Megatest: 24 základních desek ASUS, Gigabyte a MSI – vybíráme nejlepší podvozky pro AMD - Intel Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 14 leden 2011
Přejít na obsah
Megatest: 24 základních desek ASUS, Gigabyte a MSI – vybíráme nejlepší podvozky pro AMD - Intel
Intel - základní desky a čipsety
AMD - Základní desky a čipsety
Testovací sestava, testy a srovnání
Základní desky Intel H55 za 2000 korun - testy a srovnání
Základní desky AMD 880G za 2000 - testy a srovnání
Základní desky AMD 870 za cca 2000 korun - testy a srovnání
Základní desky Intel P55 za 3000 korun - Testy a srovnání
Základní desky AMD 890GX za 3000 korun - testy a srovnání
Základní desky Intel P55 za 4000 - Testy a srovnání
Základní desky AMD 890FX za 4000 -  testy a srovnání
Základní desky Intel P55 za 5000 - testy a srovnání
Základní desky Intel X58 za 5000 korun - Testy a srovnání
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Původně měl tento test vyjít už v první polovině prosince, ale sehnat všechny modely nebylo tak snadné a otestovat to všechno v rovnocenných podmínkách se nám nějak protáhlo. Pak ještě hodnocení všech modelů, prostě bylo toho nějak více, než jsme odhadovali. Takže to tedy vyšlo se zveřejněním až na teď.

V podstatě to můžeme brát jako takové rozloučení se s P55/H55 platformou, které jsou již nahrazeny a brzy začneme s uváděním testů desek P67/H67 sérií. Stejně tak se velmi brzy rozloučíme s AM3 AMD800 deskami, které budou nahrazeny za 3 měsíce. Zbude nám tu tak X58, jež bude stále aktuální ještě vlastně téměř celý rok. Nicméně určitě nelitujeme, konečně jsme si dali dohromady všechny poznatky z dílčích testů a vybrali ty nejlepší modely. Příště se pokusíme vydat podobný test a přehled trochu s lepším načasováním.

 

  • Pár poznatků:

V každé cenové kategorii u každé platformy jsme si už hodnocení udělali a udělali doporučení a ocenění. Teď tedy takový souhrn poznatků, na co jsme přišli, protože najednou otestovat téměř 30 desek se vám jen tak nepodaří.

V první řadě musíme vážně konstatovat, že ASUS a Gigabyte konečně mají zdatného konkurenta. MSI skutečně povstalo z popela a nabízí základní desky, které si s konkurenčními ASUS a GB, které ale stále jasně udávají tempo, nezadají. MSI se opravdu hodně zlepšilo a je to hodně znát. Z bojující dvojice tu tedy opravdu máme minimálně trojici.

Všichni tito konkurenti se také ostře hlídají a tak není divu, že často jsou ve stejné kategorii tři produkty, které jsou naprosto srovnatelné, a prostě neexistuje skutečně rozumný důvod, proč dát jednomu přednost. To výběr určitě neulehčuje. Nicméně není to nic divného. V jiných cenových kategorií lze ale pozorovat rozdíly v přístupu a jednotlivé modely se liší v tom, že nabízí trochu něco jiné, než konkurenti.

ASUS má jednoznačně nejširší paletu desek a nabízí modely přísně vyhraněné a zaměřené. Nicméně jeho nižší série nejsou většinou nějak zvlášť atraktivní a to ani cenově. Pokud se ale bavíme o vyšších segmentech tak ASUS se svou ROG a TUF sérií jednoznačně boduje. Výkon, kvalita a OC to jsou jeho přednosti.

Gigabyte do uvedení G1 série před pár dny mělo nabídku desek, které byly všechny vlastně úplně stejné a odstupňovány byly cenově podle výbavy. Zpracování a styl byl jednotný. GB si zakládá na výbavě a poměru cena-výkon (cena-výbava) při vysoké kvalitě a v tomto ohledu mu oba konkurenti většinou koukají s odstupem na záda.

