AMD slibuje, že NAVI grafiky budou velmi konkurenceschopné – první parametry Radeon RX 3000 Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 05 prosinec 2018
altVypadá to, že AMD chystá na příští rok velkou ofenzivu svých 7nm produktů.

 

 

 

Ač někteří mohou tvrdit, že AMD v současnosti není konkurenceschopné, opak je pravdou. Zejména pokud jde o grafické karty v nejprodávanějších segmentech, je to právě AMD, které dnes jednoznačně vede. Prakticky ať se podíváte kamkoliv na aktuální doporučení nákupu grafik, téměř všude je to stejné: RX 550 v ultra low endu, RX 570 v low endu, RX 580 v mainstreamu, a i ta RX VEGA 56 ve vyšším segmentu je doporučovaná, protože je prostě lepší než GTX 1070/1070 Ti. Ano, NVIDIA má jasně nejvýkonnější karty na trhu, kdy RTX 2070/2080/2080Ti a TITAN RTX nemají ze strany AMD v současnosti konkurenci, a tak jsou jasnou volbou. Otázkou je, koho to vůbec zajímá, když stojí 15 – 70 tisíc korun. Ano, NVIDIA je na nich schopna vydělat velké peníze, ale reálně, pokud jde o prodeje, patří tyhle grafiky do maximálně horních 10% trhu, tedy tvoří velmi malé procento z celkově prodaných grafických karet a tomu odpovídá i zastoupení mezi zákazníky. Drtivá většina hráčů však dnes má jednoznačně více důvodů preferovat AMD, které nejen vládne herním konzolím, ale v současnosti i celému segmentu grafik pod 300 dolarů, jež tvoří drtivou většinu prodejů grafik. Bohužel reálné celkové prodeje karet jsou druhá věc. Ač jsou Radeon RX 550/570/580/590 grafiky objektivně lepší a výhodnější než konkurenční GTX alternativy, hádejte, čeho se prodává více, a co se téměř výhradně objevuje v OEM sestavách …

V současnosti prostě AMD nemá problém s tím, že by nemělo konkurenceschopné produkty, problém je v tom, že by prostě potřebovalo být výrazně lepší, aby se to odrazilo v prodejích. AMD nemá marketing jako NVIDIA a nikdy mít takový nebude, protože přístup obou firem k zákazníkům, podávání informací je zcela odlišný, firemní politika i kultura je odlišná atd. Grafická divize AMD má také marketingový rozpočet, který je zlomkem rozpočtu marketingu NVIDIA a to se v dohledné době nezmění. Nemá zaháčkované OEM výrobce atd. Bohužel pro nás, minimálně do roku 2020 a nástupu herních Intel grafických karet, je AMD prostě jedinou konkurencí, i když s menším rozpočtem, než má NVIDIA dokáže jednou rukou konkurovat Intelu na poli procesorů v celé šíři nabídce a druhou rukou dokáže konkurovat NVIDIA na většině trhu. Ba co více, v řadě případů má dnes jednoznačně lepší a výhodnější produkty. Že stále prodává celkově méně a vydělává méně, tady už musíme hledat problém jinde než u produktů … problém bude i u zákazníků, kteří jsou ochotni kupovat značně nevýhodné produkty v takové míře, že mohou být úspěšně nabízeny a tím efektivně škodí celému trhu. Myslíte si, že by NVIDIA nabídla RTX karty za ty vysoké ceny, kdyby nevěděla, že ji to velká část zákazníků bude tolerovat a prostě to koupí?

Otázkou, která nás všechny zajímá, co AMD nabídne v roce 2019 a zda bude konkurenceschopné s novou generací grafik v celé šíři nabídky, tedy i proti RTX v high endu. A dnes tu máme pár zajímavých informací …

  • AMD slibuje, že bude mít konkurenci proti TURING RTX grafikám!

