Strana 1 z 5 
- ASUS Case A31 PLUS – TEST a RECENZE
plně vybavené a moderní cenově rozumné skříně
Společnost ASUS se v poslední době hodně snaží a vydává jeden zajímavý model PC skříně za druhým, které jsou už bez problémů konkurenceschopné i vůči nabídce firem, které se na skříně speciálně dlouhodobě zaměřují. To v minulosti rozhodně nebývalo, kdy ASUS sice nabízel PC skříně, ty však měly často i pro hráče dost divoký vnější i vnitřní design a nebyly prostě pro každého. To se ale před časem změnilo a ASUS dnes nabízí opravdu dobré PC skříně.

Však nedávno testovaná levnější varianta ProArt PA401 dopadla solidně, i když větší ProArt PA602 je samozřejmě lepší, ovšem také výrazně dražší. Ale je to prostě dobrá funkční skříň. Firma má ale i nabídku modelů pro hráče, kdy výborné jsou nápaditá TUF GT502 a klasičtější A21 PLUS, která je příbuznou dnes testovanému modelu A31 PLUS. Ten je v podobném designu přeci jen o něco větší a hlavně má odlišnou konstrukci předního panelu.

Na dnešní recenzi tedy dorazila pro mainstreamové hráče orientovaná cenově dostupná Case A31 Plus. Ta nabízí boční i přední skleněný panel a tomu uzpůsobené chlazení, které tedy počítá hlavně s přísunem vzduchu z boku. ASUS tak tuhle cenově rozumnou skříň rovnou vybavil 3+1 120mm ventilátorem, v našem případě dokonce plně RGB podsvícenými.

ASUS také myslel na rozšiřující se styl základních desek s konektory otočenými na záda. Sm tomu říká „BTF“ a i tahle levnější skříň je s ním plně kompatibilní. Pokud pořídíte speciální BTF edici základní desky a třeba k ní i grafické karty od ASUS, můžete si tak s touto PC skříní vychutnat plnohodnotný komfort skrytých konektorů. Veškeré konektory na desce jsou totiž osazeny z druhé strany a kabeláž je tak skryta za plechem pod základní deskou. Pokud by vás zajímalo, jak takový počítač vypadá v praxi, můžete nahlédnout do našeho dřívějšího článku, kde jsme se tímto tématem zaobírali.

A31 PLUS je středně velký midi-tower. To se projevuje ve formátu desky, kdy počítá maximálně s ATX, tedy už ne s větším E-ATX. Grafická karta může být dlouhá až 380 mm. Není tedy problém do skříně namontovat i velmi rozměrné grafické karty STRIX tohoto výrobce, což byl u minulé testované kratší ProArtPA401 celkem problém. Pokud jde o klasický vzduchový chladič na procesor, pak může mít výšku až 165 mm. Do tohoto limitu se vejdou i ty nejlepší chladiče. Nechybí podpora vodního a AiO chlazení, kde můžeme osadit až 360 mm radiátor o tloušťce až 80 mm, což u levnějších skříní zdaleka obvyklé nebývá.

Cena testované ASUS A31 PLUS TG ARGB BLACK včetně těch 4x 120mm ARGB ventilátorů, v době psaní recenze činila 2199 korun vč. DPH. Tedy rozhodně cenově rozumná case, ale má pochopitelně hodně konkurentů. Někteří jdou stylem, kdy se tedy snaží nabídnout rozumné fyzické materiálové zpracování a konstrukci ovšem už osazenou ventilátory. Jiné modely za tuhle cenu se soustředí na robustní zpracování konstrukce, ale prodávají se bez osazených ventilátorů. ASUS se svou A31 PLUS reprezentuje tedy ten první přístup. A jaká je v praxi?
Důkladně jsme ji vyzkoušeli …
|