AMD řeší některé problémy a připomínky s Radeon VII – lepší dostupnost, aktualizované ovladače. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 11 únor 2019
altNový Radeon VII nevyšel v perfektním stavu, ale AMD pracuje na řešení některých věcí.

 

 

 

 

Když vyloučíte extrémní výsledky některých webů, které změřily až nesmyslný 10% rozdíl mezi výkonem Radeon VII a konkurenční RTX 2080, což samozřejmě nedává moc smysl z hlediska toho, proč by AMD vůbec takovou kartu vydávala, vychází v průměru rozdíl mezi referenční Radeon VII a lehce přetaktovanou referenční RTX 2080 FE edicí zhruba 4% rozdíl v průměru většiny rozumných recenzích. Pokud bychom srovnávali jen reference, tedy s RTX 2080 na základních taktech ne OC edici jakou je FE verze, byl by Radeon VII asi o 1-2% výkonnější. Samozřejmě vše záleží na podmínkách, výběru testovaných her, technologií atd. Nicméně většina objektivních magazínů se shoduje, že z pohledu výkonu jsou Radeon VII a RTX 2080 velmi vyrovnané a je to pro hráče výkonově prašť jako uhoď.

Radeon VII si také odnáší lehce pozitivní hodnocení, a to hlavně proto, že prostě na rozdíl od RTX 2080 znamená nějaký posun. Ano, ve srovnání s GTX 1080Ti je to stejný problém, tedy platíme stejné peníze za prakticky stejný výkon jako jsme platili v roce 2017. Ovšem je třeba objektivně dodat, že AMD ještě takový výkon nikdy nenabízelo.

Radeon VII je tedy veliký skok v rámci AMD grafik a značný posun proti VEGA 64. A to mnozí trochu zapomínají na fakt, že Radeon VII je stále stejná architektura VEGA, dokonce s menším počtem jednotek, kdy karta by si zasloužila označení Radeon VEGA 60. Nicméně v průměru až 27% nárůst výkonu je při stejné architektuře docela impozantní výsledek. Stejně tak se zlepšila efektivita, kdy Radeon VII má přes vyšší takty, vyšší výkon a dvojnásobek pamětí i o malinko nižší spotřebu než Radeon VEGA 64 a zdaleka nevyužívá plný potenciál 7nm výroby, který vynikne až při podvoltování karty. Nám se například podařilo při zachování výkonu snížit spotřebu o 64W, což znamená nižší spotřebu než RTX 2080 s 8GB a tedy lepší efektivitu ve hrách než dokáže NVIDIA. Na to, že VEGA nebyla pro 7nm proces vytvořena a mnohými je považována za herně neefektivní, tedy dost pozoruhodný výsledek.

Nicméně bohužel Radeon VII nebyl všude pochválen, a ani tam kde byl, tak si neodnesl automatické doporučení a kompletní nadšení. Někteří recenzenti se potýkali s problémy s nestabilitou karty apod. Ukázalo se, že za to mohly starší verze ovladačů, já osobně jsem testoval s novějším buildem, který je i základem aktuální verze Radeon Software (19.2.1) a problémy jsem neměl. A mnozí z těch, kteří problémy měli, tak reportují, že s novými ovladači prakticky zmizely. Přiznám se, že tohle je jeden z důvodů, proč nám testy a recenze trvají obvykle déle, bohužel nejen AMD ale i další výrobci mají ve zvyku těsně před vydáním vydat aktualizované ovladače, které mohou být podobným způsobem přínosné. A tak i když mám produkt 3-4 týdny před vydáním a mohli bychom s kolegy udělat v klidu všechna měření, stejně finální testování odkládáme na poslední dny, protože prostě chceme mít věci otestované a vyzkoušené s tou verzí ovladačů, se kterým jde karta na trh. Tedy tak, jak produkt dostanete vy, když si jej teď koupíte v obchodech.

