NVIDIA přišla o 14% své hodnoty za jediný den, prodeje RTX grafik jsou mizerné. Co bude dál? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Úterý, 29 leden 2019
altPárty skončila. Věci se vrací do normálu a NVIDIA na to nebyla připravena. Kocovina přichází.

 

 

 

 

 

Každý, kdo nebyl úplně mimo, viděl, že se to blíží. Nebylo otázkou jestli, ale kdy přijde prudký pokles, který bude ve skutečnosti jen návratem k normálnímu stavu odpovídající reálným možnostem společnosti. NVIDIA na to ale zjevně připravena vůbec nebyla. Její hodnota pokračuje v sestupu, i když není jediná, ale v tomto ohledu vede. Ne, že by situace na trhu aktuálně nedopadala i na akcie ostatních (technologické akcie oslabují obecně), ale zatímco Intel dokázal dotáhnout rok solidně a udržel se na skvělých výsledcích i hodnotě akcií, AMD dokonce zabodovalo tak, že bylo nejlepší společností roku v tomto ohledu, tak NVIDIA je na úplně opačné straně žebříčku. Nejen že rok 2018 skončila na nižší ceně, než na jaké ho začala a byla prakticky nejhorší ze všech velkých společností. A prudký pokles pokračuje i v tomto roce. Za jediný den ztratila NVIDIA více než 14% své hodnoty, když akcie prudce spadly ze 160 na 138 dolarů. A není to jako u většiny ostatních, jen vlivem blbé nálady na akciovém trhu, kdy hospodářský útlum se prostě blíží.

NVIDIA ztrácí zájem a trpělivost investorů kvůli vlastním krokům. Aktuálně totiž byla nucela výrazně upravit své očekávané kvartální výsledky, které ohlásí 14.2.2019. Na místo slibovaných příjmů 2,7 miliardy (+/-2%) a marže přes 62%, bude realitou jen 2,2 miliardy a marže 55%. Ano, firmy se občas ve svých odhadech seknou, a trh na to reaguje, někdy i velmi silně, i když jde třeba jen o 1-2%. Ale udělat více než 20% přešlap?! To se hned tak nevidí. AMD se pravděpodobně také (jako prakticky všichni v posledním kvartále) netrefí do odhadu příjmů za Q4, ale z očekávaných 1,44 bude prý stále solidních 1,42 miliardy, čímž se vejde do rezervy +/-, takže žádné drama. NVIDIA ale vymazala všechny letošní akciové zisky po prudkém oslabení z konce minulého roku a v tuto chvíli je tak stále na výrazně nižší hodnotě, než jakou měla společnost před rokem (246 vs 132 dolarů).

Hlavní problém je ovšem v tom, v jaké situaci NVIDIA tohoto „pozoruhodného“ výsledku dosáhla. Jak si hlavně investoři všímají, NVIDIA v řadě oblastí nemá produktovou konkurenci ze strany AMD, které navíc nemá marketing, jaký má NVIDIA. A nemá ani vzdáleně téměř monopolní pozici jakou má NVIDIA u mnoha OEM výrobců nemluvě o monopolní pozici z hlediska nabídky hlavně high end grafik v posledních 2 letech. A přesto NVIDIA dokázala tahle oslabit.

  • NVIDIA neochotně přiznává, že RTX grafiky se špatně prodávají

NVIDIA hlásí velké problémy s prodejem svých produktů. Nedaří se jí prakticky v žádném segmentu, kdy ovšem očekávala pravý opak. Zájem o její produkty ale poklesl v uplynulých měsících v herních, profesionálních i výpočetních HPC segmentech, a to se bavíme o obvykle nejsilnějších měsících v roce. Nová generace grafik NVIDIA RTX, která měla situaci rozhýbat, jednoznačně selhala. Prodeje karet daleko zaostávají za očekáváním samotné NVIDIA. A i ta je prý neměla zrovna vysoké vzhledem k tomu, že RTX nepředstavují prakticky žádný posun pro většinu uživatelů z hlediska poměru cena/výkon a NV věděla, že řada majitelů PASCAL karet tak na RTX 2000 přecházet hned nebude.

