Apple prý ukradl technologie Qualcomm – Německo zakáže prodej iPhone, zákazy hrozí i jinde Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 19 prosinec 2018
altVálka společnosti Qualcomm s bývalým zákazníkem Apple graduje. Zákazy prodeje telefonů iPhone.

 

 

 

Německo otevřelo cestu k zákazu prodeje telefonů Apple iPhone (od iPhone X a starších) na svém trhu a podobná věc hrozí společnosti Apple i jinde ve světě, nejblíže k tomu má hlavně v Číně. Qualcomm obviňuje Apple z krádeže klíčových technologií a toho, že společnost je dokonce předala konkurenčnímu Intelu, jež nyní dodává určité komponenty pro aktuální generaci telefonů Apple.

Podle aktuálních informací je obvinění bráno opravdu vážně a velmi pravděpodobně na tom něco bude, protože v různých částech světa Qualcomm vítězí v první části sporů. Apple reálně hrozí zákaz prodeje jeho telefonů a samozřejmě obrovská pokuta. Aktuálně, pokud Qualcomm zaplatí jistinu ve výši 668 milionů eur v Německu, na tamním trhu bude zakázán prodej telefonů Apple do generace iPhone X (7, 8 a X) a údajně by musela stáhnou i již dříve prodané kusy na Německém trhu, což by Apple vyšlo hodně draho. Podobná věc však hrozí i v dalších částech světa, velmi pravděpodobně v Číně, kde se Apple zatím odvolal.

Průmyslová špionáž je vážná věc a pokud má Qualcomm tak silné důkazy, jak to vypadá, že má, protože Apple prohrává jeden spor za druhým, může jít o velmi velký problém pro Apple, který by ho mohl vyjít na mnoho miliard dolarů za stahování starších telefonů, samozřejmě nahrazování je novými zdarma pro zákazníky a k tomu tučná pokuta a odškodnění Qualcommu. Spory obou společností jsou již delší čas a kvůli nim se i rozešly jako partneři. Samozřejmě Apple měl plný přístup k patentovaným technologiím Qualcomm a je samozřejmě velmi pravděpodobné, že při změně dodavatele těchto technologií, tedy přechodu k Intelu, předal část technologií tak, aby mohl dál fungovat jeho software bez velkých změn. A to by samozřejmě bylo problematické z hlediska těch patentů. Osobně si myslím, že pokud by reálně hrozilo více zákazů prodejů stále populárních starších modelů iPhone ve více částech světa, a dokonce nucené stahování již prodaných kusů od zákazníků, Apple by pravděpodobně raději přistoupil na nějakou dohodu. V tuto chvíli však obě firmy nešetří velkými slovy. Apple označil Qualcomm za zoufalý, a následovat tedy budou další soudní spory.

Celá věc samozřejmě nijak netěší investory společnosti, které Applu vyčítají, že není schopen vyřešit stagnaci, či dokonce pokles prodejů svých telefonů, technologicky zaostává, v TOP parametrech je na trhu řada mnohem pokročilejších, vybavenějších a pro zákazníky výhodnějších telefonů a Apple se tak dokonce v prodejích propadá i za čínské výrobce, kdy jej předběhl HUAWEI a dotahují se XIAOMI a ZTE.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 18
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-20 21:58:05

V Číně dostane Apple těžce ale těžce "po kulách" (za Huawei), už jen za to, že je symbolem USA.
Jakýkoliv soudní spor 2 zahraničních společností v Číně, tak pokud jednou ze stran bude něco z USA, a nebude to spor vysloveně jasný (tj. nikdo se nebude vysloveně divit, že se rozhodlo zrovna tak a tak), tak to daná společnost z USA odsere za Trumpa do krve.
Já být amíkem nebo dokonce Kanaďanem, tak bych teď do Číny nejel ani za zlatý prase.
mathem [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-21 10:16:47

co by taky ti podřadní psychopati, kteří jsou na západě často ped0filové a Bůh jsou pro ně jen peníze (viz mafie Clintonů a jejich asi 60 zavražděných "známých") v číně dělali? Jistě nic, co by se líbilo malým dětem :-)
Lukar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - plati aj opacne 2018-12-21 15:34:09

S tými súdmi by to dopadlo rovnako v USA tam by si to odsrala čínska spoločnosť.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-23 09:10:00

Na trhu je prý mnoho pokročilejších telefonů než Apple iPhone. V jakém ohledu? Z hlediska výkonu procesoru a grafiky jsou totiž nové iPhone opět generaci před tím, co má jakákoliv konkurence.
Jedna věc je nesouhlasit s cenovou politikou Apple, což není těžké a nejspíš bychom na tom nalezli širokou shodu, druhá věc je popírat, že Apple si dává záležet, aby jeho telefony byly top v každém ohledu...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
TOP GUN: Maverick – pokračování legendárního filmu!
TOP GUN: Maverick – pokračování legendárního filmu!Čtvrtek, 18 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 149x
Komentářů: 0
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?
Jaký byl počítač, co dostal lidi před 50.lety na Měsíc?Úterý, 16 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1171x
Komentářů: 0
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun?
Jak „ztišit“ chlazení na Radeon RX 5700 XT za pár korun? Pátek, 12 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2116x
Komentářů: 10
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMu
Age of Wonders 3 dočasně zdarma na STEAMuČtvrtek, 11 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 0
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a delidd
AMD RYZEN 3000 procesory - Taktování, chlazení a deliddPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3001x
Komentářů: 1
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádky
Maleficent: Mistress of Evil – pokračování pohádky/nepohádkyPondělí, 08 červenec 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1698x
Komentářů: 1