NVIDIA přišla o klíčovou postavu. Tom Peterson odešel do Intelu! Zásadní změna s důsledky. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Neděle, 31 březen 2019
altJeden z mála ne-li poslední z rozumných lidí končí ve společnosti NVIDIA. Intel nabírá na síle!

 

 

 

 

Konec týdne byl ve znamení velmi překvapivé, ale zásadní zprávy, která bude mít znatelné důsledky v dalších letech. Pravděpodobně nejvýznamnější a nejznámnější inženýr společnosti NVIDIA, ve firmě po dlouhých 14ti letech končí a rovnou přechází do grafické divize společnosti Intelu. Tom Peterson je jedním z nejrespektovanějších inženýrů v oblasti GPU obecně. Stojí za mnoha nejvýznamnějšími technologiemi, které pod vlajkou NVIDIA vůbec existují, ale i technologiemi, které logo NVIDIA nemají. Nicméně jeho význam je ještě zásadnější, než si mnozí zejména běžní uživatelé grafik NVIDIA uvědomují. Byl to totiž jeden z mála lidí ve společnosti NVIDIA, se kterým se dalo mluvit, aniž by to bylo o tom, zda bezvýhradně „fandíte“ NV nebo ne. Jeden z mála lidí u NV, který měl skutečně zájem na tom, aby technologie opravdu fungovaly, aby přinášely hráčům a zákazníkům něco zajímavého a byl ochoten se o nich věcně bavit a nerozděloval média na ta, která bez výhrad podporují NVIDIA a ten zbytek. Setkal jsem se s ním při několika příležitostech, bohužel už je to delší čas, ale mohu potvrdit, že tenhle člověk opravdu ví, o čem mluví. A pokud jste nadšenci kolem grafických technologií všeho druhu, tak byste ho poslouchat a diskutovat s ním vydrželi celé dny.

Bez přehánění to byl také pravděpodobně už poslední člověk u NVIDIA, který stál nohama na zemi, který měl smysl pro realitu a který stál mezi současným stylem vedení společnosti a novináři, kdy zbytek marketingu NV už se neštítí prakticky ničeho. On ale stále dával věcem alespoň nějaký smysl. Jeho odchod je velkou a nenahraditelnou ztrátou pro společnost NVIDIA. Ve firmě není nikdo, kdo by ho mohl, byť jen zastoupit natož nahradit. Ani znalostmi a zkušenostmi a především jeho přístupem. Problém je to i pro novináře a zákazníky. Tom Peterson dával prostě věcem smysl, ač byl šéfem technického marketingu, zajímaly ho na prvním místě hlavně ty technologie a marketing byl u něj vždy podružný (úkaz u NVIDIA). Jak říkají někteří, byl důležitým pojítkem mezi novináři/uživateli a lidmi v NVIDIA, kteří už prakticky ztratili jakýkoliv kontakt s realitou, objektivitou apod.

Chování společnosti NVIDIA, jejího šéfa, marketingového oddělení atd. je stále horší a horší. Mnoho médií včetně DDWorld.cz se potýká s praktikami ze strany této firmy, které vylučují jakýkoliv fungující vztah pro mě jako slušného člověka. Chování firmy je stále více autoritářské, stále více se uchyluje ke lžím a vynucování poslušnosti od všech. Chování vůči výrobcům grafik už není partnerský vztah, ale vztah „únosce vs oběť“. NVIDIA například nepokrytě vyhrožuje výrobcům grafik, pokud by nám karty půjčovali na testy a pokud si myslíte, že je to jen věc DDWorld.cz, tak ani náhodou. I další velcí youtubeři a velká média, která jsou stejně jako DDWorld.cz nezávislá a objektivní, mají zcela stejný problém s NV. A ten je stále horší.

Není tak od věci si myslet, že Tom Peterson v tomto prostředí už dál nechtěl fungovat a nelze se mu divit. To, co NVIDIA předvádí v poslední době už překračuje všechny meze. Vystoupení CEO společnosti NVIDIA, který byl prakticky jediný přímý nadřízený Petersona, jsou v poslední době více než ostudná. Marketing za každou cenu, lhaní, překrucování výrazně zastiňují skutečné technologie, které jsou brány jako rukojmí, a jsou vyloženě zneužívány, zveličovány a překrucovány. Pro člověka, jakým je Tom Peterson, to muselo být strašné v poslední době poslouchat, co někteří jeho kolegové a šéf společnosti předvádí. A když ho s nabídkou oslovil Intel, velmi pravděpodobně ani nezaváhal. Svůj konec oznámil sice diplomaticky a na poslední chvíli, a okamžitě v pátek 29.3.2019 v NVIDIA po 14ti letech skončil.

