Doporučené PC sestavy (09/2019): Co koupit a neprohloupit v cenových hladinách za 7 až 50 tisíc Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 02 září 2019
Přejít na obsah
Doporučené PC sestavy (09/2019): Co koupit a neprohloupit v cenových hladinách za 7 až 50 tisíc
Jak vybírat PC a pohled do minulosti (co jsme kupovali v roce 2014)
PC za 7 - 15 tisíc korun: Rozumný základ za rozumnou cenu
PC za 17 - 25 tisíc korun: Solidní výkon pro každého
PC za 30 - 50 tisíc: Vysoký výkon za dobrou cenu
Závěr a hodnocení

 

 

 

 

  • Shrnutí a závěr

Pokud pátráte, kam se poděly ještě dražší sestavy s AMD Threadripper X399 a Intel X299 platformami, tak dnes nejsou :). V tuto chvíli totiž pro běžného uživatele nedávají smysl. Intel a jeho předražená, mizerně vybavená a vlastně i slabá jen 18jádrová X299 platforma, je úplně mimo dnes. Na ní se ani nedívejte. Vyhozené peníze. AMD Threadripper pak sice smysl dává, ale jen pro ty, kteří vědí, co s ní a chtějí ty výkonnější ale speciálnější 24 a 32jádrové procesory, 4kanál atd. To je ale hodně specializovaná, a tedy okrajová záležitost. Pokud jste uvažovali o 12 nebo 16 jádrovém Threadripperu, cenově sice jsou stále velmi solidní, pořád mají výhodu 4kanálu a 64 PCIe linek X399 platformy, ale nové 7nm RYZEN 9 procesory s 12 a 16 jádry pro AM4, jsou prostě lepší. X570 platforma má sice jen dvoukanál a polovinu PCIe linek, ale jsou rychlejší. Takže proto už ThreadRipper vyřazují zatím z pozornosti a doporučení. Ovšem jeho chvíle opět přijde, protože se chystá 7nm RYZEN ThreadRipper 3000 řada se zajímavými novinkami. Takže opět zařadíme do sestav, jakmile to bude aktuální.

Víte sami, že věci se na trhu poměrně rychle mění. DDWorld.cz je pro vás ale sleduje a včas vás na ně upozorňuje, ať už prostřednictvím aktualit nebo testů. Výběr PC není jednoduchá věc, zvlášť pokud se tomu nevěnujete pravidelně. Ale když víte, co a jak, tak vybrat ideální PC pro každého není vůbec žádný problém. Nemusíte tedy tápat, stačí sledovat DDWorld.cz, protože zde sledujeme celý trh za vás. Kromě toho děláme i hromady testů, takže s výběrem jednotlivých komponent a toho nejlepšího za naše peníze, není žádný problém. Pozor na různé "amatérské" přehledy vycházející bohužel i na větších webech, často vznikající podle papíru, tedy bez znalosti toho, zda reálně ta kombinace vůbec bude možná. Obsahují chyby či ne úplně objektivně nejlepší možnosti. Na spoustu věcí přijdete, až když si to sestavíte, což v našem případě, kdy máme ke všem komponentám přístup, děláme.

Na vás zůstává jen výběr vhodného obchodu a sestavení. Obojí můžete vyřešit jednoduše, kvalitní internetové obchody nabízejí i možnost sestavení a instalaci, takže vás žádné těžkosti nečekají. Rozhodně ale nenakupujte v obchodech s nejnižšími cenami, protože to také může být na úkor servisu a dalšího přístupu k zákazníkovi.

Nezapomínejte také na to, že počítač je nutné udržovat, a to jak po stránce softwaru, tak HW. Pokud víte, že pracujete v prašném prostředí, nezapomínejte PC pravidelně čistit. Pokud jde o výkon a funkčnost, zejména grafické ovladače jsou důležité a rozhodně také stahujte a instalujte nejnovější bezpečností aktualizace operačního systému, prohlížečů i antivirových programů.

Celý trh a jednotlivé komponenty pro vás dále sledujeme. DDWorld.cz je nezávislý uživatelský magazín, který je tu pro vás a naším cílem je poskytování nezávislých, objektivních a zcela přesných informací, bez ohledu na to, zda se někomu hodí do krámu nebo nikoliv. Na prvním místě je vždy uživatel a to, zda je po něj/nás daný produkt to nejlepší, co za své peníze může mít a loga na čipu vám opravdu žádné výkony ani kvality navíc nepřinesou. Vybírejte tedy chytře a s námi :). 