Bohužel ani aktuální verze ovladačů stále úplně nevyřešila chlazení karty. Ač chladič Radeon VII vypadá dost solidně a připomíná základní nereferenční edice, z nějakého důvodu je prakticky skoro stejně hlučný, jako starý referenční blower chladič na Radeon RX VEGA 64. A to nedává moc smysl. Problém souvisí s tím, že VEGA 20 jádro má úplně jinak řešené měření teploty, kdy obsahuje síť senzorů a nově se měří takzvaná teplota „na přechodu“, která běžně přesahuje 100 – 110°C, ačkoliv jádro hlásí teploty kolem 70-72°C. Ventilátory se ale z nějakého důvodu regulují právě na tu vyšší teplotu a snaží se jí snížit, takže jedou prakticky naplno a tím jsou hlučné. Je to prostě divný. Na rovinu si myslím, že AMD prostě nedořešilo řízení otáček, jelikož tohle je zcela odlišný produkt než ostatní herní Radeony a jak ty mají regulaci a senzorové měření teplot udělaný. Pokud si myslíte, že pomůže třeba aplikace tekutého kovu, tak nepomůže:

AMD o problému ví a věnuje se mu. Osobně jsem toho názoru, že použitý chladič dokáže být normálně tichý, ale AMD by muselo změnit chování ohledně teplot. Pokud by připustilo vyšší teploty, nechalo jádro jít k 80°C, byl by chladič o poznání tišší. Anebo by mohlo využít něco z toho potenciálu 7nm výroby, který nevyužívá, kdy karta dokáže jet stabilně na mnohem nižším napětí, což výrazně sníží TDP a tedy nároky na chlazení a světe div se, karta pak je prakticky stejně tichá jako referenční RTX 2080 FE.

Ano, problém s chlazením by vyřešily nereferenční edice. Ale těch se v dohledné době nejspíše nedočkáme. Vím určitě, že minimálně 2 firmy na nich pracují, ale nic není hotové, takže to bude trvat ještě řadu týdnů, než se možná nějaká nereference objeví. Dříve by měly být hotové alespoň vodní bloky. Každopádně další „problém“, který Radeon VII má, se týká dostupnosti karet. Na první den jich moc k dispozici nebylo, AMD si ale řadu karet nechalo pro sebe, protože Radeon VII je první karta, kterou AMD prodává přes své stránky přímo. Bohužel jen v USA. Nakonec se objevily desítky karet v každé evropské zemi, včetně ČR, kde karty byly dostupné při uvedení od jednoho prodejce. AMD ale slibovalo, že karet bude mnohem více. Nakonec to vypadá, že opravdu nekecalo, distributoři hlásí, že další dodávky už čítají stovky kusů na země, takže dostupnost by měla být lepší a lepší.

Každopádně našemu Radeon VII se budeme ještě věnovat, máme jej v redakci „na hraní“, a ještě vám jej tedy ukážeme. Jako první 7nm GPU je velmi zajímavý, 16GB paměti rovněž představuje zajímavou novinku ve světě herních karet a obecně si hrajeme hlavně s tím nastavením chlazení. Pokud jste četli naší recenzi, tak víte, že osobně mě od přímého doporučení Radeon VII zatím odrazilo právě to chlazení, které je prostě příliš hlučné v základu. Ano, dá se to znatelně snížit, ale vyžaduje to dodatečné ladění, což bych rád, aby udělalo přímo AMD. Takže čekáme na update ovladačů. Každopádně pokud se sníží hlučnost chladiče, pak nebudu mít žádný problém doporučit Radeon VII a ano, myslím si, že je lepší kartou než RTX 2080. Čistě pro hráče je to samozřejmě plichta, stejná úroveň výkonu, ale 16GB mnohem rychlejších pamětí už dnes v extrémních případech dokáže mít přínos a bude znamenat pomalejší zastarávání karty v následujících letech používání. Jen 8GB „pomalých“ GDDR6 na RTX 2080 je už teď bez rezervy a není žádný problém dnes využít více než 8GB grafické paměti ze strany her. Navíc 8GB a 256-bit u grafiky za 22 tisíc korun v roce 2019? S tím mám trochu problém od začátku, zejména když se bavíme o nástupci 352-bit 11GB GTX 1080Ti.