NVIDIA tak ztrácí zásadní postavu a klíčového inženýra, který osobně stál za prakticky všemi zásadními technologiemi firmy kolem GPU a zejména je dokázal věcně, objektivně a správně komunikovat s veřejností a novináři. NVIDIA nemá nikoho, kdo by ho dokázal zastoupit či nahradit, nikdo s jeho přístupem ve firmě vlastně ani nepracuje (nevíme o tom). Očekávat tak můžeme, že marketing NVIDIA bude ještě více odtržen od reality, vztahy s mnoha novináři se ještě výrazně zhorší, protože mnozí už komunikovali prakticky výhradně s Petersonem, jelikož zbytek marketingového a PR oddělení NVIDIA není pro slušného a objektivního člověka použitelným partnerem (jako partneři se rozhodně nechovají). Pro firmu tedy značná ztráta, která bude mít následky. O to větší, že Peterson přechází do konkurenčního Intelu a tam bude moci dělat to, co umí nejlépe a bez omezení a klacků pod nohama, která měl v NVIDIA. A to si pište, že své zkušenosti z řady klíčových technologií NVIDIA využije.

  • Intel buduje grafický „dream team“ – NVIDIA a AMD se mají čeho bát

Zejména NVIDIA, která nedisponuje vlastní CPU platformou, a Intel ji upřímně nesnáší, se má hodně čeho bát. O to více, když jí Intel přebral klíčového člověka, který si podle některých sebou přivede dalších pár lidí z NVIDIA. Pro Intel to ale není první podobná posila. Šéfem nové grafické divize Intelu je Raja Koduri, tedy bývalý šéf grafické divize AMD Radeon. Jeho přechod byl šokující zprávou, nicméně dá se říci, že přechod Petersona je ještě o něco větším šokem a událostí. Koduri ač sám velmi schopný inženýr, nebyl u AMD dlouho a má u AMD zdatné nástupce. Jeho náhrada byla sice obtížná, ale možná, vychoval si tam pár lidí. Z AMD si pak Intel přetáhl ještě Chrise Hooka, šéfa grafického marketingu, i ten má ale v AMD zdatné nástupce s podobným přístupem. Koduri pak přesvědčil Jima Kellera, který je spolutvůrcem mnoha technologií AMD, ale do Intelu přešel už jako šéf AI divize ze společnosti Tesla.

Nyní se k těmto připojuje Tom Peterson, což je zásadní posila, ale ne první do technického marketingu nově budované Intel grafické divize. Zatímco AMD zatím dokázalo své ztráty slušně nahradit, NVIDIA žádnou skutečnou náhradu za Petersona nemá. Nejde jen o to ucpat jeho pozici, jde o to, že nikdo s přístupem, jaký měl Peterson, ve firmě prostě není. Jinak Intel už před tím přetáhl do firmy i několik významných, dnes bývalých novinářů. Zejména dvě jména jsou podstatná. Nejdříve to byl Ryan Shrout a celý jeho team z PC Perspektive (současný magazín tak dělá někdo jiný). Nedávno se pak k teamu Intelu přidal i Kyle Bennett z HardOCP. Magazín byl po jeho oznámení zakonzervován a dál už tedy nefunguje, což je škoda, protože byl zdrojem mnoha zajímavých informací. Populární HardOPC forum pak bude provozovat také někdo jiný.