  • Závěr

Pokud chcete polemizovat nad naším výběrem, doufám, že jste si pečlivě přečetli vše pod našimi tabulkami, kde popisuje proč objektivně zvolit to, a ne to a stejně tak naše testy, ze kterých samozřejmě z vlastní zkušenosti s jednotlivými doporučenými komponenty vycházíme. Neřídíme se výběrem podle značek a doporučujeme vám totéž. Zapomeňte na to, co platilo o výběru před několika lety, kdy tahle a tahle značka třeba nabízela lepší produkty, nyní s několikátou novou generací produktů je situace úplně jiná. Jak ale bylo řečeno, nemusíte se prodírat recenzemi a vším možným abyste se dostali do obrazu, stačí se podívat na náš přehled, kde máte všechno pohromadě. Většinu uvedených sestav, tak jak jsou, jsme měli postavené (nebo s alternativními komponenty) a většinou komponent máme otestované a víme, proč je doporučujeme, včetně nejvhodnějších alternativ. Samozřejmě věci i časy se mění, takže můžete zase očekávat aktualizovaný přehled, hned jak se nám věci dají do pohybu a nynější výběry již nebude aktuální …

Aktuálně jsem docela spokojený, jak to na trhu vypadá. Výběr je fantastický (na rozdíl od situace před cca 2 lety). Ceny mnoha komponent znatelně klesly, mohlo by být ale ještě lépe, kdyby USA nekomplikovalo situaci obchodní válkou s Čínou. To oslabuje kurz koruny a zvyšuje ceny všeho po celém světě. Teď v září aktuálně došlo k dalšímu zvýšení cen, což bude mít za následek další problémy pro výrobce a negativně to ovlivní ekonomiky i ceny. Ty tak mírně rostou prakticky u všeho.

Radost nám určitě dělají hlavně SSD, ale i posun na poli procesorů, kde AMD a jeho RYZEN 3000 jsou fantastické a dokázaly ještě před 2 lety nemyslitelné a nemožné. Porazit Intel ve všech ohledech včetně výkonu na jádro! Zklamáním je nová generace grafik od NVIDIA (RTX 2000 i GTX 1600 série), která se vážně moc nepovedla (hlavně kvůli cenám a přehnaným slibům kolem RTX). Nepomohlo ani kosmetické zlepšení uvedením „SUPER“ série, na které není super vůbec nic. AMD nám ale naštěstí trochu spravilo náladu novými Radeon RX 5700/5700XT modely, které jsou lepší než se čekalo, výhodnější než NVIDIA modely, ale doufali jsme v rychlejší nástup nereferencí.

Nadále také těší ceny starších Radeon grafik, kdy zejména neuvěřitelně levné RX 570/580 jsou jasná volba. Pro mnoho hráčů ani nemá smysl utrácet za herní karty více, protože obě nabídnou pro 1080p a s omezenými detaily i 1440p, dostatek výkonu pro všechny nové hry. Co vlastně chtít víc?

Nadšený jsem z výběru designových možností, kdy různé chladiče, desky, skříně atd. s možností zajímavých RGB podsvícení vytvářejí zajímavé kombinace a doporučuji si to všechno prohlédnout, než si ty komponenty vyberete. Dá se to opravdu pěkně sladit a výsledkem může být fantasticky vypadající PC, který ani nemusí být extra drahý. Jen varuji, že na trhu je i řada lacině vyhlížejících podsvícených komponent. Každopádně sledujte naše testy, recenze a aktuality o všem podstatném a zajímavém informujeme a samozřejmě výběr sestav a komponent podle toho můžete upravit. Náš přehled nabízí jen hlavně souhrn toho zajímavého, od čeho se můžete spolehlivě odrazit v daných cenových hladinách.

Na rozdíl od jiných přehledů, které jejich autoři dělají jen podle papíru, víte dobře z našich recenzí a testů, že drtivou většinu komponent jsme opravdu otestovali, máme tedy zkušenosti, máme většinu těch sestav a kombinací vyzkoušenu. I když oceňuji snahu některých, dělat doporučení na základě papíru, či toho co si přečtu jinde a neznám ty komponenty osobně, mě přijde dost hloupé. Je to jako tvrdit, že tohle a tohle jídlo je super a lepší než tohle, a přitom jej neochutnat. DDWorld.cz ty komponenty a sestavy má otestované, mnohé z těch produktů dokonce stále máme v testlabu a testujeme dále.

