TEST: AMD Eyefinity - vše, co jste chtěli vědět aneb, nepoužíváte tři monitory? O hodně se okrádáte! Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš a Jan "DD" Stach   
Úterý, 28 červen 2011
Přejít na obsah
TEST: AMD Eyefinity - vše, co jste chtěli vědět aneb, nepoužíváte tři monitory? O hodně se okrádáte!
AMD Eyefinity - co to je a k čemu se hodí
AMD Eyefinity - aktuální možnosti zapojení
AMD Eyefinity - příklady a použití
AMD Eyefinity - co na něj budu potřebovat?
Testovací sestava
AMD Eyefinity v praxi - nároky na herní výkon (I.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (II.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (III.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (IV)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (V.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (VI.)
AMD Eyefinity na vlastní oči - videa z praktického použití
Provozní nároky - spotřeba
AMD Eyefinity - závěry, hodnocení a doporučení

 

 

  • AMD Eyefinity - na vlastní oči, videa z praktického použití

V této kapitole vás čeká ukázka hraní na Eyefinity v pár hrách. Hraní na Eyefinity je fantastické a přidává zcela nový rozměr pro herní komunitu. Eyefinity jednak přidává na atmosféře, ale také mnohonásobně zvětšuje pozorovací úhly a celkově herní scénu. Zkrátka a prostě hraní pod tímto rozhraním je zcela nevídanou záležitostí a kdo si jednou na tomto něco zahraje, už nikdy nemůže hrát na jednom monitoru. Přijde mu to, jako příliš nudné a obyčejné a vlastně ztráta času.

Metro 2033 je jednou z nejatmosféričtějších her posledních let. Eyefinity tento atmosférický afekt mnohonásobně navýší a hra dostává zcela nový rozměr. Však uvidíte sami, když si přehrajete video. Mimochodem bychom se chtěli omluvit za milnou informaci v recenzi na tuto hru. Umělá inteligence v této hře není tak divná, jak by se mohlo zdát. Nepřátelé o vás mnohdy vědí, ihned po zabití prvního jejich vojáka. Je to způsobeno tím, že vy jako postava vydáváte hluk a vojáci vás v tichých podzemních tunelech slyší na "milé" daleko. Stačí, když si ve 3 kapitole "Khan" a části "Armory" pořídíte těsně před nástupem do drezíny, napravo od obchodu se zbraněmi "tichý" oblek. Nepřátelé poté o vás nebudou vědět, ani když jim "podřežete" nebo postřílíte půlku týmu a budete stát pouhé dva metry od nich.

Další geniálně vyladěným titulem pro Eyefinity je nový Medal of Honor, který je sám o sobě velice atmosférický a propracovaný. Hraní na Eyefinity z této hry udělá megalomanský titul, který vás chytne a nepustí. Hra je perfektně vyoptimalizována pro konfigurace s více monitory a zahrání této hry na třech monitorech je povinností.

Česká Mafia II je výjimečnou hrou, která také chytne a nepustí. Především díky svému obsahu, humoru a mluvě, která je ve hře přítomna. Na Eyefinity se hra hraje mnohem lépe, než na jednom monitoru a opět dostává zcela nový rozměr. Není nic lepšího, než žít život v Empire Bay  na třech monitorech.

Half-Life 2:Episode Two je založena na vylepšeném Source enginu, který je použit pro L4D a další perfektní hry.  Eyefinity zde funguje zcela bezproblémově, stejně jako v předešlých titulech a hraní na něm je zcela jedinečné. Není nic lepšího, než se procházet White Forestem a kosit mimozemšťany.

DIRT 2 byl jednou z prvních her, co podporovala nativně Eyefinity. To je pro závodní hry zcela dokonalým adeptem a nemůžete dosáhnout lepších výsledků na jednom "obyčejném" monitoru. Když si přepnete pohled do kabiny, tak máte celý jeden monitor uzpůsoben pro výhled ven a zbylé monitory vám zobrazují vnitřek kabiny. A to dokonce včetně zpětných zrcátek a dalších drobností. Prostě zcela perfektní. Hra je díky tomu mnohonásobně zábavnější a realističtější. Musíme vřele doporučit.

Letecká střílečka Hawx je na Eyefinity výborně odladěná a nenašli jsme zde jediný mínus. Když si přepnete pohled do kokpitu, tak hra dostává nový rozměr. Víte o všem, co se děje okolo vás a "sebevražedné" manévry, jsou díky tomu mnohem snazší a celkově se ve vzduchu mnohem lépe orientujete.

Company of Heroes je jednou z mála starších her, které nefungují zcela korektně s technologii od AMD. Jestli chcete mít dokonalý obraz, tak je zapotřebí změnit FOV. A použít nějaký z programů k úpravě zorného pole. Přesto se dá hra hrát nádherně i bez dodatečných úprav a zážitek ze hry se mohutně navýší.

Dragon Age je skvělé RPG s výbornou atmosférou a jedinečným příběhem plným zvratů a nečekaných událostí. Toto je jedna z nejlepších a nejatmosféričtějších RPG her poslední doby. Hraní na jednom monitoru je dobré, ale když si tuto hru vyzkoušíte na třech, nebudete chtít tento titul hrát na ničem jiném. Ostatně podívejte se sami na naše přiložené video ze začátku hry.

Postapokalyptický svět po jaderné válce, to je nový Fallout New Vegas.  Jestli jste hráli původní Fallout 3 (na jednom monitoru) bude vás tento titul už trošičku nudit. Hra je totiž naprosto stejná a využívá i stejný engine. Objekty a postavy se také moc nezměnili a i lokace velice připomínají minulý díl. Lékem je samozřejmě Eyefinity, který způsobí "wow" efekt a vy si připadáte jako byste hráli zcela jinou hru. Zde je prostě Eyefinity velikou lahůdkou a doslova herním orgasmem.

Eyefinity není jen nějakým drahým pozlátkem, za poslední roky se neobjevilo nic tak geniálně jednoduchého, co by tak výrazně vylepšilo zážitky z hraní her. Eyefinity je ale o to zajímavější, že když vypnete hru, tak funguje dále a dělá vám radost a pohodlí i při běžné práci na PC. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 266x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1339x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1959x
Komentářů: 16
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 625x
Komentářů: 0
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 702x
Komentářů: 3