Nicméně proč je Radeon VII prostě lepší grafika než RTX 2080? Protože vedle stejně skvělého a vysokého herního výkonu nabízí i senzační výpočetní výkon, včetně nebržděné FP64 podpory, kdy RTX 2080 není ve výpočetním výkonu a možnostech ani ve stejné třídě. Ano, v řadě běžných aplikací to nevadí, ale v řadě jiných je Radeon VII konkurencí nejvyšším a mnohem dražším kartám NVIDIA a o to jde. RTX 2080 je víceméně „jen“ dobrá herní grafika, ale Radeon VII je dobrá herní i pracovní grafika. Za podobnou cenu, pokud AMD dořeší chlazení karty a dorazí i solidní nereference, pak je 7nm 16GB Radeon VII prostě lepší volba než 12nm 8GB RTX 2080. Nicméně asi se shodneme, že právě celková nezajímavost RTX 2080 vůbec umožnila Radeon VII vydat.

Pro AMD byla tahle běžná spotřební verze vždy jen okrajovou možností. Nikdy u 7nm VEGA 20 nebyla prioritou a není jí ani teď. VEGA 20 je GPU určené pro HPC/profesionální výpočetní karty Instinct, má řadu věcí, které herní karty nemají a nepotřebují, a naopak nemá některé věci, které jsme byli u herních Radeon modelů zvyklí vídat. Fakt, že Radeon VII má tak skvělý herní a současně výpočetní výkon včetně výrazně nebržděného FP64, není náhodný. Radeon VII má přímo základ ve výpočetním Radeon Instinct MI50, kdy AMD jen deaktivovalo externí Infinity Fabric sběrnici-můstky (a karta tak nemá CorssFire) a neosazuje PCIe 4.0 výbavu. Naopak PCB dostalo klasické grafické výstupy. Nicméně v základu je to prostě výpočetní Instinct karta a všechny designové úpravy VEGA jádra pro 7nm byly na to orientovány.

 Za to, že AMD mohlo vydat Radeon VII, který je evidentně kromě výpočtů i velmi dobrý na hraní her, můžeme děkovat NVIDIA a její cenové politice RTX. Jsem si prakticky jistý, že pokud by RTX 2080 nestála 799 dolarů, Radeon VII by prostě nevyšel, protože 16GB HBM2 grafiku by AMD nedokázalo nacpat na cenu třeba 499 dolarů. Nicméně asi nikdo z nás, včetně lidí u AMD, si nedokázal představit, že by architektura VEGA, která vznikla za dob krize u AMD, dokázala konkurovat nástupci své soudobé konkurence, tedy zbrusu nové generaci v podobě TURING grafik. A ona to dokáže. A to 7nm proces je v případě VEGA 20 jen prvním testem, zdaleka neukazující potenciál navíc postavený na architektuře, která pro něj nebyla navržena.

Takže sledujeme situaci dále, budeme ještě určitě jednou Radeon VII testovat a jako obvykle tedy snad jsou úvodní recenze a testy nejhorším stavem daného produktu a bude se to jen zlepšovat. Je to určitě velmi dobrá konkurence, a hlavně skutečně konkurence v high endu po letech. A představuje i skvělý technologický výhled do blízké budoucnosti a potenciál 7nm je velmi nadějný …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 29
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 01:28:06
avatar
Mohli byste otestovat prosím Star Citizen ve 3K a 4K? Nikoho to zatím nenapadlo, zrovna to, je jeden ze scénářů, kde si hra alokuje obrovské množství VRAM. A protože je rozdíl mezi alokací a skutečným využitím (hry si často alokují více než potřebují), tak dokud to někdo nezměří, budou to jen spekulace. Nicméně, pokud snad existuje nějaká hra, kde bude hrát 16 oproti 8GB nějakou roli, bude to právě zde.