MSI se snaží nabídnout něco od každého. Většinou nabízí jen o málo chudší výbavu než GB, ale OC schopnosti má srovnatelné s ASUS modely. Cena je většinu víceméně uprostřed. Kvalitou srovnatelné po všech stránkách, často má ale nejlepší provozní vlastnosti. Také však nemá výrazněji vyhraněné modely, i když Fuzion série je trochu speciálnější.

Pokud jde o výkon, tak mezi čipovými sadami jsou rozdíly, ale poměrně malé. Mezi vlastními základními deskami se stejnou čipovou sadou jsou ale výkonové rozdíly naprosto zanedbatelné. Ale jsou tam drobné rozdíly a někteří dokázali naladit své modely o něco lépe.

Taktovací schopnosti většinou vždy převyšují domácí potřeby taktování. Některé desky ale přesto nabízejí OC možnosti a schopnosti vysoko nad možnosti domácí potřeby a dokonce i vysoko nad potřeby většiny extrémnějších taktovačů.

Výraznější technologické a kvalitativní rozdíly mezi značkami a vyrovnanými modely nehledejte. Nejsou. Všechny firmy mají téměř identické technologie, jinak se samozřejmě zaměřují a občas se liší zpracováním, ale ve výsledku jsou srovnatelné. ASUS má u svých špičkových modelů většinou něco výbavy a vychytávek navíc, ale dnes už jsou to často věci, které vlastně běžný uživatel nepotřebuje. Díky ostrému konkurenčnímu souboji jsou totiž i na nejlevnějších deskách dnes přítomny technologie a výbava, za kterou se dříve připlácelo na prémiové modely a u těch tak dnes musí výrobci hodně přemýšlet, co nabídnout a většinou nenabízí nic, co by běžný uživatel vážně potřeboval.

 

  •  Závěr a hodnocení

Dnes tedy máme minimálně tři soupeřící značky, které jsou schopny nabídnout ve většině segmentech zcela vyrovnané produkty, i když každý výrobce se na něco zaměřuje více. Z testů a srovnání jasně vidíte, který na co. Udělili jsme řadu ocenění a vyšlo to velmi vyrovnaně. Každý z výrobců je schopen v některých cenových relacích nabídnout o kousek více než ti druzí. Rozdíly jsou ale často opravdu malé a hledáte je skoro lupou. Výběr je tak často složitý a občas si téměř můžete hodit korunou. Protože jsme v každé cenové relaci vybrali vlastně tři nejlepší modely, tak můžeme bezpečně říci, že ani jedním z téměř 3 desítek zmíněných modelů chybu vlastně neuděláte. I když někde se dá i podle objektivních hledisek vybrat ten nejlepší produkt.

Samozřejmě v podobných testech budeme pokračovat, ale pravděpodobně se dalšího dočkáte až v závěru roku, kdy už to bude souboj desek Intel P67 možná i X68 a AMD AM3+ a desek pro Llano procesory. Tímto tedy vlastně končíme s P55 platformou a AM3 platformou a dál už budeme testovat nové P60/H60 desky, občas ještě X58 desky a brzy také AM3+ desky.

Za zapůjčení desek děkujeme společnostem:

 


 A několika soukromým osobám.  

 

  

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Sina [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 18:36:08
avatar
ASUS M4A89GTD PRO jsem si chtěl koupit, ale pak jsem si všiml že horní šedý PCI-E slot je jen 8X Odkaz tenhle obrázek jsem udělal přímo z manuálu Asusu. V PCI mám TV tuner, takže by se mi tam nevešla grafika. Koupil jsem proto Gigabyte GA-890GPA-UD3H a je to naprosto excelentní deska, keré nelze v podstatě nic vytknout.

