Překvapení jménem Radeon RX 6000? AMD prý hraje o pozici nejvýkonnější herní grafiky na trhu! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 23 říjen 2020
altPrvní unikající testy výkonu malují těžko uvěřitelný obrázek. NVIDIA může mít problém.

 

 

 

Já osobně jsem doufal, že se to podaří utajit až do samotného vydání, ale zjevně prostě ne. Výkon nových herních Radeon RX 6000 karet je dobrý. Hodně dobrý. Ale já jsem vás varoval, že nemáte v žádném případě věřit nesmyslům o tom, že nové velké NAVI jen o kousek překoná RTX 2080 Ti a že tedy bude konkurovat maximálně RTX 3070. Nedávalo to smysl, přesto tomu mnozí věřili.

AMD přitom jasně řeklo, co máme očekávat. 4K herní výkon pro všechny! První high end GPU včetně HALO produktu po mnoha letech. I v nejhorším případě bylo jasné, že nové NAVI bude zhruba 2x výkonnější než současný Radeon RX 5700 XT s polovičním GPU. A navrch bude umět HW akcelerovaný RayTracing tak, jak jej hry budou skutečně používat (díky stejné RDNA2 architektuře v PS5 a Xbox X). Otázkou jen bylo, jak si nové karty povedou proti NVIDIA. Ta sama tušila, že zlaté časy skončily.

Tedy opět to, co jsem vám říkal a na co jsem vás upozorňoval. NVIDIA nenastavila cenu RTX 3080 zpět z 1200 dolarů proti předchozí RTX 2080 Ti na těch 699 dolarů, jen tak náhodou. A nesnaží se jí tam udržet, i když poptávka po kartách je mnohem vyšší, než kolik jich je schopna vůbec dodat. Současně NVIDIA použila vůbec největší GPU, které vůbec má pro neTi model, což udělala poprvé od doby GTX 700 (KEPLER) série, kde GTX 780 i GTX 780 Ti měly největší verzi jádra. Poté pak už xx80 modely bez TI měly jen menší jádra, včetně RTX 2080. Všechno tohle NVIDIA udělala, protože moc dobře ví, že AMD je zpět. Otázkou jen je, jak moc zpět.

 

  • První benchmarky naznačují, že NVIDIA může mít problém

Několik velmi spolehlivých a osvědčených zdrojů přineslo výsledky nových Radeonů v 3DMarku a vzbudily zasloužené pozdvižení, tím spíše, že se má jednat o RX 6800XT ne plně aktivní 6900XT:

Vypadá to, že AMD dokáže porazit RTX 3080 a dokonce RTX 3090. Samozřejmě ne všude a vždy, ale vše naznačuje, že někde ano. A tohle by nám asi úplně stačilo.

Současně se potvrzuje, že herně zaměřený Radeon NAVI RDNA2 umí HW akcelerovaný RayTracing, ale není v této oblasti tak silný, jak NVIDIA se svou výpočetně zaměřenou AMPERE architekturou. Dá se očekávat, že čím více RayTracingu, tím bude mít NV větší výhodu. Jenže protože her využívající RT bude stále velmi málo a drtivá většina z nich bude optimalizovaná na RDNA 2 a RayTracing bude jen okrajovým efektem, nebude v praxi nejspíše mezi AMD a NVIDIA v této generaci zase takový rozdíl.

Zásadní je a bude stále rasterizační, tedy klasický herní výkon. A tady může herně orientovaná RDNA 2 architektura mít navrch, speciálně až se začne projevovat fakt, že nové hry vznikají a jsou přímo optimalizovány a vyvíjeny na RDNA 2 architektuře, protože ji mají i obě konzole. Osobně tak odhaduji, že rozdíl výkonu mezi AMD RX 6000 a NVIDIA RTX 3000 bude v dalších měsících a následujících 2 letech narůstat v neprospěch NVIDIA.

 

  • AMD ohlásí novou nejvýkonnější herní grafiku na trhu?!

Pokud Lisa Sue vystoupí toho 28.10.2020 na podium s RX 6900 XT v ruce a ohlásí ji jako nejvýkonnější herní grafickou kartu na trhu, tedy lepší než RTX 3080 či dokonce RTX 3090, budu v šoku, ale ne úplně překvapen. Budu překvapen jen v tom smyslu, že NVIDIA investovala mnohem více peněz a času do RTX 3000, měla na rozdíl od AMD klid na práci a více lidí i peněz na vše, a ztratí výkonový trůn při první příležitosti, kdy se AMD vrací do high endu po mnoha letech. To by bylo pro mě skutečně šokující.