Určitě se v diskusi podělte se svými dojmy, tipy a zkušenostmi a samozřejmě diskuse je zde i pro ty, kteří aktuálně sestavu vybírají a chtějí nějakou radu.

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
JirkaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Chladiče 2019-09-03 19:48:25

Dík za pěkný a obsáhlý souhrn.
Možná by bylo dobré zvážit místo SilentiumPC Grandis 2 XE1436 zařadit GELID Solutions Phantom, je o cca 280,- Kč levnější a chladit bude dobře, i když má papírově nižší TDP (250x200W)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 20:08:23
avatar
kvalita gelid není tak dobrá (ze zkušenosti)
JirkaH [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 20:19:21

Ničí zkušenosti nechci podceňovat, tady je odkaz na jeden ze zajímavých testů Odkaz , pohříchu ten druhý velmi zajímavý test teď nemohu najít, ale obrazně řečeno je to menší Noctua NH-D14. Mimochodem, má velmi zajímavě uspořádané heatpipe, tady je ještě jeden test Odkaz, to co jsem chtěl najít nějak zmizelo
Samo nikomu nic nevnucuji
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 20:21:31
avatar
Proč k ryzenům vůbec kupovat chladič ? Zvláště k těm kde dávají zdarma wraith prism RGB ? Já si myslím, že je to zbytečný. Vodníka ještě chápu, ale chladič za litra je vyhazování peněz.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 20:40:57
avatar
proto je to doporučení jako možnost ne nutnost, píši to všude v článcích, prostě když chcete taktovat tak bych ho koupil jinak jsou OK

je pravda, že speciálně u 3700X jsem to mohl zdůraznit víc ....
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 20:32:40

Tiež som toho nazoru, 1,5 mesiaca mam na 3700 prism RGB toči to na 500 ot/min 40-60°C a pohoda, pri plnej zaťaži je ho slabučko počuť, ale tam ho prehluši GPU.
Pri bežnej praci youtube internet filmi world... to ma spotrebu cca 2-5W pri hrani naročnych hier to skače na 37W len občas ho žmykam na krv a aj v tedy to nad 80W nelezie, fakt škoda tam niečo davať bez OC a na OC je aj tak naj voda.
Keď už chladič tak niečo poriadne na pasivne chladenie keď už.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 22:52:03
avatar
Já si teda nemyslím, že by prism byl pro kterýkoliv Xkový zen vhodný. Jako na APU, tam jsem je použil rád, ale k těm cpu ke kterým to dávají, to je spíš pěkný dárek na jindy, než něco co bych chtěl k výkonnému cpu.

(jasně, stačí, ale hluk, teploty, boost... prostě šestijádro s nízkým tdp je max, na co bych ho použil, abych tvrdil, že je to tiché a kvalitní chlazení. Chladič sám o sobě je super, ale už jen díky konstrukci se prostě hodí na tiché chlazení méně topících procesorů)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-03 22:52:43
avatar
pro 65W 3700X je vynikající
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 00:25:29
avatar
Hele sám ho používám k 3700X a je uplně bez problémů, problémy s teplotami či hlukem nemám Boost mi to dává co jsem si všiml o 25 Mhz méně no což nepoznám v ničem.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 06:51:50

Ja mam v PC ventilatory: 3 sa staraju na odsavanie tepleho vzduchu zo skrine, 2 na GPU a jeden na CPU, ten na CPU čo toči 500-1400ot/min, ten box RGB prakticky nepočuť, problem su tie 3 ventilatori 12cm na odsavanie tepleho vzduchu zo skrine tie točia 400-800ot/min tie pri zaťaži su trošičku počuť a hlavni vyrobca hluku je GPU ta v zaťaži je najhlučnejšia.
Teploty čo sa tyka CPU 40-60°C pri zaťaži 11 vlakien 4,225GHz spotreba 50W teplota 60°C 1400ot/min box chladič

Ja nemam problem kupiť niečo lepšie na chladenie CPU, ale proste 3700 bez OC to nepotrebuje, dajme tomu žeby som teplotu znižil s 60°C na 50°C ale hlučnosť PC neznižim.
Bost aj tak mi pri plnej zaťaži ide kolo 4,2GHz...

