ATI Radeon HD 4770 a Accelero S1 Tisk E-mail
Napsal Kryštof Večerek   
Sobota, 09 květen 2009
Přejít na obsah
ATI Radeon HD 4770 a Accelero S1
Instalace
Testy
Závěr

  • TESTY

  Testujeme za použití programu Furmark (mód Stability Test, full-scren off, 640x480, 0xAA). Ten dovede teploty vyhnat o pěkných pár stupňů výše, než kterákoli hra. Takže jestliže má karta při renderingu chlupaté americké koblihy přijatelnou teplotu, ve hrách na tom bude ještě o něco lépe.

Furmark

  Původně jsem používal 12cm ventilátor od Thermaltake TT-1225, který ale při 1400 ot./min. nebyl úplně nejtižší. Dnes jsem jej tedy nahradil stejně velkým kouskem od firmy Akasa, který běží zhruba 1000 ot./min. Měřit budeme s oběma ventilátory i zcela pasivně.

  Teploty měříme jak s referenčními takty (750/3200), tak po přetaktování na 850MHz jádro a 4GHz pro paměti. Odečítání hodnot se děje za pomocí programu GPU-Z. Kromě teploty GPU uvádím i teplotu MEMIO, která byla vždy citelně výše.

 

Teploty bez přetaktování

  Jak vidno, Radeon HD 4770 je bez přetaktování uchladitelný s pomocí Accelera i pasivně. V mém případě sice měla karta vyšší teploty než s referenčním chladičem, ale to bylo nejspíše způsobeno nedokonale vyřešeným air-flowem ve skříni, protože stačilo přidat ventilátor a teploty klesly na krásně nízké hodnoty.

 

Teploty po přetaktování

  Po přetaktování jsem raději kartu netestoval zcela pasivně, nevěřím, že by bylo schopné dostatečně odvádět teplo. Budete se tedy muset spokojit pouze s výsledky aktivních chlazení.

  Teploty jsou po OC dokonce ještě nižší než u referenčního chladiče a základních taktů. Podle všeho stačí k účinnému chlazení i ventilátor s nízkým počtem otáček a jejich případné zvýšení nemá na teplotu až tak zásadní vliv.

  Zajímavý je razantně zvětšený rozdíl mezi teplotou GPU a MEMIO po instalaci Accelera. Snažil jsem se jemně poštelovat šroubky a zajistit tak stejnoměrný tlak na všech částech jádra, ale bez výsledku.



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?
Vychází remake prvního HALO - Campaign Evolved. Jaký je?Pondělí, 27 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 483x
Komentářů: 0
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?
The Blood of Dawnwalker – Upírské RPG ve stylu Witcher 3?Sobota, 25 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 379x
Komentářů: 0
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!
Pořádné herní zpracovaní NASCAR? Letos nově od tvůrců iRacing!Pátek, 24 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1252x
Komentářů: 1
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.
Resident Evil se dočkalo dalšího filmového zpracování. Už brzy.Čtvrtek, 23 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 616x
Komentářů: 0
Aliens: Fireteam Elite 2 dorazí v srpnu – nic moc?
Aliens: Fireteam Elite 2 dorazí v srpnu – nic moc?Středa, 22 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 884x
Komentářů: 0
Avengers: Doomsday v první ukázce. Marvel se zbavuje hrdinů?
Avengers: Doomsday v první ukázce. Marvel se zbavuje hrdinů?Pondělí, 20 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1572x
Komentářů: 4