Je ale pravda, že NVIDIA byla v době, kdy AMD/ATI Radeon konkurovalo normálně v high ednu, vždycky až ta druhá. AMD mělo ve většině generací před rozkladem své grafické divize, nejvýkonnější herní grafiky na trhu díky. I díky duálním modelům. Vlastně až teprve před pár lety NVIDIA obsadila výkonový trůn, jenže to nebylo proto, že by měla prostě nejlepší kartu na trhu, ale proto, že grafická divize AMD se zhroutila, konkurence přestala existovat a NVIDIA tak měla jedinou grafiku v TOP high end segmentu.

Já nechci dělat HALO a HYPE, nedělal jsem ho doteď. Jen vás informuji o nejnovějších zprávách. Současně radím počkat na toho 28.10.2020. Celou dobu jsem vám ale říkal, že AMD bude konkurenceschopné a NVIDIA ani se zdánlivě dobře vypadající RTX 3080, nemá nic jistého. Tím spíše, že RTX 3080 v mnoha směrech připomíná spíše Radeon VEGA, tedy výpočetně orientovanou grafiku, která bude stát proti herně orientované RDNA 2 sérii podobně, jako VEGA stála proti herně orientovanému PASCAL GTX 1000. To není kritika, to je konstatování, kdy NV se zjevně rozhodla zaměřit na univerzální GPU s větším důrazem na výpočetní oblasti, zatímco AMD udělalo přesný opak a vývoj rozdělilo na herní (RDNA) a výpočetní (CDNA) architektury. Poprvé ale musím připustit, ač tomu stále úplně nevěřím, ale v několika posledních týdnech je mě to z různých zdrojů naznačováno, že AMD může mít nejvýkonnější herní grafiku na trhu. Ne vždy, ne všude, ale v mnoha případech a hrách ano, což je mnohem mnohem více, než i největší optimisté očekávali.

Každopádně AMD bude konkurovat RTX 3080 velmi dobře, to je jisté. Otázkou je, za kolik to bude. Už také dávají smysl zprávy, že NVIDIA narychlo zrušila uvedení RTX 3080 20GB, která by byla hodně drahá, ale jinak stejně výkonná, jako 10GB edice. Já osobně se ale nejvíce dívám na souboj kolem 500 dolarů, kdy připomínám, že NVIDIA má 29.10.2020, tedy den po odhalení RX 6000 grafik, na trh a v recenzích uvést RTX 3070 8GB GDDR6, která má stát těch 500 dolarů. Tedy zhruba 14 tisíc korun. A začíná to vypadá, že může mít dost velké problémy. Protože jestli AMD pošle ten nejslabší z nových Radeon RX 6000 modelů s velkým NAVI 21 jádrem (tedy Radeon RX 6800 se 16GB paměti) na těch stejných 499 dolarů, bude uvedení RTX 3070 současně i jejím pohřbem. V žádném případě ji s pouze malým GA 104 jádrem a 256-bit sběrnicí s 8GB normálních GDDR6, nemůže stačit. A údajně NVIDIA je z toho hodně nervní, a už teď podle velmi spolehlivého zdroje připravuje osekanou verzi RTX 3080 s tím velkým GA102 jádrem (RTX 3070 má totiž menší GA104):

 

 

Připravuje se GA102-150 se 7424FP32 pro RTX 3070 Ti model s 320-bit. Ničím menším totiž pravděpodobně RX 6800 sérii stačit nebude. Vše záleží tedy na tom, jaké ohlásí AMD ceny. Mimochodem, údajně ani ten nejvýkonnější Radeon RX 6000 ve skutečnosti nemá přes 300W spotřebu, což by byla pecka, protože připomínám, že RTX 3080/3090 mají 320/350W v FE, ale většina nereferencí na trhu má mezi šílenými 350 – 400W. Každopádně teď jsme asi všichni ještě více zvědaví na toho 28.10.2020, kdy samozřejmě celé představení budeme sledovat online tady na DDWord.cz.