Jen při flashi na nejnovější BIOS mi zmizelo logo Dual Bios (Vlastně celá úvodní obrazovka bootu je ted prosta jakéhohokli loga), nicméně doufám že druhý Bios se stále dá v případě nouze použít . Na procesoru mám PWM větrák a deska jej reguluje docela rozumně (stejně jako systémovou Noctuu), 30stupňů procesor a 650 otáček. Zjistil jsem, že při nastavení tohoto PWM ventilátoru v biosu jako voltage control, se při 35 stupnícj ventilátor úplně zastaví. Takže pokud v noci třeba stahujete a máte netopýří sluch, nastavte voltage control. Nebo ve windowsech si pohrajte s Easy tune od gigabytu, v tom jde také nastavit otáčky na CPU.

Poslední můj tip k téhle desce - pokud netaktujete, vyzkoušejte gigabyte Easy Energy Saver, u mého PII X4 955 snížil napětí o 0,1V a spotřeba v Prime 95 poklesla o 30W.
t.s.28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 18:34:34

mne sa páčia najviac dosky od asusu.nepatria k najlacnejším ale zas je tam zaručená kvalita a pekný dizajn.Moj favorit je CROSSHAIR IV FORMULA.Niet pochyb ze asus aj v tomto roku si udrzi svoju poziciu aj pre novy socket AM3+.Už sa tešim na ich testy
Tokamak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 18:48:39
avatar
Zajimave by bylo zjistit jaka je zivotnost jednotlivych modelu, kdyz uz se nove tvari vsechny stejne .
bacik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 18:49:52
avatar
Ja uz mám skoro pol roka Asus CROSSHAIR IV FORMULA a som s ňou nad mieru spokojný.
t.s.28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 19:47:57

ja myslím že ta životnost je cca nejakych 50000 hodin +/- , to bi sa asi tazko testovalo
Anarki [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-14 19:50:15
avatar
Tak v teste sa neukázala ani moja bývalka Gigabyte GA-790FXTA-UD5 ani jej nástupca Gigabyte GA-890FXA-UD7. Zúčastnila sa len jej mladšia sestra 890FXA-UD5 ktorá vystihuje jej vlastnosti až na fičúrky typu XL-ATX ktoré prináčajú jeden PCIEx8 naviac a prípravu na vodné chladenie v podobe dvoch kusov nadstavby chladiča NB/SB/PSU. Jeden pasív v tvare PCIE zvukovky na vzduchové chladenie a jeden malý vodný blok. Aj keď som krátko po výhodnej kúpe zúril (nutné úpravy skrine z ATX na XL-ATX typu vŕtačka, flexa, brúska ....) po pár týždňoch používania som zistil, že by som ju za inú nevymenil.
D4NO [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - M4A88T-V EVO/USB3 2011-01-14 20:30:48

Tuhle desku vlastním a nemůžu si na nic stěžovat, taktovací utility u mě ale příliš nefungovaly, naopak core unlocker ano (X2550BE@PIIB50 ) taktování v biosu jsem nezkoušel, mám zatím jen BOX chladič.

Článek je pěkný a obsáhlý, nemůžu nic vytknout, snad jen u mojí desky jste zapoměli napsat přítomnost zadního eSATA ;)
The Overclocker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm, škoda 2011-01-15 10:49:02
avatar
Trochu mi tu chybí alespoň jedna MSI Big-Bang.
Tyhle desky by rozhodně byly konkurenceschopné i ASUS ROG.

Ale pěkný test dík.
snakehead28 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 11:40:32

Tak tento test bol podla mna velmi dobry Bolo dobre si takto zhrnut najzaujmavejšie modeli v (skoro) každej cenovej hladine.
Už dlho som tu nečítal taký dlhý článok.
Len by ma zaujmalo ako dlho si pracoval na tomto článku

Ja sa veľmi teším na nové AMD Bulldozer a na nové dosky. Ak budú mať nové čipsety podobné názvy ako tieto tak si zrejme kúpim dosku s čipsetom 990GX. Majú dobrú výbavu, postačujúcu pre bežného človeka a cena je tiež optimálna (pre mňa ).
Len ešte neviem či to bude Asus alebo Gigabyte..Však uvídme. Ani jeden výrobca určite nesklame :-)