Jak Ryana Shourta, tak Kyla Bennetta znám osobně, setkal jsem se s nimi u několika příležitostí, naposledy loni v Itálii na představení AMD Threadripper druhé generace, kde jsme byly spolus několika dalšími vybranými novináři z celého světa a bylo z toho zajímavé porovnání poznatků :). Zejména Kyle Bennett a jeho HardOCP je velkou ztrátou pro novinářskou obec a čtenáře. Tento člověk byl opravdovým novinářem, z poslední doby mu z velké části vděčíme za to, že NVIDIA neuspěla se svou tichou snahou zlikvidovat konkurenční trh na grafickém poli. Byl to totiž právě on, který svět informoval o tiché GPP „dohodě“ a byl za to společností NVIDIA upřímně nenáviděn a snažila se mu škodit jak to šlo. Jak Ryan Shrout, tak Kyle Bennett byli špičkou v oboru, a to dlouhá léta. Jejich odchod do Intelu je pro čtenáře velkou ztrátou, ale jejich důvody jsou zcela pochopitelné pro každého, kdo se v oblasti pohybuje alespoň tak dlouho jako já (10+let) a je v pozici provozovatele a šéfa magazínu. A je až neuvěřitelné, jak jsou věci, se kterými se potýkám já a DDWorld.cz tady v ČR, úplně stejné pro ně a jejich magazíny klidně na druhé straně světa! Až jsme se tomu společně divili :). Prostředí je stále více obtížné a nepřátelské vůči objektivním novinářům a nezávislým magazínům a prostě to mnohé pochopitelně unaví, zejména když třeba Bennett dělal to, co dělal už téměř 20 let a změnu si tedy už docela zasloužil :). 

U Intelu tak budou moci se věnovat své zálibě a zájmu v konkrétní oblasti a bez práce kolem. Kyle Bennett bude budovat vztahy s novináři a uživateli zejména z řad nadšenců do taktování apod. a Intel si tak stěží mohl na tohle vybrat lepšího člověka. Ryan Shrout má pak na starosti „strategii výkonu“. Vtipné je, že prakticky všichni výše jmenovaní, včetně Koduriho, Petersona, Kellera ale i obou novinářů a mnoha dalších, všichni se osobně znají. Setkáváme se totiž jako novináři a zástupci médií na významných akcích nejen jednotlivých výrobců, takže Intel si buduje opravdu zajímavý team. Přidejte k tomu peníze a chuť to zejména NVIDIA na grafickém trhu opravdu natřít a myslím, že se máme na co těšit.

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 30
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
duron [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Důvody odchodu 2019-04-01 06:46:43
avatar
"Tom Peterson v tomto prostředí už dál nechtěl fungovat a nelze se mu divit."
Tak to je hodne odvazne tvrzeni. Trochu jako Blesk.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 13:53:18

Jj, jako většinou dává DD v podstatě neutrální informaci hodně silné zabarvení podle svých sympatií/antipatií.
Mě na tomto přestupu nepřijde nic zvláštního, když si uvědomím co se dělo v posledních letech ohledně přestupů grafických expertů do Intelu.
Největší překvapení byl přestup Raje Koduriho (jeden z předních expertů na počítačovou grafiku) z AMD do Intelu v roce 2017.
V roce 2018 následoval o něco méně senzační přestup Darrena McPhee, který byl dalším důležitým člověkem v AMD. No a o dalších pár měsíců je to právě Tom Peterson z Nvidia.
Tohle dává tušit, že to Intel s grafickými kartami myslí vážně.
Přitom předchozí odchod Raje Koduriho DD prezentoval jako "ne čistě pozitivní zprávu, ale ani nutně špatnou". A o tomhle přestupu se vědělo stejně málo jako o současné informaci o přestupu Toma Petersona, takže bych očekával podobný přístup.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 07:04:24
avatar
od Nvidie utika kazdej kdo ma trosku rozum.. jejich taktika lhani a vymyvaní mozku je jenom pro silne zaludky.
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 10:11:46

Ale ty od nich neutečeš a stále budeš používat jejich karty .
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 07:17:18

Kalendar nepusti
Phantomiux [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 08:35:45

Je sice pravda, ze v Cine a Japonsku zacina 1. april uz o cca 10 hodin skor, ale toto sa na weboch objavilo uz 30.3. :-/
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 13:07:53

Nvidia nevie čo s peniazmi, ved teraz preplatila intel cca 7 miliardami, žebi nemama prachy pre prioritneho svojho zamesnanca? AMD chapem že pustilo svojho bo nema prachy, ale NVIDIA?
Mne sa to zda dosť nepravdepodobne.
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 07:35:18

...anebo Intel klofnul dalšího klíčového člověka tak, že ho prostě přeplatil, nebylo by to poprvé ani naposledy.
TomD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 21:40:48