Zdroj: videocardz.com

 


Poznámka autora (Aktualizace):

Osobně si myslím, že některé 3DMark testy jsou hodně pozitivní vůči AMD kartám, některé vůči NV. Speciálně Radeon RX 5700 XT v 3DMark FireStrikeU překonává RTX 2080, přitom je výkonem ve hrách přesně na úrovni RTX 2070S, takže tenhle test v 3Dmarku může zkreslovat o 10 – 15%, ale nevíme, zda co platí pro RDNA1 platí i pro RDNA2. Reálně tak v tuto chvíli očekávám, že RX 6800 XT bude herně +/- (plichta) na úrovni RTX 3080 v průměru her ve 4K. Někde vyhraje NV, někde AMD, celkově ty karty budou mít ve 4K velmi podobný výkon. Co je otázkou, a dost možná tím, co rozhodne, jak se AMD kartám bude dařit v 1080p/1440p, což je Achillova pata nových NV karet, které tam mají velmi malý nárůst výkonu proti předchůdcům. Proč? Zjednodušeně řečeno, architektura AMPERE potřebuje vyšší rozlišení, aby alespoň trochu mohly FP32 jednotky zabrat, protože NV sice zdvojnásobila výkon FPS32 zdvojnásobením FP32 jednotek, ale jen velmi málo posílila zbytek prvků, což ovšem hry využívají a potřebují. Architektura RDNA2 by s výkonem v nižších rozlišeních ale neměla mít takový problém a měla by škálovat mnohem lépe. Je tak přímo postavena, navíc spoléhá na vysoké takty.

Pokud jde o výkon RX 6900 XT, tak RTX 3090 je v průměru ve 4K jen o 10% výkonnější než RTX 3080. AMD to dobře ví a střílí teď na jasný terč. Dokáže tedy dostat těch 10% výkonu navíc v případě zatím referenčně exkluzivního a dostupností omezeného RX 6900 XT? Nebo snad více aby mohla ohlásit nejvýkonnější herní grafiku na trhu? To je otázka za milion. Ještě nedávno by nás asi ani nenapadlo, že se o tom budeme bavit jako o reálné možnosti. Ale v tuto chvíli to vypadá, že AMD to prostě zkusí a jde do toho naplno. O vydání RX 6900 XT se rozhodlo teprve nedávno, kdy samozřejmě překážkou je výtěžnost. 6900 XT používá doslova dokonalé kusy křemíku, tedy jádro NAVI 21 XTX v plné konfiguraci 80CU na taktech až 2,4GHz, a je samozřejmě otázkou, kolik takových jader je TSMC schopno v téhle kvalitě dodat. Připomínám, že NAVI 21 je 7nm+ čip s velikostí 500mm2, tedy žádný drobeček a výtěžnost tomu musí odpovídat. Pokud tu ale prostě je šance s ním srovnat nebo dokonce porazit TOP model NVIDIA, AMD to prostě muselo zkusit. S ohledem na to, jak malý počet karet 3090 byla zatím schopna dodat NVIDIA, to s výtěžností a dodávkami RX 6900 XT nemůže být o nic horší. Za to RX 6800XT s lehce ořezaným jádrem by měla být dostupná bez velkých potíží.  

Upřímně, je mě to docela jedno, protože pokud AMD dokáže nabídnout výkon kolem úrovně RTX 3080 a dokáže to s lepší spotřebou a alespoň o trochu lepší cenou, a tedy skutečně do 20tisíc, a hlavně tak aby ty karty skutečně šly koupit normálně v obchodech, bude to monumentální a velmi nečekané vítězství. Pokud ovšem porazí i RTX 3090 dokáže AMD něco, co nečekala NVIDIA a nečekal nikdo. Nezáleží na tom, zda ji porazí všude, ale pokud to bude v nějakém větším počtu her …  

Mimochodem ze zákulisí zní zprávy, že NVIDIA silně tlačí na TSMC a potřebuje přejít od 8nm SAMSUNG na 7nm s alespoň s GA102 AMPERE jádry. Kdy to ovšem prostě nevypadá na dříve, jak druhou polovinu roku 2021. Mezitím se tak spekuluje, že se možná dočkáme RTX 3090 s 12GB místo 24GB paměti a to za cenu kolem 900 – 1000 dolarů, aby alespoň trochu NV na AMD reagovala. RX 6900 XT 16GB totiž určitě nebude levná, ale těch 1500 dolarů co stojí 3090 stát téměř určitě zdaleka nebude (si myslím, nevím, hádám ;) ). Přicházejí další a další informace, takže samozřejmě brzy upřesním. Ceny ale definitivně odhalí najisto až AMD toho 28.10.2020.

