Logitech Wireless Gaming Mouse G700 - predátor utržený ze řeťezu Tisk E-mail
Napsal Jan Postl   
Úterý, 14 září 2010
Přejít na obsah
Logitech Wireless Gaming Mouse G700 - predátor utržený ze řeťezu
Představení Logitech G700 - software
Představení Logitech G700 - rychlost, zpracování
Hodnocení a závěr

 

 

Jak to ta G700 dělá?

Myška s Vámi komunikuje pomocí 3 diod. Ty slouží k zobrazení stavu baterie (zelená), aktuálně zvoleného profilu (oranžová) a vybraná hodnota DPI se zobrazuje červeně. Při bezdrátovém provozu na myši nic nesvítí, diody se rozsvítí pouze tehdy, pokud provádíte nějakou změnu profilu, sensitivity nebo pokud aktivujete tlačítko, na kterém si nastavíte zobrazení stavu baterie. Při připojeném kabelu svítí nepřetržitě a ukazují stav dobíjení baterie.

G700 umožňuje jak drátový tak bezdrátový režim. Pokud jste připojeni bezdrátově a připojíte kabel myši, baterie se začne dobíjet. Pokud odpojíte bezdrátový přijímač a máte stále připojený kabel, pohyb kurzoru se vůbec nezasekne, myš přejde plynule do drátového provozu. Pokud opět připojíte přijímač a odpojíte kabel, vše jde stejně hladce, myš přejde plynule z drátového do bezdrátového režimu. Pokud byste chtěli myš maximálně odlehčit, je možné vyjmout baterii a používat jí jako klasickou drátovou. Na přiloženou tužkovou baterii s kapacitou 2000 mAh myš vydrží přibližně 5 dní s nastavením "normal gaming", zůstává zde možnost upgradu na baterii s kapacitou třeba 2700 mAh. Při úplném vybití se myš při používání dobíjela 3hodiny do plného stavu baterie.

Jsme tu! Bezdrátový režim! Dlouhodobá skepse ohledně bezdrátových herních myší panuje hlavně kolem rychlosti reakce kurzoru. Už výše jsem zmiňoval, jak G700 plynule přechází z bezdrátového do drátového režimu a naopak. To vše se děje při rychlosti 1000 Hz! Program MouseRate nezaznamenal žádný rozdíl mezi drátovým a bezdrátovým režimem. Ani připojení kabelu a vyjmutí bezdrátového přijímače (a naopak) neovlivnilo latenci.

To stále není vše. Pokud máte PC pod stolem a přijímač necháte v základní desce, tedy cca metr vzdušnou čarou od myši, výsledky se nijak nezmění. Celkově vzdálenost myši od přijímače nijak nevadí, hodnoty lehce přesahující 1000 Hz jsem naměřil s přímou viditelností na 11 metrů - přes celou prodejnu. Dokonce i ze zastávky cca 5 metrů vzdušnou čarou přes výkladní skříně a stěnu plnou LCD monitorů stále panovaly hodnoty kolem 1000Hz. Měření provedené doma, tedy ve Wi-Fi totálně zarušeném prostředí paneláku, na vzdálenost tří metrů bez přímé viditelnosti ukázalo také hodnoty kolem 1000 Hz. Přijímač má označení G-Series, ale velikostně je identický s NANO přijímači, které jsou u Logitechu již 3 roky. Přijímač má délku 19 mm, z něhož zůstane vykukovat z USB portu pouze 6 mm. Je tedy maximálně vhodný i pro notebooky. Pokud už potřebujete přijímač odpojit, můžete si ho schovat do útrob myši, aby nedošlo ke ztrátě.