Šéfka společnosti AMD, Lisa Su, nedávno odpovídala na dotazy a dostala přímou otázku, jak se vypořádá s novými grafickými kartami NVIDIA, a tedy situací v high endu, kde nyní jednoznačně zaostává. Šéfka AMD je známá tím, že pečlivě váží slova a svá veřejná vyjádření a nikdy neslibuje nic, co by nedokázala společnost pod jejím vedením skutečně naplnit a proměnit v realitu na trhu. Nenajde se dnes asi nikdo, kdo by zpochybňoval její obrovský kus práce, který se svým teamem v posledních letech s AMD odvedla a její vyjádření vždy odpovídala realitě, byť často nebyla to, co bychom chtěli slyšet, tedy že věci budou hned. Proto je její odpovědi věnována patřičná pozornost.

Odpověď je totiž optimistická, možná optimističtější, než jsme si dosud usuzovali, že situace v roce 2019 bude. AMD podle ní brzy představí novou vlastní sadu produktů, která bude prý velmi konkurenceschopná, a to i proti nejnovějším produktům konkurence. Jinými slovy výkonově, minimálně proti některým RTX modelům, bude mít AMD konkurenceschopný produkt. Současně se šéfka AMD vyjádřila k Ray tracingu, kdy prakticky zopakovala pohled, který sdílí i šéf Radeon divize. Tedy že Ray Tracing je důležitá technologie, kterou AMD dlouhé roky podporuje a podporovat bude a nabídne další a další vylepšení a novinky na tomto poli, pokud jde však o běžné nasazení do her, pokládá ji za budoucnost, kdy celá technologie a potřebný ekosystém okolo ní, musí prostě dozrát. Opět tedy sedí vyjádření v tom smyslu, jak to vidí asi většina lidí dnes, zejména po zkušenostech s RTX grafikami. Tedy ano, Ray tracing je zajímavá budoucnost, ale právě stále budoucnost. Nemá smysl se dnes snažit nacpat jej do her, když většina GPU na trhu (a tedy většina hráčů) nemá nejmenší šanci na to jej výkonově zvládnout. Pro herní běžné nasazení bude Ray tracing aktuální, až si jej budete moci zapnout na všech grafikách včetně nejlevnějších mainstreamových i v konzolích. Co tedy AMD pro rok 2019 vlastně chystá?

  • 7nm Radeon RX 3000 „NAVI“ v prvním úniku?

Aktuálně se tak objevily první věrohodnější informace o nové generace karet. Má je na svědomí AdoredTV youtuber, který už se velmi osvědčil, pokud jde o zásadní informace dlouho před vydáním AMD i NVIDIA grafik, ale i procesorů. V tomto případě jako první přináší novinku ze svých zdrojů, že nová generace grafik se nebude jmenovat Radeon RX 600, jak se doposud myslelo, ale Radeon RX 3000. A vůbec že AMD změní názvosloví tak, aby se více podobalo tomu procesorovému. A je toho více.

Současně přináší informaci o prvních třech grafikách se 7nm čipy architektury NAVI, které AMD chystá. Všechny tři karty míří do nejpopulárnějších segmentů s dvojicí čipů. Menší low endový NAVI 12 a mainstreamový NAVI 10. Konkrétně má jít o tři karty:

Radeon RX 3060 se 4GB GDDR6 s 75W TDP (bez přídavného napájení), která má stát 130 dolarů (3600 korun vč. DPH), pak Radeon RX 3070 s 8GB GDDR6 a 120W TDP za 200 dolarů (5500 korun vč. DPH) a pak na větším NAVI 10 postavený Radeon RX 3080 s 8GB GDDR6 a 150W TDP za 250 dolarů (6900 korun vč. DPH). Upřímně řečeno, parametrově nevypadají jako nic nemožného a nerealistického. Co však v tuto chvíli vzbuzuje velké diskuse, je tvrzení ohledně jejich výkonu.