NVIDIA dokonce velmi neochotně oficiálně uznává, v čem je problém. Tedy že zákazníci (pro ni zjevně překvapivě) čekají lepší hodnotu za své peníze, a tedy na nižší ceny RTX karet či další demonstrace RTX technologií v reálných hrách. Bohužel šéf společnosti NVIDIA pokračuje ve své obvyklé strategii: „jsme nejlepší, máme všechno nejlepší a super a pokud někdo říká něco jiného, je nepřítel“. S objektivní kritikou u NVIDIA dnes neuspějete. Řada příznivců NVIDIA i řada jejich pracovníků nechápe, že je i v našem zájmu, aby produkty NV byly co nejlepší za co nejlepší ceny a že nekritizujeme NVIDIA a její počínání jen proto, že nemáme co lepšího na práci. Bohužel, žádná sebereflexe ani náznak pokory od CEO Jen-Hsun Huanga. Údajně prý je strategie vysokých cen a RTX karet zaměření správná a NVIDIA v ní věří dál.

Na tomhle místě by se slušelo dodat obligátní „Říkal jsem to“. A nejen já. RTX grafiky jsou v současném provedení prostě blbost. Špatná generace a omyl. Nabídnout novou generaci, která v klasickém výkonu stěží předčí tu starou a za vyšší cenu? To opravdu není normální. Navíc celá prezentace Raytracingu do her, kdy NVIDIA mlžila, slibovala nesmysly a prezentovala to zkresleně, byla prostě chybná. Navíc všimli jste si, že mnoho ze her, které už jsou dávno vydané a měly mít dodatečně DLSS či RTX efekty, je nakonec nemají a velmi pravděpodobně ani nedostanou? Samotný koncept a jeho podání v TURING čipech je prostě neefektivní. Výroba obřích čipů je problém, drahý problém a zvětšit je kvůli něčemu, co není použitelné, nemá dostatečný výkon ani využitelnost je blbost na druhou. Osobně si myslím, že celý koncept je sice zajímavý, ale prostě nyní v současné podobě nepraktický. Raytracing je tak příšerně náročný, že současná generace GPU nemá absolutně žádnou šanci ho zvládnout reálně ve hrách. A vše, co NVIDIA zatím předvedla to jasně dokazuje. Neexistuje žádný sebemenší důvod, proč se o real time RayTracing ve hrách dnes vůbec pokoušet, natož do něj investovat. Nepředstavuje žádný skutečný přínos pro uživatele/hráče. 

Úplně bych pochopil, kdyby NVIDIA udělala jeden čip, který by ty RT jednotky měl. Tím čipem by byl samozřejmě TU102 pro RTX 2080Ti alias TITAN RTX. Tedy TOP špičkové GPU podobně jako VOLTA V100 na TITAN V s TENSOR jednotkami. Prostě technologický demonstrátor pro ty, kteří to vážně využijí a jsou ochotni za to zaplatit. Ale neexistuje žádný dobrý důvod, proč by RTX mělo zabírat místo a stát běžné uživatele velké peníze na menších čipech jako je TU104 a TU106 pro grafiky RTX 2080 a RTX 2070/2060, které mají být hlavně cenově dostupné. Ty karty nemají výkon na to RTX využít a hry to využívat nebudou. Je to nesmysl, NVIDIA to moc dobře ví, že účtuje velké peníze za něco, co v této a pravděpodobně i v té následující generaci nebude mít žádný skutečný přínos. Klasický výkon těchto karet není tak velký, aby to bylo možné a smysluplné.