Tak že pri 3000ot/min je hlučni box ale tie otačky nemal nikdy.
Teploty pri OC sa aj vodnik zahreje na cez 80°C ale narast vykonu to neprinaša, čo potvrdili všetci recenzenti čo skušali OC.
Boost 65W 3700 nieje problem ani s Box chladenim.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 10:10:38
avatar
Tyjo, tak mám asi jiné nároky na ticho než ostatní a nebo prostě víc než ostatní trápím cpu v zátěži a nejsem proto typicky uživatel.
Jinak ten chladič je fajn, jen škoda té hloupé kontroly podsvětlení, kdy je to buď sofistikovane s efekty přes USB nebo jen ten proužek přes 4pin a auru.

Jo a nastavení L / H přepínačem jsem objevil
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 10:19:53
avatar
každý má jiné nároky na ticho ...

některým nevadí ani 40dBa pro některé je i 36 moc
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 16:37:16

To není nároky, ale akustickým pozadím. Na samotě u lesa, kde slyšíš komára přes celou místnost, ten box hučí extrémně. Naopak v epicentru města ho přehluší auta, tramvaje - jeví se jako Ultra tichý.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - GK podrazeli 2019-09-04 10:53:31

Vsetko fajn az na predajne ceny grafickych kariet.Skoda ze vyrobci/predajci pytaju take palky takze do strednej kategorie " PC za 17 - 25 tisíc korun: Solidní výkon" sa zmestia iba starsie RX580/590; NV GTX 1070; GTX 1660Ti.Vykonovo su to uz v podstate low end karty.
Do strednej cenovej kategorie by akosi patrilo nieco zo stredneho vykonoveho spektra ala Vega 64;RX 5700 ;RTX2070; a pod. Bohuzial ceny nepustia...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 18:03:04
avatar
tak výroba obecně zdražila, čína je stále dražší, nové výrobní procesy jsou dražší atd.

do toho CLA a další kraviny ...

v ČR pak ovlivňuje situaci kurz koruny, už se zase blížím 24 korunám za dolar, ještě na začátku léta to bylo 22,5 koruny. Takže to znamená, že karta co má stát 499 dolarů, tak začátkem léta měla stát 13 590,- ale teď bude stát jen kvůli kurzu 14 390,- a to je docela rozdíl
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-05 08:46:50

Nuz jedna vec je priebezna inflacia + co spominate ,cla atd.
Druha vec je ze akoby nefunguje konkurencia.Postupnou optimalizaciou by mali veci zlacnovat a nie zdrazovat.Akoby sa vyrobci WH a SW(hier) dohodli na tom aku budu drzat cenovu kategorizaciu resp zdrazovanie.4K rozlisenie bolo uvedne par rokov dozadu.Vtedy to samozrejme utiahli len highend drahe grafiky.Clovek by cakal ze po tych rokoch by uz na 4K mali ohato stacit aj APU resp low cost graficke karty do 100-150euro).Ale akosi sa to nedeje.Stale je nutne zaplatit min za GTX 1080 / RX 5700 aby sa to v 4K hybalo aspon na priemernych 50-60 fps.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 11:31:34

jo ceny grafik sly strasne nahoru..blby ze oproti dobe pred pul rokem, rokem uz je docela tezky i v bazaru najit slusnou grafiku..na zacatku roku sem bral gtx 1070 za 5k, po 9 mesicich stoji stejne nebo i vic a nabidka o mnoho mensi. vykonem ani cenou se vubec neposouvame a i kdyz rx5700 je dobrej, tak porad ta cena je proste moc v porovnani s drivejskem. stejne jak na zacatku roku, tak ani ted bych ale nekupoval novou grafiku ale spis neco s druhy ruky a doufal ze s dalsi generaci grafik od nvidie a s novymi navi v highendu/lowendu se to snad za rok trochu srovna a ceny pujdou niz.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-04 19:52:26

Osobne aj ja som nemylo prekvapeny kolko stoja PC zostavi. mne sa moje PC drahe až tak nezdalo cca niečo kolo 600€ a mam tam 3700X, X570, 16GB RAM CL14, M2 1TB 0,4M IOPS, platinum zdroj + skrinku, len že GPU som nekupoval, ani windows a hned som kopec prachov ušetril cca 700€.
Tak že nakup PC si treba rozdeliť na dve etapi PC bez GPU a potom GPU, aby s toho až tak hlava nebolela kde su tie časi ked dobre GPU stali 150€
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-05 08:54:58