Ten low endový Radeon RX 3060 za 3600 korun má mít totiž výkon jako Radeon RX 580. Silnější RX 3070 má nabídnout výkonu RX VEGA 56 a mainstreamová RX 3080 má mít výkon jako RX VEGA 64 +15%, tedy úroveň nové RTX 2070, ovšem za poloviční cenu! Ač to zní všechno neuvěřitelně, teď, když se nad tím trochu zamyslíte, tak nejen že to není nemožné, ono by to bylo více než na místě. Proč? Protože s čím srovnáváme? S prakticky 2-3 roky starou generací postavené na 14nm výrobě GF. Ač samotná generace POLARIS/VEGA špatná není, 14nm výroba GF pro ni nikdy nebyla ideální a nedokázala dosahovat taktů, ani efektivity 16nm výroby TSMC. NAVI však bude vyráběno 7nm procesem právě u TSMC. Procesem, který výrazně favorizuje takty. 7nm výroba první generace sice nenabídne původně slibované zlepšení nárůstu taktů, ale pořád bude o desítky % lepší. To je ale jen jedna věc. Druhá věc jsou paměti, kdy GDDR6 jsou výrazně rychlejší než 7-8GHz GDDR5, které AMD používá už řadu let, a dokonce v kombinaci s 256bit sběrnicí není propustnost GDDR6 o tolik nižší, co má dnes RX VEGA s HBM2. Přičtěme k tomu architektonické změny, které bude NAVI mít a prostě slibovaný nárůst výkonu je podle mě realisticky dosažitelný, i když současně s tou efektivitou to zní hodně optimisticky. Tohle je už ale prostě nová generace, nová architektura, nová generace výrobního procesu, kdy AMD prakticky skáče o více jak 1 generaci procesu, nová generace GDDR6 atd.

Neříkám, že prezentované výkony a ceny skutečně plně sedí, ale pokud zohledním informace, které mám já k dispozici ze svých zdrojů, nemělo by to být výrazně horší, než co je prezentováno. Asi těžko lze očekávat, že by AMD uvádělo zcela novou 7nm generaci za 200 dolarů a ta měla stejný, nebo podobný výkon, jako má 14nm Radeon RX 570/580 za ty peníze dnes. Otázkou je, kdy AMD tyhle karty představí.

Zde právě trochu nedůvěryhodně působí ty uváděné ceny, protože pokud nejsou karty připraveny prakticky do výroby a k uvedení na trh, tak se o přesných cenách nemá smysl bavit. Takhle přesně stanoveny prostě nebudou. Můj osobní odhad je vypuštění NAVI karet nejdříve na přelomu Q1/Q2, realistický je ale pořád i přelom Q2/Q3. Ovšem AMD má dokonalou příležitost předvést alespoň prototypy zanedlouho na CES 2019, kde má Lisa Su za AMD poprvé v historii firmy hlavní přednášku celého veletrhu. Tedy obrovskou pozornost celého technologického světa, a hlavně i běžných uživatelů, kdy mnozí třeba ani nevědí co je AMD a co nabízí, takže by mě sakra překvapilo, kdyby nevyužila téhle příležitosti k předvedení a představení 7nm produktů pro běžné uživatele. Ostatně o tom CES má být, o technologiích pro běžné uživatele. Takže ano, myslím si, že i když to nebude uvedení na trh, že AMD na CES za 4 týdny ukáže Radeon RX NAVI a možná prozradí, co a za kolik je můžeme očekávat. A nebude to jediná věc, kterou na 7nm v rámci CES 2019 za 4 týdny ukáže ….

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 41
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Lawliet [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 16:28:15

Jim poriadne vychytal rtx karty a aj epyc na zen 2 architektúre, hádam bude mať teraz s rx gpu a Ryzen CPU tiež pravdu.
Phantomiux [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 17:14:08

Tie nazvy kariet budem povazovat len za provizorne a verim tomu, ze sa este zmenia...
shipo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 12:00:50

Názvy nezmění protože řada RX3000 bude bez RayTracingu
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - ono to nie je prekvapivé 2018-12-05 17:31:28

Ak existuje ovládač pre NAVI a NAVI10Lite a oficiálne bude v decembri/prosinci 2018 vydaný..

