Test: SilentiumPC Gladius M35 - prostorná skříň za málo peněz = skvělý poměrem cena/výkon! Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 29 leden 2016
Přejít na obsah
Test: SilentiumPC Gladius M35 - prostorná skříň za málo peněz = skvělý poměrem cena/výkon!
Exteriér
Interiér
Case v praxi - osazení komponent
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Firma SilentiumPC tedy s modelem Glaudius M35 rozhodně nezklamala. Skříň přináší do segmentu nižší cenové hladiny prvky, které jsme donedávna měli jenom u skříní minimálně dvakrát dražší. A konkurenci v tomto ohledu ve stejné ceně tedy rozhodně v mnoha věcech předčí. Ostatně to je i jedním s cílů SilentiumPC.

Nutno ale mít stále na paměti, že M35 je poměrně levná skříň. 1300-1400 korun není moc, ale za to nabízí "maximum muziky". Pokud jde o rozměry je jediným omezením šířka case, která je, jak je u levných CASE zvykem, prostě užší. To ale příliš neomezuje u většiny komponent, mimo některé extra modely v high endu, které ale do této skříně asi cílový uživatel osazovat nebude. A i ty by se sem sice natěsno, ale vešly. Skříň nabízí prostě prostornost, dobré možnosti úklidu kabeláže a snadné montáže.

Skříň dále nabízí obrovskou možnost variací použitých ventilátorů a ani majitelé vodního chlazení nepřichází zkrátka, a pokud plánujete stavěný vodní set, i zde jsou možnosti instalace velmi dobré vzhledem k ceně této skříně.  Pokud ještě zmíním další klady je to rozhodně kvalitní airflow, prachové filtry, hlavně ten na stropě skříně je velmi elegantně vyřešen a snadno se čistí.

Jediný a očekávaný nedostatek je podle mě to, že skříň není tolik tuhá. Tedy tloušťka plechů by mohla být větší, ale vzhledem k ceně skříně chápu, že se někde ušetřit muselo. Toto se ale může napravit, třeba vylepením skříně odhlučňovací hmotou, což skříň náležitě zpevní a také odhluční, což je druhý problém stávající tenčí konstrukce. Když zvolíte hlučné komponenty, skříň není nijak odhlučněna. Ale zase, vzhledem k ceně, pochopitelné. Konstrukce skříně zkrátka odpovídá cenové kategorii a v tomto ohledu M35 nijak nevybočuje s nejlepších modelů, které v této velikosti za tyto peníze pořídíme. Nabízí ale velmi povedené vnitřní uspořádání a možnosti, což ji řadí na špičku v této kategorii.  

(M45W)

V redakci máme ještě vyšší verzi M45W, kterou jsme již v jednom článku použili. M45W nabízí  průhlednou bočnici, o jeden ventilátor v základu více a přední stranu lépe zpracovanou s odnímatelným filtrem. Má také integrovanou čtečku karet. Nicméně vnitřkem je to stejná case. Je o zhruba 200-300 korun dražší, což ale pořád znamená opravdu skvělý poměr "cena/výkon". A jak M35, tak M45W v tomto ohledu přestavují jednu z nejlepších současných case, ve své rozměrové a cenové kategorii.  

Hodnocení SilentiumPC Gladius M35 Pure Black: 91%

Za poskytnutí skříně na test, děkuji firmě SilentiumPC

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!
Zaklínač 4 v technickém demu (UE 5.6) vypadá a běhá skvěle!Čtvrtek, 03 červenec 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1052x
Komentářů: 0
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!
Dying Light slaví 10 let a dostalo remaster aktualizaci!Pondělí, 30 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 538x
Komentářů: 0
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?
Výroba CPU chladiče v praxi – v EU už tohle nedokážeme?Čtvrtek, 26 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2523x
Komentářů: 8
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?
Death Stranding 2 vychází – stejně mizerná hra jako první díl?Úterý, 24 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1162x
Komentářů: 0
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánu
MAFIA: Old Country má hotovo – vydání podle plánuPátek, 20 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2147x
Komentářů: 1
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaci
XBOX bude mít AMD CPU a GPU i v nové generaciStředa, 18 červen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1338x
Komentářů: 1