Apple iPhone 8 a iPhone X – technologicky dohání konkurenci. Marketingově je daleko před nimi. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 13 září 2017
Přejít na obsah
Apple iPhone 8 a iPhone X – technologicky dohání konkurenci. Marketingově je daleko před nimi.
Apple iPhone X - Snaha Apple o revoluci
Závěr
altSpolečnost Apple představila své nejdůležitější novinky. Technologická špička, ale hlavně marketing.

 

 

 

 

  • Apple iPhone 8 a iPhone X

 – technologicky dohání konkurenci. Marketingově je daleko před nimi.

Společnost Apple představila své nejdůležitější novinky. Technologická špička, ale hlavně marketing. Apple je firma, které všichni ostatní nezávidí ani tak produkty, ale schopnost prodat věci, tak, jako nikdo jiný. Přitom jde často o věci, které ostatní dávno mají, nabízí, ale Apple je marketingově dokáže zabalit tak, že na nich vydělává násobek toho, co na stejné a často za mnohem výhodnějších podmínek pro zákazníky, vydělávají ostatní. Máme za sebou představení klíčových produktů Apple, tedy „nových“ iPhone 8 a iPhone X + několika dalších věcí. A opět to byla vysoká škola marketingu, kdy Apple dokázal prodat a nadchnout fandy technologiemi, které už dávno mají jiní, či je Apple dříve odmítal, přičemž dokázal marketingem zahladit spoustu háčků a rekordně vysoké cenovky.

  • Apple iPhone 8 – aneb refresh iPhone 7

Telefony iPhone 8 a iPhone 8 PLUS jsou technickým vylepšením iPhone 7 a přestože velmi pravděpodobně budou tvořit stále hlavní část prodejů, nejsou hlavní novinkou. Tím je nový iPhone X, který už má zcela odlišný design. Nejdříve tedy o iPhone 8.

Designově a velikostí jsou stejné. Nicméně nově mají místo kovových zad sklo, což já osobně považuji za krok zpět (nemám dobré zkušenosti se sklem na zádech u žádného telefonu). Z nabídky také zmizela růžová a černá varianta, telefony jsou v nabídce jen v bílé, šedé a zlaté. Stále nemají 3,5mm jack, budou k dispozici už jen v 64GB nebo 256GB variantě. Rozlišení a velikosti displayů zůstaly beze změn. Oba mají také IP67 certifikaci.

Největší novinkou je tak procesor Apple A11 BIONIC na 10nm se 6 jádry (4+2), jehož výkon je podle testů výrazně vyšší, než výkon nejbližší konkurence (ne že by na tom u telefonů nějak někomu záleželo). Velkou změnou je integrovaná grafika, kdy Apple přechází z PowerVR na vlastní Apple GPU. Ač je vyšší výkon obojího jistě fajn, v praxi na tom příliš nesejde, protože v podstatě nic, co s telefonem dnes děláme nevyžaduje nějak enormní výkon a zkrátka v běžné praxi většina nedokáže posun v této oblasti ocenit.

Snad jen s výjimkou úprav 4K videa, kdy iPhone 8 nyní umí natáček 4K při 60FPS. Menší iPhone 8 má vylepšený 12Mpx fotoaparát, větší iPhone 8 PLUS má duální 12MPx. Oba mají vylepšení a podporu pro rozšířenou realitu (AR). Hlavní a největší novinkou je ale konečně bezdrátové nabíjení! Někteří si jistě vzpomínají na to, jak Apple kritizoval a odmítal otevřený standard Qi jako zbytečný a nefunkční. No a právě ten je u iPhone 8 použit. Což je samozřejmě dobře, jen je otázkou, jak to bude z použitelností jiných nabíječek, než těch drahých od Apple. Asi nejlepší je ale konečně přítomnost rychlého nabíjení, kterou dnes mají i Androidí telefony za pár tisíc, ovšem ultra drahým iPhone dosud chyběla. Sklo a bezdrátové nabíjení poněkud zvedlo hmotnost obou telefonů, kdy menší má 150g, větší přes 200g.

Telefony se mají začít prodávat 29.9.2017 za 20 990 korun (iPhone 8) a 23 990 korun (iPhone 8 PLUS) v základních 64GB verzích. Pokud budete chtít 256GB varianty, připlatíte si 4500 korun takže výsledné ceny budou strašlivých 25 490 a 28 490 korun. Ani v jednom případě ale nejde zdaleka o nejlepší a nejdražší telefon od Apple. Tím je úplně nový model … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
ACER představil novinky – výkonné i ultra tenké počítače
ACER představil novinky – výkonné i ultra tenké počítačeStředa, 23 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 179x
Komentářů: 0
Battlefield 5 míří do druhé světové!
Battlefield 5 míří do druhé světové!Úterý, 22 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1581x
Komentářů: 6
Elektrická Formule E – druhá generace vypadá o poznání lépe!
Elektrická Formule E – druhá generace vypadá o poznání lépe!Neděle, 20 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 1090x
Komentářů: 3
DeadPool 2 je v kinech a je famózní!
DeadPool 2 je v kinech a je famózní!Pátek, 18 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1761x
Komentářů: 5
Call of Duty: Black Ops 4 – bez kampaně zato s „PUBG“ módem!
Call of Duty: Black Ops 4 – bez kampaně zato s „PUBG“ módem!Pátek, 18 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1011x
Komentářů: 2
RAGE 2 – Bethesda představuje šílenou akční hru v otevřeném světě
RAGE 2 – Bethesda představuje šílenou akční hru v otevřeném světěStředa, 16 květen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2151x
Komentářů: 9