Upozorňuji také, že karty se začnou prodávat až v polovině listopadu a tehdy vyjdou i jejich recenze. Ne dříve, protože AMD chce, aby všichni věnovali maximální pozornost něčemu jinému ;). První polovina listopadu prostě patří RYZEN 5000 procesorům a AMD chce dát všemu prostor a čas, což osobně velmi chválím …

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-23 19:54:56
avatar
Bude tady zase odpočet jako dřív?
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - všechny weby 2020-10-24 12:20:10

,už ten náznak výkonu mají,jen jeden ne. Který to bude?
Je, ale možné,že tomu, kdo to měl napsat se dostavil nenadálý třes roukou a žaludeční potíže
samusaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-23 19:56:15
avatar
samusaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - amd 2020-10-23 19:56:55
avatar
amd HYPE TRAIN
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 11:47:48
avatar
{td}{td}{td}hůůůů--ššššš!!{/td}{/td}{/td}

samusaran [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - amd 2020-10-23 20:03:59
avatar
stale nic neni iste

uplnu pravdu cisiel sa dozvieme o par dni ale dnes uz vieme ze nas caka show must go on
cch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-23 20:30:57
avatar
Ja si takový souboj nepamatuju od dob 1900xtx. Pak melo ATI/AMD vždy menší čipy nebo dualy, který měly tolik problémů ze je neberu jako karty.

Jen bych prosím potřeboval vysvětlit jak může být hra, který vývoj trvá léta, vyvyjena ještě na neuvedené architektuře. Za me je to pičovina co tam píšeš. To ze je vyvyjena pro tuto architekturu je něco jiného. Ale dam ruku do ohně, ze je udelana na nvidii, protože nic jiného není a ad 2 profíci jedou na na nvidii
ChuckieCZE [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 10:41:35

Většina her bude dělaná na RDNA2, protože Xbox/PS5 jsou RDNA2 taky ;)
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 13:45:39
avatar
Zatim je to pouze souboj fabulaci, spekulaci a prani.
StahlGAMING [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-23 20:39:37

pockat este 5 dni tak to vyhynieme dovtedy na ten virus
Dollars1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-23 23:17:07

Doufám že za 6900xt nebudou chtít raketu , jsem rád že jsem nekoupil 3080rtx těch 10gb je fakt málo na 4k už dnes jsou hry co využijí víc paměti !!!
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 13:47:56
avatar
A proc by jako nemeli chtit za tu kartu raketu, kdyz bude stejne vykonna, nebo jeste vykonnejsi? Lidi by uz fakt meli prestat verit na pohadky, ze AMD je Robin Hood, co bohatym bere a chudym dava.
Dollars1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 20:20:28

Pro mě bude úspěch s tímto výkonem 30 tisíc je adekvátní a doufám že to nebude mnohem víc třeba 40 a víc ,jestli to bude mít tenhle výkon a cenu 30 tak to je v pořádku a lidé jim urvou ruce :-)
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 02:04:08
avatar
Samozřejmě, že AMD není žádný Robin Hood, ale dokud je v pozici toho menšího, kdo se snaží urvat větší podíl na trhu, tak těžko může útočit tím, že si bude navyšovat marži.
To udělá až teprve tehdy, až dosáhne takového podílu na trhu, se kterým budou spokojení.
Dollars1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 18:49:45

Ja to tušil že AMD překvapí je třeba poradny výkon ani dnesni nejvýkonnější karty nejsou schopny uživit hp reverb g2 v plných 90fps třeba Microsoft flight simulátor 2020 ...
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 03:29:06
avatar
Njn, ak 3070 nebude stačiť tak to proste zlacnia nie? O to tu práve ide. Mne je jedno kto koho prekoná, keď budú konečne klesať ceny. AMD to samozrejme prajem a som veľmi zvedavý s čím príde. V ten deň asi nebudú recenzie na weboch že?
emko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 08:54:46

RX 6990XT?

Jinak to, že AMD překoná RTX 3090, jsem očekával. Je to logické, nic jiného čekat nešlo, NVidii totiž urgentně chybí těch +300 až +350 MHz které nemá, a které má AMD - a které by mohla dostat navíc se 7nm TSMC. Až bude mít 7nm RTX, tak výkon poskočí o +12% nahoru.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 10:06:14

Samé dobre správy, dúfam že zrazia ceny nvidie dosť dole, nech si môžem 3080 kúpiť za dobrú cenu.
samil1976 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 12:45:30

Tak kup co ti libo, jenom jestli budeš hlavně hrát, tak pravda pravdoucí je že konzole pojedou na amd. A z toho logicky něco vyplývá.Jsem rád za tuhle amd-nvidia bitku. Jako zakazníci se budeme smát. Fakt jsem zvědavej na výkon top grafiky amd, nebude to dlouho trvat a stejně to někdo vykváká.
pepezdepa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 17:38:18