A teraz je len otázka, či platí

NAVI10Lite je NAVI10 a NAVIA12
a NAVI bude niečo viac hardcore

alebo
NAVI12 je Navi10Lite a NAVI je NAVI10?AMDGPU-PRO 18.50 Linux Preview Driver Available For RHEL7, Begins Work On Navi
25 November 2018
Available from AMD.com is a Radeon Software for Linux 18.50 "Early Preview" driver release


The official Radeon Software 18.50 Linux driver should be out in December.


What is interesting to note that with this binary driver package, we are now seeing references to "Navi" and "Navi 10 LITE" within the driver.
Odkaz
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 20:36:11

Ja si myslim že AMD nebude vyrabať dva čipi. NAVI 12 sa možno bude skladať s dvoch NAVI10 spotrebou, vykonom a cenou by to aj odpovedalo.
fotoba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - To je memožné 2018-12-05 21:06:30

3060 a 3070 sú Navi 12
3080 je Navi 10

ale skladanie nevylučujem
marky [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 20:22:00

A nějaká aktualita ohledně boostu výkonu RTX karet v Battlefieldu po posledním patchi, kdy 2080 Ti už neběhá pod 60 fps ale k 90 fps nebude?
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 21:21:32

tu mas

Odkaz
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 23:32:52
avatar
Abych řekl pravdu, uplně přesně tohle jsem čekal hned, že to Nvidia jako vždy nějak obejde aby vypadala líp. A přesně snížení kvality raytracingu jsem si myslel, že udělá a je to tu. To neni žádný boost, to je prostě čisté snížení kvality a tím odpovídající nárůst výkonu aby to vypadalo pro Nvidii méně tragicky. Takže ochcávačka pro lidi, co si o tom nic nezjistí a pak budou vychvalovat, jak Nvidia skvěle ladí raytracing. Hnus
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 10:38:49
avatar
Myslím, že článků o tom, jak je implementace raytracingu v současné době na prd už tu bylo dost a dost. Proč psát další newsku o tom, že se tedy zvýšilo fps, ale zase se zhoršila kvalita obrazu. To Vám to jako nestačí, nebo co chcete ještě vědet? Prostě to není nic jiného, než konstatování, že uberu li na kvalitě, tak mám větší FPS. Bože. To je snad jasné každému a vy o tom chcete separátně informovat, protože na to "přišla" nvidia?

Nebylo by nejlepší celý realtime herní raytracing na příštích pár let odignorovat?
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 11:11:14
avatar
To mame tezko..tipuju, ze pokud by tu newsku DD napsal (treba porad napise), tak by se prispevatel, nebo jiny jemu podobny zase vytahl s tim, jak se tady krivdi nvidii. Marketingem zpracovany uzivatel vidi jen ten "neuveritelny" narust snimku, to ze byla patricne degradovana kvalita uz potom ani nedokaze vnimat :/
Georrge [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 21:40:17

No už aby tu ty grafiky byly a snad budou konečně konkurenceschopné. A tím myslím kompletně, tedy i v high-endu. Bez high-endu nebo marketingu (nejhorší když není ani jedno) se mainstream prostě prodávat nebude, tak to je a tak trh funguje.

Řeči o tom, že pro horních 10% nemá cenu vyrábět grafiky, jsou zcestné. NVidia na nich vydělává královsky, protože bez konkurence si může dovolit velké marže. A taky je těch horních 10% zákazníků nejvíce slyšet a hodně ovlivňují další kupující, což je vlastně reklama "zadarmo", takže rozhodně se vyplatí pro ně dělat grafiky. Už aby to AMD pochopilo.
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 21:57:18
avatar
A vy těm cenám věříte?
- drahá 7nm výroba
- drahé GDDR6

Cena necelé 4000 s daní? Tomu vážně nevěřím, to by museli mít na 100% odladěnou výrobu (nereálné, viz problémy TSMC) a/nebo skládat chiplety, o kterých se ale pro Navi, pokud vím už neuvažuje.
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-05 22:59:36