NVIDIA využila, či spíše zneužila, svého aktuálního prakticky dominantního postavení na trhu ve vyšší třídě, které vzniklo jednak hloupostí zákazníků v minulosti, kteří dovolili aby podíl AMD a NV se výrazně odchýlil od 50:50 (i když stav produktů by tomu neodpovídal), ale zejména sesypáním grafické divize AMD pod bývalým vedením AMD v roce 2013/2014. A přerušením vývojového cyklu, kdy tak AMD nemělo pro rok 2016, 2017, 2018 odpovídající produkty, které by normálně mělo, kdyby věci normálně pokračovaly. NVIDIA RTX 2000 grafiky prostě nejsou dobré, pro zákazníky nepředstavují dobrou hodnotu a jejich nákup bych si opravdu vážně rozmyslel. Za ty současné peníze prostě nestojí a podporovat jejich přístup není pro zákazníky výhodné. Samozřejmě pokud máte starší karty, tak vzhledem k současné nabídce GPU jsou mnohdy jedinou možností z nových karet, ale pokud máte GTX 1000 kartu, které na trhu byly posledního 2,5 roku, nepředstavuje RTX 2000 série s výjimkou extrémně předražené 2080Ti, žádný posun, žádnou přidanou hodnotu. TURING RTX 2000 série je nejhorší novou grafickou generací snad v historii. Proč?

Protože jak NVIDIA, tak AMD vždy s uvedením nové generace, i když třeba byla lepší jen o 15-20%, tak vždycky znatelně zlepšila poměr cena/výkon atd. tedy za stejnou cenu jako předchůdce nabízela více výkonu. Jenže RTX 2060 má za prakticky stejnou cenu stejný výkon jako GTX 1070Ti, RTX 2070 stojí dokonce více než se stejným výkonem stála GTX 1080 poslední rok, a to samé platí o RTX 2080, která je dražší, než stejně výkonná GTX 1080Ti, která dokonce má více paměti.

Není tedy žádného divu, že většina majitelů GTX 1000 grafik pohlíží na NVIDIA a její TURING RTX sérii přesně tak, jak říkám. Tedy na mizernou novou generaci, kdy NVIDIA využila situace stále se vzpamatovávajícího se AMD, tedy skoro nefunkčního konkurenčního prostředí. Za normální situaci by RTX v současné podobě NVIDIA ani neuvažovala vydat, protože by nebyly konkurenceschopné. Asi se shodneme, že se NVIDIA ve své hamižnosti prostě přepočítala, měla mnohé své zákazníky za větší pitomce a oni jí na to nejen k jejímu překvapení neskočili. A teď se jí to jen vrací. Žádná finanční katastrofa se přitom stále nekoná. To je nutné zdůraznit. NV rozhodně ve ztrátě neskončí. Navíc právě to, že NVIDIA vlivem nestandardní situace na trhu v posledních 2 letech vydělala mnoho miliard dolarů čistého, ještě více mluví proti ní, protože se všemi těmi penězi, ve kterých se topí, kdy AMD nemá ani zlomek, dokázala NV přijít proti GTX 1000 sérii s něčím takovým a za tak mizerné ceny, jako je RTX 2000 řada. To je problém.

Pokud by NVIDIA byla trochu jako AMD, tak by spolkla hořkou pilulku a obětovala své marže. Vzala by náklady na tu podle ní skvělou RTX technologii na sebe a přestala ji účtovat zákazníkům, kteří nemají, jak ji využít. Tedy jinými slovy, RTX 2060 by prodávala za cenu GTX 1060, RTX 2070 by stála jako GTX 1070/1070Ti, RTX 2080 jako GTX 1080 a RTX 2080Ti by stála jako GTX 1080Ti. Pak by nikdo neřekl ani popel a věřím že prodeje RTX karet by byly mnohem lepší. Je to podobné, jako když AMD vzala náklady na HBM technologii na sebe. FURY X, Radeon RX VEGA i nový Radeon VII se 16GB HBM2, všechny tyhle karty stojí sice hodně, ale prakticky tolik, kolik stojí ty karty samotné vyrobit. Ceny zejména HBM2, a u nového Radeon i 7nm výroba, jsou tak drahé, že AMD má na těchto technologických demonstrátorech minimální marže. Někteří dokonce mluví o tom, že AMD ty karty dotuje. Například v případě Radeon VII stojí těch 16GB HBM2 samotných až 320 dolarů! Což při 699 dolarové ceně celé karty ve srovnání se 799 dolarovou RTX 2080 s lacinými 8GB GDDR6, mluví samo za sebe.

