Strana 2 z 4
Balení obou telefonů je takřka identické a stejné jako u 99% konkurence, krabička je na výšku i šířku jenom o něco málo větší než samotný telefon. Uvnitř je pak telefon velmi dobře chráněn vůči poškození vrstvou kartonu. Bohužel vůči předchozí 13 řadě zde už nenajdeme přibalenou nabíječku ale jenom USB kabel a manuál. Nabíječku si tedy budete muset dokoupit zvlášť, naštěstí ceny nejsou nijak vysoké, ultra rychlá 120W nabíječka vyjde u Xiaomi na cca 650,- včetně daně.

Oba telefony jsou z výroby opatřeny ochrannou folii na samotném displeji a najdete zde i silikonové ochranné pouzdro, které je nezbytností, pokud chcete, aby vám telefony bez velké úhony přežily nějaké ty pády a nehody. Pokud jde o rozměry a váhu, levnější model má rozměry 162,16 x 74,92 x 8,24 mm s váhou 180 g. Dražší model Pro+ je o něco větší. Má 162,53 x 74,67 x 8,75 mm s 210,14 g.

Oba telefony jsou z předního pohledu jenom těžce rozeznatelné, rozložení tlačítek je zcela identické. U obou modelů výrobce vsadil na vnitřní čtyřhrannou výztuhu, v rozích se pak nacházejí absorbující pěna a polymer. Pokud tedy telefon spadne displejem na zem, je celkem velká šance že se náraz rozprostře a zakřivený displej nepraskne. Další, co musím pochválit je rozhodně vnitřní křížové uspořádání z ocele a hliníkový rám. Zde tedy udělal výrobce obrovský pokrok vůči minulé řadě, zvlášť u toho základního nejlevnějšího modelu.

Ze zadního pohledu si opět všimneme u obou telefonů onoho zaoblení po stranách. Ovšem fotoaparáty jsou vůči minulé generaci řešeny trošku jinak. Jsou usazeny ve vystouplém rámečku s tím rozdílem, že u dražšího modelu je navíc celý tento ostrov zalitý sklem. Navíc se pyšní ozubeným okružím připomínající lunetu luxusních hodinek. Jedná se sice o malý detail, ovšem v celkovém konceptu tohoto telefonu to působí ve spojení se zády potaženými imitací kůže naprosto fenomenálně. Co mě ale hodně zaujalo u dražšího modelu Pro+ je rozhodně použitý materiál na zádech telefonu. Jedná se o imitaci kůže a telefon tak působí opravdu luxusním dojmem, a i se mnohem lépe drží v ruce.

Co se týče té foto výbavy, oba telefony disponují nadprůměrným 200Mpx hlavním fotoaparátem od společnosti Samsung, který podporuje Super QPD pro rychlejší zaostřování a také výkonná kombinace OIS a EIS výrazně zlepšuje výkon proti otřesům. Zde se tedy moc velkých změn neudálo. Ovšem kde výrobce zapracoval je přední kamera, kde 16MPx nahradil u levnějšího modelu rovnou 32MPx senzorem se svítivostí f/2,2 a u dražšího modelu s rozlišením 20MPx se svítivostí f/2,4. Obě tyto přední kamery zvládnou až 1080p video, ovšem u modelu Pro+ s vyšší snímkovací frekvencí 60 Hz, vůči 30 u levnějšího modelu.

Stejné omezení platí i pro hlavní 200Mpx snímač, kde nižší model zvládá nahrávat video jenom v rozlišení 1080p v 60Hz, ovšem model Pro+ umí 4K při 30Hz. Pokud jde o natáčení zpomaleného videa, nižší model tuto funkci nenabízí vůbec, kdežto model Pro+ zvládne 1080p při 120Hz a 720p při 240Hz.

Pokud jde o specifikace procesorů v těchto telefonech, levnější model se tedy spoléhá na Helio G100-Ultra vyrobený 6nm výrobním procesem. Nabízí 8 jader s frekvencí až 2.2GHz. Jeho výkon je 419 802 bodů v syntetickém programu AnTuTu. Rozhodně se tedy nejedná o nějakého Rychlíka. O grafickou část se pak stará Mali.G57 MC2. Naopak model Pro+ je vybaven mnohem rychlejším procesorem Snapdragon 7s Gen 3, vyrobeným pokročilým 4nm procesem. Taktéž má 8 jader ovšem na vyšší frekvenci až 2,5GHz. Jeho výkon v AnTuTu je 750 292 bodů, tedy skoro dvakrát tolik. O grafickou část se pak stará procesor Adreno.
Jak tedy šlapou v praxi?
|