Teším sa na recenzie :-)
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:48:23
avatar
bezmála 2 měsíce :/
Palmr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:35:42

Citace:
No a abychom ten test udělali kompletní, u každé soupeřící trojice desek jsme vždy ukázali desky skupině 10 lidí, kteří něco o deskách buď vědí jen velmi málo, nebo vůbec nic a zeptali jsme se na jednoduchou věc. Která je hezčí a tedy, kterou by si vybrali podle vzhledu. Dopadlo to zajímavě.

Tak tohle snad nemyslíte vážně Škoda, že se zde neobjevily základní desky s čipovou sadou AMD 770. Mě by hrozně zajímalo srovnání MSI 870
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:48:57
avatar
Co je na tom? spousta lidí vybírá věci podle toho jak vypadají
Palmr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 13:39:41

To je sice hezké, ale když se jedná o podobný test, tak bych čekal, že závěrečné ocenění bude vycházet z alespoň trochu profesionálně naměřených výsledků a ne z názoru nějakého truhlíka, který nemá o daném tématu ani páru. Pokud tímto způsobem děláte všechny testy, no tak potom potěš pánbůh...
"Franto, řekni, jaká grafika se ti líbí víc? No... tahle, je na ní pěknej obrázek. Super, díky, oceníme ji jako nejlepší"
Pichoslav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 19:41:21

Jak tam několikrát zaznělo, tak v změřitelných výsledcích se liší ty desky často naprosto minimálně (v podstatě v rámci chyby měření), takže hodnotit je pak můžeš jedině podle výbavy a tam už záleží na zaměření a osobních preferencích.

Co se týká hodnocení vzhledu, tak to tam bylo vedle "profesionálního" hodnocení a nikoliv jako jeho hlavní součást (jak to z tvého příspěvku vyznívá). A lidé co tomu moc nerozumí se mohou docela hodně řídit vzhledem, takže jako zajímavost nevidím na tom hodnocení vzhledu nic špatného.
h22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-21 12:09:37

Vzhled = také design a provedení. Když si vybírám vhodnou desku, určitě hodnotím vzhled, ale také rozmístění jednotlivých prvků - například SATA konektorů a podobně. Když mám skříň za několik tisíc a například průhlednou bočnici, určitě tam taky nedám nějakou pestrobarevnou desku, ale budu se snažit to sladit s ostatními komponenty. A tak dále. Proto jsem si z desek s chipsetem 890FX vybral o trochu dražší Asus Crosshair IV Forumula, i přesto, že se v článku zmiňuje méně příslušenství. (Skvěle barevně ladí s novou generací Radeonů . Ale to nemusí být jediné měřítko, když už výkony mají podobný, dá se také brát v potaz renomé a zkušenosti se značkou. (Měl jsem s MSI a Gigabyte špatné zkušenosti s výdrži a kvalitou provedení.)
Sephinothf [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-03 19:28:52
avatar
Jj ten vzhled je vlastne vice mene nepodstatny, pokud nemas průsvitnou bočnici, pokud ji máš tak si asi dáš záležet aby ti to vnutri pekne ladilo a klidne ozelíš nejakou výbavu,..

další na čem celkem záleži je rozmístneni konektorů, ale inak tie desky sou vice mene stejne,.. jedine v čem se nekdy liší je barva
Palmr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:38:53

Pane bože, co to jako má být, co je to za nesmyslnou cenzuru! Ani typ základní desky nemůžu napsat.