Sefa technickeho marketingu nepovazuji za tak vyznamnou osobu, jak se zde pise. Klicove osoby z hlediska technologii, inovaci, ktere my zakaznici pocitime apod. se nachazi minimalne na jinem patre v Nvidia nebo spise v jine budove. At uz ma patentu kolik chce, tak jsu vlastnictvim Nvidia a on z toho mel napr. financni odmenu a nejakou plaketu.
harrym [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 09:03:17

nVidia v případě potřeby vlastního CPU může (opět) restartovat Tegru. V dnešní době už moc nezáleží na tom, na jaké platformě PC běží.
Jinak to, že nVidia nemá potřebu (nyní) přecházet na 7nm, plně chápu. I testy zde na ddworld ukazují, že architektura nVidie je energeticky podstatně efektivnější než to od AMD (což DD ani nezpochybňuje). Dodatečně uživatelsky zoptimalizovaný Radeon VII na 7 nm (undervolting) v energetické efektivitě totiž sotva dorovnává tovární 12 nm řešení nVidia.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 01:39:05
avatar
- Tegra chcípla, protože proti konkurenci byla slabší a na to aby konkurovala lowendům jako mšůediatek nebo rockchip byla moc drahá, Nv to zde projela na obou frontách - neuměla nabídnout ani výkon, ani cenu. Myslet si, že mávnutím kouzelného proutku doženou leadery na trhu - Qualcom, Huawei či Samsung je naivní. Navíc mobilní low power čipy nedostačují desktopovým potřebám. Museli by stvořit velký arm se spoustou komplexních jader a mnohem vyššími takty. Ty prckové v mobilech na to nejsou vhodní.
- Srovnáhat dva čipy rozdílných architektur a na základě toho činit závěr o výrobním procesu umí jen joudové. Kdyby sis srovnal Vegu10 a Vegu20, tedy mnohem si podobnější architektury, zjistil bys, že se jedná o alespoň 30% nárůst efektivity jistě z velké části dané dieshrinkem. Něco podobného by mohla nabídnout i Nv jenže má to štěstí, že AMD nestvořilo už pár let čip pro herní hiend, tudíž jen rýžují a na své zákazníky kašlou ač by analogicky dokázali efektivitu 7nm čipem také podobně zvýšit. A podívej se jak to funguje - miliardy a miliardy nainvestované do 7nm procesu, nějakej Huang He ti řekne, že to je k ničemu a ty tomu hned věříš
Patt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 08:59:15

No...on neřekl, že je to k ničemu. On řekl, že zatím je nic netlačí k rychlému přechodu na 7nm, protože (zatím) mají efektivnější karty na 12nm než konkurence na 7nm. To ale neznamená, že na 7nm nedělají. Teď se objevila zpráva, že papírovej návrh na 7nm generaci Ampere je hotov. Otázka je, jestli herní karty budou před, po, nebo že to bude přímo Ampere.
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nejvýznamnější?? 2019-04-01 09:52:09

Když pominu aprílovou variantu, pak mám dotaz - v čem spočívá ta technologická/technická velevýznamnost člověka na pozici Director of Technical Marketing?? Nebyl to jenom ten jeden z marketérů, které najdeme na každém rohu??
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 10:42:05

drží 40 patentů

Intel ho ted potřebuje víc (u nVidie by se po vydání RTX nudil).
Mynonaj [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 40 patentů !!! 2019-04-01 14:17:29

Tak taková drobnost - ten člověk, o kterém se bavíme se jmenuje PetersEn a ne PetersOn.
A pak to hlavní - on ty patenty nedrží, drží je společnosti, pro které pracoval, on je spoluautor, jinak řečeno toto spoluvlastnictví má hodnotu nula.
Kromě toho jsem tomu věnoval 5 minut a na US patentovém úřadu jsou pod jménem Thomas Petersen registrované 4 patenty a pod jménem Thomas A. Petersen 3, ale on není držitel, patenty jsou třeba z roku 2005 nebo i starší a většina je z jiné oblasti, takže se domnívám, že se jedná o jeho jmenovce.
Hlavně že si do CV napíše, že DRŽÍ 40 US patentů - no marketér, co k tomu dodat.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 15:48:32
avatar
Už jsem u toho článku koukal, zda tam není aprílové datum... Není. Tak v tom případě už ho nebavilo, jak DD psal nehezky o Nvidii, nevím, co by za tím mohlo být jiného
Jardat [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 16:03:17