Věřte nebo ne, kromě pár starých her a současných několika MMO, které pojedou v pohodě na jakékoliv 700 dolarové kartě, se chystám už jen na SC. Klidně koupím kartu, která si v této jediné hře povede lépe a v jiných hrách to bude naopak
FabledWarrior [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 06:02:19

Když jsme u těch vesmírných her, já bych chtěl vědět, jak si Radeon vede proti RTX v EVE Online.

Předpokládám, že DD to asi hrát nebude, ale tak co kdyby náhodou...
Bumpkin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 08:52:06

Ahoj,
jak píšeš alokace a využití....

to co popisuješ je ale blbá optimalizace, v každé hře máš několik distanců (vzdáleností od hráče) které určují co se jak zobrazí a hlavně co se jak načte....

ve Star Citizen je to děláno právě tak že máš několik vrstev jakoby koulí, první vrstva určuje že se načtou objekty v plné kráse (full model žádný load a full textura), no a pak je několik vrstv s různými verzemi kvality textur a modelů, no a tyto vrstvy se právě načítají do paměti....

no a jak by si to člověk měl představit, ai tak že první vrstva s nejlepšími detaily a texturami bude třeba do 100km od hráče, druhá méně kvalitní bude třeba do 800km od hráč, třetí bude do 1500km atd. (jedná se vždy o koule s tímto průměrem), proč to tak ta hra má udělané? jednoduše pro to aby hráč neiděl doskakování modelů a textur a aby se mohl vydat jakýmkoli směrem...

vždycky práce s pamětí a kvalitou hry v její velikosti bude problém
Janosik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - test gpu render 2019-02-12 03:21:13

ahoj
potestuj prosim ta aj nejake gpu rendre kedze ma taky silny vypocetny vykon, hranie hier je o nicom ....
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 06:29:45
avatar
"karta pak je prakticky stejně tichá jako referenční RTX 2080 FE"

No, mě by teda nenapadlo použít pro cokoliv nad 40 dB slovo "ticho", to je stále jednoznačně rušivý zvuk. Každopádně mě vydání karty v tomto stavu dost konsternuje, "ostuda" za odložené vydání by byla podstatně menší než tento ve všech recenzích zmíněný debakl s chlazením. Na tom problému s markentingem a PR u AMD vážně něco bude.
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 08:21:46
avatar
Chtěl jsem Radeon VII. Nakonec si koupím MSI RTX 2080 GAMING Trio X.Ono az zase přijde čas upgrade, tak na Bazaru se prostě Nvidia prodá mnohem lépe. Holt ma Nvidia lepší zvuk.
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 09:17:57

upgrade z 1080ti na 2080?
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 09:32:54
avatar
Je to obchod S GTX1080TI... S tou v budoucnu na. BAZARECH moc nepochodis
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:15:09
avatar
Mhm jistě. 1080 Ti v bazaru stále na prodej no problem 13-14k CZK. Nemluvě o tom, že lidi zkoušej až nezdravě vyšší ceny (a kupodivu to občas někdo koupí).

RTX bych si bazarovou nekoupil ani za nic.

Teď je docela dost RTX na Aukru, koupí si to leda sebevrah. Protože když ti začne artefaktovat tak co? No tak nic, můžeš se leda zastřelit.

Bazarové RTX se můžou dobře prodávat pokud všichni nakupující zapomenou na problémy s náhodným úmrtím.

Jo lidi jsou blbý, takže se to stát může, ale nesázel bych na to..
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 21:25:58
avatar
Ty kupuješ karty z Bazaru bez záruky? Se modlím pri koupi karet.. At se něco stane.. A Já můžu reklamovat. Protože ty ceny v době koupě jsou parádní.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 14:52:07
avatar
Šance, že uznají bazarovku na reklamaci je tak 50:50 (a to tomu fandim). Z bazaru kupuju věci s tím, že fungují, snad chvíli ještě budou, ale když umřou tak sou mrtvý..
zdenek654 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - VII vs. 2080TI 2019-02-12 08:54:49

Ahoj DD,
budes recenzovat VII vs 2080TI? Mam pocit, ze jsi nekde psal, ze kdo ma na kartu za 20 tis tak si muze koupit kartu i za 30 tis. Coz muze davat smysl a muze byt i pravda Zahrnes prosim do testu i 2080TI?
Dekuji, pekny den.
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:19:39
avatar
Sice si můžu koupit grafiku za 30K, ale problém je, že rozdíl mezi 2080 Ti a 2080 není úměrný.