NVIDIA tohle ale zjevně neplánuje udělat. Své zákazníky nemá za partnery, ale ovečky, které je třeba oholit, a ještě si z nich uloupnout kus masa. To samé platí o OEM partnerech, kdy GPP, kterou se snažila prosadit, jim mnohým dokázala, jak to s nimi skutečně myslí. Právě GPP podle mnohých má také vliv na to, že někteří chytřejší výrobci se budou snažit závislost na NVIDIA produktech omezit a dát větší prostor AMD. A to se prý také děje. I proto se NVIDIA dočkala mnohem nižšího zájmu o její GPU v posledních 3 měsících.

  • Propad NVIDIA je jen korekcí k normálnímu stavu

Jak mnozí připomínali, včetně mnoha partnerů vyrábějící NVIDIA produkty, příjmy a finanční výsledky kterých NVIDIA v posledních 2 letech dosahovala, nebyly normální a dány tím, že by produkty NVIDIA byly tak dobré. Ale tím, že na trhu byly často jediné a měly normální marketing a podporu. Jediná konkurence v podobě grafické divize AMD byla prakticky seškrtána na nulu a v roce 2014 začínala v podstatě od nuly. To samozřejmě zásadně ovlivnilo nabídku produktů v dalších letech (až dosud), která byla logicky velmi omezená. O nějakých marketingových možnostech si u AMD mohli nechat jen zdát. NVIDIA rázem byla z pohledu reálné velikosti a možností firmy 10x násobně větší než grafická divize AMD. A ta jí tak do značné míry vyklidila nedobrovolně pole na trhu.

NVIDIA bez práce obsadila v mnoha segmentech prakticky 100% trhu a patřičně toho využila. Zákazníky i OEM partnery chytla pod krkem a začala je pořádně dojit. Zvedat ceny, troufla si dokonce lézt partnerům do zelí a prodávat své karty napřímo a chtěla jim přebrat i jejich značky v rámci „GPP“ diktátu. Výsledkem byly ty až 3 miliardové tržby a miliarda zisků v mnoha kvartálech. Nicméně všem bylo jasné, zejména poté, co AMD uspělo s RYZEN procesory, že se postupně vzpamatuje i na grafickém trhu. Samozřejmě nelze zlepšení očekávat přes noc, protože až loni AMD dokázalo dostat financování grafické divize a její fungování do normální stavu v jakém byla před rokem 2013/2014 a škrty. Ale konkurence je na obzoru a s ní o nové produkty. A nejen to. O slovo se hlásí i Intel, tedy vlastně zase AMD, protože grafický team Intelu tvoří významní lidé, kteří ještě nedávno pracovali v Radeon divizi. A tentokrát tak nikdo moc nepochybuje o tom, že Intel grafické karty na trh skutečně uvede.

NVIDIA a její současné vedení si však zvyklo na prostředí bez konkurence a tedy do značné míry bez práce a nutných investic všeho druhu, a to jak v oblasti produktů a jejich nabídky, tak zejména v oblasti marketingu a jednání s OEM. Párty ale pomalu končí, končící kvartál je jen prvním z mnoha, který normalizuje situaci. Pro NVIDIA prakticky nyní existuje jen cesta dolů, protože měla téměř 100% podíl v mnoha částech trhu, a ten prostě mít dále nebude. Žádná finanční tragédie se stále nekoná, pro NVIDIA to bude znamenat jen podstatné snížení příjmů a zisků, kdy z miliard a stamilionů budou na konci zase jen třeba desítky milionů, ale polštář by měla mít. Tedy pokud to současné vedení neutratilo za kožené bundy a nová Ferrari.