Super.
Za chvíli koupí AMD Nvidii, a bude...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 16:28:16
avatar
Intel nemůže koupit AMD ani NV .... žádný antimonopolní úřad na světě by to neschválil ;)
phv [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - a jak je možné 2019-04-01 21:12:35

že AMD koupilo ATI?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 21:25:18
avatar
nebyli konkurenti ;) ATI dělalo jen GPU AMD jen CPU ;) sojení se navíc hodilo celému trhu, protože jediný Intel měl kompletní platformu ....
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 16:56:26

to ADDmin: Proč by si jako Intel nemohl koupit grafickou divizi AMD případně celou Nvidii???
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 17:35:12
avatar
protože Intel je dominantní výrobce CPU ale i GPU už teď a antimonopolní úřady by nikdy neschválily nákup v jednoho z pouhých dvou existujících konkurentů ... není to v zájmu tržního prostředí. Odkup AMD nebo NV společnosti Intel je prostě neuskutečnitelný, žádný antimonopolní úřad by to nikdy neschválil a Intel by jejich schválení k takovému kroku ze zákona potřeboval.
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 18:12:21

Intel žádné normální GPU nevyrábí. Maximálně zobrazovadla iGPU a to opravdu není žádná konkurence. Myslíte, že na antimonoúolních úřadech jsou jelita co nepoznají rozdím mezi iGPU a GPU?
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 18:29:30

Prosímtě ber tu informaci jako fakt a nehrabej se v tom.
Máš 3 velké společnosti Intel, AMD, NVIDIA. Antimonopol nedovolí, aby za současné situace jedna společnost pohltila druhou. Ani to není v zájmu, takže i tak je to pasé.
Tohle snad ví každej co zná základy tržního mechanismu.
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 19:18:25

Jo a co se stalo s výrobci HDD. Není to ostatně tak dávno. Pokud nechce někdo koupit jediného konkurenta, tak je to minimálně možné.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 19:28:59

Kolik bylo a je výrobců úložišť HDD/SSD atd?
Kolik je výrobců CPU a GPU?
Čekal jsem, že napíšeš ATi, které bylo v roce 2006 odkoupeno AMD. Tam je otázka PROČ to šlo. Tak za prvé ATi bylo ve stádiu fin. problémů a navíc to byl tenkrát 4 hráč v oblasti křemíku. Naopak došlo k záchraně díky AMD, že grafická společnost ATi dostala zelenou a mohla "pokračovat" pod záštitou AMD. Je dobré rozlišovat podmínky, ale HDD není zrovna ten správný argument.
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 20:08:00

Výrobců HDD zbyli ve finále dva. Kde byly v tu dobu antimonopolní úřady?

A co si budeme povídat, pro zákazníky by byl prodej grafické divize AMD výhrou. Ať už by byl kupec Intel nebo třeba Samsung. A AMD má rozhodně daleko lepši procesory bez iGPU než s. Takže by je to zas až tak nebolelo.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 20:19:42

Úložiště jako takové nabízí řada výrobců.
Western, Samsung, Apacer, Gygabite atd. To se ti u GPU, nebo CPU nestane ...

Jinak ohledně prodeje grafické divize AMD nesouhlasím. Konkuruje zcela rovnocenně, jak v iGPU oblasti, tak dedikované oblasti. Tam nevidím problém.
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 20:44:28

Umíte číst? Apacer, Samsung, ... někdy dělali HDD?
Jo a to jak AMD konkuruje v GPU to vidíme v plné nahotě.
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 21:55:41
avatar
Samsung v době Pentií 3 a 4, Athlonů a Duronů disky dělal, sice pokud vím ne špičkové modely 7200 otáček, ale jeho 5400 otáček modely byli velmi slušné, tiché a měli dobrou spolehlivost. Na rozdíl třeba od Maxtorů, tam jsem byl rád když z trhu zmizel. Na druhou stranu pak zbyli na trhu jen WD a Seagate a hodně let byl pokrok v oblasti mizerný, z letargie je vytáhl až nástup SSD, kdy pochopili, že musí zlepšit parametry a hodně zvýšit kapacity, pokud nemají klasické HDD zmizet z trhu
MTB.Petr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 08:24:27