Skoro až 2x tolik za grafiku co má o asi tak o 10% vyšší výkon? Ehm, to není dobrej kauf.

RTX 2080 Ti má jen jedinej smysl.

Musím mít 4K a musím mít RTX v těch všech dvou či třech hrách co ho maj.

Ale radši dvě teda když už a SLi.
Patt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:47:47

to tak nemůžeš brát. 2080ti je výkonnější o cca 35%. Ne o 10.Stejně tak můžeš říct, že je teda "dobrej kauf" Rareon VII, kterej stojí dvojnásobek Vegy 56 ale má jen o 35% vyšší výkon....
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 14:52:41
avatar
RVII je dobrej kauf. Proč by nebyl?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 18:39:39
avatar
Jádro TU102 na 2080Ti - 754mm2 18,6 miliardy tranzistorů
Jádro VEGA 20 na Radeon 7 - 331mm2 13,2 miliardy tranzistorů
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 19:41:32

12nm vs 7nm,nevim jestli to ma cenu vubec srovnavat..
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 14:54:24
avatar
Srovnej si velikost chipů, myslim, že to lidem nedošlo. Vega 20 je hrozně maličké jádro.

Ano, je to 7nm proces, jenže ten chip je de facto hlavně zmenšenej. Není využitá možnost udělat velký chip na 7nm.

Pravděpodobně proto, že výtěžnost 7nm je nejspíš bídná (jako vždy na začátku nového procesu).
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 14:55:55
avatar
hlavně ten počet tranzistorů hraje roli ;)
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 09:02:06

Citace:
Za to, že AMD mohlo vydat Radeon VII, který je evidentně kromě výpočtů i velmi dobrý na hraní her, můžeme děkovat NVIDIA a její cenové politice RTX.

Kdyby se Nvidia vykašlala na Raytraicing a navýšila místo toho výkon, tak by mě zajímalo, co by AMD dělalo. Radeon VII by asi nemělo cenu vydávat. A ještě k tomu má Navi vyjít až na podzim..
Richelieu [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 10:06:11
avatar
To by pak 2080Ti byl neprodejný kus výkonného křemíku, protože 2080 na 4k stačí i dnes a při zvětšeném hrubém výkonu by byl ještě lepší. Co pak s overkill kartou ?
free.dll [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 10:14:53

Zájemce by si stejně našla, stejně jako mobily s osmi jádry a čtyřmi foťáky
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:20:20
avatar
Nic, tvářili se, že je high end nezajímá.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:43:16
avatar
tak by ho taky nevydali, nic by tím neztratili protože tam stejně nabídku neměli ;)

Radeon VII může jen získat, ztratit nemá co ...
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 10:54:33

To uspěchané vydání se AMD moc nepovedlo. Datum 7.2. sice mohlo být lákavé, ale počkat měsíc, vychytat chyby a dostupnost, karta by se dočkala mnohem lepšího přijetí. Recenze totiž zůstanou viset a lidé si i půl roku po vydání budou dělat obrázek podle stavu při uvedení, tzn. hlučný chladič, problémy se stabilitou...
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 19:46:50

Druhý průšvih pro Radeon VII je bohužel cena, kdy u nás v prověřených obchodech začíná na 19500Kč.
Pokud totiž někdo překousne hlučnost, tak jde ve stejných obchodech koupit GTX 1080 v skoro referenční edici za výprodejových 11799Kč, což při mírně nižším výkonu znamená totální výhru v poměru cena/výkon.
https://www.czc.cz/asus-geforce-turbo-gtx-1080-8g-8gb-gddr5x/192617/produkt
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 20:17:46
avatar
cena určitě není žádný průšvih, naopak je velice nízká ...

