TEST: AMD Eyefinity - vše, co jste chtěli vědět aneb, nepoužíváte tři monitory? O hodně se okrádáte! Tisk E-mail
Napsal Kristián "Budy" Petráš a Jan "DD" Stach   
Úterý, 28 červen 2011
Přejít na obsah
TEST: AMD Eyefinity - vše, co jste chtěli vědět aneb, nepoužíváte tři monitory? O hodně se okrádáte!
AMD Eyefinity - co to je a k čemu se hodí
AMD Eyefinity - aktuální možnosti zapojení
AMD Eyefinity - příklady a použití
AMD Eyefinity - co na něj budu potřebovat?
Testovací sestava
AMD Eyefinity v praxi - nároky na herní výkon (I.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (II.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (III.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (IV)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (V.)
AMD Eyefinity v testech - nároky na herní výkon (VI.)
AMD Eyefinity na vlastní oči - videa z praktického použití
Provozní nároky - spotřeba
AMD Eyefinity - závěry, hodnocení a doporučení

 

 

  • AMD Eyefinity – příklady použití

Jak už bylo řečeno, Eyefinity vlastně není omezeno jen na jeden typ úloh a jednu oblast použití. Funguje vlastně všude. Samozřejmě nejzábavnějším použitím je samozřejmě oblast her, kdy 3 monitory jednoduše nabízejí realistický pohled, zatímco jeden monitor vás omezuje na pohled řidiče tanku. 

V přiloženém videu je ukázka hraní velice povedené hry S.T.A.L.K.E.R. Call of Pripyat. Na konci článku na vás čeká samostatná kapitola s dalšími gameplay videí. Hraní her na třech monitorech je libová záležitost a neznáme nikoho, komu by se nelíbilo a nezaujalo jej. Tři monitory jednak zvětšují plochu a přidávají periferní vidění, což mnohonásobně zvětšuje realističnost a také požitek ze hry. Reakce na první seznámení s hraním v těchto podmínkách, jsou ve všech případech nesené v duchu "toto je hustá konkurence pro 3D". Každý kdo měl možnost si u nás takto vyzkoušet nějakou hru ihned ze sebe "vypotil", že Eyefinity velice připomíná 3D a je mu velice blízko. A s tím musíme souhlasit. Samozřejmě že plně se 3D režimu nemůže rovnat, ale přesto nabídne podobné vtažení do hry a o to jde především. Na rozdíl od 3D, které ale značná část populace nemůže vůbec používat, Eyefinity může používat 100% populace, schopných používat 1 monitor. Navíc je lépe odladěné a použitelnější i mimo hry a filmy.  Také jej můžete používat čtyřiadvacet hodin v týdnu. Což se o 3D v žádném případě říci nedá.

  • Grafika a práce s fotografiemi.

Jestli je vaším koníčkem nebo i živností práce s úpravou fotografii případně videi, nebo dokonce vytváření 3D grafiky do her a všemožných aplikací, po vyzkoušení Eyefinity nebudete chtít na ničem jiném pracovat. To samé platí pro hry, jak jednou okusíte atmosféru třech monitorů, už nikdy se nespokojíte s hraním na jednom "malém" monitoru. Pro práci s Photoshopem, je toto zcela geniální záležitost. Můžete zároveň upravovat spoustu fotografii, což na jednom monitoru nehrozí. Nebo také můžete všechny funkce programu si nastavit na jeden monitor a na dalších dvou budete mít upravované fotografie. Také je možné nechat Photoshop pouze na dvou panelech a na třetím sledovat TV online, brouzdat po internetu nebo dělat jakoukoliv další činnost-zkrátka geniální. V případě tvorby nových objektů, nebo vytváření lokací v 3D programu jsou tři monitory požehnáním a značně pomáhají k rychlejší a efektivnější tvorbě. V tomto případě platí to samé, jako u photoshopu. Pouze si uzpůsobíte program dle svého a užíváte si naddimenzovanou plochu, která vám bude stačit na vše, nač si v daný okamžik vzpomenete.