Konzole už jedou na AMD dávno a že by to zatím něčemu extra prospělo...
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 13:30:37
avatar
Fandit AMD aby vydala co nejlepší karty aby sis mohl koupit NV... to nevymyslíš
andricko [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 15:29:18
avatar
Možno má drahý monitor s G-SYNC.
SuSty [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 17:43:09

Áno ak to spôsobí že si 3080 kúpim za lepšiu cenu. Monitor mám 34”alienware a chcem ten nový 38” alienware čo majú teraz vydať. Oba sú gsync, takze budem kupovať určite nvidiu. Ak by ten nový 38” bol aj freesync kúpim čo bude lepšie za danú cenu ale zatiaľ podľa popisu bude iba gsync.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 13:43:25

Výkon vypada božsky. Bojim se o spotrebu a hlucnost. To byly dycky slabe stranky...
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 15:56:48
avatar
S týmto chladičom by to mohlo byť ok a nereferenčné karty budú isto tiché a spotreba sa v tejto triede až tak nerieši a v zime ti aspoň nebude zima
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-24 16:59:37

O zimu nejde, ale hlucnost vadi...
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 02:25:54
avatar
Tak pokud máš na top kartu, tak snad máš i na její chlazení, ne? Jak nereference, tak voda, jsou jistota ticha. Jen si musíš připlatit.
Boreczmostu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 12:03:38

dle mého top model amd max dotáhne úrovní 3080ku a to jak výkonem,tak spotřebou a i cenou, tudíž tenhle hype z obou stran mě nechává chladným a vystačím si se starou 1080ti do další generace.Nvidia to zabila paper launchem a Amd to zazdí spotřebou a cenou.
kell_01 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 12:51:01

Co myslite ze je lepsi k VR index ? AMD nebo Nvidia
LubiQus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 15:28:02

Myslim, ze je to celkem jedno.
Par nazoru jsem cetl, ze AMD neni na VR dobry, pry kompatibilita ovladacu, stacilo se v tom postourat a zas to jelo. Stroj od stroje, kazdy ma neco jineho a kazdymu neco jinak funguje, takze je to spise nahoda a neresil bych to.
Sam ted budu resit HP Reverb G2 a pry AMD na to neni ok, ale nikdo nevi jak prave ty nove G2. V lednu se to dozvi, az bryle prijdou a zda si do te doby poridim 6800XT nebo 3080
Marcel19751 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - další únik? 2020-10-25 14:11:50

https://www.youtube.com/watch?v=mf5_U-LhZGk
lze tomu věřit? je to, až moc dobré pro AMD....
pepezdepa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 14:15:52

Bylo by to krásné, ale moc bych tomu nevěřil, kor u RX6800XT, které není top model.
Dzmijak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 20:26:49
avatar
5700/xt bola výkonom v okolí 2070/ti/S. Verzie 6800 očakávam tiež v okolí verzií 3080... AMD už výkon nvidie pozná a podľa toho doladí detaily (aktívne bloky, takt jadra, pamätí...)
pavel.pavol [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Časová osa AMD, velmi zajímavé 2020-10-25 20:33:59

Koho zajímá uvádění produktů AMD + odkaz na stránky, zde je časová osa :

https://www.reddit.com/r/AMD_Stock/comments/eitmhl/catalyst_timeline_2020/
samil1976 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-25 21:46:56

Dělej DD řekni to, jak to pofičí.
Majklos [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-10-27 10:28:24

Bude článek o HALO* kartě Intel DG2-HPG plánovanou na příští rok, která bude mít výkon cca jako RTX 2080ti/RTX 3070 ? Odkaz

* HALO karta dle definice DDW skok ve výkonu v rámci vlastní produktové řady (GPU)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?
Far Cry 6 – kdy si zahrajeme nový díl s podporou AMD?Středa, 25 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1721x
Komentářů: 8
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.
XBOX X rozborka. Opravy komplikují SW zámky.Pondělí, 23 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2022x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PC
Cyberpunk 2077 se blíží – nebude tak náročný na PCSobota, 21 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1860x
Komentářů: 14
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarma
Elite Dangerous – výborný vesmírný simulátor je zdarmaPátek, 20 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1656x
Komentářů: 4
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!
Wonder Woman 1984 jde rovnou na HBO!Čtvrtek, 19 listopad 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1801x
Komentářů: 4
Nový rekord na Nürburgring pro Mercedes
Nový rekord na Nürburgring pro MercedesStředa, 18 listopad 2020
Vložil: Kevin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1232x
Komentářů: 0