* srovnání Odkaz s Odkaz
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:48:40
avatar
o žádné cenzuře nevím
Kosheen [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 12:53:12
avatar
Skvely clanok, diki. Ja mam staru Asus P5Q-E a max spokojnost A keby som si mal vybrat teraz novu, tak jedine nejaku 890FX
Kert [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - EFI 2011-01-15 16:23:26

Já třeba nechápu, jak v dnešní době může dostat deska bez UEFI Gold Award. Příklad: Koupím desku Gigabyte za 2 roky (deska ještě rok v záruce) si koupím 2,5TB HDD, což tou dobou nebude problém a ejhle jsem v řiti. Za mě měla dostat maximálně stříbrný nebo vůbec žádný.
alosaurus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 18:22:56
avatar
Kente,jak dlouho jsou desky s UEFI na trhu? měsíc,dva. Z kolika deskama co mají UEFI máš zkušenosti? Tipuji tě na 15-16 letého fakana,co tu zase vykřikuje.Běž se raději učit ať nedostneš ve škole 5ku
Pichoslav [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 19:45:53

Jen bych upozornil, že tu existují tlačítka Odpovědět a Editovat.
alosaurus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 18:25:51
avatar
s kolika
NRX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-15 21:19:34

Osobne pri výbere dosky som mal niekoľko kritérií: SATA6Gb, USB3.0 a PCI-E 1x sloty pre zvukovú kartu naspodu dosky.

Nakoniec som zakotvil pri MSI P55A-GD65 Odkaz a som spokojný. Škoda, že nie je v teste.
Kevin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 00:29:57
avatar
No, dalo mi to docela zabrat, ale precetl jsem vsechno. vlastnim jeste stale chipset 690G od Gigabyte a nemuzu si stezovat. Plne mi vyhovuje. Tento test se opravdu povedl, stejne jako nedavny test CPU. Dobra prace
MIKRON [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 10:28:43
avatar
Souhlas bylo to počteníčko a já osobně co se životnosti desek týče mám takové zkušenosti.Můj Asus s čipsetem Via 600 již 7 rok a denně maká v práci 12 hodin bez sebemenších problémů.Samozřejmě doma mám jinou mašinku ale opravdu by mne zajímalo jakou životnost má taková základní deska a nezáleží na výrobci,prostě kdy se odporoučí do křemíkového nebe to by mne docela zajímalo.
Dr.Kusa [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 13:00:55
avatar
štvrtý rok používam Asus Striker Extreme a jediný problém, ktorý som mal bolo naučiť sa na nej taktovať very hard work
romero [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 14:21:00

Chcelo by to porovnanie maximalneho OC na lacnejsich doskach.
To ci doska dosiahne 4GHz alebo nie je dost malo informativne. Ak by bol rozdiel len 100MHz tak neviem ci ma zmysel priplatit za drahsiu dosku. To uz by som radsej investoval do lepsej grafiky.
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Výsledky OC 2011-01-17 12:11:40
avatar
Přidávám se k dotazu výše.
Když už jste to všechno tak tvrdě odmakali a dva měsíce si hráli s tolika deskama, nešlo by k testu přidat tabulku s dosaženejma frekvencema na jednotlivých deskách?
Vzhledem k tomu, že jste měli jeden kousek CPU a stejné paměti i zdroj, bylo by to hodně vypovídající porovnání OC schopností desek napříč cenovým spektrem.

Prosím, prosím smutně koukám ;-)
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 17:42:35

Hm pekna strata casu tolko krat prebehnut vantage+dirt+BF ked sa dalo cakat rovnake vysledky.Mohli ste iba odskusat OC schopnosti + spravit jednu spolocnu tabulku podla vybavenosti poctom LAN,PCIE slotov,USB3,SATAG6,FW.Ostatnu vybavu maju takmer rovnaku-> nepodstatne porovnavat.
alesv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 18:37:11
avatar
osobne vlatnim tuto Gigabyte GA-880GM-UD2H a provozuji na ni x6 1055t, bez potizi deska je prima, jen mensi problem nastava u umisteni SATA konektoru. osadil jsem ATi 5850 a z petice konektrou bylo dostupnych najedou jen dva, jedine reseni bylo sehnat zahle konektory. deska frci jak ma a jen to hrmeni na prociku v zatezi stve
Matess [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - P55 do 3kkc 2011-01-16 19:34:45

Musim se trosku pozastavit u zakladnich desek s chipsetem P55. Podle me je sekce okolo 3000kc prave nejzadanejsi, pro svuj velice dobry pomer cena / vykon. Srovnani ktere tu ale probehlo prave v teto cenove relaci mi nejak hlava nebere...