No teda to si kupil za celkom dobre ceny
Mne na zelenom shope vychadza za 600 euro iba zostava s AMD RYZEN 5 2600+MB+16GB RAM+ 1TB SSD + Seasonic 650W+ lacna skrina.
Zatial nakup odkladam kvoli inym prioritam ale ak mi stary PC zdochne tak to asi tiez spravym dvojfazovo s dokupenim grafarne neskor.
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 09:10:19

Do PC stredni tridy, tedy kolem 20.000 dat starou vykopavku RX580? To jako vazne? Tu jsem kupoval pred 2roky...
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 09:19:13

A já ji už prodal
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 10:03:07
avatar
ta stará vykopávka má pořád perfektní výkon zejména za tu cenu ... a s ničím lepším se tam nevejdeš .... třeba RX 5700 stojí 10 000,-
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 11:24:13

Hmm,ja uz bych si ji znovu nekoupil. Proc tam neni 590?
A furt lepsi 5700 nez dnes uz dychavicna 580.
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 11:43:09

zvlast kdyz cpu tam je ryzen 3600...k nemu jen rx580 je fakt hodne malo no co uz, nejak se do te ceny vlizt musi. me se tam hlavne nelibi ten gigabyte zdroj za litr. sestava za 20k by si zaslouzila taky neco lepsiho, zvlast kdyz kvalitni zdroj ti v poho bude slouzit i 8-10 let.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:24:03
avatar
ale kulový .... je to OK ..... zdroj GB je fajn zasloužila ale pořád jsi na 20tis ... máš tam PC za 25 tisíc
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:48:43

ten zdroj opravdu neni fajn, je to jen znackou gigabyte prelepena nejaka noname cina, protoze samozrejme stejne jako treba corsair si gigabyte zadny zdroje sam nevyrabi a stejne jako corsair prodava v lowendu uplny shity. navic ma jen jednu +12V vetev, coz je opravdu blbej vtip. o 400-500Kc vic a muzes si koupit proverenej a opravdu kvalitni seasonic s/m 12 520W nebo za neco pres litr kdyz uz tak enermax 500W a oba sou kvalitou uplne nekde jinde.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:57:35
avatar
je fajn, měli jsme možnost si ho proklepnout ....

prakticky žádný zdroj v prodeji nevyrábí ten, koho logo na něm je ... dokonce i Seasonic, který vyrábí zdroje, tak nevyrábí všechny které nesou jeho logo ...

hele dáme to za poslední varování .... pak bude BAN ... píšeš děsný kraviny .... zdroj co má jen jednu 12V větev je podle tebe vtip? je vidět že o tom vůbec nic nevíš. Zdrojů co má jen jen 12V větev je dnes vlastně většina, včetně platinových zdrojů apod. mnoho nových špičkových modelů a řadu z nich jsme i testovali ... takže tady nepplácej kraviny jak 1x 12V větev nestačí ... ...

400-500 korun je ale třetina ceny a to je dost rozdíl navíc v sestavě s omezeným rozpočetem, kde ani zdaleka těch 500W nebude využito ....

každopádně tvé kraviny mě přestávají bavit? RX 580 je málo k R5 3600? nesmysl ..... 1x 12V větev je známka špatného zdroje? Další nesmysl .... a tak by se dalo pokrčovat, není to pprvé co tu máš podobné hlášky a fakt mě to nebaví ... nevyjadřuj se k tomu, čemu evidentně nerozumíš, jinak to beru jako FLAME
ReveNCZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 16:28:06

