromě této edice Gigabyte chystá i další, samozřejmě včetně verze AORUS. Ale zatím nevíme, kdy dorazí. Na test máme výše uvedenou verzi objednánu, snad dorazí brzy. Poměr cena/výkon by měl být vynikající a karta velmi tichá.

  • ASUS RX 5700 série

O nabídce ASUSu a jeho RX 5700 modelů jsme vás již informovali, nově tady máme pár úniků včetně detailních fotografií. Špičkou tedy bude STRIX verze, která také bude jednou z prvních super edic RX 5700 karet na trhu. Ostatní výrobci své ještě nepředstavili, anebo je chystají až na konec měsíce.

ASUS STRIX ROG RX 5700 XT je ale na cestě. OC profil nabízí boost takt až 2035MHz! Samozřejmě karta je pořádný macek, jak jsme na ROG STRIX edice zvyklí

Samozřejmě cena STRIX verze nebude nízká, zatím cenu neznám ale předpokládám že vzhledem k tomu, že půjde o jednu z nejluxusnějších, ne-li nejluxusnější RX 5700 XT na trhu, cena tomu bohužel bude odpovídat. ASUS samozřejmě nabídne i cenově dostupnější varianty. Levnější verzí bude TUF, úplně nejlevnější pak bude DUAL EVO. Bohužel ASUS dělá drahoty s jejich otestováním :) ;). Že prý nám bude STRIX stačit :).

.... takže s tou si určitě rádi brzy pohrajeme :). Vypadá prostě skvěle, o tom žádná :).

  • MSI, HIS, ASRock, PowerColor a další

Zatímco u ASUS a Gigabyte je prakticky jasné, že NVIDIA a její tlaky a GPP je mrtvé, u MSI si nejsme úplně jistí. MSI totiž připravuje RX 5700 edice odlišných názvů než GTX/RTX karty. Ale je možné, že RX 5700 přijdou v nových edicích jako první. Každopádně novinkou bude MSI EVOKE a MSI MECH série.

Špičkou pak bude GAMING X, která ale dorazí později. Musím říci, že novinky MSI se hodně podobají Sapphire NITRO edicím karet, až tedy na tu zlatavou barvu. Cenově by EVOKE a MECH série měla také patřit k nejzajímavějším a budou prý dostupné už příští týden také.

O dalších edicích mnoha dalších výrobců jsme vás již informovali. U nás v ČR se bude také prodávat XFX a PowerColor. HIS a jeho edice asi ne. Dostat by se k nám ale měl ASRock, který vyrábí výhradně Radeon grafiky. Týden od 12.8.2019 tedy bude plný novinek a karty se budou představovat a hlavně začnou být postupně dostupné v obchodech. Další a další edice pak budou vydávány v následujících týdnech, některé v srpnu, další ale také až v září .…

 

 

    

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 49
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 381x
Komentářů: 2
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 372x
Komentářů: 2
Metro Exodus dostává příběhové DLC
Metro Exodus dostává příběhové DLCPondělí, 19 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 478x
Komentářů: 0
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1963x
Komentářů: 1
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1238x
Komentářů: 2
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1528x
Komentářů: 1