Papier znesie vela, už som čital špecifikacie Ryzen 2 vraj 5,1GHz 16 jadier spotreba 125W cena 500€ ...
Tiež sa tešim na Januar o 4 tyždne čo to tam realne AMD ukaže
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 08:19:06
avatar
Predmetný "únik" som čítal tiež, je však značne nedôveryhodný a to hneď z niekoľkých dôvodov. Ale nechajme sa prekvapiť, možno realita nebude až tak vzdialená.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 00:57:12
avatar
nevěřím těm GDDR6 v hiendu, tedy nevěřím ani celému nástřelu. Už dvě generace používá AMD jen a pouze HBM. Najednou by se vraceli? Leda by měli zase dost prostředků, aby herní hiend a profi karty vycházely z úplně jiných jader, tedy že by jen profi jádro bylo určeno pro HBM.
Anebo ani ten čip s výkonem Vega+15% není hiend ale jen mainstream. Prostě brzké spekulace, falešnou prezentaci umím vyrobit taky
tynyt [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 05:45:30
avatar
tak zrovna GDDR6 u mně není ani ryba ani rak, těch podstatnějších diskrepancí je tam vícero...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 00:52:51
avatar
Ona to není žádná tragédie ani se současnou Vegou. Ovladače přidali s věkem výkon, cena šla dolů. Ta nejlepší sapphire vega 64 nitro+ edice stojí u ufouna už jen nějakých 13800,- Výkonem to předběhne 1070ku a je jen o pár procent pomalejší než 1080 nebo 2070. Do hiendu už to teda patří. Spotřeba zas tak nehraje roli. Kdo chce něco k většímu freesync monitoru, těžko by hledal lepší volbu.
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 10:42:54
avatar
Jj, cena vegy 64 mi přijde teď velmi přátelská. A v kombu s 2k freesync monitorem je to hodně zajímavé řešní.
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 11:30:59
avatar
Ja bych to nenazval "cena sla dolu". Ta cena se vratila tam kde byla a mela byt celou dobu, jenom se pak vynoril ten jeden nepredvidatelny faktor a vsechno se to trochu zvrtlo.. Osobne jsem mel nekdy v srpnu/zari 2017 Vegu 56 v nakupnim kosiku skladem za nejakych 10,5K Kc. Rozhodl jsem se tehdy radeji pockat na nereferenci a to byla chyba co me stala odklad nakupu nejakeho 3/4 roku, nez sem ji za o neco malo vice koupil z jednoho nemeckeho obchodu. Docela by me zajimalo, co by to udelalo s povesti Vegy, kdyby byla celou tu dobu dostupna za ty MSRP ceny? Prece jenom, davat +10K za kartu od nvidie s gsync monitorem, to uz musi byt opravdovy fanousek nvidie.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Názvy karet 2018-12-06 05:31:04
avatar
Ty názvy karet by dávaly smysl. Když AMD začalo sjednocovat názvy s Intelem (Ryzen 3 - Core i3, Ryzen 5 - core i5 atd., čipové sady desek X299 / X399), proč by AMD teď nezměnilo označení karet, aby bylo blíže k Ryzen názvům (blíže k názvům nVidia karet ) 2060, 2070, 2080 / 3060, 3070, 3080.
Přijde mi, jako by tím AMD nVidii popichovalo .
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 07:57:16

Doufám, že Nvidii budou popichovat taky výkonem a ne jenom názvem.
blackgray [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 08:35:49
avatar
Tak to já taky .
Ale u CPU se jim to docela dost dobře daří. Nezbývá, než doufat, že postupně se jim povede srovnat (nebo předčit) výkon na poli GPU.
N0NECZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-08 09:24:28
avatar
Jako fór to bylo v první řadě sice hezký, ale bohužel to spíš přináší nakonec víc zmatků. Obzvláště chudáci BFU až budou tápat jakej je rozdíl mezi RX3070 a RTX3070 atpod. Když k tomu přidám ještě v článku nějakého toho šotka a vynechání písmenka plus nepřehledné tabulky, bude to hezký maglajz. Ne, díky. Je to špatnej fór a doufám, že zrovna tohle zůstane jenom HOAXem.