NVIDIA se bude muset opět snažit, aby opět měla grafické karty za normální ceny, což RTX 2000 opravdu nejsou. Končí období, kdy NVIDIA prodávala své karty z velké části jen proto že je jako jediná v nabídce měla, a ne tedy proto, že by byla přirozeně nejlepší a dělala nejlepší práci. Zákazníci chtějí za své peníze odpovídající hodnotu a chtějí vidět, že technologie prostě fungují a jsou přínosem, což RTX série nepředstavuje v žádném ohledu. Konkurence stále v současnosti pracuje hlavně sama na sobě, AMD se vrací do hry pomalu, nový Radeon VII určitě není produkt, které výrazně do situace zasáhne a něco změní (přesto je slušný). Ale nová 7nm Radeon NAVI série, už zásadním produktem bude. Přesto NVIDIA už teď má problémy a padá rychleji, než sama čekala.

Pokud bude ve stávající strategii příšerných cen, ždímání zákazníků za každou cenu a zavádějícího marketingu pokračovat, nebude se soustředit na co nejlepší produkty, za co nejlepší ceny, tak NV je na nejlepší cestě aby se jí přihodilo to, co se přihodilo Intelu na CPU trhu. Navíc NVIDIA nemá problém jen v AMD, ale zejména v Intelu, který na GPU trh vstoupí o rok později. A pokud Intel uvede trochu schopnou integrovanou či o low endovou grafiku, bude mít NVIDIA problém o to větší, protože nevyhnutelně přijde o velkou část trhu, kde je dnes prakticky bez práce a bezkonkurenčně (Intel+NV osazuje většina výrobců OEM a Intel se postará o to, aby až to bude možné, bylo to jen Intel + Intel). AMD a Intel mají (budou mít) kompletní platformy, to je něco, co NVIDA chybí a mít nebude. A jak jsem řekl nedávno, NVIDIA by se měla začít k zákazníkům, partnerům i novinářům chovat mnohem vstřícněji. Bude je totiž potřebovat jako partnery. Teď je má přinejlepším za užitečné idioty. A tak se k nim i chová. A začít by měla u výměny šéfa společnosti, kdy Jen-Hsun Huang zcela ztratil kontakt s realitou běžného uživatele. Tvrdit, že RTX 2000 série za současných podmínek a cen je správná cesta, že 7nm GPU nic nového nepřináší atd. to už prostě není normální, zdravé ani správné.

Pokud NVIDIA nezmění současný kurz, chování a přístup, bude na výsledky kvartálu, ve kterém ohlásí "jen" 2,2 miliardy a 55% marži, ještě s láskou vzpomínat. A když se investorům a akcionářům nelibí už tyhle výsledky, jak se jim bude líbit doba, kdy AMD a Intel budou mít kompletní platformy pro PC, i výkonnější grafiky ve velkém integrovat do svých CPU a NVIDIA bude jako kůl v plotě? … A ta doba se rychle blíží. Je čas se na to připravit a zatím se tak neděje. Takový Intel by přitom mohl vyprávět, jak ještě nedávno "4jádra stačila všem" a 8 jádro za 40 tisíc bylo prakticky uctíváno jako něco výjímečného a miliardy dolarů s minimální námahou se jen hrnuly, a jak mu to někdo zkazil … Ano, RTX 2080Ti je výkonná grafika, ale nešlo by ten její běžný GPU výkon nabídnout tak o polovinu levněji? Jsem si docela jistý, že kdyby se NV skutečně se svými finančními možnostmi a zdroji snažila, tak už s dostupnými současnými technologiemi 7nm výroby a HBM2 pamětí, by dokázala takovou kartu nabídnout. NV se ale nesnaží nabídnout zákazníkům co nejvýhodněji to nejlepší co dokáže ....