 

Praktická aplikace, aneb relokace herních nepřátel na onen svět

Celá myš se mi drží velice pohodlně, dával jsem ji do ruky spoustě lidí, tvar myši umožňuje pohodlné držení větší i menší ruce, ale nemusí sednout každému. Našel se i člověk, kterému byl povrch myši vyloženě nepříjemný.Měl jsem reference od jednoho hráče WoW, ten byl z myši tak nadšený, že jsi jí rovnou objednal. K vyššímu počtu tlačítek u palce jsem ze začátku přistupoval trochu skepticky, ihned po uchopení myši obavy opadly. Tlačítek je více, každé má svůj unikátní tvar a tak je snadno rozeznáte pouze po hmatu.

Zajímalo mě, jak bude celý tento koncept fungovat ve hře, kdy je nutné mít absolutní kontrolu a přesnost při zachování rychlosti. Jednoduše řečeno jsem si na boční tlačítka nastavil: aktivaci mluvení (TeamSpeak, Mumble, Ventrilo atd…), přebíjení, speciální granát a výbušný granát. Pustil jsem Call of Duty 4 a šel pařit. Jsou to funkce, které se sice dají pohodlně používat i na klávesnici, ovšem pro mě to byl nejlepší způsob jak otestovat připravenost na MMORPG, kdy budou místo základních funkcí přes tlačítka aktivována různá makra.

Po krátké adaptaci na nové nastavení šlo vše hladce. Není problém hlásit pozici jednoho nepřítele, hodit mu tam granát a po druhém začít střílet, vše plynule a bez přemáčknutí. Design myši umožňuje pevné držení i při aktivaci jakéhokoliv bočního tlačítka dokonce i při aktivaci dvou zároveň.

I když je s námi HyperFast kolečko už nějaký čas, jedná se o nedocenitelnou pomůcku pro jakékoliv fórum, delší seznam i pro listování mezi komentáři pod článkem. Na G700 se po vzoru G500 a MX1100 nachází zámek chodu kolečka shora. U verzí G9 a G9x, kdy je přepínač blíže k dlani, je tím tato funkce prakticky pohřbena. Celkově kolečko prošlo malou optimalizací oproti G500, má střední stisk lehčí, výklon reaguje až opravdu tehdy pokud ho chcete aktivovat. Troufám si říci, že je chování mikrospínačů pod kolečkem konečně optimální. Rád bych se podíval na konkrétní změny oproti G500, ale prostě ji nesmím rozebrat :(.

Kluzné teflony myši i přes svou velkou plochu preferují podložku. Při provozu přímo na stole, na dřevě, či jiných tvrdých površích dochází k jejich rychlejšímu opotřebení. Kluzné plochy jsou jinak velice kvalitní, na všech sledovaných površích mají rovnoměrný chod a nezadrhávají se.


 

Již výše jsem zmínil, že myška má kvalitní povrch, na myši nezůstávají žádné mastné otisky. Protiskluzová úprava zaručuje, že myš dobře sedí v ruce a neklouže. Na dotyk je povrch příjemný.

MicroUSB konektor, který slouží pro dobíjení a popř. pro drátový režim, je nastupujícím standardem a již nyní je jím vybavená značná část externích pevných disků a mobilních telefonů. Takže i při úplné skleróze, kdy zapomenete po odjezdu na lanku kabel doma, a baterie bude vybitá, bude snadné najít nějaký další microUSB kabel nebo prostě použít baterku třeba z dálkového ovládání k televizi. Konektor je umístěn tak, aby bylo možné použít i neoriginální kabely.

Pokud jste neradi omezováni kabelem, často přenášíte myš, nebo jen chcete mít na stole o kabel méně, je G700 přesně pro Vás! Její variabilita hlavně pro „notebookaře“ je k nezaplacení.

Po vyčerpávajícím představení si pojďme udělat shrnutí a nějaký ten závěr.



 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Pondělí, 22 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 280x
Komentářů: 0
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníPátek, 19 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1077x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCStředa, 17 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1262x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Úterý, 16 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1854x
Komentářů: 1
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!
Total War: Warhammer 3 dostane novou expanzi!Pátek, 12 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1659x
Komentářů: 0