aha tak dekuju jako nevim teda co to je za flame kdyz reknu ze 2-3 roky stara grafika je k novymu cpu s novou architekturou co je nejlepsi na trhu malo..to je proste fakt, r5 3600 utahne v poho i gtx2080 ti. hned v nasledujici vete ale uznavam ze ses nejak do ty ceny musel vlizt... ocividne mas problemy s chapanim psaneho textu. a ze je flame hanit nejlowendovejsi zdroj co je na trhu pod nejakou znamou nalepkou to teda taky nechapu..aspon ze sis ho dlouhodobe proklepnul (recenzi tu nemas)...a jo 1x 12V u dobryho zdroje muze byt v pohode, ale ten nemuze byt z nejlevnejsich soucastek co sezenou na cinsky trznici, coz tenhle gigabyte opravdu je..pak tu pises clanky jak k novym ryzenum potrebujes kvalitni desku a kvalitni napajeni a ty sestavu s nim zabijes zdrojem za litr nic ztracet cas tu nebudu, klidne banuj kdyz ti to udela hodne dobre a doporucuj dal superlevny cinsky zdroje co stojej sotva 5% ceny z cele sestavy, to je objektivne opravdu rozumne.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 16:59:44
avatar
1, neexistuje žádný objektivní fakt, který by dokazoval, že RX 580, což je stále vynikající grafika pro 1080p, byla málo k R5 3600 ... ta kombinace je super. Navíc grafiku měníš častěji a dá se snadněji vyměnit než CPU deska apod.

kromě toho máš v přehledu i levnější verzi s 2600 pokud nechceš nebo nepotřebuješ nový 7nm CPU ...

2, ten zdroj máš určitě otestovaný, když tu o něm tvrdíš, co tvrdíš. protože já ano. Vím co je zač a říkám, že pro danou sestavu s daným odběrem a cenovým omezením je zcela v pohodě. každopádně pořád mě udivuje, jak se mnou chce diskutovat někdo, kdo ten zdroj viděl tak akorát na obrázku, zatímco já si ho proklepnul a otestoval ...


3, ne, ty nepotřebuješ super desku a super zdroj a super paměti k RYZENům ... potřebuješ je, pokud chceš mít maximám výkonu, ale pokud se spokojíš s 90-95% tak ti stačí i mnohem levnější věci ... a věř mi že ten zdroj nemá na výkon té sestavy žádný vliv.

v přehledu máš dražší sestavy s kvalitnějším zdrojem, kde má smysl ....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:23:33
avatar
RX 580 stojí 5000 - 5500 ... RX 590 je za 5500 - 6000

RX 5700 je za 9 - 10,5 tisíce! v sestavě za 20 tisíc dost problém
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 18:52:29

Za 20 jo, ale za 25 uz je to nekde jinde. Za pouhych 5 navic dostanes PC pouzitelny na dalsi 2 roky...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 19:10:31
avatar
jenže ne každý těch 5 tisíc má a chce dát ....

kdyby mohl, tak se děláním levnějších sestav ani neobtěžuji ...
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 21:13:22

Přesně tak, kdybych nemusel tak stále hýká ta stará herka, ale už to bylo za hranou. Dal jsem do toho v průběhu půl roku hodnotu RTX 2070 a původní zbyl jen datový disk, ale na Fhd při hratelných fps to chvíli vydrží
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 10:41:29

Teoreticky by sa vosla do ceny 20000 aj RX 5700 akurat vsetko ostatne by sa muselo osekat na kost.Starsi slabsi CPU , MD, HDD ,RAM atd...A to asi za to nestoji
GiGi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 14:42:49

A ja si myslim, ze stoji. Nekdo potrebuje levne hrat, pak potrebuje hlavne grafiku, zbytek muze byt lowend....
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 14:59:09

Kdo potřebuje levně hrát si koupi konzoli za cenu grafiky, a zbytek nepotřebuje vůbec.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:24:23
avatar
nestojí to za to ... osekáš kvalitu
bartfox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Notebooky 2019-09-06 12:25:09
avatar
Něco v podobném duchu ale v segmentu notebooků? Nechystá se?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-06 15:24:36
avatar
monžná, nestíhám teď.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-07 12:02:22
avatar
Trochu mimo téma ... doporučení na ssd sata3 (převážně systémový) Deska: Gigabyte 970A-D3
Adata, Kingston, Samsung, WD??
Kapacita 250TB?? Díky
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-07 12:53:46
avatar
řekl bych že je to jedno .... záleží na ceně ADATA jsou celkem fajn
Akulacz [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-09-07 16:56:05

Jak je to u Adata a TBW? Hodnoty které udávají jsou dost vysoké proti ostatním výrobcům. Dá se tomu věřit, nebo používají nějakou vlastní odlišnou metodiku?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1165x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 896x
Komentářů: 0
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 794x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4743x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2220x
Komentářů: 33
Nový STAR TREK: Strange New Worlds – návrat ke klasice?
Nový STAR TREK: Strange New Worlds – návrat ke klasice?Neděle, 17 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1492x
Komentářů: 9