"Na druhou stranu pak zbyli na trhu jen WD a Seagate a hodně let byl pokrok v oblasti mizerný, z letargie je vytáhl až nástup SSD"
To je přesně to co píši. Byli na trhu poslední 3 výrobci a jeden z nich koupil toho třetího. A úřadu to bylo šumák a jak píšete nastala relativně dlouhá doba stagnace.
pevan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 21:36:55

Takže ten terabajtový Samsung, co mi tu bzučí v DVR a je na něm nápis 7200 rpm není Samsung? Co vím, tak ve své době dělali zatraceně dobré disky a to včetně těch rychlých. Na to, že je mu tak 10 let, je v zatraceně dobré kondici.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 18:30:02

Aspoň má AMD lepší ovladače, respektive podporu u starších her. Jaká to novinka. Včera jsem koupil na Steamu Just Cause2, že si jako po letech zavzpomínám na GTX 1050 a hra hází artefakty. To se mi v minulosti naposledy stalo u ATi Rage 128PRO 32MB. A že mi prošlo rukama celkem dost ATi/AMD karet, ale artefakty/trojúhelníky nepamatuju. Jinak aktuální ovladače. To jsem si zase naběhl po dlouhé době s NV kartou ...

Jen ukázka co mě doprovází při hře Obrázek Fakt super.
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 19:08:06
avatar
Tak jinak. Nvidia je momentálně a dlouhodobě jedinej výrobce VGA Karet pro hráče kteří chtějí výkon. AMD je prostě druhé.. A už fakt dlouho. Kdo chce to nejlepší(na hry) tak kupuje RTX 2080TI.Předtím GTX 1080TI.. A před tím... Prostě FURT stejný. Holt za výkon se platí.R7=cca 19000(3xhra) Nvidia RTX 2080TI=28500(3xhra).RTX 2080TI strčí R7 do kapsy. Strceni do kapsy=cca 9000kc.Tot vše. Za druhé... Každej je nahraditelnej.. OPRAVDU KAŽDEJ!Odejde jeden... Dojde druhej. Jestli ma INTEL posunout Grafiku dopředu... At klidně sežere AMD s Nvidia dohromady. Je mi to fuk! Ceny budou nastaveny tak... At si to uživatel muze koupit.Urcite drahé.. Ale zase dost dobré ... Muzem tady krafat...ale cas nam běží. Hraju od dob Atari 800XL..To je skoro 30 let. 30 trvalo nežli jsem se dockal....HTC VIVE..4K...RTX/GTX/R7.Mam cas dalších 30 let?SOTVA..TAK NEPRUDIT A JAK PÍŠU... AT SE KLIDNĚ CELÉ AMD, NVIDIA INTEL POLOŽÍ... Hlavně at se to pohne.. A HLAVNĚ BRZO
mittar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-01 22:17:17
avatar
Ty jses taky dobrej hrabos, at intel sezere amd i nvidii ... tys nevidel posledni tri roky co intel delal kdyz amd bylo napul v hrobe? to by se totiz zaclo dit to samy, a byli bysme na deset let u 8 jader, mozna na vzdy
Caveman0305 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 08:58:35
avatar
Psal jsem o Grafikach. A ti ze máme dnes tolik Jader.. Ti mi zase takovou radost nepřináší. 8 jader na solidní frekvenci.. Tak to ty hry co hraju.. Vubec nepožadují. Mam 12 jader... A myslím ze to bude zase na dlouuuuhhooo dost v pohodě. Ono stačí 6 jader(na hry)..
Moas [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-02 09:29:44

"Ve firmě není nikdo, kdo by ho mohl, byť jen zastoupit natož nahradit."

S tímto tvrzením velmi opatrně, každý korporát má mnoho schopných lidí, kteří zvládnout převzít roli "vyššího", pouze zatím nebyli vidět, protože v rámci hierarchie nebyli určeni k tomu, aby "byli viděni".

nVidia není malá firmička, u které bychom měli vidět všechny lidi na všech postech.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!
Kingrow K1 je e-link telefon co vydrží 2 týdny!Pondělí, 24 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 738x
Komentářů: 3
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2647x
Komentářů: 14
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1295x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1429x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1835x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1452x
Komentářů: 1