Radeon VII má 16GB ultra drahých HBM2 pamětí ....
Radeon VII má nebržděný výpočetní výkon včetně FP64 za který platíš jinak mnoho desítek tisíc, z pohledu poměru cena/výkon i s ohledem na výpočetní výkon je to bezkonkurenční grafika ....

dá se říci na to, jak je Radeon VII vybaven je extrémně levný, NVIDIA ti prodá kartu s podobným FP64 výkonem a 16GB RAM za několikanásobek téhle ceny .... ano, RTX 2080 stojí podobné peníze ale nabídne jen ten podobný herní výkon, Radeon VII má současně ale mnohem lepší výbavu a mnohem vyšší výpočetní a univerzální výkon....

samozřejmě pokud budeš hrát blbého, a budeš dělat že nechápeš co stojí 16GB HBM2 co stojí 7nm, co stojí FP64 výkon apod. tak ano, budeš tvrdit, že Radeon VII je drahý ... pokud ale víš co tyhle věci stojí, tak musíš vědět, že cena karty je vlastně skvělá ...
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 22:32:08

Já to řešil z pohledu hráče, kde je prostě GTX1080 za skoro poloviční výprodejovou cenu těžko překonatelná. Tam je v tuto chvíli dvojnásobná paměť a univerzální výkon nepodstatný.
Ale jasně, pro specializované aplikace, kde se využije FP64 a obří porce paměti je Radeon VII dobrá karta za slušné peníze. Proti GTX2080 smysl má.
Já teď reklamuju GTX1060, kde mi přestal fungovat jeden větráček, tak kdyby mi vrátili peníze, tak bych šel právě do výprodejové GTX1080.
Jinak teď jsem prozatím do PC vrátil moji starou a pečlivě skladovanou Sapphire Radeon HD 7850 s 1GB RAM a třeba moje oblíbené Grim Dawn jde na střední detaily ve FullHD i s takovou obstarožní kartou.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-13 00:06:01
avatar
výprodejová RX VEGA 64 je lepší ;) ... Sapphire NITRO+ za 12 tisíc je mega věc, protože ta karta má zpracování a chlazení jako TOP high end
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-13 06:35:53
avatar
Pokud se budeme bavit o objektivních důvodech ceny a kolik na ní AMD (ne)vydělá, tak máte pravdu, stejně tak asi v případě výpočetního využití. Já jsem ale jen jednostranně herně zatížený uživatel a pro mě tady poměr cena/výkon vychází prakticky nastejno (dobré nereference 2080 není problém koupit za 20t.; chlazení v tuto chvíli s nedodělanými? drivery asi nemá smysl srovnávat).
Vydala k tomu AMD nějakou zprávu ohledně opravy v ovladačích?
Jakim [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-12 16:00:01

Já nechápu, co tu řešíte, karta se povedla, výkonu má na rozdávání, mouchy se vychytají, žádný nový výrobek není bez vady, a ještě má jednu unikátní věc, kterou Nvidia nedisponuje, dá se podvoltovat a přetaktovat zároveň, dle článku z Diitu, tak nevím, co víc by jste si ještě přáli.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-13 11:06:29

Mne vadí hlučnosť, ak ju opravia, tak si vezmem Radeon VII
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nereferencie Radeonu VII 2019-02-13 09:27:19

Ak sa môžem spýtať: Ktoré 2 firmy pracujú na nereferenčných verziách Radeonu VII?
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 11:17:17
avatar
powercolor je jeden z nich prej.. druhej mozna asus?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-14 14:54:55
avatar
minimálně Sapphire a ASUS ... velmi pravděpodobně PowerColor ...
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-15 17:43:06
avatar
Vyšly ovladače 19.2.2, nějaké zaznamenáníhodné změny?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-15 21:06:12
avatar
jo opraveny některé chyby, karta jde líp taktovat aapod.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Men In Black v novém parádním traileru!
Men In Black v novém parádním traileru!Čtvrtek, 25 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 594x
Komentářů: 3
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1608x
Komentářů: 10
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 653x
Komentářů: 4
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaPondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 915x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Pondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 904x
Komentářů: 6
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 7