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 45
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 08:36:22
avatar
Však oni tu RTX 2080TI slevněj. Po létě bude tak za 25000kc...2080 bude za 17000
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 12:21:07

Od koupě RTX mě nejvíc odrazuje poruchovost GDDR6 pamětí. Jestli mají hodně reklamací na karty, tak se je výrobcům nebude chtít moc zlevňovat.
QWERTY [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 12:41:49

Čo som čítal aj videl pár videí tak problémy sú len s Micron čipmi, keď podtaktoval na 13GHz, problém zmizol.. https://www.youtube.com/watch?v=t5memuI5WD4&t=630s

Lenže ako to zistiť pred kúpou čo tam bude?
Mám GTX 1070 s Micron a Gigabyte musel vydať nový bios, lebo boli podvoltované a nešlo to absolútne taktovať, aj na 8GHz boli niekedy artefakty.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 13:20:54

V jiné diskuzi zde se řešilo, že ta poruchovost je kolem 3%. To sice není ideální ani zdaleka, ale taky to nevypadá na nějaký velký problém. Zvlášť, když vezmu v potaz lhůtu 14 dnů na vrácení zboží...
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 18:58:07
avatar
3% je nic, to má většina HDD. (a bohužel i víc)
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 09:27:46

som sklamany, a co zvysnych 86% ?
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 10:14:46

JJ to je ta iluze korporátu,že když v daném segmentu zrovna není konkurence tak si vlastně můžou nadiktovat jakoukoliv nesmyslnou cenu a nám nezbyne nic jiného než koupit. Je moc dobře,že se přepočítali.Měli skvělou příležitost utéct AMD a úplně to svou hamyžností zazdili(co jiného,ale taky čekat od firmy,kde vládnou akcionáři a jedinou modlou je pro ně bezbřehé navyšování výdělků a tudíž si za to můžou sami hlavně ti velcí akcionáři).
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 13:15:50

Já teda po přečtení článku pevně doufám, že AMD nic nedotuje a prodává karty se ziskem. Jinak bych se hodně bál o zachování jakékoliv konkurence na trhu grafických karet...
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-31 12:03:46
avatar
AMD marze posledni rok vzrostly o 4% takze se nemusis bat i s levnymi produkty ktere maji dobre nasazeny pomer cena/vykon se da dobre vydelavat..
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-31 17:41:44

Stratos alias věčný příznivce AMD používající Nvidiu .
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 18:32:37

Panika na trhoch nikdy nie je dobra, zvacsa sa to zkonsoliduje do par dni. Z prudkych prepadov, ale aj rastov by nikto nemal mat radost. Pravdou je, ze RTX su drahe, ale celkovo stale stagnuje PC trh, aj game trh, chyba ten stred, ktory to potiahne, ako v spolocnosti ludi, ak chyba stredna vrstva, tak to je to zle. Financne vysledky nema najlepsie ani AMD za Q4, prognoza pre Q1 nic moc, ale to je realita. Vnimat veci komplexne a aspon zo strednodobeho hladiska. NV k tomu pristupila korektne a korektne korigovala prognozu, ak prejde panika, tak prave korektnost si akcionari vazia. Nebudem vytahovat pripad AMD a zahmlievanie okolo predajov APU.

Co bude dalej? Sitacia na trhu sa maximalne do mesiaca stabilizuje, mozno skor.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 18:57:29
avatar
Trhy kolabujou obecně, to není jen nVidia. Jo, asi jim nepomáhá, že RTX jsu kapku sravé, ale to není vše.

Trhy jsou pravděpodobně před kolapsem a to jakože všechny. Ono donekonečna růst nelze.
4Dimensions [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-01-30 19:22:29

Kolaps sa necaka, to je v pohode, prebehne par korekcii a ustali sa to. Co je najhorsie je panika, mozno su skupiny, ktore sa prave o vyvolanie paniky snazia, kazdy to pozna, vyvolaj paniku, tym padom chaozzz a urci nove podmienky. Staci aj to, nie je to len o trhoch. Staci, aby ludia zacali vyberat penaze z bank a ide to do.. Taka panika vie vyvolat aj vojnu. Hlavne klud!

Don't Panic
cardi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - hh 2019-01-31 15:29:29

to je pěkná kravina ale
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1055x
Komentářů: 10
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 655x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1170x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1324x
Komentářů: 6
Metro Exodus dostává příběhové DLC
Metro Exodus dostává příběhové DLCPondělí, 19 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 923x
Komentářů: 0
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2064x
Komentářů: 1