 

  • Filmy na Eyefinity

Sledování filmů na Eyefinity je také skvělou věcí. Bohužel filmy nejdou roztáhnout tak, jako bychom očekávali. Přesto je sledování filmů zde zcela rozdílným oproti jednomu monitoru. Obraz se dá uzpůsobit na velikost de-facto dvou monitorů. Na každém okrajovém monitoru se vám obraz roztáhne téměř do jeho poloviny a to si pište, že takové domácí kino není k zahození. Ba doslova zde dostává nového významu. Rámečky jsou sice stejně jako u her trošku rozptylující, ale velice brzy si na ně zvyknete a přestanete je vnímat. Brzy nastane doba monitorů s ultra tenkými rámečky a to dá Eyefinity zcela nový rozměr a posune zážitky z něj na zcela novou úroveň. Samozřejmě, že je možné filmy sledovat i na jednom monitoru. Záleží pouze na vás, čemu dáte přednost. Jestli veliké ploše s mírně ořezaným zorným polem, anebo klasickému zobrazení na jeden panel.

  • Věda a ovládací centra

V laboratorních podmínkách, kde se dělají výzkumy je veliká zobrazovací plocha nutným partnerem k úspěchu. Vzhledem k tomu, že Eyefinity v dnešní době není téměř vůbec omezeno na počet monitorů (klidně si jich můžete připojit i čtyřiadvacet na jedno PC), tak můžete si svou pracovní stanici uzpůsobit na cokoliv. A samozřejmě jen dle vašich představ. Uplatnění se najde i v elektrárnách případně dalších provozech, kde je zapotřebí sledovat a kontrolovat veliké množství aspektů a dat. Tyto provozy ve většině případů nefungují pod rozhraním Windows, ale pod samostatnými systémy, které jsou navrženy přesně pro danou práci. Ale nikdo těmto společnostem nebrání k přechodu pod rozhraní Windows a vychutnání si luxusu, který si zaměstnanci zaslouží.

  • Běžná kancelářská činnost

Je-li vaším denním chlebem práce s MS office, budete z Eyefinity nadšeni. Není nic lepšího, než si na jeden monitor otevřít tabulkový editor Excel a na další zbylé monitory webové stránky s daty, která je zapotřebí zadat do tabulek.

Pod kancelářskou činnost se samozřejmě vztahuje i moje nejoblíbenější práce - "psaní článků". Na jednom monitoru máte otevřený Frontpage případně jakýkoliv jiný webový editor a vesele si píšete. Na dalších monitorech můžete mít otevřenou spoustu webových stránek, ze kterých v rychlosti získáváte užitečné informace do článku. Díky tomu získáváte až nadpozemsky vysokou rychlost ve vaší činnosti a nemusíte se u ničeho "zadrhávat". Tímto samozřejmě odpadá "trapné" přepínání mezi "webovkama" a samotným programem se kterým pracujete. Například u mě Eyefinity zlepšilo mou tvorbu a "výkonnost" téměř o padesát procent a to se velice kladně podepíše na vašem volném čase a vykonané práci.

Eyefinity samozřejmě nalezne uplatnění ve spoustě dalších činností. Není omezeno na nic a můžete si s ním dělat, co chcete. Vše záleží pouze na vás, a když ho máte, používáte jej prostě bez omezení vždy a všude. Nastává tedy otázka, co k jeho realizaci na vašem desktopovém PC budete potřebovat …. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 584x
Komentářů: 4
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 315x
Komentářů: 0
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 365x
Komentářů: 2
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířaty
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířatyPondělí, 14 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 755x
Komentářů: 2
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?Sobota, 12 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 939x
Komentářů: 4
WoT – ruské tanky dostanou dvě děla
WoT – ruské tanky dostanou dvě dělaPátek, 11 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1231x
Komentářů: 6