Ono se to celé může nakonec v normálním světě otočit i proti AMD, což by byla rozhodně škoda. Trochu to toiž vyzní jako boty "Adidos" nebo "Nyke" atpod.
Stejně tak, až se zase lajci pustí do hovorů o PC, určitě dojdou k tomu, jak 3060 model NVidie je silnější než 3060 od AMD. Obojí je to přece model 3060(ať už to znamená cokoliv) a je jasné, že NVidie to tedy vyrábí líp a je dobrý tím pádem vybírat věci jenom od Nvidie, protože je to přece jasné...je to stejný model, ale Nvidie je rychlejší (samozřejmě spekuluju, nevím jaké modely a jak v budoucnu budou vydané na obou stranách).

Ano, líbí se mi když se firmy popichují. Reklamy na Epyc a ohledně soutěže o výroční Intely 8086 a měnění za TR od AMD byly vtipný záležitosti. Ale mixovat názvy produktů dohromady, to né. Nikdy to nedělalo dobrotu a nakonec to akorát naštvalo samotné zákazníky.
papekdreveny [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 07:58:45
avatar
...sú to zaujímavé informácie, ale počkám si na CES. Je zrejmé, že AMD na rok 2019 pripravuje mrte 7nm CPU aj GPU noviniek, tak som zvedavý, aká bude realita. Na poli CPU určite očakávam zmazanie aj posledných technologických výhod Intelu... ale netreba predbiehať, počkám si.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX 3090? 2018-12-06 09:11:04

Zvažujem výmenu svojej AMD R9 290- tky buď za vegu 56 alebo GTX 1070. Keďže má prísť karta, čo bude konkurovať RTX grafikám, myslíte si, že AMD vydá RX 3090 s výkonom, ktorý bude konkurovať RTX kartám? Neviem, či mám brať Vegu alebo GTX alebo čakať na Navi. Čo myslíte?
Pitrs [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 09:20:36

Pokud chceš aktuálně nějakou novou kartu, tak doporučuju do 14 000 vzít RTX 2070. Nebo můžeš počkat, zda Navi nepředvede kartu s výkonem RTX 2070 za menší peníze.
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 00:03:19
avatar
Jestli nemůžeš čekat tak si vyber buď Nvidii kvůli lepším provozním vlastnostem. Jestli plánuješ i upgrade monitoru, tak si vem nějakou tu pěknou třívětrákovou Vegu (Sapphire, Asus). Jsou tiché a odladěné a navíc i konečně mají ok cenu. Žerou víc, ale freesync je fakt dobrá věc která řeší bolístku na kterou bys jinak potřeboval mnohem dražší HW
ajtak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 16:23:47

Ja si myslim,ze pockat se vyplati.Vega a 1070 uz jsou preci jen docela stary...
MACHINA [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 00:16:58
avatar
Ona je otázka co se stane s cenou pokud Navi skutečně bude výkonem k 2080/Ti. Nvidia už svými produkty nacenila tento výkonnostní segment a AMD nebude mít potřebu tlačit cenu dolů. To, že teď aktuálně nejvýkonnější běžně dostupnou, vzduchovou kartu s čipem od AMD - Vegu64 seženeme za cca 13800,- automaticky neimplikuje, že příští generace AMD hiendu bude přesně za tuto cenu. Pokud to bude mít výkon jako 2080Ti, budeme rádi když se to vejde do 25 tisíc.
Já mám naopak dobré zkušenosti s nákupem hiend karet cca po roce od uvedení (tedy v době kdy už končí). Vzpomeňme na Fury Nano za 11500,- které po 3 letech nebylo překonáno ani dnešním novým mainstreamem v podobě RX590, kdy se dobré edice prodávají přes 8 tisíc. Z těchto důvodů teď poprvé o Vega64 vážně uvažuji, zatímco v době uvedení a následné kryptománie bych si o ni neopřel ani kolo
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 21:11:20