Vykonove jsou stejne, (rozdil v ramci chyby mereni)
v moznostech pretaktovani jsou na tom stejne,

pci express linky:
asus 16+4
gb 16+4
msi 16+8

takze tady podle me vede MSI na cele care.

Spotreba:
MSI jako jedine pouziva jiny system napajeni procesoru, coz ma za nasledek nizsi spotrebu. (a to vypada na vetsi rozdil nez chybu mereni)

Cena:
MSI je nejlevnejsi!

A vysledek hodnoceni by DD?
Nejlepsi je Asus a jen tesne za nim je Gigabyte...
neni tady nekde neco spatne?
Matess [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-16 19:39:22

ted koukam ze jsem tu chybu opsal... MSI ma samozrejme linky bud 16+0, nebo 8+8
Gero88 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Asus M2N-E - nForce 570 Ultra 2011-01-17 00:49:52

Trochu OT, ale mohl bych se zeptat, jakou prodejní hodnotu má asi tato deska?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-17 16:51:31
avatar
300 korun maximálně .... i když nevím proč by ji někdo chtěl
RomyTM [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Integrované grafiky 2011-01-17 15:53:49

Když už máte v práci desky 880G a 880GX s integrovanou grafikou, neškodilo by říci jaký má asi výkon.
Mě by se líbilo porovnání se starou gardou jako byly 6600GT, 7600GT, X800.
Kira Om [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-17 16:56:20
avatar
No ja som mal P4 + 3850-ku a šlo to asi tak ako na integrovanej 4290 + x6 1055t
flanker [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-01-18 16:21:40
avatar
btw, trošku mě překvapilo, že za 870 platformu dostala ocenění Gigabyte, jelikož je dražší a navíc pro laika je snadnější použít jednoduchý OC switch na desce a nebo druhý k odemknutí jádra a v tom vidím eliké plus této desky. Počet uživatelů, kteří zvolí k šestijádru AMD čipset 880 nebo 870 nebude až tak velký. Pro dvoujádra apod však ideální možnost s bonusem možnosti odemknutí CPU. Minimálně bych dal ocenění i tedy této desce. Jinak dobrý článek, jednoduché, přehledné srovnání.
BK_One [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-05 13:00:49

Chcem sa spytat ci do dosky Gigabyte GA-890GPA-UD3H dam procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2600 MHz (13 x 200) 5000+ lebo by som chcel kupit dosky am3 s podporou unlock core.Dakujem.
Zdenek... [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-12 16:42:12

Cau lidi moc dekuju za recenzi. Chtel bych se zeptat jestli chystate i test desek typi DFI LanParty UT58- T3eH8?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2011-02-12 17:17:41
avatar
DFI snad už u nás nefunguje ne ? Ale pár pěkných X58 desek bude ;)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3010x
Komentářů: 2
Last Train Home – originální česká hra se blíží!
Last Train Home – originální česká hra se blíží!Úterý, 14 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 3617x
Komentářů: 2
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?
Rebel Moon – nejočekávanější sci-fi roku?Pondělí, 13 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2967x
Komentářů: 4
The Talos Principle 2 – originál který není pro každého
The Talos Principle 2 – originál který není pro každéhoPátek, 10 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2815x
Komentářů: 0
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!
The Witcher: Sirens of the Deep – nový animovaný zaklínač!Čtvrtek, 09 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 4200x
Komentářů: 0
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přichází
MARVEL v problémech? Marvels a ECHO přicházíStředa, 08 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 5684x
Komentářů: 4