Osobně bych raději čekal nižší výkon Navi než má RTX 2080/Ti.
Je lepší být překvapen než zklamán
Pokud by výkon byl řekněme jako má Vega 64, ale o 20 až 30% lepší provozní vlastnosti a zajímavá cena, tak by to byl i tak slušný nářez.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-06 16:43:34

Někdy počkat se vyplatí. Buď nová generace překvapí, nebo minimálně se budou hýbat ceny před vydáním, tedy po novém roce. Ale pokud jde o výkon a přechod ze 290, tak chybu neuděláš ani teď. Vega 56 a GTX 1070 mají dost výkonu.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 11:28:06

No bacha ... hraju v 1440p s GTX 1080 OC na vodě a ne všude už to stačí. Pokud chce grafiku na vyšší rozlišení jak 1080p a současně si chce slušně zahrát i za rok za dva, tak Vega 56 a GTX 1070 jsou již na limitu.
Takže hodila by se informace k jakému monitoru tak karta má jít. Jaké má rozlišení, zda třeba podporuje Freesync, G sync a podobně. K běžnému monitoru na 1080p bude lepší Nvidia, protože na svůj výkon má podstatně lepší spotřebu jako Vega.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 21:06:09

Souhlas, také záleží kolik do grafiky chce pustit financí..
Možná s tou 290 by mohl přežít do příštího roku a pak uvidí.
Cryptománie je za námi, takže ceny současné generace pujdou dolu.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-08 13:48:05

500 Eur max.
lukeDD [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-08 07:16:15

290-tka ide na 1440p monitore. Už sa ten monitor nepredáva ale je to tento: https://www.anandtech.com/show/6460/asus-pb278q-review-an-ips-competitor-emerges

Mával som situácie, kde 290tka stačila na high detaily v 60 fps, teraz som skôr nekde medzi 30-40 fps. Monitor neplánujem vymeniť ešte nejaký čas a v dobe keď som ho kupoval freesync tuším ani štandard ešte nebol.

Ak by sa dalo chcel by som ultra 1440p hranie, ale ak nie tak high určite ešte. Podľa benchmarkov by mali spomínané karty stačiť, čo som zatiaľ pozeral.
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 07:07:11

Pokud je to z AdoredTV, tak je to fake. Stejný zdroj šíří i fake tabulky s konfigurací budoucích Zen procesorů.

Na těch grafikách je celá řada nelogických prvků. Kdo se o grafiky AMD zajímá alespoň posledních 10 let, tak to musí vidět. V podstatě to vůbec nedává smysl.
caleb [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 10:56:00

OT: je to na dobry ceste: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/bitcoin-dal-prudce-klesa-za-den-odepsal-pres-11-procent/r~56b94cdef9f911e8a09cac1f6b220ee8/
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-07 16:47:20
avatar
Let new hype begin!
Uz vidim, ako v tejto dobe vyda niekto kartu s vykonom podobnym inej konkurencnej, ale za polovicnu cenu. Dream on.
IAczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-08 14:57:29
avatar
Grafiky mě ani tak netankují, mám 1070Ti a spokojenost...

Ale na tohle se hodně těším:

Ryzen 9 3800X 16/32 3,9 GHz 4,7 GHz 125W $449, vypadá to super ... A měl by být jen za 449 dolarů, to je sper cena a vydrží to třeba 6 let, je tam velká rezerva
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-12-10 19:34:13

Pak ze nemaji marketing, kdyz po radach nVidie 10x0, 20x0, AMD nasazuje RX 3000 ))
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Metro Exodus dostává příběhové DLC
Metro Exodus dostává příběhové DLCPondělí, 19 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 111x
Komentářů: 0
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1886x
Komentářů: 1
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 2
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1501x
Komentářů: 1
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 4111x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1588x
Komentářů: 0